Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤ ВОЗН╤ССЯ НА НЕБЕСА...
До головних християнських свят належить Вознес╕ння Господн╓, яке в╕дзнача╓мо на сороковий день...


ЗАВЖДИ В╤ДКРИТА ДОРОГА ДО ХРАМУ
Коронав╕рус. Карантин. На жаль, доводиться слухати Богослуж╕ння здеб╕льшого не в храм╕, а вдома...


ВАЛЕНТИН БУТ: ТРАХТОРНА ╤СТОР╤Я
Уривок з пов╕ст╕ «У пошуках мр╕╖»


ДОМ╤Н╤К АРФ╤СТ: М╤Й КРИМ
я н╕хто тоб╕ – мить кром╕шня – Криме, кармо моя кремезна моя крове – мово...


ДЕРЖИ С╤НО ДО МИКОЛИ!..
22 травня — свято Перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народ╕ — Весняного або...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#34 за 24.08.2012
«КРИШТАЛЕВА» КРИМСЬКА ПЕРЕМОГА

З 10 по 16 серпня 2012 року в м. В╕нниц╕ проходив п╕дсумковий етап М╕жнародного дитячого, молод╕жного фестивалю ауд╕ов╕зуальних мистецтв «Кришталев╕ джерела-2012». Цей в╕домий на всю кра╖ну мистецький конкурс - ровесник Незалежност╕ Укра╖ни. Основним орган╕затором фестивалю впродовж останн╕х рок╕в ╓ Нац╕ональна рада Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення. Два роки посп╕ль орган╕зац╕йний ком╕тет «Кришталевих джерел» очолю╓ член Нац╕онально╖ ради Оксана Калетник. На ╖╖ думку, п╕дтримка таких акц╕й - це не лише обов’язок держави, а й кожного громадянина.
- Я переконана, що завдяки таким фестивалям, таким творчим рухам ми зможемо вир╕шити головне завдання ╕ телерад╕о╕нформац╕йно╖ галуз╕ зокрема, ╕ нашого сусп╕льства в ц╕лому, а саме: чим ми будемо завтра наповнювати наш еф╕р, душу нашо╖ дитини, нашого п╕дростаючого покол╕ння, - сказала вона.
У 2012 роц╕ в оргком╕тет «Кришталевих джерел» над╕йшло 812 роб╕т: к╕но - 104, телебачення - 105, рад╕о - 47, фото - 556. Доробки конкурсант╕в оц╕нювало жур╕, до складу якого входили в╕дом╕ спец╕ал╕сти з к╕но, теле- ╕ рад╕осфери, фотомитц╕, журнал╕сти, науковц╕, осв╕тяни. Директор творчо-виробничого об’╓днання рад╕опрограм Ки╖всько╖ ДТРК Людмила Опанасенко очолила жур╕ конкурсу рад╕ороб╕т, заслужений артист Укра╖ни Олекс╕й Колесник - к╕ноф╕льм╕в, а  секретар правл╕ння НС ФХУ Ростислав Кондрат - фотозн╕мк╕в. Ноша в╕дпов╕дальност╕ у визначенн╕ цьогор╕чних переможц╕в телев╕з╕йних програм випала на команду високоповажного жур╕, очолену заступником зав╕дувача кафедри тележурнал╕стики ╤Ж КНУ ╕м. Т. Шевченка Юр╕╓м ╢л╕совенком.
У ф╕нальних заходах фестивалю «Кришталев╕ джерела» взяли участь 227 учасник╕в майже з ус╕х областей Укра╖ни та АР Крим. У В╕нниц╕ ще н╕коли не збиралося одночасно ст╕льки режисер╕в, фотохудожник╕в, телев╕з╕йник╕в та рад╕оведучих. ДТРК «Крим» на фестивал╕ представляв журнал╕ст Олександр Польченко ╕з телепрограмою «Р╕дна хата», в як╕й було показано телевиставу за поемою А. Михайлевського «Платон╕в хут╕р» про життя ╕ творч╕сть «короля укра╖нського сад╕вництва» Л. П. Симиренка. Саме ця телепрограма ╕ визнана першою  в ном╕нац╕╖ «Краща культурно-мистецька передача». За словами Олександра Польченка - автора програми, спочатку ╕снувала театральна постановка, яку зд╕йснила заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, кер╕вник зразково╖ театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок» Кримського республ╕канського центру дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ Алла Петрова. Виставу «Платон╕в хут╕р» бачили глядач╕ С╕мферополя, Ки╓ва, Львова, Мл╕╓ва. Тема в╕дродження «симиренкового саду», повернення в Укра╖ну ╕мен ╖╖ геро╖в ма╓ як культурно-мистецьке, так ╕ виховне значення. На ДТРК «Крим» було створено телеверс╕ю вистави «Платон╕в хут╕р», яку ╕ було показано учасникам 21 М╕жнародного дитячого, молод╕жного фестивалю «Кришталев╕ джерела».
Фестиваль проходив на баз╕ В╕нницького аграрного ун╕верситету ╕ на п’ять дн╕в аудитор╕я 3505 ╕з звичайного навчального прим╕щення перетворилася на осередок телев╕з╕йно╖ журнал╕стики. Саме тут вс╕ бажаюч╕ разом ╕з  жур╕ телеконкурсу могли переглянути роботи учасник╕в фестивалю ╕ найпершими д╕знатися про судейський вердикт. П╕сля перегляду кожно╖ роботи проходило в╕дкрите обговорення, ╕ не вс╕ телепередач╕ оминула сувора, але конструктивна критика жур╕. На конкурс над╕йшли роботи як дитячих телев╕з╕йних студ╕й, так ╕ телепрограми обласних державних телерад╕окомпан╕й, що роблять програми для д╕тей. П╕д час перегляду жур╕ вид╕лило передачу «Федор╕вська комуна» (студ╕я юнацьких програм «Контактик»  з м.Карл╕вки Полтавсько╖ обл.), «Шк╕льн╕ новини» (Полтавська ОДТРК «Лтава»), «Веснян╕ корал╕» (Волинська ОДТРК ), а також телепрограму «Р╕дна хата» ДТРК «Крим». Останню жур╕ вид╕лило як можливого претендента на Гран-пр╕ фестивалю.
За умовами фестивалю члени жур╕ з кожно╖ ном╕нац╕╖ визначали по одному претенденту на Гран-пр╕ ╕ лише п╕сля обговорення в закритому режим╕ обиралась ╓дина робота, яка ╕ ставала володарем найвищо╖ нагороди фестивалю. Як сказав голова жур╕ телепрограм Юр╕й  ╢л╕совенко, на Гран-пр╕ претендувала «Р╕дна хата» ДТРК «Крим» - вистава «Платон╕в хут╕р» сво╓ю як╕сною драматург╕╓ю, чудовим музичним оформленням ╕ режисурою. А найголовн╕ше те, що юн╕ актори студ╕╖ «Св╕танок» продемонстрували профес╕йну акторську гру. Та цього року Гран - пр╕ фестивалю «Кришталев╕ джерела - 2012» отримав фотогурток «Первоцв╕т» з м╕ста Чортк╕вськ за сер╕ю фотороб╕т «╤нше дитинство».
Оргком╕тет «Кришталевих джерел» розробив для учасник╕в надзвичайно насичену програму. Зокрема, було проведено ряд майстер-клас╕в ╕ творчих зустр╕чей за участю в╕домих особистостей у сфер╕ к╕но ╕ телебачення: народного артиста Укра╖ни Володимира Талашка, добре в╕домого за ф╕льмом Л. Бикова «В б╕й ╕дуть одн╕ старики», а також наших земляк╕в — народного артиста Рос╕╖, к╕норежисера Рад╕она Нахапетова (родом з Дн╕пропетровська), заслужено╖ артистки Рос╕╖ Людмили Гладунко (родом з В╕нниц╕), к╕норежисера Володимира Фок╕на (родом з Харкова). На завершення для учасник╕в фестивалю в╕дбулася презентац╕я художнього ф╕льму «Той-хтопройшовкр╕зьвогонь» режисера Михайла ╤лл╓нка.
В╕дзвучали  фанфари 21 М╕жнародного дитячого, молод╕жного фестивалю ауд╕ов╕зуальних мистецтв «Кришталев╕ джерела - 2012». У в╕танн╕ голови Нац╕онально╖ ради Укра╖ни з питань телебачення ╕ рад╕омовлення Володимира Манжосова до його учасник╕в  в╕дзнача╓ться важлив╕сть проведення под╕бних мистецьких форум╕в, як╕ роблять дуже важливу справу для майбутнього вс╕╓╖ держави — виховують нову творчу ел╕ту укра╖нського к╕но, рад╕о, телебачення ╕ фотомистецтва.

Олександр ЧОРНИЙ
С╕мферополь — В╕нниця

На фото: сцени з вистави «Платон╕в хут╕р» у виконанн╕ юних актор╕в театрально╖ студ╕╖ «Св╕танок»

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту. Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #34 за 24.08.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10685

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков