Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3656)
З потоку життя (6876)
Душі криниця (3699)
Українці мої... (1507)
Резонанс (1600)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1755)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ФЕОДОРА ОС╤НЬ П╤ДТИНА╢...
24 вересня — свято преподобно╖ Феодори.


ХОВАЙ ВИЛА НА ВАВИЛА!...
Наш╕ традиц╕╖


ЗАП╤ЗН╤Л╤ ЛАСТ╤ВКИ
З фенолог╕чного щоденника


СТРОГИЙ П╤СНИЙ ДЕНЬ
11 вересня — Ус╕кновення Голови пророка, Предтеч╕ та Хрестителя Господнього ╤вана.


ПОДАРУНОК ╤З КРИМУ
╤м’я нашого земляка, прекрасного поета-л╕рика, перекладача, журнал╕ста Данила Кононенка...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2012
ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС!

«Мужньому колективу улюблено╖ «Св╕тлички» з повагою за патр╕отизм ╕ побажанням творчих злет╕в та процв╕тання!»
З таким щирим дарчим написом редакц╕я отримала в подарунок дюжину прим╕рник╕в книги-трилог╕╖ «Фарватери дол╕» в╕д автора ╕ пост╕йного читача газети Михайла ЛУК╤НЮКА.
— Ви служили на флот╕ (нема╓ значення, коли ╕ де). ╤ хоча ваш╕ скрон╕ вже виб╕лило сивиною прожитих л╕т, у глибин╕ душ╕ при згадц╕ про т╕ далек╕ роки ви почува╓теся все тим же в╕с╕мнадцятил╕тн╕м хлопцем, який закохано вдивлявся в манливу неск╕нченн╕сть моря, в╕дчувши п╕сля першого ж шторму — в╕н став першим, а тому найважчим випробуванням мужност╕, усп╕шно витриманим завдяки над╕йним друзям, як╕ у найважч╕ хвилини завжди опинялися поруч, готов╕ подати руку допомоги — що по-справжньому полюбили ту гр╕зну стих╕ю, яка раптом стала ближчою й р╕дн╕шою. ╤ тепер за найменшо╖ нагоди (теле- чи к╕ноф╕льм про флот, телерепортаж з╕ щор╕чного святкування Дня флоту (тепер дв╕ч╕ — «радянського» та укра╖нського), лист або коротенька СМС-ка в╕д флотського друга чи неспод╕вана, хоча й оч╕кувана не один р╕к зустр╕ч ╕з ним ╕ т. ╕н.) думка з готовн╕стю переносить вас у т╕ незабутн╕ часи. ╤ тод╕, як сказав поет, «невгомонне Чорне (Баренцове, Б╕ле, Касп╕йське, Охотське тощо) море знов ╕ знов закипа╓ в мен╕».
Тод╕ ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС.
 — Ви чесно в╕дслужили в «п╕хот╕» (мотостр╕льцем, танк╕стом, артилеристом, сапером, прикордонником). Але вас завжди ц╕кавило, чому цим везунчикам-морякам дають кращий (╕ набагато!) пайок, дозволяють удень спати й одягають як «в╕д Арман╕»? Чому д╕вчата завжди так╕ запопадн╕ на ╖хн╕ б╕ло-синьо-чорн╕ одностро╖? Чому д╕вчат так хвилюють ╖хн╕ дивн╕ (з в╕д╕рваними козирками!) надм╕рно набакирен╕ або зсунут╕ на сам╕с╕ньку мак╕вку головн╕ убори, так збуджують золот╕ як╕рц╕ на к╕нцях вузеньких чорних стр╕чок, як╕, мов виноградна лоза окоренок, обвивають обв╕трен╕ ши╖ моряк╕в?
Тод╕ ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС.
— Ви не служили (╕ вже не будете), але в глибин╕ душ╕ завжди хот╕ли д╕знатися, чим зумовлено оте флотське (танк╕стське, артилер╕йське, десантне й т. ╕н.) братство, оте в╕дчуття спор╕дненост╕, яке виника╓ будь-коли й будь-де, варто лише зустр╕тися бодай двом колишн╕м в╕йськовикам? Адже в╕домо, що служити, незважаючи на погоду (холод-спека, дощ-мороз), час доби (день-н╕ч, вдосв╕та-зап╕вн╕ч), пору року (зима-л╕то, весна-ос╕нь), самопочуття (добре-зле), настр╕й (бадьорий-утомлений) та ╕нш╕ «цив╕льн╕» др╕бниц╕, важко, а сумнозв╕сна «д╕д╕вщина» — реальний жах в╕йськових будн╕в останн╕х десятил╕ть. То чому ж усе-таки це все ╖х так р╕днить?
Тод╕ ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС.
 — Ви ще не служили, але будете, бо справедливо вважа╓те, шо хлопець, який не пройшов через випробування в╕йськовою службою, в╕н н╕би чимось обд╕лений, н╕би якийсь несправжн╕й ба нав╕ть — неповноц╕нний (бодай в очах приск╕пливих д╕вчат). Тож вам ц╕каво, а як воно «там» бути «молодим», як сл╕д себе поводити в р╕зних ситуац╕ях (адже краще вчитися на чужому досв╕д╕, враховувати чуж╕ помилки, н╕ж набивати власн╕ гул╕).
Тод╕ ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС.
 — Ви не служили ╕ не будете (принаймн╕ — на кораблях), бо ви — д╕вчина (чи ж╕нка). Але вам завжди було ц╕каво д╕знатися, що хова╓ться за зовн╕шньою хвацьк╕стю та в╕дчайдушн╕стю цих струнких ╕ веселих хлопц╕в у гарних, старанно п╕д╕гнаних ╕ ретельно напрасованих флотських одностроях? Як╕ думки рояться в ╖хн╕х короткострижених, ледь прикритих набакиреними безкозирками головах? Про що невпинно вистукують п╕д б╕лосн╕жними футболками (по-флотському — голландками) ╕з високо п╕днятими голубими ком╕рцями (сам╕ моряки називають ╖х гюйсами), кокетливо в╕дтороченими по краях тоненькими б╕лими («ад╕дас╕вськими») смужками, та глибокими вир╕зами на грудях, розл╕нованими упоперек синьо-б╕лими смугами т╕льняшок, ╖хн╕ неспок╕йн╕ серця?
Тод╕ ЦЯ КНИГА — ДЛЯ ВАС.
*   *   *
Михайло Лук╕нюк побажав, щоб ми вручили його книги найактивн╕шим «св╕тличанам», що ми ╕з задоволенням зробимо, але за одн╕╓╖ умови: отримають цю книгу перш╕ 10 читач╕в, як╕ над╕шлють на адресу редакц╕╖ коп╕╖ (не менше трьох!) квитанц╕й на передплату «Кримсько╖ св╕тлиц╕» на друге п╕вр╕ччя 2012 року.
Кр╕м того, книгу М. Лук╕нюка «Фарватери дол╕» можна взяти почитати в б╕бл╕отец╕ «Кримсько╖ св╕тлиц╕».

***
Передплатити «Кримську св╕тлицю» на друге п╕вр╕ччя 2012 року можна у будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ на територ╕╖ Укра╖ни.
Передплатний ╕ндекс — 90269
ВАРТ╤СТЬ ПЕРЕДПЛАТИ:
1 м╕сяць — 9,27 грн.; 3 м╕сяц╕ — 27,21 грн.; 6 м╕сяц╕в — 52,77 грн.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10514

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков