Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#36 за 07.09.2012
ОСЯЯН╤ СОНЦЕМ АКВАРЕЛ╤

Кв╕ти: улюблен╕ троянди ╕ глад╕олуси, п╕вон╕╖ ╕ хризантеми, ромашки ╕ бузок, у вазах ╕ на в╕кн╕ з грушами… ╥хн╕ пишн╕ букети ╕ н╕жн╕ композиц╕╖ в стил╕ ек╕бани для натюрморт╕в художник, заслужений прац╕вник культури Автономно╖ Республ╕ки Крим Валентин Пол╓жа╓в завжди створю╓ сам. ╤ вся ця розма╖та садово-паркова краса, св╕жа ╕ немов жива, що демонстру╓ться на його персональн╕й виставц╕ в Будинку художника С╕мферополя, росте в нього на дачн╕й д╕лянц╕.
— Все саджаю сам: ╕ дерева, ╕ кв╕ти. Одних т╕льки троянд р╕зних кольор╕в ╓ десять кущ╕в, — говорить в╕н. – Не було жовтих — недавно посадив.
Виросла молода яблуня – художник намалював з не╖ етюд. А в майстерн╕ додав портрет д╕вчини ╕ об’╓днав ╖х одн╕╓ю темою молодост╕. Ц╕ два жанри – натюрморт ╕ портрет з малюнком до нього ╓ головними напрямками живописно╖ творчост╕ Пол╓жа╓ва, акварел╕ста яскравого ╕ витонченого.
Акварель ╕ гуаш – це т╕ матер╕али, з якими освоюють основи живопису учн╕ С╕мферопольсько╖ дитячо╖ художньо╖ школи. В╕н скомпону╓ на уроц╕ композиц╕ю з р╕зних предмет╕в та тканин ╕ сам с╕да╓ за мольберт, показу╓ вс╕ етапи творення малюнка. Метод дикту╓ натура, мотив, силует ╕ проявля╓ться в процес╕ роботи. Вивчали, наприклад, у старших класах техн╕ку мокрою аквареллю. Нею художник нав╕ть «хул╕ганить» ╕нод╕ на папер╕: проведе пензлем яскраву широку л╕н╕ю, пот╕м додасть трошки води – ╕ натюрморт з б╕лим глечиком готовий. Однак пост╕йно в╕н цим техн╕чним прийомом не користу╓ться.
— Не хочу конкурувати з Людмилою Грейсер, яка чудово малю╓ по-мокрому, — говорить про свою колишню однокурсницю в Кримському художньому училищ╕ ╕м. М. Самокиша.
В. Пол╓жа╓в використову╓ його на задньому план╕, а на першому — немов вил╕плю╓ форму, йдучи в╕д св╕тлих тон╕в до темних. Ефект виходить надзвичайний! Так в╕н, прим╕ром, по╓днав три основн╕ кольори живопису – жовтий, червоний ╕ син╕й у композиц╕╖ з рожевою п╕вон╕╓ю ╕ жовтим ╕рисом на фон╕ н╕жного б╕ло-голубого неба. Це його улюблений натюрморт.
Цим методом, осво╓ним у школ╕, його колишн╕ учн╕, навчаючись у художньому училищ╕, академ╕╖ образотворчого мистецтва, малюють яскраво та реал╕стично. Одна з них – молода художниця Тетяна Крикун-Та╖рова з при╓мн╕стю згаду╓, як на уроках позували за жеребом, а пот╕м малювали разом – учитель ╕ д╕ти.
— Акварель його – м’яка, граф╕ка – академ╕чна. ╤ навча╓ цьому вм╕нню Валентин Павлович теж за найкращими, вдосконаленими ним самим методиками, — сказав на в╕дкритт╕ виставки голова Кримсько╖ республ╕кансько╖ орган╕зац╕╖ Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни Микола Моргун. – В╕н б╕льше сорока рок╕в працю╓ в образотворчому мистецтв╕ як директор, господарник ╕ живописець. Це — Художник з велико╖ л╕тери.
В╕н сформувався на кращих традиц╕ях рос╕йського живопису, легкост╕ тональних в╕дт╕нк╕в Валентина С╓рова, не «захвор╕в» авангардизмом. На його картинах – натюрмортах з кв╕тами, портретах д╕вчат ╕ молодих ж╕нок, пейзажах з видами Криму, околиць С╕мферополя, Б╕ло╖ скел╕ поблизу Б╕лог╕рська легко навчати учн╕в.
— Вс╕ мо╖ роботи – як експромт, пов’язан╕ з навчальною програмою художньо╖ школи, — говорить В. Пол╓жа╓в. – ╢ обличчя, ф╕гура, нап╕вф╕гура.
На кожному з портрет╕в – сво╖ оч╕, своя любов ╕ серце, яке шука╓ правду в самому соб╕, свою красу ╕ рад╕сть. Еск╕зи художник робить швидко, за один сеанс. Залиша╓ться лише домалювати за рахунок ремесла ╕ власно╖ багатор╕чно╖ практики. Його часто запитують, чому в╕н не малю╓ ол╕йними фарбами? ╤ в╕н в╕дпов╕да╓: це техн╕ка к╕лькох прийом╕в ╕ не для д╕тей. А щоб продемонструвати, що волод╕╓ нею так же досконало, як ╕ аквареллю, намалював недавно на полотн╕ дв╕ картини – «Тепла ос╕нь» з д╕вчиною в сукн╕ з б╕лим капелюхом у руках на балкон╕ ╕ сх╕дний натюрморт з гранатом ╕ червоною калиною. Вишукан╕сть композиц╕╖ прекрасно по╓днана з св╕тлим в╕дчуттям гармон╕╖ та досконалост╕ св╕ту, його кольор╕в ╕ настро╖в радост╕, тепла ╕ доброти. Пленерний живопис, ср╕бн╕ тони, ясн╕сть мотиву та живий ╕нтерес як у самому рус╕ пензля, так ╕ в характер╕ модел╕. В╕н як педагог наповню╓ смислом життя багатьох людей, а фарбами створю╓ чарод╕йн╕сть, в як╕й фрагменти нашого життя немов осяян╕ чистою б╕лизною дня ╕ прозор╕стю кришталю.

Валентина НАСТ╤НА

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП  «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #36 за 07.09.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10739

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков