Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...


В ╤РПЕН╤ ПРЕЗЕНТОВАНО ВИСТАВКУ ХУДОЖНИКА ╤З ХАРКОВА
Його роботи знаходяться в приватних колекц╕ях ╕ музеях Укра╖ни, Н╕меччини, США…


ТЕОДУЛ-В╤ТРОДУВ
Наш╕ традиц╕╖




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#46 за 16.11.2012
Л╤СОВА П╤СНЯ ╤ВАНА СИДОРУКА

╤ван Васильович Сидорук — людина незвичайних уподобань, а в╕дпов╕дно ╕ дол╕, й те, що, перебуваючи про╖здом у С╕мферопол╕, в╕н знайшов дорогу до «Кримсько╖ св╕тлиц╕», нас не здивувало, бо так╕ люди до нашо╖ газети горнуться.
При╖хав ╤ван Васильович ╕з Ковеля з трьома синами: меншеньких в╕з на в╕дпочинок до ╢впатор╕╖, а старший, п’ятнадцятир╕чний Тарас просто взявся скласти ╖м компан╕ю. Вдома лишилися лише дв╕ маленьк╕ донечки та господиня Св╕тлана Васил╕вна. С╕м’я за тепер╕шн╕ми м╕рками не маленька. А ╖╖ ж ╕ прохарчувати треба, ╕ кожному дати раду. Тож ╕ запитала у ╤вана Васильовича, хто в╕н за фахом ╕ де працю╓, бо сумн╕ваюсь, що, живучи на 9-му поверс╕, можна годуватися ╕з власного господарства. У в╕дпов╕дь наш г╕сть назвався директором парку-музею арх╕тектури та побуту Пол╕сся. Але хоча слово «директор» ╕ звучить переконливо, та ╕дея створення парку-музею виявилася швидше ╕де╓ю, н╕ж ╖╖ реальним вт╕ленням.
Сьогодн╕, коли музе╖-скансен набувають все б╕льшо╖ популярност╕, ╕ якщо под╕бного нема╓ на Пол╕сс╕, ц╕лком ймов╕рно, що незабаром стараннями ╤вана Васильовича з’являться ╕ традиц╕йна укра╖нська хата минулого чи позаминулого стол╕ття, ╕ в╕тряк, ╕ кузня, — все, що характеризувало м╕сцев╕ побут та арх╕тектуру, як вже з’явилася окультурена зона для в╕дпочинку. Проте у все це необх╕дно спочатку вкласти чимал╕ кошти, а жити треба щодня. То, можливо, чолов╕к займа╓ться п╕дпри╓мницькою д╕яльн╕стю?
╤ таки виявилося, що д╕йсно займа╓ться. Але ж якою! ╤ван Сидорук виготовля╓ дитяч╕ ╕грашки, як╕ колись були досить популярними ╕ яких сьогодн╕ не виготовля╓ майже н╕хто. А опанувати цю техн╕ку не так уже й важко. Досить столярного та слюсарного ╕нструменту, власних рук ╕ бажання, аби д╕твора не забувала свого, народного, укра╖нського. В асортимент╕ ╤вана Васильовича л╕тунц╕, свистунц╕, деркач╕, калатала, стукавки, фуркала, в╕трячки, пов╕трян╕ кульки та ╕нш╕ дивовижн╕ реч╕, якими колись бавилася ╕ маленька Леся Укра╖нка, спогади про котру перетворили пана ╤вана на дядька Лева Скулинського — прототипа одного ╕з геро╖в «Л╕сово╖ п╕сн╕». Цей дивовижний св╕т захопив ╤вана Сидорука наст╕льки, що став для нього другою реальн╕стю, тож в╕н зазива╓ туди ╕ д╕твору з допомогою вс╕х отих веселих чудернацьких звук╕в. Бо, можливо, ╓ десь серед них ще одна маленька Леся, талант яко╖ допоки др╕ма╓ ╕ йому треба допомогти проснутися…
╤ старовинна народна ╕грашка користу╓ться попитом. ╤ван Сидорук — сьогодн╕шн╕й «Лев Скулинський» — реал╕зову╓ сво╖ вироби у Львов╕, Ки╓в╕, Микола╓в╕, Черн╕гов╕. В цьому, як ╕ у виготовленн╕ ╕грашок, йому допомагають сини. За плечима у ╤вана Васильовича — Вижницьке училище декоративно-прикладного мистецтва, в╕н ╓ заслуженим прац╕вником культури Укра╖ни, а ще — членом Народного Руху Укра╖ни. Недарма ж народився у Хотишев╕, що був колись одним ╕з центр╕в Укра╖нського повстанського руху. Тож любов’ю до Укра╖ни в тих краях н╕кого не здиву╓ш. Але ось такою д╕╓вою, спрямованою у майбутн╓, що стала способом життя, можна здивувати ╕ м╕сцевих патр╕от╕в, що вже казати про нас, кримчан. ╤ван-Лев, в╕дв╕дуючи школи, охоче розпов╕да╓ д╕тям про той пер╕од ╕стор╕╖, який ╓ для нього особливо привабливим, виступа╓ з р╕зноман╕тними проектами, орган╕зову╓ дитяч╕ свята патр╕отичного спрямування. ╤ справа його не пропаде з часом — ╖╖ п╕дхоплять сини ╕ дочки, як╕ п╕дростають п╕д л╕сову п╕сню живих дерев’яних ╕грашок.

Тамара СОЛОВЕЙ

ШАНОВН╤ ЗЕМЛЯКИ! УКРА╥НЦ╤! ЗВ╤ЛЬН╤МО УКРА╥НСЬКЕ СЛОВО, ГАЗЕТУ, КНИГУ, КУЛЬТУРУ, ДУХОВН╤СТЬ З-П╤Д ОБЛОГИ ВЛАСНО╥ БАЙДУЖОСТ╤ Й ЧУХРА╥НСТВА!
КУПУЙТЕ, ПЕРЕДПЛАЧУЙТЕ, ЧИТАЙТЕ, ПРОПАГУЙТЕ, П╤ДТРИМУЙТЕ Р╤ДНЕ, УКРА╥НСЬКЕ!
ПЕРЕДПЛАТНИЙ ╤НДЕКС «КРИМСЬКО╥ СВ╤ТЛИЦ╤» — 90269. Варт╕сть передплати: 1 м╕сяць — 9,27 грн.; 3 м╕сяц╕ — 27,21 грн.; 6 м╕сяц╕в — 52,77 грн.; на р╕к — 104,34 грн. Передплат╕ть «Кримську св╕тлицю» не лише для себе — зроб╕ть подарунок сво╖й школ╕, б╕бл╕отец╕, р╕дним, знайомим: чим б╕льше в укра╖нського друкованого Слова буде шанувальник╕в, тим над╕йн╕шим буде його майбутн╓! Адреса редакц╕╖: 95006, м. С╕мферополь, вул. Гагар╕на, 5, к. 14.
Тел.: (0652) 51-13-24, (050) 957-84-40; ел. пошта:
kr_svit@meta.ua; ╤нтернет-стор╕нка: http://svitlytsia.crimea.ua

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #46 за 16.11.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11036

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков