Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2114)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#45 за 09.11.2012
ВИБОРИ — ЯК ДЗЕРКАЛО, В ЯКЕ КРАЩЕ НЕ ДИВИТИСЯ

Актуально!

28 жовтня вперше за сво╓ доросле життя я не взяла участ╕ в голосуванн╕, як ╕ б╕льш╕сть кримчан. Довго думала: то що ж з╕ мною д╕╓ться, адже я завжди була громадянськи активною, долучалася до виборчих кампан╕й, домагалася, аби урну для голосування принесли додому ╕ мо╖й дуже стареньк╕й мам╕.
Дехто з пол╕тик╕в пояснив феномен рекордно низько╖ явки кримчан та жител╕в багатьох ╕нших рег╕он╕в тим, що на людей тиснуло начальство, вимагаючи показати пот╕м св╕й бюлетень, сфотографований на моб╕льний телефон, ╕з «галочкою» проти Парт╕╖ рег╕он╕в та ╖╖ кандидат╕в. Можливо, таке й було, але, про╕гнорувавши вибори, п╕длеглий так само не м╕г задовольнити вимоги начальства, як ╕ проголосувавши неналежним чином.
Тож думаю, що причиною низько╖ явки для немолодих людей перш за все стала знев╕ра. Бо люди усв╕домлювали, що т╕ об╕цянки, якими ╖х годували, не мають п╕д собою належного ╜рунту. Щодо цього, то мене б╕льше влаштовувала в╕дверт╕сть Миколи Азарова, який в╕дкрито пояснював з телеекрана, що сутт╓в╕ позитивн╕ зм╕ни у житт╕ простих громадян можлив╕ лише тод╕, коли запрацю╓ економ╕ка, зб╕льшиться валовий продукт, тобто ми станемо багатою кра╖ною. Те, що за минулих 20 рок╕в вона не запрацювала, ╕ нав╕ть навпаки, а попереду на нас чека╓ св╕това економ╕чна криза, для мене означало, висловлюючись словами О. Пушк╕на, «надпись ада: «Оставь надежду навсегда». В ╕ншому формулюванн╕: «Залиши над╕ю кожен, хто сюди входить».
Звичайно, це поширю╓ться на мо╓ покол╕ння, бо молодь, яка ще не набила соб╕ ╜уль об гостр╕ кути власно╖ над╕╖, зам╕сть того, щоб приречено проголосувати «за стаб╕льн╕сть» (пригадаймо медичне формулювання: «Стаб╕льно тяжкий стан»), почала радикал╕зуватися ╕ звернула сво╖ погляди на правий ╕ л╕вий фланги, зб╕льшивши результат «дов╕ри» до останн╕х б╕льш як удв╕ч╕. А щодо Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода», як╕й значна частина соц╕олог╕в не об╕цяла нав╕ть проходження 5-в╕дсоткового бар’╓ра, то дала змогу ╖й здолати б╕льш як два таких бар’╓ри. ╤ при цьому не варто думати, що Крим лишився осторонь цих процес╕в. Та незрозум╕ла ╕стота, як╕й м╕сцева влада присво╖ла звання «кримчанина» ╕ кого традиц╕йно збира╓ для участ╕ у сво╓му телев╕з╕йному шоу «В╕дкрита пол╕тика» вчитель рос╕йсько╖ мови О. Мащенко, раптом в каб╕нц╕ для голосування збунтувалася ╕ довела, що важливою для не╖ ╓ не лише друга державна мова. А ось ╕ яскравий приклад: к╕льк╕сть кримчан, що проголосували за «Свободу», не т╕льки сп╕врозм╕рна з приб╕чниками «Рос╕йського блоку», а де╕нде нав╕ть ╓ б╕льшою. Наведу к╕лька цифр з протокол╕в: «Р. Б.» — 911 ос╕б; «Св.» — 1203 особи; «Р. Б.» — 439 ос╕б; «Св.» — 642 особи; «Р. Б.» — 567 ос╕б; «Св.» — 715 ос╕б. ╤ це у той час, як б╕лборди ╕з зображеннями «сильного человека» Аксьонова можна було зустр╕ти чи не на кожн╕й кримськ╕й вулиц╕, а про «Свободу» н╕де не згадувалося. Б╕льше того, кримський пол╕толог Олександр Форманчук шкодував у прямому еф╕р╕, що з╕ «свобод╕вцями» «панькаються» Сав╕к Шустер та ╢вген Кисельов. Та чи не задля того ц╕ люди «зрадили» сво╖й В╕тчизн╕, аби в╕дчути подих демократ╕╖? ╤ чи не ╓ обов’язковим створення кандидатам у депутати державними ЗМ╤ р╕вних умов для оприлюднення ╖хн╕х позиц╕й?
До реч╕, Олександр Форманчук, зокрема, наголосив на тому, що ця виборча кампан╕я була найдорожчою в ╕стор╕╖ Укра╖ни ╕ в 7 раз╕в дорожчою н╕ж та, що в╕дбувалася у Польщ╕. Одн╕й т╕льки Натал╕╖ Королевськ╕й вона об╕йшлася у 100 000 долар╕в, ╕ варт╕сть кожного заг╕тованого виборця склала 400 долар╕в.
А ще прославилася виборча кампан╕я сво╖м брудом, чорним п╕аром. Найбрудн╕шою в Укра╖н╕ назвала ╖╖ заступник голови Центрвиборчкому Жанна Усенко-Чорна, хоча сам день вибор╕в, здавалося, був ц╕лком благополучним. Близьк╕ до во╓нних под╕╖ з б╕йкою, «беркут╕вцями», сльозог╕нним газом, голодуваннями ╕ нав╕ть самогубством одного з кандидат╕в-мажоритарник╕в розпочалися вже п╕зн╕ше.
Особливо непримиримою була битва за Ки╖в, де опозиц╕йн╕ кандидати в депутати ладн╕ були на все, аби не поступитися жодним мандатом представникам парт╕╖ влади, як╕, до реч╕, ладн╕ були ще на б╕льше, для чого мали ╕ значно б╕льш╕ можливост╕. Перероблялись ╕ псувалися протоколи; з’являлися ╖хн╕ дв╕йники, де переможець ╕ переможений м╕нялися к╕льк╕стю сво╖х прихильник╕в; час в╕д часу на д╕льницях гасло св╕тло; зайшла мова нав╕ть про переголосування на деяких одномандатних округах; т╕, хто почувався обманутими, зверталися до суду.
Т╕шить лише, що в ц╕ пристраст╕ не втягнулася широка громадськ╕сть. Дехто, можливо, як ╕ я, ╕з сумною ╕рон╕╓ю спостер╕гав, як же самов╕ддано прагнуть кандидати в депутати прислужитися сво╓му народов╕, не шкодуючи задля цього н╕ кошт╕в, н╕ здоров’я, н╕ власно╖ репутац╕╖. Ну якщо так вже болить душа за знедолений люд, послуж╕ть йому десь в л╕карн╕ чи хосп╕с╕, побор╕ться з його гр╕ховн╕стю на служб╕ Бож╕й, створ╕ть дитячий будинок с╕мейного типу ╕ пригр╕йте сир╕т. Та н╕ ж. Якось по телев╕зору депутат Тарас Чорнов╕л сказав, що якщо цього разу знову не вдасться «працевлаштуватися», то буде писати книгу. Не вдалося. Хоча сво╓ю щир╕стю в╕н, можливо, заслуговував ╕ на ╕нше.
А в пам’ят╕ ще жив╕ вибори 2004-2005 рок╕в, коли розпадалися с╕м’╖, добр╕ сус╕ди назавжди ставали ворогами. Господи, за що?! Цього разу пол╕тична сила В╕ктора Ющенка одержала лише один в╕дсоток голос╕в виборц╕в. Сумно було дивитися на б╕лборди «Нашо╖ Укра╖ни», де йшлося про «солов’╖ну мову» ╕ сид╕в якийсь незрозум╕лий птах. При цьому одразу ж згадувався «великий и могучий». Так╕ реч╕ виголошують, коли б╕льше н╕чого сказати, бо насправд╕, якою б та мова не була, але якщо вона р╕дна, якщо нею промовляла твоя мати, якщо вона живе у тво╓му серц╕ та серц╕ твого народу, вона ╕ ма╓ бути для тебе найвищою ц╕нн╕стю. Пам’ятаю, якось у передвиборний пер╕од один ╕з журнал╕ст╕в запитав у В╕ктора Ющенка, чому його об╕цянка «Бандитам — тюрми» так ╕ лишилася не реал╕зованою. Колишн╕й президент пояснив, що в╕н д╕яв зг╕дно з╕ св╕товою практикою, т╕льки не уточнив, чи заведено у св╕т╕ св╕домо брехати сво╓му народов╕. Думаю, що т╕льки стараннями нин╕шньо╖ влади здобув соб╕ таку популярн╕сть Блок Юл╕╖ Тимошенко, яка, перебуваючи при влад╕ разом ╕з В╕ктором Ющенком, не залишила про себе жодно╖ добро╖ згадки. А ╖╖ б╕льш далеке минуле, пов’язане з Павлом Лазаренком, який щойно в╕дбув терм╕н покарання в Америц╕ (╕ зовс╕м не з пол╕тичних мотив╕в), мало би змусити замислитися ╖╖ фанат╕в, котр╕ на протестн╕й хвил╕ сприймають ╖╖ сьогодн╕ як геро╖ню. ╤ хоча я ц╕лком розум╕ю, що Об’╓днану опозиц╕ю не варто ╕дентиф╕ковувати з╕ «св╕тлим образом» Юл╕╖ Володимир╕вни, ╕ що до не╖ входить чимало авторитетних ╕ близьких мен╕ за духом людей, мен╕ не подоба╓ться ╖хн╕й метод «працевлаштування».
Щодо парт╕╖ «УДАР», котра п╕шла на вибори як самост╕йна пол╕тична сила, не можу закрити оч╕ на те, що к╕стяк ╖╖ кримсько╖ орган╕зац╕╖ склала парт╕я «Союз», усв╕домлюючи, що в╕дновлення Радянського Союзу (яке в принцип╕ ╕ неможливе) для переважно╖ б╕льшост╕ громадян не ╓ актуальним, а боротися за рос╕йську мову просто нема з ким — тут ц╕лком впора╓ться ╕ парт╕я влади. Ось ╕ перефарбувалися швидкоруч наш╕ спритники, поповнивши лави парт╕╖ «укра╖нського нац╕онал╕ста» В╕тал╕я Кличка.
Надзвичайного переполоху, особливо серед кримських пол╕тик╕в та пол╕толог╕в, наробило входження до Верховно╖ Ради Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода». ╥╖ представник╕в намагаються виставити справжн╕м пугалом. Це передовс╕м «фашисти», «нац╕ональна ганьба», «Тягнибок — в╕н же тягнизад», «розпалювач╕ м╕жнац╕онально╖ ворожнеч╕». Але под╕бн╕ «компл╕менти» не завжди с╕ють страх, позбавляючи укра╖нц╕в сну ╕ апетиту, ╕ люди, як╕ вже нат╕шилися «б╕лими ╕ пухнастими» ворогами «свобод╕вц╕в», не проти подивитися, чи такий страшний чорт, як його малюють.
Питання щодо фальсиф╕кац╕й порушував ╕ кримський комун╕ст незрозум╕ло╖ ор╕╓нтац╕╖ Леон╕д Грач (незрозум╕ло╖ — це тому, що Петра Симоненка днями в телееф╕р╕ в╕н називав сволотою та ще таким словом, яке я не насм╕люся процитувати). В╕н дивувався тому, що набрав на окремих д╕льницях у 8 раз╕в б╕льше голос╕в, н╕ж пан╕ Дзоз, але результат виявився не на його користь. Обурювало його ╕ те, що В╕тал╕я Кличка, котрий як спортсмен ╓ окрасою нашо╖ нац╕╖, Ялта зустр╕чала не хл╕бом та с╕ллю, а яйцями ╕ пом╕дорами. Вт╕м, удар по чемп╕ону св╕ту з боксу був не т╕льки продуктовим — кримське телебачення чи не щодня поливало його таким брудом, який не снився нав╕ть ╕ «Свобод╕».
Сьогодн╕ опозиц╕йн╕ парт╕╖ порушують питання про «обнул╕ння» як сво╖х парт╕йних списк╕в, так ╕ в╕дкликання сво╖х кандидат╕в, котр╕ здобули перемогу на мажоритарних округах. Таким чином вони мають змогу розв╕яти м╕ф про прозор╕ та демократичн╕ вибори, хоча нев╕домо, чи п╕де це на користь кра╖н╕, бо ще одн╕ под╕бн╕ вибори можуть привести державу до економ╕чного колапсу.
А тепер нада╓мо слово нашим активним дописувачам, як╕ цими днями прийшли до редакц╕╖ под╕литися сво╖ми думками.

Ось що пов╕домля╓ доктор техн╕чних наук, професор, д╕йсний член НТШ Роман Ярем╕йчук:
— Увесь останн╕й час мене не покида╓ в╕дчуття тривоги, погано сплю. Думаю про те, чому нема╓ ╓дност╕ в пол╕тичних уподобаннях пом╕ж укра╖нцями, як╕ живуть на Сход╕, ╕ тими, хто представля╓ зах╕дн╕ рег╕они, а також про те, як влада ман╕пулю╓ цими настроями. Зокрема, мовний закон Колесн╕ченка — К╕валова з╕грав на процес роз’╓днання. Влада мала необмежен╕ можливост╕, аби ще задовго до вибор╕в рекламувати сво╖х майбутн╕х кандидат╕в у депутати. Судов╕ процеси проти Тимошенко ╕ Луценка теж спрацювали не на користь Укра╖ни. Не думаю, що л╕дери зах╕дних держав не оц╕нили крим╕нальну складову цих процес╕в ╕ не випадково вони охарактеризували ╖х як пол╕тичн╕. Вважаю, що опозиц╕я мала б кращий результат, аби ч╕тк╕ше сформувала свою програму, особливо що стосу╓ться економ╕ки. Бо Укра╖на ╓ одн╕╓ю ╕з найенерговитратн╕ших держав, де законсервован╕ стар╕ технолог╕╖, як╕ вимагають великих енерговитрат. Два роки тому я брав участь у м╕жнародн╕й науков╕й конференц╕╖ в Алжир╕, де перший же допов╕дач доводив, що кра╖ни, як╕ впродовж 10 рок╕в не зменшать сво╖ енерговитрати, незабаром опиняться на узб╕чч╕ цив╕л╕зац╕╖, ╕ першою як приклад назвав Укра╖ну. Думаю, що опозиц╕╖ варто було донести до виборц╕в цю пересторогу.
Що стосу╓ться л╕дера «УДАРу» В╕тал╕я Кличка. В╕н м╕г би виконати певну об’╓днавчу роль ╕ донести до всього сусп╕льства необх╕дн╕сть модерн╕зац╕╖ нашо╖ економ╕ки. Хочу також зауважити, що система державно╖ власност╕ значною м╕рою провоку╓ корупц╕ю, бо бюджетне ф╕нансування да╓ прост╕р для зловживань, чого не дозволить приватний господар.
Безпосередньо щодо вибор╕в Роман Ярем╕йчук зауважив: Об’╓днан╕й опозиц╕╖ зашкодив, зокрема, В╕ктор Ющенко, перебравши на себе частину електорату; те, що ком╕с╕ями керували представники парт╕╖ влади, теж в╕дбилося на результатах, як ╕ наявн╕сть техн╕чних парт╕й.

Заступник голови Кримського в╕дд╕лення УНП Микола Борисенко акцентував увагу на тому, що парт╕╖ влади тримати людей в чорному т╕л╕ виг╕дно, аби вони були зосереджен╕ на пошуках шматка хл╕ба, а не на пол╕тиц╕.

Голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ КУНу Василь Овчарук висловив так╕ думки:
— Доки останн╕й ╕з рос╕йських пол╕тик╕в не почне поважати Укра╖ну як суверенну державу, нормальних в╕дносин м╕ж Рос╕╓ю ╕ Укра╖ною не буде. А зневажаючи нашого Президента, Володимир Пут╕н тим самим демонстру╓ зневагу до усього 45-м╕льйонного народу. ╤ дозволя╓ соб╕ в╕н це тому, що ма╓ В╕ктора Януковича за васала, який повинен слухатися. ╤ ситуац╕я в держав╕ не стане нормальною, доки етн╕чн╕ рос╕яни, котр╕ тут живуть, не усв╕домлять, що Укра╖на ╓ суверенною державою, яку не треба н╕куди при╓днувати.
— А як ви ставитеся до лякалок, пов’язаних ╕з ВО «Свобода»?
— Люди, як╕ шанують свою нац╕ю ╕ яких називають нац╕онал╕стами, не можуть бути фашистами. Але те, що вони ув╕йдуть до парламенту, може мати двоякий ефект, бо вже ╕ сьогодн╕ рег╕они, як╕ п╕дтримують «Свободу», не мають державних субвенц╕й. ╤ це з т╕╓ю метою, щоб економ╕чно ╕зольована Зах╕дна Укра╖на розчарувалася у сво╖х обранцях, перекладаючи на них вину за ус╕ негаразди. У будь-якому раз╕ думаю, що працювати цей парламент не буде, люди з протилежними пол╕тичними позиц╕ями зам╕сть роботи воюватимуть пом╕ж собою.

Член Меджл╕су кримсько-татарського народу За╖р Смедля╓в зауважив, що цього разу Парт╕я рег╕он╕в т╕льки на Сход╕ ╕ П╕вдн╕ втратила 1 млн. сво╖х шанувальник╕в, а загалом — близько двох. ╤ це пад╕ння дов╕ри мало б ╖╖ насторожити. Кримськ╕ татари, 80% яких голосувало за опозиц╕ю, результатами вибор╕в та п╕драхунком голос╕в розчарован╕. Вт╕м, нових харизматичних л╕дер╕в серед опозиц╕онер╕в не з’явилося. Д╕льничн╕ ком╕с╕╖ майже повн╕стю складалися ╕з представник╕в Парт╕╖ рег╕он╕в (20 проти 4), ╕ ╖хн╕ представники складали присягу безпосередньо в оф╕с╕ Парт╕╖ рег╕он╕в.

Ту ж саму тенденц╕ю в╕дзначив ╕ спостер╕гач в╕д ком╕тету виборц╕в Анатол╕й ╤ванов: якщо п╕д час вибор╕в м╕сцевих орган╕в влади сво╖ симпат╕╖ до Парт╕╖ рег╕он╕в по першому округу виявило 100 000 виборц╕в, то через такий незначний час — лише 30 000 громадян. Серед виявлених порушень найсутт╓в╕шим було отримання ком╕с╕╓ю бюлетен╕в прямо п╕д час вибор╕в, а не напередодн╕ на закритому зас╕данн╕, як це передбачено законом. Не були прибран╕ також аг╕тац╕йн╕ матер╕али на користь провладного кандидата В╕тал╕ни Дзоз, портрет яко╖ красувався прямо перед входом на виборчу д╕льницю.

А ось нагальн╕ думки з приводу вибор╕в голови Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, академ╕ка УЕАН Петра Вольвача:
— Знаю виборчий процес ╕зсередини, а цього року брав у ньому участь не лише як виборець, а ╕ як кандидат в депутати в╕д «Нашо╖ Укра╖ни». Вибори були дуже брудними, ╕ нагадали мен╕ за сво╖м стилем 2004-2005 роки. Воно й зрозум╕ло: до влади прийшла та ж сама пол╕тична сила, котра ╕ займалася в минулому фальсиф╕кац╕ями, за як╕, до реч╕, н╕кого не було покарано. Тож вина в тому, що в╕дбулося цьогор╕ч, ╕ В╕ктора Ющенка. Г╕ршим стало ╕ виборче законодавство, до якого повернули мажоритарну систему. А якби зм╕ни були обмежен╕ в╕дкрит╕стю списк╕в, сьогодн╕ перемогла б опозиц╕я, ╕ ми мали б як╕сний парламент, який пов╕в би державу демократичним шляхом.
Недол╕ком вибор╕в у С╕мферопол╕ була зм╕на виборчих д╕льниць. Переконаний, що у багатьох людей просто не вистачило наполегливост╕, аби знайти, де вони мають голосувати. Застосовувалися й «карусел╕», а в селах раптом розпочалася «еп╕дем╕я грипу» — про це св╕дчили дов╕дки в╕д л╕кар╕в, видан╕ для тих, хто хот╕в проголосувати вдома. Невиправданою витратою вважаю ╕ встановлення в╕деокамер — ось якби вони працювали з початку ╕ до к╕нця виборчого процесу, в цьому був би сенс. Тож заява влади про демократичн╕сть ╕ прозор╕сть вибор╕в не в╕дпов╕да╓ д╕йсност╕. Але якби так воно ╕ було, чи набрав би син Азарова на Донеччин╕ 70% голос╕в?
Програними вибори не вважаю, адже значна частина людей голосувала за опозиц╕ю. А ось «Рос╕йський блок» на цих виборах д╕йсно був посоромлений, ╕ це св╕дчить, що мовний закон, ухвалений владою, насправд╕ не ╓ в Укра╖н╕ актуальним.
Розмову про под╕╖ тижнево╖ давнини, у зв’язку з якими деяк╕ виборч╕ д╕льниц╕ перетворилися на «гаряч╕ точки», зв╕дки ╕ сьогодн╕ рапортують прац╕вники ЗМ╤, можна було б продовжувати ╕ дал╕, згадавши, наприклад, як 95% пац╕╓нт╕в л╕карень та ув’язнених Криму голосувало за парт╕ю влади (бо ж, спасиб╕ р╕дн╕й парт╕╖, ╕ здоров’я добре мають, ╕ «комуналку з╕ зручностями»), та все це навряд чи, як у нас люблять казати, сутт╓во вплинуло на результати волевиявлення. Бо б╕льш╕сть громадян вже просто н╕кому не в╕рить ╕ не хоче марно рвати свою душу. Адже ми добре розум╕╓мо, що вс╕ т╕ «поважн╕ причини», через як╕ мусимо злидарювати ╕ передчасно покидати цей св╕т, насправд╕ висмоктан╕ ╕з пальця. Коли були на те воля ╕ несамовите бажання перетворитися ╕з простих смертних на м╕льярдер╕в, ╕ наддержаву зруйнували, ╕ соц╕альний устр╕й в н╕й зм╕нити подужали, ╕ пограбувати св╕й народ насм╕лилися, об╕дравши його як липку ╕ привласнивши чуж╕ грошов╕ вклади. То коли б налагодження нормального справедливого життя для всього укра╖нського люду зб╕галося з бажанням наших «ряжених», то так би воно ╕ було, а якщо на мет╕ лише примноження власних кап╕тал╕в, то не варто шукати серед них рят╕вник╕в, ким би вони себе не називали, чи владою, чи опозиц╕╓ю.
Насправд╕ ж розраховувати можна т╕льки на себе: свою вдачу, сво╓ здоров’я та на р╕дних. Звичайно, якщо все це у вас ╓.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #45 за 09.11.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10980

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков