Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3410)
З потоку життя (6643)
Душі криниця (3590)
Українці мої... (1476)
Резонанс (1530)
Урок української (995)
"Білі плями" історії (1699)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ХРЕЩЕННЯ
19 с╕чня — трет╓ велике свято Р╕здвяного циклу - Богоявлення Господн╓, яке у народ╕...


П╤ДТРИМАЙТЕ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ КОНКУРС З КРИМСЬКИМ КОР╤ННЯМ «МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!» ╕м. ДАНИЛА КОНОНЕНКА!
Пов╕домля╓мо, що зм╕нився номер банк╕всько╖ картки для поповнення призового фонду Всеукра╖нського...


ПУСТ╤ТЬ У ХАТУ МЕЛАНКУ...
13 с╕чня — свято Мелан╕╖ Римлянки (у народ╕ — Меланки) ╕ зустр╕ч Старого Нового року....


«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
1 С╤ЧНЯ СТАРТУВАВ П’ЯТИЙ ВСЕУКРА╥НСЬКИЙ (15 КРИМСЬКИЙ) Л╤ТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС «МИ...


ВПРОДОВЖ 780 РОК╤В ДВА «Р╤ЗНОКАЛЕНДАРН╤» Р╤ЗДВА ЩЕ ЯКОСЬ УЖИВАТИМУТЬСЯ
Чи перейдуть укра╖нц╕ колись на «╓вропейську» традиц╕ю святкування Р╕здва однозначно...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#29 за 20.07.2012
В╤ЗЕРУНКИ — ЯК СВ╤ТЛО З╤РКИ

Герой Укра╖ни В╕ра Ро╖к протягом останн╕х трьох рок╕в свого життя проводила вишивальне турне по степових районах Криму. Тод╕ ж  жител╕ Сов╓тського району ╕ побачили вперше ╖╖ ун╕кальн╕ вишивки. Це було в кв╕тн╕ 2010 року. Ця виставка в районному будинку культури не лише продемонструвала красу укра╖нсько╖ вишивки, а й запалила у в╕дв╕дувач╕в  творчий вогник ╕ бажання вишивати. ╤ коли цього року М╕н╕стерство культури Автономно╖ Республ╕ки Крим прийняло р╕шення провести б╕╓нале «Укра╖нський рушничок» ╕мен╕ В╕ри Ро╖к, наш╕ вишивальниц╕ з р╕зних с╕л привезли на районну виставку, а також в етнограф╕чний музей у С╕мферопол╕ сво╖ кращ╕ вироби.
А в Сов╓тському з 25 травня до 10 липня в╕дбулася нова зустр╕ч з творч╕стю знаменито╖ кримсько╖ вишивальниц╕ та ╖╖ посл╕довниць у цьому вид╕ народного мистецтва – внучки Ал╕ни Вороново╖, правнучки Юл╕╖ Абрамово╖, Св╕тлани Лавренюк, Галини Дмитр╕╓во╖, Валентини Носенко з С╕мферополя, ╢вген╕╖ Жуково╖ з Джанкоя, Юр╕я Савки з Луцька. Експозиц╕ю вишивок, яка називалася «В╕ра Ро╖к та ╖╖ учн╕», за цей пер╕од в╕дв╕дало близько тисяч╕ ос╕б, що ╓ рекордом для нашого району. На виставц╕ демонструвалися найр╕зноман╕тн╕ш╕ вироби: рушники, серветки, дор╕жки, скатерт╕, килимки, декоративн╕ панно, сумочки.
Про сво╖ враження в╕д побачено╖ краси багато в╕дв╕дувач╕в написали у книз╕ в╕дгук╕в.  «Вс╕ в захопленн╕, — пишуть, наприклад, вожат╕ та д╕ти л╕тнього оздоровчого майданчика територ╕ального центру. – Ми доторкнулися до св╕ту прекрасного. Велике спасиб╕ за надану можлив╕сть д╕знатися про геро╖чну ж╕нку та ╖╖ долю».
Талант ╕ майстерн╕сть В╕ри Ро╖к, невмирущ╕сть народно╖ культури та ╖╖ традиц╕й в╕дзначили директор Некрасовського с╕льського будинку культури Микола Чубатий, Н╕на Строкова з села Пруди та ╕нш╕ в╕дв╕дувач╕. Вони висловили багато теплих сл╕в на адресу вс╕х вишивальниць — учасниць виставки, як╕ на величезному розма╖тт╕ орнамент╕в, калейдоскоп╕чно╖ кольорово╖ гами ╕ розроблених сюжетних л╕н╕й композиц╕й розкрили ╕стор╕ю нац╕ональних корен╕в декоративно-прикладного мистецтва, що здавна в╕дображало духовн╕ сили, мр╕╖ ╕ творч╕ зд╕бност╕ народу.
У день закриття виставки в будинку культури було багатолюдно. До нас в гост╕ при╖хали син В╕ри Ро╖к – Вадим Ро╖к, майстрин╕ Св╕тлана Лавренюк та ╢вген╕я Жукова, генеральний директор Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру Владислав ╢рмаков, а також м╕сцева вишивальниця Мар╕я Брояковська та ╕нш╕. Вони виступили на урочист╕й церемон╕╖ п╕дбиття п╕дсумк╕в цього свята укра╖нсько╖ вишивки.
Сп╕вроб╕тники В╤КЦ продемонстрували фрагменти з документального ф╕льму про життя ╕ творч╕сть В╕ри Ро╖к «А на тих рушниках Укра╖на моя…» льв╕вського режисера Василя Глинчака. Вадим Ро╖к презентував книги, видан╕ нещодавно в рамках вшанування пам’ят╕ його знаменито╖ матер╕. Це — в╕нок сонет╕в «Я, В╕ра…» ╖╖ земляка з Полтавщини Серг╕я Сурмача, який нин╕ прожива╓ в Красногвард╕йському район╕ Криму, та матер╕али науково-практично╖ конференц╕╖ «Творч╕сть В. С. Ро╖к у контекст╕ розвитку декоративно-прикладного мистецтва Укра╖ни», що в╕дбулася в кв╕тн╕ 2006 року до 95-р╕ччя майстрин╕.
Ц╕ книги передано в ус╕ б╕бл╕отеки Сов╓тського району. А вишивальницям – учасницям виставки та м╕сцевим майстриням, що сво╖ми виробами розвивають ╕ вдосконалюють народне рукотворне мистецтво, начальник районного в╕дд╕лу культури Тетяна Крижановська ╕ Владислав ╢рмаков вручили грамоти. ╥х, зокрема, отримали Тамара Могильна ╕з Сов╓тського, Ярослава Войцеховська ╕з Ровенок, Над╕я Соколовська ╕з Роздольного.
В╕д ╕мен╕ громадськост╕ Сов╓тського району висловлю╓мо велику вдячн╕сть Вадиму Михайловичу Ро╖ку за надану можлив╕сть ознайомитися з творч╕стю В╕ри Ро╖к, яка запалила яскраву з╕рку свого таланту на р╕дн╕й земл╕. Вона буде св╕тити нам завжди!

Юр╕й КРАВЧЕНКО,
пров╕дний методист з образотворчого ╕ декоративно-прикладного мистецтва
Сов╓тського районного будинку культури

На фото (зл╕ва направо): Владислав ╢рмаков, Св╕тлана Лавренюк, Вадим Ро╖к, Тетяна Крижановська, ╢вген╕я Жукова, Юр╕й Кравченко

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #29 за 20.07.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10550

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков