Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 23.11.2012
«Н╤ЧОГО КРАЩОГО НЕМА╢, ЯК ТАЯ МАТИ МОЛОДАЯ...»

Будьте здоров╕!

«У наш╕м ра╖ на земл╕ н╕чого кращого нема╓, як тая мати молодая з сво╖м дитяточком малим...» Мимовол╕ пригадалися ц╕ Шевченков╕ слова, коли на стенд╕ та рекламних лист╕вках медичного центру «АlbaMed» побачила в╕рш Серг╕я Острового про ж╕нку-мат╕р. Здавалося б, орб╕ти поез╕╖ та медицини не надто наближен╕, але подивуймося тому, як у цьому випадку вони все ж тонко перетнулися!
Ось у такому медичному заклад╕, де пропонуються р╕зноман╕тн╕ г╕неколог╕чн╕ послуги, працю╓ молода красива ж╕нка, акушер-г╕неколог з 10-р╕чним практичним стажем роботи З╕йд╓ Мурадасилова, з якою ми й поговоримо про наше, ж╕ноче...

— З╕йд╓ Нариман╕вно, розкаж╕ть про себе, чому ви обрали медицину, чому вир╕шили л╕кувати саме ж╕нок?
— Народилася я у сел╕ Партизани Ген╕чеського району на Херсонщин╕. Поруч з нашим будиночком була розташована с╕льська амбулатор╕я, б╕ля яко╖ р╕с прекрасний фруктовий сад, де я провела майже все сво╓ дитинство. ╤нод╕ заходила всередину амбулатор╕╖, з ц╕кав╕стю спостер╕гала, як л╕карка вела прийом, просила дати мен╕ стетоскоп, щоб ╕ соб╕ послухати. Часом тато брав мене ╕з собою на роботу в Р╕вненську районну л╕карню (сус╕дн╓ селище), де в╕н працював медбратом у псих╕атричному в╕дд╕ленн╕, я бачила, як в╕н допомагав хворим. Все це справляло на мене велике враження. Коли я зак╕нчувала школу, то вже твердо вир╕шила вступати до медичного ╕нституту, хоча мама переживала, що я обрала таку в╕дпов╕дальну профес╕ю, не хот╕ла в╕дпускати мене ще зовс╕м юну далеко в╕д дому. «Якщо вже тоб╕ так хочеться в медицину, то вступай до Ген╕чеського медучилища, ближче до дому», — говорила вона мен╕. «Тод╕ я зовс╕м не буду н╕куди вступати, а вийду зам╕ж!» – заявила я мам╕. Дякую татов╕, що мене п╕дтримав: «Раз ти вже вир╕шила в мед╕нститут, то спробуй».
У 1996 роц╕ я вступила до Кримського державного медичного ╕нституту ╕м. С. ╤. Георг╕╓вського на факультет «Л╕кувальна справа». Згодом, усв╕домивши, що основне призначення ж╕нки на Земл╕ – це народити здорову дитину, а народити ╖╖ б╕льше шанс╕в, звичайно ж, у здорово╖ ж╕нки, вир╕шила л╕кувати ж╕нок. З 2002 до 2004 року пройшла ╕нтернатуру за спец╕альн╕стю «Акушерство ╕ г╕неколог╕я» в С╕мферопольському м╕ському пологовому будинку № 2 у в╕дд╕ленн╕ екстрено╖ г╕неколог╕╖. Тут я й дос╕ працюю л╕карем-дежурантом. Дежурант – це л╕кар, який трудиться за сво╓ю спец╕альн╕стю в н╕чний час або ж у вих╕дн╕ та святков╕ дн╕ (приблизно дванадцять ночей на м╕сяць). До в╕дд╕лення екстрено╖ г╕неколог╕╖ потрапляють ж╕нки вже у дуже тяжкому стан╕, ╕нод╕ непритомн╕, з р╕зким зниженням тиску, кровотечами, розривами к╕ст, позаматковими ваг╕тностями, яким потр╕бне негайне х╕рург╕чне втручання, аби врятувати життя. Працювати в такому в╕дд╕ленн╕ важко, але саме тут я в╕дчуваю себе потр╕бною, надаючи вкрай необх╕дну медичну допомогу стражденним пац╕╓нткам. Та, на жаль, у наш╕й кра╖н╕ нелегкий труд л╕кар╕в оплачу╓ться невеликою зарплатнею. Тому з 2007 до 2010 року вела амбулаторний прийом у приватн╕й л╕карн╕ «Ав╕цена», а з 2010 року й донин╕ працюю в медичному центр╕ «AlbaMed».
— Ж╕нка-мати – це основа життя. Нещодавно була оприлюднена ╕нформац╕я, в як╕й ╕шлося про те, що в середньому кожна п’ята пара в Укра╖н╕ безпл╕дна, причому 20% — чолов╕че безпл╕ддя, 80% — ж╕ноче. Як же запоб╕гти хворобам, як╕ в╕дбирають рад╕сть материнства, не кажучи вже про т╕, що в╕дбирають життя?
— На жаль, к╕льк╕сть пар, як╕ не можуть мати д╕тей, д╕йсно зб╕льшу╓ться. ╤сну╓ чимало проблем, що можуть завадити зачаттю дитини. Серед найпоширен╕ших – гормональн╕ порушення, ╕нфекц╕╖, що передаються статевим шляхом, спайковий процес орган╕в малого тазу, пухлини орган╕в малого тазу, ╕мунн╕ порушення у ж╕нки, ╕мунна несум╕сн╕сть чолов╕ка та ж╕нки та ╕нше. Щоб запоб╕гти б╕льшост╕ перел╕чених хвороб, насамперед потр╕бно вести здоровий спос╕б життя: не палити, не вживати надм╕рну к╕льк╕сть алкоголю, не вести безладне статеве життя. Не менш важливим ╓ збалансоване як╕сне харчування. Д╕вчин╕, яка мучить себе д╕╓тами заради того, щоб бути стрункою моделлю, сл╕д задуматися, чи не важлив╕ше для не╖ стати в майбутньому мамою, адже недоц╕льн╕ д╕╓ти теж можуть бути причиною безпл╕ддя. До того ж, я вважаю, що вплива╓ на репродуктивн╕сть ╕ наше забруднене навколишн╓ середовище.
Б╕льш╕сть хвороб можна вил╕кувати при сво╓часному зверненн╕ до л╕каря. Прикро, що деяк╕ ж╕нки нехтують сво╖м здоров’ям, по 3-4 роки, а то й б╕льше не проходять огляди у г╕неколога. Обов’язково хоч раз на р╕к пройд╕ть медичне обстеження, нав╕ть якщо н╕чого не болить. Сучасна медична апаратура, ультразвукова д╕агностика (УЗД), кольпоскоп╕я дозволяють виявити хвороби на ранн╕х стад╕ях. Скаж╕мо, кольпоскоп╕я – це безбол╕сний метод кл╕н╕чного г╕неколог╕чного обстеження за допомогою спец╕ального оптичного приладу (кольпоскоп, в╕деокольпоскоп), що дозволя╓ д╕агностувати нав╕ть найнезначн╕ш╕ дефекти тканини, наприклад, невелик╕ ероз╕╖, крих╕тн╕ пухлини. Фотоф╕ксац╕я при кольпоскоп╕чному обстеженн╕ покращу╓ процес д╕агностики, адже за допомогою фотозн╕мк╕в можна проводити спостереження в динам╕ц╕, а також п╕сля завершення л╕кування.
Чолов╕кам сл╕д звертатися не т╕льки до уролога, а й до л╕каря-репродуктолога. Репродуктолог займа╓ться питаннями ж╕ночого та чолов╕чого безпл╕ддя, склада╓ план проведення потр╕бних анал╕з╕в, обстежень, консультац╕й фах╕вц╕в, з’ясову╓ причину безпл╕ддя.
— ╢ ж╕нки, як╕ усе в╕ддали б, аби стати мат╕р’ю, а ╓ так╕, що змушен╕ перервати ваг╕тн╕сть, хоч уряд, намагаючись покращити демограф╕чну ситуац╕ю в Укра╖н╕, нада╓ допомогу при народженн╕ дитини. Наск╕льки небезпечне штучне переривання ваг╕тност╕?
— Таке заохочення спрацьову╓, але не для вс╕х мам. ╢ мами, як╕ дивляться у майбутн╓ ╕ реально розраховують сво╖ можливост╕. Адже дитину потр╕бно не т╕льки народити, а й виростити, дати ╖й осв╕ту. Здавалося б, одноразова допомога досить велика, але вона швидко вичерпу╓ться. Протягом двох рок╕в мама отриму╓ на дитину щом╕сяця близько 800 грн., але ж пот╕м вона залиша╓ться ╕з 130 гривнями на руках. Б╕льш╕сть ж╕нок, як╕ мають двох р╕зностатевих д╕ток, р╕дко наважуються народжувати третю дитину. Змушен╕ йти на аборт нер╕дко ╕ молод╕ д╕вчата, як╕ ваг╕тн╕ють, а пот╕м виявля╓ться, що молодому парубку це не потр╕бно. В таких випадках важко переконувати про небезпечн╕ насл╕дки ц╕╓╖ процедури. Штучне переривання ваг╕тност╕ будь-яким методом негативно вплива╓ на наступну майбутню ваг╕тн╕сть, яко╖ може й зовс╕м не бути. На сьогодн╕ б╕льш щадним вважа╓ться медикаментозний метод, хоча п╕сля прийому таких п╕гулок у процес╕ в╕дд╕лення яйцекл╕тини може з’явитися сильна кровотеча. Медикаментозне переривання ваг╕тност╕ виключа╓ механ╕чне ушкодження матки, але не виключа╓ в╕рог╕дн╕сть розвитку функц╕ональних порушень, обумовлених зм╕ною гормонального фону.
— Що б ви порадили подружжям, як╕, можливо, вже втратили над╕ю на найб╕льше щастя — народження дитини?
— В основному безпл╕ддя тягарем ляга╓ на плеч╕ ж╕нки. Добре, коли чолов╕к може вт╕шити, п╕дтримати. Головне для такого подружжя — не втрачати в╕ру. Потр╕бно дуже в╕рити, молитися до Всевишнього й до сво╖х Ангел╕в Хранител╕в. Не зупинятися на п╕вдороз╕. Проходити ус╕ потр╕бн╕ обстеження. Л╕куватися. Я два роки спостер╕гала одне подружжя, яке до того, як потрапити до нашого медичного центру, п’ять рок╕в не могло зачати дитину, вони разом проходили обстеження, обо╓ л╕кувалися, й у них народилася донечка.
— Ви вважа╓те себе щасливою ж╕нкою?
— Так, я вважаю себе щасливою. Навчаючись на другому курс╕, я зустр╕ла свою половинку, ╕ ми одружилися. Невдовз╕ народився син Едем. ╤ м╕й чолов╕к Ельдар не поставив мене перед умовою — навчання чи с╕м’я, а, навпаки, завжди п╕дтримував ╕ допомагав. До реч╕, Ельдар теж л╕кар – стоматолог-ортопед. Наш╕ мами по черз╕ няньчили свого внука, поки я навчалася. А ще у мене ╓ донечка Ел╕на, ╖й зараз 4 рочки, турботу про не╖ взяв на себе Едем. Адже нам з чолов╕ком часто доводиться затримуватись у л╕карн╕ з пац╕╓нтами доп╕зна. Мало часу залиша╓ться на власних д╕ток. Але спод╕ваюся, що донечка п╕де мо╖ми стопами, я вже пом╕чаю це в ╖╖ повед╕нц╕ та ставленн╕ до близьких людей.

Розмовляла
Любов СОВИК

«САМАЯ ПРЕКРАСНАЯ ИЗ ЖЕНЩИН — ЖЕНЩИНА С РЕБЕНКОМ НА РУКАХ»

Есть в природе знак святой и вещий,
Ярко обозначенный в веках:
Самая прекрасная из женщин —
Женщина с ребенком на руках.
От любой напасти заклиная,
Ей-то уж добра не занимать,
Нет, не Богоматерь, а земная,
Гордая, возвышенная мать.
Свет любви издревле ей завещан,
И с тех пор живет она в веках,
Самая прекрасная из женщин —
Женщина с ребенком на руках.
Все на свете мерится следами,
Сколько б ты ни вышагал путей.
Яблоня украшена плодами,
Женщина — судьбой своих детей.
Пусть ей вечно солнце рукоплещет!
Так она и будет жить в веках.
Самая прекрасная из женщин —
Женщина с ребенком на руках!

Сергей ОСТРОВОЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 23.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11071

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков