Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3579)
З потоку життя (6822)
Душі криниця (3673)
Українці мої... (1499)
Резонанс (1576)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1749)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
Володимир Балух: ЯКЩО ЗАБРАТИ З КРИМУ АРМ╤Ю, МИ ПОБАЧИМО, ЯКИХ ПРАПОР╤В НАД БУДИНКАМИ БУДЕ Б╤ЛЬШЕ
Володимир Балух – один з найв╕дом╕ших укра╖нських пол╕тв’язн╕в, кримчанин ╕, як в╕н...


"УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ" ЗАПУСТИЛА Ш╤СТЬ ПО╥ЗД╤В ДО КУРОРТНИХ М╤СТ
Зокрема, з цього тижня в╕дновлять курсування по╖зди до Херсона, Бердянська та Новоолекс╕╖вки.


УКРА╥НА В ОБС╢: ДО ОКУПАЦ╤╥ У КРИМУ БУЛО ТРИ ТИСЯЧ╤ ЗМ╤, П╤СЛЯ – 232
Рос╕я зачистила ╕нформац╕йне поле окупованого Криму, скоротивши к╕льк╕сть мед╕а ╕з 3 тисяч до 232...


"ТР╤УМФ" ПУТ╤НА НА ГОЛОСУВАНН╤: КРЕМЛЬ ПООБ╤ЦЯВ РОС╤ЯНАМ "КРАЩЕ МАЙБУТН╢"
У Кремл╕ назвали «тр╕умфом» президента Рос╕╖ Володимира Пут╕на голосування щодо...


«КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ ПРАПОР - СИМВОЛ ОПОРУ ОКУПАЦ╤╥»
Минуло╖ п'ятниц╕ у Ки╓в╕ на Майдан╕ Незалежност╕ в╕дбувся м╕тинг, присвячений Дню...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#28 за 13.07.2012
«ВИХОВАННЯ ДОБРОЧЕСНОСТ╤ ╤ БОРОТЬБА З КОРУПЦ╤╢Ю В ОБОРОННИХ СТРУКТУРАХ: ДОСВ╤Д УКРА╥НИ»

Актуально!

П╕д таким гаслом столичний Центр досл╕джень арм╕╖, конверс╕╖ та роззбро╓ння (ЦДАКР) сп╕льно з Оф╕сом зв’язку НАТО в Укра╖н╕ пров╕в 5 липня 2012 року в конференц-зал╕ готелю «Укра╖на» в Севастопол╕ м╕жнародний «круглий ст╕л». Як пов╕домили орган╕затори, перш╕ три аналог╕чних форуми в╕дбулися в Ки╓в╕, Львов╕ ╕ Харков╕ (в╕дпов╕дно 17, 27 кв╕тня ╕ 26 червня 2012 року).
У заход╕ взяли участь представники м╕жнародних орган╕зац╕й, виконавчо╖ влади м╕ста, експерти неурядових досл╕дних орган╕зац╕й, представники ВМС ЗС Укра╖ни.
У в╕дверт╕й ╕ фахов╕й дискус╕╖ учасники говорили про досв╕д ╓вропейських кра╖н у питанн╕ подолання зловживань, обговорили загальн╕ проблеми виховання доброчесност╕ та боротьби з корупц╕╓ю в оборонн╕й сфер╕ Укра╖ни, а також сучасну проблематику корупц╕йних прояв╕в в окремих сферах оборонно╖ д╕яльност╕, а саме: соц╕альному забезпеченн╕, миротворчост╕, комплектуванн╕ кадрами, в╕йськов╕й осв╕т╕, державному оборонному замовленн╕, закуп╕вл╕ та ремонт╕ в╕йськово╖ техн╕ки, утил╕зац╕╖ озбро╓ння та бо╓припас╕в тощо.
Ще у 2010 роц╕ п╕д час промови на урочистостях з нагоди Дня прац╕вника прокуратури Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович звернув увагу на необх╕дн╕сть дотримання законност╕ в оборонн╕й сфер╕: «Тут залишаються поширеними випадки протиправного в╕дчуження в╕йськового майна та земель, розкрадання бюджетних кошт╕в, р╕зного роду зловживань».
У виступ╕ Президента Укра╖ни В╕ктора Януковича ╕з щор╕чним посланням до Верховно╖ Ради у 2011 роц╕ говорилось:
«Корупц╕я – системне явище. Вона руйну╓ державу ╕ принижу╓ кожного громадянина, який змушений захищати сво╖ ╕нтереси на основ╕ «т╕ньових стосунк╕в» з чиновниками.
Сьогодн╕ корупц╕я стала безпосередньою загрозою конституц╕йним правам ╕ свободам громадян.
Тому л╕кв╕дац╕я корупц╕йних схем та терм╕нове схвалення антикорупц╕йних закон╕в – це моя категорична вимога.
Але нав╕ть цих крок╕в замало.
«Т╕ньов╕» корупц╕йн╕ послуги та корупц╕йну ренту ми зможемо подолати лише за умови, якщо на боротьбу п╕дн╕меться вся громадськ╕сть».
На початку 2012 року, представляючи новопризначеного м╕н╕стра оборони, президент знову торкнувся теми корупц╕╖ у м╕н╕стерств╕, попереджаючи про сувору в╕дпов╕дальн╕сть за корупц╕ю.
У статт╕ «Рада нац╕онально╖ безпеки ╕ оборони: модерн╕зац╕я стартувала» в газет╕ «Дзеркало Тижня. Укра╖на» в╕д 23 березня 2012 р. секретар РНБО Андр╕й Клю╓в писав: «Що стосу╓ться проблеми корупц╕╖, то сьогодн╕ ╖╖ масштаби набагато ширш╕, н╕ж багатьом зда╓ться. Це явище не т╕льки охопило органи державно╖ влади, а й давно стало звичним для перес╕чних громадян».
Модератором з╕брання експерт╕в у Севастопол╕ був директор Центру досл╕джень арм╕╖, конверс╕╖ та роззбро╓ння (ЦДАКР) Валентин Бадрак.
Заступник директора Оф╕су зв’язку НАТО в Укра╖н╕ Керст╕ Келдер вважа╓, що корупц╕я руйну╓ державу загалом через те, що вилучен╕ у не╖ ресурси спрямовуються на створення додаткових корупц╕йних схем.
Спец╕альний цив╕льний радник з питань оборони М╕н╕стерства оборони Укра╖ни Жакл╕н Дев╕с наголосила, що втрата ф╕нансового ╕ матер╕ального ресурсу сутт╓во вплива╓ на р╕вень обороноздатност╕ кра╖н. На ╖╖ думку, найкращ╕ результати будуть п╕сля виконання антикорупц╕йних план╕в самого М╕н╕стерства оборони, а «кругл╕ столи», сем╕нари на цю тему, курс навчання аудитор╕в теж сприятимуть подоланню негативного явища.
╤з ц╕кавими допов╕дями ╕ науково п╕дтвердженими даними виступили голова експертно╖ ради ЦДАКР Леон╕д Поляков, експерт ╤нституту укра╖нсько╖ пол╕тики ╤гор Левченко, представник Ун╕верситету Миколи Коперника (м. Торунь, Республ╕ка Польща) Павло Кост, головний спец╕ал╕ст в╕дд╕лу з питань запоб╕гання та виявлення корупц╕╖, вза╓мод╕╖ з правоохоронними органами, оборонно╖ роботи Севастопольсько╖ м╕сько╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ Юр╕й См╕р╕нський.
Старший пом╕чник прокурора ВМС Укра╖ни з боротьби з корупц╕╓ю В╕ктор Галюк висловив побажання щодо орган╕зац╕╖ ╕ проведення заход╕в, спрямованих на п╕двищення р╕вня правових знань серед оф╕церського складу.
Виконавчий директор Центру сприяння вивченню геопол╕тичних проблем ╕ ╓вроатлантичного сп╕вроб╕тництва Чорноморського рег╕ону «НОМОС» Серг╕й Кулик п╕дкреслив важлив╕сть подолання економ╕чних причин корупц╕╖, зокрема низьких зарплат в╕йськових та зростання ц╕н на предмети першо╖ необх╕дност╕ ╕ продукти.
Досл╕дження сучасного стану проблеми запоб╕гання ╕ протид╕╖ корупц╕╖ у МО та ЗС Укра╖ни ╕н╕ц╕атор «круглого столу» ЦДАКР проводить у рамках сп╕впрац╕ Укра╖ни з НАТО за ф╕нансово╖ п╕дтримки Уряду Сполученого Корол╕вства та за орган╕зац╕йного сприяння Оф╕су зв’язку НАТО в Укра╖н╕.
Практично вс╕ учасники м╕жнародного «круглого столу»: «Виховання доброчесност╕ ╕ боротьба з корупц╕╓ю в оборонних структурах: досв╕д Укра╖ни» погодились у тому, що для подолання корупц╕йного зла необх╕дна ч╕тка ╕ комплексна стратег╕я боротьби, наявн╕сть пол╕тично╖ вол╕ та сусп╕льного запиту на цю боротьбу, а також в╕дзначили вже зроблен╕ певн╕ позитивн╕ кроки у цьому напрямку як на загальнодержавному р╕вн╕, так ╕ у в╕йськов╕й сфер╕.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

ТИМ ЧАСОМ...

В╕йськова прокуратура В╕йськово-Морських сил Укра╖ни порушила крим╕нальну справу стосовно командира в╕йськово╖ частини, який, перевищуючи службов╕ повноваження, в╕дмовився в╕д користування землею площею понад 48 гектар╕в, чим спричинив держав╕ понад 22 млн. грн. збитк╕в, пов╕домила прес-служба в╕домства.
«Командир в╕йськово╖ частини, розташовано╖ у Джанкойському район╕ Криму, без погодження та надання згоди уповноваженими особами М╕н╕стерства оборони, направив листа до районно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖ про в╕дмову в╕д права пост╕йного користування земельною д╕лянкою, внасл╕док чого ╖╖ вилучено з в╕дання держави в особ╕ М╕ноборони та передано до комунально╖ власност╕», — йдеться в прес-рел╕з╕. Справу порушили за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 424 Крим╕нального кодексу.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #28 за 13.07.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10508

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков