Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВАЛЕНТИН БУТ: МОЖЕМО ╤ МУСИМО РОБИТИ САМ╤
Ситуац╕я, в як╕й опинилася Укра╖на нин╕, на двадцять дев’ятому роц╕ сво╓╖ незалежност╕, ╓...


З БЛОГУ ГАЛИНИ ПАГУТЯК::СПАДКО╢МЦЯМ ГЕРБУРТ╤В
Я не була вчора п╕д Верховною Радою, не писала гн╕вних пост╕в на захист нашо╖ мови –...


ЯК ОКУПАНТ ЗАКР╤ПЛЮ╢ АНЕКС╤Ю КРИМУ
У Держдум╕ заре╓стрували (на сьогодн╕ – вже й п╕дтримали) законопро╓кт, який передбача╓...


АЛ╤НА ШЕВЧЕНКО: РУКИ ГЕТЬ В╤Д СТУСА!
В╕ктор Медведчук подав позов у суд щодо заборони виготовлення ╕ розповсюдження книги Вахтанга...


ПОГЛЯД З ╤НШОГО БОКУ РОЖЕВИХ М╤РАЖ╤В
Дорогу до щастя долають не т╕, хто лиш марять про нього, - а т╕, хто йдуть.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#32 за 10.08.2012
НЕ МОЖНА МОВЧАТИ!

Кримський Майдан

Зграя укра╖нофоб╕в та антидержавна орда тушок взялись антиконституц╕йними, шахрайськими методами нищити укра╖нську мову, як основу ╕снування незалежно╖ держави. Без мови не ╕сну╓ жодно╖ нац╕╖ в св╕т╕, без рос╕йсько╖ мови не ╕снувало б Рос╕╖, без польсько╖ — Польщ╕, без укра╖нсько╖ мови не буде Укра╖ни. Окупанти будь-якого кольору завжди нищили державн╕сть ╕ незалежн╕сть, починаючи ╕з заборони мови — як основи ╕снування нац╕╖.
В╕домо, що народ, який не хоче ╕ не вм╕╓ захищати сво╖ ╕нтереси, буде захищати чуж╕ й стане рабом пан╕вно╖ нац╕╖. Неможливо пов╕рити в те, що частина укра╖нц╕в добров╕льно, демократичним шляхом в╕ддала кра╖ну, св╕й добробут, свободу ╕ нац╕ональну г╕дн╕сть в руки неосв╕чених, аморальних нев╕глас╕в, для яких Укра╖на — територ╕я, де можна безкарно займатися корупц╕╓ю, хабарництвом, брехнею ╕ обманом, прийти до влади ╕ стати найбагатшими ол╕гархами в св╕т╕. Наруга над мовою з╕брала перед Укра╖нським домом патр╕от╕в, як╕ готов╕, як ╕ во╖ни Укра╖нсько╖ повстансько╖ арм╕╖, служити Укра╖н╕, укра╖нськ╕й нац╕╖ до загину. Хочу засв╕дчити — за час╕в диктатури Стал╕на нав╕ть в тюрмах ╕ в таборах влада негайно реагувала на голодування протестуючих. Так було п╕д час Норильського повстання та страйку на золотодобувн╕й шахт╕ на Колим╕. Реагувала не т╕льки адм╕н╕страц╕я табору, але й вищ╕ посадовц╕: генерали ГУЛАГу, прокуратура, ЦК парт╕╖. А сьогодн╕шн╕ владоможц╕ неспроможн╕ до д╕алогу з укра╖нським народом, людського ставлення до протестуючих.
Не вс╕ укра╖нц╕ розум╕ють, що в них залишилось забрати т╕льки мову ╕ землю, а все ╕нше (економ╕ка, ф╕нанси, теле-, рад╕опрост╕р) — вже давно в чужих руках. Це може бути к╕нцем незалежно╖ укра╖нсько╖ держави! Недолуг╕ пол╕тикани думають, а деяк╕ з них нав╕ть переконан╕, що укра╖нське сусп╕льство стерпить так╕ наруги. Не стерпить! Це показують протести ╕ голодування укра╖нц╕в, зокрема, молодих, юних, ╕ не т╕льки в Укра╖н╕, але й в ус╕х кра╖нах, де ╓ наш╕ земляки, в╕д Австрал╕╖, Канади, Америки — до ╓вропейських кра╖н, ╕ нав╕ть в Аз╕╖. Доречно нагадати укра╖нофобам ╕ слугам чужих ╕нтерес╕в, що укра╖нську мову нищили ╕ забороняли протягом чотирьох стол╕ть, але вона вижила ╕ буде жити в╕чно, як в╕чно буде ╕снувати Укра╖на ╕ укра╖нська нац╕я.
Молод╕, осв╕чен╕ патр╕отичн╕ укра╖нц╕, у кого б’╓ться укра╖нське серце та нурту╓ козацька кров, об’╓днавшись, не дозволять знущатися над укра╖нською мовою, державою ╕ незалежн╕стю. Настав час об’╓днатися укра╖номовним ╕ рос╕йськомовним укра╖нцям, щоб разом будувати ╓вропейську, укра╖нську Укра╖ну. Нас дуже т╕шить, що ╓вропейц╕, як╕ при╖здили на ╢вро-2012, були при╓мно здивован╕ прив╕тним, толерантним, доброзичливим укра╖нським народом. Але дуже були збентежен╕ великим розривом м╕ж б╕дними ╕ багатими — палацами, автомоб╕лями, яхтами та л╕таками одних та б╕дн╕стю ╕нших. У св╕т╕ давно вже переконалися, що влада, яка втрача╓ зв’язок з народом ╕ опира╓ться на штики, завжди приречена, як би вона не закручувала гайки. Тут вже не допоможуть н╕ величезн╕ грош╕, прим╕тивна пропаганда, п╕дкуп, нав╕ть суц╕льний терор. Народ, вставши з кол╕н, не може б╕льше живот╕ти в кланов╕й систем╕ та оплачувати з╕ сво╓╖ кишен╕ розк╕шне життя владних структур, а тепер — ще й 17 м╕льярд╕в гривень додатково на забезпечення д╕╖ закону, яким знищу╓ться укра╖нська мова!
Дуже щемить серце, болить душа, коли бачиш, як голодують, як страждають молод╕ хлопц╕ та д╕вчата, патр╕оти Укра╖ни, готов╕ до самопожертви, щоб захистити мову, нац╕ональну г╕дн╕сть, державн╕сть ╕ незалежн╕сть. Сьогодн╕ пол╕тв’язн╕ згадують сво╖ молод╕ буремн╕ роки, коли вони в тюрмах, таборах голодували, щоб захиститися в╕д свав╕лля та наруги. Ми в╕рили ╕ в╕римо в перемогу правди, справедливост╕ та в╕дродження укра╖нсько╖ мови на вс╕х теренах Укра╖ни. Треба лише пам’ятати в╕чн╕ слова ген╕я Укра╖ни Тараса Шевченка: «Мово р╕дна, слово р╕дне, хто вас забува╓, той у грудях не серденько, т╕льки кам╕нь ма╓».

╤ван ГАСЮК,
почесний голова Кримського республ╕канського товариства пол╕тв’язн╕в ╕ репресованих
м. Алушта

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #32 за 10.08.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10620

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков