Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕРНЕНКА ПЕРЕВЕДУТЬ В ОКРЕМУ КАМЕРУ
Актив╕ста Серг╕я Стерненка, який перебува╓ в Одеському С╤ЗО, переведуть в окрему камеру у межах...


ПРАВОЗАХИСНИКИ: НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ ЗНИЩУ╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКА МОВА
«Переважна б╕льш╕сть учител╕в, як╕ ран╕ше викладали укра╖нську мову, змушен╕ викладати...


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА С╤М РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ЗАФ╤КСУВАЛИ Б╤ЛЬШ ЯК СОТНЮ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
про це пов╕домила кримська адвокатка, правозахисниця Л╕ля Гемедж╕ п╕д час онлайн-конференц╕╖ "7...


Н╤КОЛИ НЕ В╤ДДАМО КРА╥НИ ОКУПАНТУ!
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга В╕ктора Черн╕╓нка «Щоденник в╕йськового...


КОНТРРОЗВ╤ДКА СБУ ЗАТРИМАЛА АКТИВ╤СТА ТАК ЗВАНО╥ «КРИМСЬКО╥ ВЕСНИ»
Затриманому оголошено п╕дозру у посяганн╕ на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ недоторканн╕сть Укра╖ни...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
















Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#49 за 07.12.2012
«ТАМ, ДЕ МИ, ТАМ ПЕРЕМОГА!»

Кримська служба
6 ГРУДНЯ — ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРА╥НИ

НА СХИЛАХ ДОЛГОРУКОВСЬКО╥ ЯЙЛИ, ТАМ ДЕ ПОЧИНА╢ СВ╤Й Б╤Г НАЙБ╤ЛЬША ВОДНА АРТЕР╤Я КРИМУ – Р╤КА САЛГ╤Р, РОЗТАШОВАНА БЕЗ ПЕРЕБ╤ЛЬШЕННЯ УН╤КАЛЬНА ЗА СВО╢Ю УН╤ВЕРСАЛЬН╤СТЮ В╤ЙСЬКОВА ЧАСТИНА. НАЙЧИСЕЛЬН╤ША СУХОПУТНА СКЛАДОВА НАЦ╤ОНАЛЬНОГО В╤ЙСЬКОВОГО ФЛОТУ — 36 ОКРЕМА БРИГАДА БЕРЕГОВО╥ ОБОРОНИ НИН╤ ДИСЛОКУ╢ТЬСЯ В М╤СЦЯХ, ЯК╤ МАЮТЬ УСЛАВЛЕНУ В╤ЙСЬКОВУ ╤СТОР╤Ю, ЩО СЯГА╢ СИВО╥ ДАВНИНИ.
Як св╕дчать в╕йськов╕ ╕сторики, з 1879 року у селищ╕ Ангара (нин╕ це Перевальне) розташовувались п╕дрозд╕ли 51 П╕хотного Литовського полку 7 арм╕йського корпусу. ╤ якщо оф╕церське з╕брання розм╕щувалось у самому центр╕ тод╕шнього С╕мферополя на вулиц╕ Долгоруковськ╕й (нин╕ тут розташований С╕мферопольський художн╕й музей, а фронтони споруди, переживши комун╕стичн╕ часи, дос╕ прикрашають двоголов╕ орли – символи Будинку Романових та Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖), то роти вищеназваного полку дислокувались саме в тих м╕сцях, де нин╕ вдосконалюють свою профес╕йну майстерн╕сть сучасн╕ во╖ни.
Щодо самого 51 П╕хотного Литовського полку, то зауважу, що в╕н, сформований у 1809 роц╕, свого часу брав участь у взятт╕ Парижа п╕д час В╕тчизняно╖ в╕йни (1812-1814), Кавказьк╕й (1843-1845) та Кримськ╕й (1853-1855) кампан╕ях. За доблесть ╕ честь, виявлену п╕д час в╕йськових поход╕в, полку було вручено Георг╕╖вський прапор. У лютому 1784 року за рескриптом князя Григор╕я Потьомк╕на-Тавр╕йського з числа кримських татар було сформовано три тавр╕йськ╕ к╕нн╕ див╕з╕они. Основне завдання, покладене на ц╕ п╕дрозд╕ли, полягало у супровод╕ царсько╖ родини теренами кримського п╕вострова.
П╕сля розгрому в╕йськ барона Врангеля частинами Червоно╖ арм╕╖ новою владою у 1920 роц╕ в м╕ст╕ С╕мферопол╕ була сформована кавалер╕йська школа. На територ╕╖ села Перевального розм╕стилась кулеметна навчальна рота з ╖╖ складу. У 1936 роц╕ кавалер╕йська школа була переформована у Курси червоних командир╕в з польовою навчальною базою на територ╕╖ сучасного Ангарського пол╕гона.
В часи Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни в район╕ Перевального д╕яли три загони 6-╖ партизансько╖ бригади. Втрати фашист╕в та ╖хн╕х присп╕шник╕в в╕д партизанських д╕й були вагомими. Та найголовн╕шим було те, що ворог в╕двол╕кав сво╖ в╕йська в╕д фронту для охорони та оборони тил╕в.
У п╕сляво╓нний час у Перевальному був сформований ун╕кальний в╕йськовий заклад – 165 навчальний центр, що готував в╕йськових фах╕вц╕в для ╕нших кра╖н св╕ту, який у 1980 роц╕ був реформований в С╕мферопольське в╕йськове об’╓днане училище. Представники 37 кра╖н св╕ту пройшли п╕дготовку у ст╕нах 165 навчального центру та СВОУ. Саме у Перевальному свого часу набували в╕йськових навичок майбутн╕ в╕йськов╕ та пол╕тичн╕ л╕дери. До слова, найв╕дом╕ший серед них — колишн╕й л╕дер Л╕в╕йсько╖ Джамах╕р╕╖ полковник Муаммар Каддаф╕...
З набуттям Укра╖ною Незалежност╕ гостро постало питання про власн╕ збройн╕ сили. Тому в╕йськовим кер╕вництвом молодо╖ держави було прийнято р╕шення про формування на баз╕ СВОУ першого в╕йськового з’╓днання. 26 липня 1992 року у сел╕ Перевальному розпочала св╕й ратний шлях 84 окрема механ╕зована бригада – перша новостворена бригада молодо╖ держави.
В╕дл╕к ╕сторичного шляху 36 окремо╖ бригади берегово╖ оборони В╕йськово-Морських Сил Збройних Сил Укра╖ни розпочався 1 грудня 2003 року, коли зг╕дно з директивою м╕н╕стра оборони Укра╖ни на баз╕ з’╓днань та в╕йськових частин 32 Арм╕йського корпусу Сухопутних в╕йськ Збройних Сил Укра╖ни розпочалося формування з’╓днання. За короткий пром╕жок часу була створена бригада, яку очолив полковник Серг╕й Бондаренко. Згодом управл╕ння бригади перем╕стилося до села Перевального. 23 лютого 2008 року в урочист╕й обстановц╕ особовому складу бригади було вручено Бойовий прапор.
Протягом останн╕х рок╕в тривало становлення в╕йськових частин та п╕дрозд╕л╕в бригади, йшла повноц╕нна бойова п╕дготовка. Починаючи з березня 2004 року, коли морськ╕ п╕хотинц╕ з’╓днання взяли участь у проведенн╕ сухопутно╖ фази навчань «Щит миру – 2004», щороку в╕йськовослужбовц╕ бригади г╕дно представляли В╕йськово-Морськ╕ Сили на нац╕ональних та м╕жнародних навчаннях.
П╕сля створення в бригад╕ два роки тому ун╕кального г╕рсько-п╕хотного п╕дрозд╕лу (таких батальйон╕в у склад╕ Збройних Сил Укра╖ни лише два) бойов╕ можливост╕ бригади значно розширилися. За словами командира г╕рських п╕хотинц╕в майора Юр╕я Головашенка, служба в його п╕дрозд╕л╕ ╕нтенсивна, до такого ритму арм╕йського буття спонука╓ сама кримська природа. Так воно ╕ ╓, адже незалежно в╕д пори року, ╕гноруючи ╕нод╕ геть несприятлив╕ кл╕матичн╕ умови, особовий склад п╕дрозд╕лу опанову╓ складну науку ведення бойових д╕й у г╕рсько-л╕сист╕й м╕сцевост╕. А в перервах м╕ж «боями» г╕рськ╕ п╕хотинц╕ облаштовують в горах в╕йськове стр╕льбище для ведення вогню з╕ стр╕лецько╖ збро╖ та озбро╓ння БМП, клас г╕рсько╖ п╕дготовки та г╕рську смугу перешкод. Труднощ╕ не лякають бажаючих бути у склад╕ цього п╕дрозд╕лу, адже вважа╓ться, що служити тут ц╕каво та престижно.
Сл╕д в╕дзначити й перевальненських танк╕ст╕в, як╕ нещодавно стали активними учасниками змагань цього роду в╕йськ. П╕д час ╕ндив╕дуального нагородження найб╕льше в╕дзнак та заохочень в╕д м╕н╕стра оборони та начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил Укра╖ни отримали саме танк╕сти з Перевального. Це п╕дтверджу╓ й перше м╕сце в ном╕нац╕╖ «Кращий ек╕паж Збройних Сил Укра╖ни з виконання вправи контрольних стр╕льб з озбро╓ння танка».
...Сп╕лкуючись з в╕йськовослужбовцями бригади, я звернув увагу на шеврон частини. На ньому, захищений прапором В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни та золотими козацькими шаблями, зелен╕╓ Кримський п╕востр╕в. А по колу напис: «Там, де ми, там перемога». Як запевнив нин╕шн╕й командир бригади полковник Серг╕й Стороженко, особовий склад частини з Перевального щоденною ратною працею, сумл╕нною службою п╕дтверджу╓ в╕ддан╕сть цьому гаслу.

Владислав СЕЛЕЗНЬОВ,
П╕дполковник

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #49 за 07.12.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11116

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков