Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2012
ФУТБОЛ ╢ДНА╢!

СПОГАД ПРО ╢ВРО-2012
Укра╖нськ╕ шанувальники футболу цього л╕та шален╕ли в╕д радощ╕в. Ще б пак! В Укра╖н╕ в╕дбулася визначна под╕я: ╢вро-2012. Безсумн╕вно, вона не залишила байдужим н╕кого. Багато людей, як╕ н╕коли не ц╕кавились таким видом спорту, ╕з захопленням вмикали телев╕зор ╕ проймалися святковим настро╓м. Кожна гра – свято! ╤ не т╕льки гра…
Тепло надвор╕ було не лише в╕д пекучого червневого сонця, а й в╕д щирих усм╕шок ╕ноземц╕в. ╤ гост╕ нашо╖ кра╖ни, й укра╖нц╕ справд╕ ставилися одне до одного, як до земляк╕в. Людей не лякало нав╕ть те, що вони не знають мови. Певно, спор╕днен╕ душ╕ за будь-яких обставин порозум╕ються.
Ми з татом дивилися, затамувавши подих, кожен матч. Нав╕ть мама згодом при╓дналася до нас. Ус╕╓ю с╕м’╓ю надзвичайно вбол╕вали за нашу команду, але, на жаль, вона не вийшла з групи. Родиною обрали соб╕ нового фаворита – ╕спанську зб╕рну. Я завжди захоплювалась грою ╕спанських футбол╕ст╕в. На щастя, ця команда з легк╕стю пройшла до ф╕налу. Супротивник ╖м д╕стався сильний… Це була зб╕рна ╤тал╕╖. Д╕знавшись, хто буде змагатися у ф╕нал╕, тато одразу запропонував по╖хати на матч. Ми з мамою охоче погодились. Квитк╕в не мали, та й вже зап╕зно було ╖х купувати. Однак це не зупинило нас.
При╖хавши до Ки╓ва, ми одразу, не гаючи н╕ хвилинки, попрямували до фан-зони. Знайти ╖╖ було нескладно. Вже з вокзалу ╕ до Хрещатика вбол╕вальник╕в супроводжували вказ╕вники. На шляху зустр╕ли багато ╕ноземц╕в. В основному це були ╕спанськ╕ та ╕тал╕йськ╕ вбол╕вальники. У фан-зон╕ д╕яли сувор╕ правила: на вход╕ стояли люди, як╕ оглядали сумки. Простоявши довгу чергу, ми, нарешт╕, ув╕йшли.
Все було чудово. Люди, незалежно в╕д нац╕ональност╕, доброзичливо усм╕халися ╕ радо намагались порозум╕тися м╕ж собою. Декотр╕, хто не знав англ╕йсько╖, пробували комун╕куватися за допомогою жест╕в. За цим так незвично було спостер╕гати, та згодом ми пристосувалися. Побачивши, як ╕спанц╕ дружньо ставляться до укра╖нц╕в, я наважилась п╕д╕йти до них. Англ╕йською побажала гостям гарно провести час ╕, звичайно ж, не могла змовчати про те, що вбол╕ваю саме за ╖хню команду. ╤спанц╕, почувши це, одразу п╕дхопили мене на руки ╕ почали гойдати. Ось так мен╕ ╕ пощастило сфотографуватися з вбол╕вальниками улюблено╖ зб╕рно╖.
У фан-зон╕ майже не було людей у повсякденному одяз╕. Б╕льш╕сть була або у нац╕ональних костюмах, або у форм╕ команди, за яку вбол╕вали. Я також забажала якось вид╕литися ╕ намалювала на щоц╕ прапор ╤спан╕╖. Тато придбав мен╕ укра╖нський в╕ночок, який одразу впадав в оч╕ ╕ноземцям. Вони люб’язно просили мене сфотографуватися разом з ними. Це було так при╓мно.
...╤спанська зб╕рна швидко забила гол, який став початком ╖хнього виграшу: згодом забили ще три, що означало беззаперечний тр╕умф ╤спан╕╖. Всю н╕ч ми святкували цей виграш з вбол╕вальниками переможц╕в, наче св╕й. Зв╕дус╕ль лунали вигуки: «╤спан╕я – чемп╕он», ми сп╕вали якусь ╕спанську п╕сню. Вже п╕д ранок прийшли на вокзал, ╕ я одразу заснула в зал╕ оч╕кування… Надто багато емоц╕й ╕ вражень пережила за цей день.
╢вро-2012 об’╓днало як самих укра╖нц╕в, так й ╕ноземц╕в. Тепла, доброзичлива атмосфера назавжди залишиться у мо╖й пам’ят╕, ╕ не лише у мо╖й…

Наталя ГОРБЕНКО,
вихованка юнацького прес-центру «Погляд», м. Кривий Р╕г

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=11007

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков