Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3382)
З потоку життя (6597)
Душі криниця (3569)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1518)
Урок української (993)
"Білі плями" історії (1688)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«НЕВ╤ДВОРОТНЕ»
Нещодавно вийшла друком сьома книга в╕рш╕в Юл╕╖ Бережко-Кам╕нсько╖ «Нев╕дворотне».


ЛЮДМИЛА ВЕСЕЛА: ЗЕРНЯТКО У СЕРЦ╤ ГРАНАТА
В Св╕тлиц╕ запахло Кримом: без назв, без ╕мен, незримо, немов пелюстками мак╕в - хай без...


Л╤ТКОНКУРС ДЛЯ ШКОЛЯР╤В: ДО СТАРТУ – МЕНШЕ М╤СЯЦЯ!
Всеукра╖нський л╕тературний конкурс «Ми – д╕ти тво╖, Укра╖но!» ╕м. Д. Кононенка...


У МЕРЕЖ╤ З’ЯВИВСЯ МУЛЬТФ╤ЛЬМ «КОЛИСКОВА КРА╥НИ. КРИМ»
У мереж╕ з'явився мультф╕льм-колискова, створений за про╓ктом "Колискова кра╖ни" та за п╕дтримки...


ВВЕДЕННЯ — ПОЧАТОК ЗИМОВИХ СВЯТ
А завершаться вони Собором ╤вана Хрестителя-Предтеч╕ (20 с╕чня).
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 12.10.2012
ПОЗОЛОТА РОК╤В…

Артист╕в, музикант╕в, художник╕в та ╕нших фах╕вц╕в культури часто називають людьми-святом. ╥хня участь у програм╕ нав╕ть найсерйозн╕шого д╕лового форуму означа╓, що в ньому обов’язково будуть у перервах роботи години дозв╕лля з верн╕сажами картин ╕ фотограф╕╖, супроводами класично╖ та ╕нструментально╖ музики, а в урочист╕ хвилини в╕дзначення передовик╕в разом ╕з словами прив╕тань прозвучать п╕сн╕ у виконанн╕ популярних сп╕вак╕в. ╥х чекають, зустр╕ч╕ з ними завжди рад╕ на презентац╕ях, конференц╕ях, сем╕нарах…
Минули роки. ╤ тепер уже в статус╕ д╕дус╕в ╕ бабусь колишн╕ кумири публ╕ки, законодавц╕ моди на сцен╕, без яких не обходився у Криму жоден концерт, з╕бралися в республ╕канськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка на св╕й «голубий вогник» «Як╕ наш╕ роки». Приурочений до М╕жнародного дня людей похилого в╕ку, який в╕дзнача╓ться в усьому св╕т╕ 1 жовтня, в╕н став ще одним приводом для зустр╕ч╕ людей творчих, натхненних, як╕ давно сп╕впрацюють одне з одним: пишуть п╕сн╕, в╕рш╕, сценар╕╖, проводять конкурси ╕ фестивал╕.
— Завдяки вам закладено фундамент, на якому ми можемо розвиватися як галузь, — сказала, звертаючись до ветеран╕в, м╕н╕стр культури Автономно╖ Республ╕ки Крим Альона Плак╕да.
М╕н╕стерство продовжу╓ сп╕впрацю з ними ╕ в похилому в╕ц╕, по╓днуючи ╖хн╕ знання, профес╕йн╕ вм╕ння ╕ житт╓ву мудр╕сть з енерг╕╓ю та запалом молодих культурно-осв╕тн╕х прац╕вник╕в. ╥х знають як творц╕в та орган╕затор╕в хорошого настрою, ц╕кавого проведення дозв╕лля ╕ в╕дпочинку кримчан та гостей п╕вострова. А в цей день сво╓ю усм╕шкою та проявом ╕нтелекту в ус╕й крас╕ вони д╕лилися з колегами.
Ведуча зустр╕ч╕ – заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, лауреат л╕тературно╖ прем╕╖ ╕м. А. Домбровського Любов Герасимова, як колись народна артистка Союзу РСР Валентина Леонть╓ва у передач╕ «В╕д ус╕╓╖ душ╕», представляла учасник╕в свята ╕з сво╖ми влучними, теплими ╕ дружн╕ми коментарями-зарисовками. ╤ першою у слайд-шоу на великому в╕деоекран╕ посередин╕ залу з’явилася фотограф╕я Людмили Фалькович. Сама вона не змогла прийти, бо хвороба позбавила ╖╖ останн╕ми роками можливост╕ пересуватися нав╕ть у межах квартири. Однак пам’ятають, яким в╕дм╕нним фах╕вцем вона була в б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка, як багато рок╕в вела дамський салон «Ридикюль» в республ╕канському ╓врейському товариств╕ «Яд Езра» («Рука допомоги»), а прикута до л╕жка, не втрачаючи оптим╕зму, почала писати в╕рш╕.
У поез╕╖ вона словесною римою закарбувала з прожитого ╕сторичного пром╕жку часу те, що пам’ятала ╕ любила, як ╕з щасливого дитинства йшла назустр╕ч дол╕, ╕з ск╕лькома чудовими ╕ талановитими людьми подружилася. А ╖╖ «Рекв╕╓м по каштанах на вулиц╕ Горького» у С╕мферопол╕ – немов живописний етюд з натури, що в╕дкривався з в╕кон будинку, в якому колись знаходилася б╕бл╕отека. За сприяння Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру л╕рику Л. Фалькович видано цього року зб╕ркою «Калейдоскоп», поез╕╖ з яко╖, добр╕, тепл╕ та св╕тл╕, прочитала на вечор╕ представниця ╓врейського товариства Олександра Жорницька.
У р╕зних напрямках сусп╕льно╖ ╕ мистецько╖ д╕яльност╕ реал╕зову╓ себе письменник ╕ фотохудожник з Севастополя Костянтин Свиридов. На стар╕сть потр╕бно дивитися, як на момент ╕ можлив╕сть вдосконалитися, — говорить. В╕н пише в╕рш╕, керу╓ товариством «Тверезий Севастополь». Недавно, наприклад, його члени з групою учасник╕в л╕тературно╖ студ╕╖ – всього б╕льше двадцяти чолов╕к провели еколог╕чну акц╕ю очищення в╕д см╕ття берегово╖ зони мальовничого озера, розташованого за ╤нкерманським Свято-Климент╕╖вським печерним монастирем. К. Свиридов прочитав уривки з ново╖ поеми, над якою нин╕ працю╓, ╕ подарував б╕бл╕отец╕ свою фотокартину — веч╕рн╕й кримський пейзаж.
У сво╖ 89 рок╕в продовжу╓ творчу д╕яльн╕сть композитор Дмитро Малий, якого прац╕вники сфери культури знають як чудового педагога ╕ багатор╕чного директора Кримського культурно-осв╕тнього училища. Створений ним «Марш С╕мферополя» прозвучав для присутн╕х у запису двома мовами – рос╕йською та укра╖нською.
— Все, що хот╕в зробити для д╕тей, я написав у сво╖х 28 книгах, — сказав у виступ╕ на вечор╕ письменник ╤ван Мельников, 85-р╕ччя в╕д дня народження якого нещодавно було урочисто в╕дзначено в Будинку оф╕цер╕в С╕мферополя.
В╕н, полковник медично╖ служби В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни, досл╕див ╕ зд╕йснив документально-художн╕й запис подвигу п’ятдесяти юних геро╖в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни, за що удосто╓ний багатьох державних ╕ л╕тературних в╕дзнак Криму, Укра╖ни та Рос╕╖.
З повагою називалися ╕мена людей, як╕ не зменшують трудово╖ активност╕ ╕ п╕сля виходу на пенс╕ю. Зокрема, новому прим╕щенню палацу книги — б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка — п’ять рок╕в, ╕ весь цей час ключ╕ в╕д нього над╕йно трима╓ в сво╖х руках Людмила Дроздова. Багато рок╕в клубом ветеран╕в в╕йни ╕ прац╕ «Вогник» С╕мферопольського м╕ського будинку культури ╕м. Т. Шевченка керу╓ хормейстер Св╕тлана Лавренюк. За увагу до ветеран╕в ╕ ведення передач╕ «Пам’ять» висловлено вдячн╕сть директору творчого об’╓днання «Рад╕о «Крим» Олен╕ Резевич.
З ос╕нньою позолотою пор╕внювали другу п╕вв╕кову частину життя людини, осяяну мудр╕стю ╕ багажем практичного досв╕ду, поети Володимир Терехов та Ольга Голуб╓ва, а сп╕введучий зустр╕ч╕ Аркад╕й Вакуленко, заслужений артист АРК, автор к╕лькох поетичних зб╕рок гумору ╕ сатири, в житт╓в╕й ампл╕туд╕ «то пада╓ш, то летиш» рекоменду╓ чолов╕кам част╕ше дивитися в оч╕ сво╖м дружинам, близьким людям, говорити ╖м ласкав╕, н╕жн╕ слова.
А яка зустр╕ч за чашкою чаю з т╕стечками, цукерками ╕ фруктами бува╓ без п╕сн╕, танцю? Ц╕ традиц╕йн╕ форми культурно-осв╕тньо╖ роботи по╓днала в сво╓му музичному твор╕ «Ос╕нн╕й танець» автор ╕ виконавець, заслужена артистка АРК Лариса Тимоф╓╓ва, а член м╕ського клубу «Вогник» В╕ктор Троценко у власних бард╕вських п╕снях п╕д г╕тару передав таке ж гаряче биття сердець сво╖х ровесник╕в, як ╕ в молодост╕.
╥м дарували кв╕ти, а вони роздавали автографи, немов ╕ не було за спиною багатьох рок╕в... Значить, з публ╕кою розлучатися рано ╕ життя на сцен╕ трива╓.

Валентина БЛ╤НОВА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 12.10.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10866

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков