Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2012
В УКРА╥Н╤ ПОЧАЛИСЬ АКЦ╤╥ З ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТ╤ ЖЕРТВ ГОЛОДОМОРУ

Члени Громадського ком╕тету з╕ вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору 1932-1933 рок╕в на зас╕данн╕ в Ки╓в╕ ухвалили план заход╕в до 24 листопада – Дня пам’ят╕ жертв Голодомору-геноциду. В╕дом╕ укра╖нськ╕ науковц╕ проведуть сер╕ю Урок╕в пам’ят╕ для школяр╕в ╕ студент╕в, присвячених под╕ям 1932-1933 рок╕в. 24 листопада в Ки╓в╕ б╕ля Нац╕онального мемор╕алу пам’ят╕ жертв Голодомор╕в, в ус╕х обласних центрах Укра╖ни та 32 кра╖нах св╕ту пройдуть пам’ятн╕ заходи до 79-х роковин Голодомору. В рамках загальнонац╕онально╖ акц╕╖ «Запали св╕чку пам’ят╕» м╕льйони укра╖нц╕в запалять св╕чки у сво╖х в╕кнах.
Цьогор╕чна громадська кампан╕я до роковин Голодомору ма╓ на мет╕, насамперед, розпов╕сти про тих, хто в 1932-1933 роках рятував сп╕вв╕тчизник╕в в╕д смерт╕. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, про це п╕д час зас╕дання Громадського ком╕тету з╕ вшанування пам’ят╕ жертв Голодомору в Укра╖н╕ пов╕домив екс-в╕це-прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни, сп╕вкоординатор ком╕тету ╤ван Васюник.
Також планом на листопад-грудень передбача╓ться, зокрема, проведення публ╕чного Уроку пам’ят╕ у Нац╕ональному музе╖ «Мемор╕ал пам’ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕», презентац╕я книги Андр╕я Козицького «Геноцид та пол╕тика масового винищення цив╕льного населення у ХХ стол╕тт╕», книги Дмитра Гойдаченка «Червоний апокал╕псис: розкуркулювання та голодомор» та книги «Людян╕сть у нелюдяний час».
Кр╕м того, на 2012-2013 роки заплановано проведення кампан╕╖ громадсько╖ п╕дтримки щодо встановлення пам’ятника жертвам Голодомору у Вашингтон╕ та випуск наступного року поштово╖ марки ╕ конверта у зв’язку ╕з 80-ми роковинами Голодомору.
Також ╤. Васюник наголосив на важливост╕ в╕дновлення роботи над Нац╕ональною книгою пам’ят╕ жертв Голодомору наступного року. «В╕дновлення передбача╓, перш за все, продовження збору спогад╕в, роботу з арх╕вами», — сказав в╕н ╕ додав, що у найближч╕ р╕к-два плану╓ться внести дан╕ ще м╕н╕мум про 100-200 тисяч загиблих.
* * *
Дов╕дково. Щор╕чно в останню суботу листопада в Укра╖н╕ вшановують пам’ять жертв голодомор╕в ╕ пол╕тичних репрес╕й.
Голодомор 1932-1933 рок╕в — масовий, умисно орган╕зований радянською владою голод, який призв╕в до багатом╕льйонних людських жертв у с╕льськ╕й м╕сцевост╕ на територ╕╖ Укра╖нсько╖ РСР (земл╕ сучасно╖ Укра╖ни за винятком семи зах╕дних областей, Криму ╕ П╕вденно╖ Бессараб╕╖, як╕ тод╕ не входили до УРСР) ╕ Кубан╕, переважну б╕льш╕сть населення яко╖ становили укра╖нц╕. Голод настав внасл╕док сплановано╖ конф╕скац╕╖ урожаю зернових ╕ вс╕х ╕нших продукт╕в харчування у селян представниками радянсько╖ влади, що призвело до вбивства селян голодом у м╕льйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значн╕ запаси зерна в резервах ╕ зд╕йснювала його експорт за кордон. Причини цього масового злочину н╕коли в СРСР не розсл╕дувалися ╕ н╕хто з можновладц╕в, причетних до злочину, не зазнав покарання. Впродовж десятил╕ть масове вбивство людей штучним голодом не т╕льки навмисно замовчувалося радянською владою, про нього взагал╕ заборонялося будь-де згадувати.
У 2003 роц╕ укра╖нський парламент назвав, а 2006-го — оф╕ц╕йно визнав Голодомор геноцидом укра╖нського народу. 24 кра╖ни оф╕ц╕йно визнали Голодомор геноцидом укра╖нського народу.
13 с╕чня 2010 року Апеляц╕йний суд Ки╓ва визнав кер╕вник╕в б╕льшовицького тотал╕тарного режиму винними в геноцид╕ в Укра╖н╕ у 1932-1933 роках.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11041

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков