Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАРИНА ГРИМИЧ — НАУКОВИЦЯ ╤ ПИСЬМЕННИЦЯ
У творчому доробку Марини Гримич понад 20 р╕зножанрових роман╕в…


КУЛЬТУРА У ВИР╤ В╤ЙНИ
Журнал╕сти створили сер╕ю фотограф╕й про пошкодження ╕ руйнування культурних пам’яток…


ДЕНЬ СВ╤ТЛЯЧКА
Наш╕ традиц╕╖


У СИМОНА З╤ЛОТА ЗНАХАРСЬКА ТУРБОТА
Наш╕ традиц╕╖


╥ХН╤ ДУШ╤ СЕРЕД НАС
Дещо з ╕стор╕╖ Пров╕дно╖ нед╕л╕…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 03.08.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#31 за 03.08.2012
П╤СН╤ З ВОЛИН╤ ЛУНАЛИ НАД ЧОРНИМ МОРЕМ

На День флоту Укра╖ни, який в╕дзначався минуло╖ нед╕л╕, у Севастопол╕ з концертними виступами побував народний аматорський ансамбль народно╖ п╕сн╕ «Родов╕д» з м╕ста Кам╕нь-Каширська Волинсько╖ област╕. За словами його кер╕вника Людмили Довгун, творчому колективу вже 25 рок╕в, к╕льк╕сть учасник╕в — 30 чолов╕к, у репертуар╕ близько сотн╕ народних п╕сень та авторських твор╕в волинян. В ансамбл╕ — люди р╕зного в╕ку в╕д 22 до 59 рок╕в, р╕зних профес╕й — ╓ вчител╕, виховател╕ дошк╕льних заклад╕в, прац╕вники культури, п╕дпри╓мц╕. Вс╕х об’╓дну╓ любов до п╕сн╕, можлив╕сть передати слухачам рад╕сть, щир╕сть ╕ сердечне тепло.
«Родов╕д» виступав у Луцьку та районних центрах, на Льв╕вщин╕, в Б╕лорус╕, в столичному палац╕ «Укра╖на» на творчому зв╕т╕ Волинсько╖ област╕ ╕ ╓ лауреатом багатьох конкурс╕в. У Севастопол╕ волиняни всьоме ╕ охоче виступають п╕д час фестивалю «Дзвени п╕снями, моя земля!», у в╕йськових частинах.
Зустр╕ч ╕з моряками корвету «Луцьк» в╕дбулася з ╕н╕ц╕ативи ╕ вагомого внеску голови Волинсько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Бориса Кл╕мчука, розпов╕да╓ начальник в╕дд╕лу вза╓мод╕╖ з правоохоронними органами та оборонно╖ роботи апарату ОДА В╕ктор Шрамко. П╕д особистим контролем голови, який зна╓ ╕ розум╕╓, в яких складних умовах проходить в╕йськова морська служба, був вир╕шений весь непростий спектр орган╕зац╕йних ╕ ф╕нансових питань ц╕╓╖ по╖здки за п╕втори тисяч╕ к╕лометр╕в.
Концерти «Родоводу» вже в╕дбулися у В╕йськово-медичному кл╕н╕чному центр╕ Кримського рег╕ону та перед курсантами 39-го навчального загону ВМС ЗС Укра╖ни.
Делегац╕ю волинян очолювали також перший заступник голови громадсько╖ ради Волинсько╖ ОДА, виконуючий обов’язки голови чорнобильсько╖ сп╕лки Волинсько╖ област╕ Ростислав Кухтей та начальник в╕дд╕лу культури ╕ туризму Кам╕нь-Каширсько╖ районно╖ адм╕н╕страц╕╖ ╢вген╕я Сидорчук.
Командир корвету «Луцьк» кап╕тан 3 рангу Серг╕й Крилов радий при╖зду самод╕яльних митц╕в. Цьому передувала велика узгоджувальна ╕ п╕дготовча робота в╕дд╕лу шефських зв’язк╕в ВМС ЗС Укра╖ни. Контактував в╕н ╕ з волинянами.
На цьому причал╕ давно не було таких виступ╕в, каже командир. Б╕льш╕сть в╕йськовослужбовц╕в корвету на служб╕ за контрактом, культурн╕ потреби кожного з них ╓ суто ╕ндив╕дуальною справою. Але в╕н впевнений, що свято п╕сн╕, яке дарують митц╕, залиша╓ться в душах моряк╕в надовго ╕ ╖м морально легше буде виконувати службов╕ завдання, адже про них не забувають земляки.
Сп╕ваки продемонстрували перед слухачами всю красу укра╖нсько╖ мови ╕ щиро╖ душ╕. Ансамбль, зокрема, виконав п╕сн╕ «╥хали хлопц╕, три запорожц╕», «Ой мельнику, мельниченьку», «Гай зелененький», «Що ж то воно за верба», «Ой я знаю, що гр╕х маю», «Козак вес╕лля справля╓», «╢днаймося, люба родино!» (муз. В. Газ╕нського, сл. М. Каменюка), «Укра╖нц╕, будьмо разом!» (муз. ╤. Сльоти), «Виростеш ти, сину» (муз. А. Пашкевича, сл. В. Симоненка).
Проникливо на причал╕ звучали сп╕ван╕ слова Василя Симоненка:
Можна вибрать друга ╕ по духу брата,
Та не можна р╕дну мат╕р вибирати.
Можна все на св╕т╕ вибирати, сину,
Вибрати не можна т╕льки Батьк╕вщину.
Моряки сприймали народну творч╕сть жваво ╕ безпосередньо — цьому сприяла ╕ в╕дсутн╕сть сцени.
П╕сля зак╕нчення виступу моряки ╕ сп╕ваки обм╕нялися пам’ятними подарунками.
Та на цьому сп╕лкування учасник╕в ансамблю ╕ моряк╕в не зак╕нчилося — командир запропонував ознайомитися ╕з в╕йськовим кораблем. Гост╕ з Кам╕нь-Каширськa дов╕далися про те, що корвет «Луцьк» був одним ╕з перших корабл╕в ВМС Укра╖ни, в╕н побудований на завод╕ «Лен╕нська кузня» в м. Ки╓в╕ 18 рок╕в тому ╕ нин╕ перебува╓ на кап╕тальному ремонт╕. Багатоц╕льовий корабель прибережно╖ д╕╖ до останнього часу був одним з найб╕льш використовуваних корабл╕в флоту ╕ неодноразово брав участь у нац╕ональних ╕ м╕жнародних навчаннях: «С╕ Бриз», «Кооператив партнер», «Фарватер миру», «Чорноморське партнерство»; побував з дружн╕ми в╕зитами в Болгар╕╖, Румун╕╖ ╕ Туреччин╕; брав участь в антитерористичн╕й операц╕╖ НАТО «Активн╕ зусилля» в Середземному мор╕.
Корвет ма╓ 90 член╕в ек╕пажу, максимальна швидк╕сть ходу 32 вузли. Озбро╓ний г╕дроакустичною станц╕╓ю для боротьби з п╕дводними човнами, артилер╕йською установкою, зен╕тно-ракетним комплексом «Оса-МА», торпедними апаратами.
Волиняни з ц╕кав╕стю слухали розпов╕дь старшого лейтенанта, пот╕м розпитували про земляк╕в, як╕ служили чи служать на корвет╕.
Прощались, коли вже стемн╕ло. Але позитивн╕ емоц╕╖ в╕д зустр╕ч╕ надовго залишать у душах св╕тл╕ спогади та над╕ю на те, що вона не буде останньою.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту.
Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail: nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #31 за 03.08.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10579

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков