Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОКИНУВСЯ ВОДЯНИК
Наш╕ традиц╕╖


САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 01.06.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 01.06.2012
«Мног╕╖ л╕та, благ╕╖ л╕та»

Джерела

Б╕бл╕отеку «Кримсько╖ св╕тлиц╕» поповнила подарована письменником ╕з Закарпаття Мирославом Дочинцем книга «Мног╕╖ л╕та, благ╕╖ л╕та», яка за рейтингом «Книжка року-2010» ув╕йшла до списку найпопулярн╕ших видань Укра╖ни. Пропону╓мо уваз╕ читач╕в уривок з ц╕╓╖ книги ╕ запрошу╓мо до нашо╖ «Св╕тлично╖» б╕бл╕отеки!

(Продовження. Поч. у № 14-21)

НОГИ. Щовечора моч╕ть ступн╕ у двох мисках — гаряча, тепла. Теплу поступово зам╕нюйте холодною. Добре додавати в╕двар с╕нно╖ полови, дубово╖ кори, ромашки або с╕ль. Витирайте ноги жорстким полотняним рушником. Ход╕ть босон╕ж по трав╕ ╕ дерев’ян╕й п╕длоз╕.

СЕРЦЕ. В╕дмовтеся в╕д спиртного, тютюну, масно╖ м’ясно╖ ╖ж╕, гострих приправ. Зам╕сть цього — св╕же пов╕тря, рух, пом╕рна ╖жа. Коли в серц╕ коле, пийте в╕двар шипшини з м’ятою, валер╕аною з ложкою меду перед сном.

Д╤АБЕТ. В╕дмовтеся ц╕лком в╕д солодкого ╕ мучного, якомога менше картопл╕ ╕ масного. Натом╕сть багато овоч╕в. Обов’язково один день на тиждень голодувати. ╥сти часто ╕ небагато. Сл╕дкуйте, щоб шлунок ╕ кишк╕вник добре очищалися. Пити в╕двари чорниц╕ ╕ г╕рчичного нас╕ння. Спробуйте подолати д╕абет такими методами. Не посп╕шайте звикати до л╕к╕в.

РАНИ. Прикладати до них змочену у в╕двар╕ хвоща хусточку. У пляшку набити молодо╖ кропиви ╕ залити гор╕лкою. Змазувати пор╕зи.

НЕЖИТЬ ╤ ЗАСТУДУ Я Л╤КУЮ ЗА Н╤Ч. Насипаю на чист╕ онуч╕ г╕рчичного порошку, туго обвиваю ноги. Бадьоро ходжу по к╕мнат╕ ╕ терплю 1-2 години жар у ногах. На н╕ч одягаю вовнян╕ шкарпетки ╕ випиваю велику чашку гарячого молока з натертою цибулиною (п╕вгодини настояти). До нього додаю 5 краплин йоду.

МОЯ АПТЕКА. До аптек я не ходжу, хоча сам╕ аптекар╕ в мене бувають. На горищ╕ маю свою аптеку. Зв╕роб╕й — в╕д болю в шлунку, для заспоко╓ння. Ромашка — запальн╕ процеси, бол╕, горло. Хвощ — внутр╕шн╕ хвороби. Собача кропива — кровотеч╕, пол╕пшення кров╕. Березов╕ бруньки — виразка. Гл╕д – кров’яний тиск, серце. Валер╕ана — заспоко╓ння нервово╖ системи. Календула — печ╕нка, нирки. Горобина — потог╕нне ╕ сечог╕нне, зупинка кровотеч. Шипшина, чорна смородина — комора в╕там╕н╕в.

...╤ ПРИЙДЕ СПОК╤Й СИЛИ
Щасливий, хто ма╓ доброго ╕ в╕рного товариша на довг╕ роки. Це подовжить ╕ йому в╕к.
Спати вволю, але не б╕льше 9 годин. В╕д пересипання мляв╕сть кров╕, а в╕д застою кров╕ част╕шають кров’ян╕ удари.
Коли риба не клю╓, коли птиця до земл╕ прибива╓ться, коли зв╕р хова╓ться, — ховайся ╕ ти у кубелечко теплого сухого спокою. Коли погода м╕ня╓ться, — зм╕нюйся ╕ ти, щоб пом’якшити напругу на т╕ло ╕ душу.
Почни з простого: менше пий, менше ╖си, б╕льше рухайся. ╤ бодай зр╕дка коротко, але смиренно молися: «Господи ╤сусе, сине Божий, помилуй мене гр╕шного». ╤ побачиш, як обновишся.
Червона бузина — сильний обер╕г в╕д лихого чарод╕йства.
З’╖дай щодня 3-5 волоських гор╕х╕в — ╕ проживеш на 7 рок╕в довше.
При цукр╕вц╕ (д╕абет╕) нема╓ н╕чого кращого, як шовковиця (яперка). Особливо ╖╖ листя.
Якщо сумн╕ва╓шся в чомусь, зачекай. Якщо сумн╕ва╓шся вдруге, не роби цього.
Якщо хочеться, але не можна, перетерпи. Якщо дуже хочеться, дозволь соб╕ це один раз. Щоб зрозум╕ти, чи це тоб╕ треба.
Будь мудрий високою мудр╕стю. Пам’ятай найперше ╕ найголовн╕ше: н╕що ╕ н╕хто не може знищити твою безсмертну душу. ╤ тому йди по життю в╕льно, чесно ╕ спок╕йно.
Вт╕шаючись у юрб╕, в родин╕, пам’ятай про самотн╕сть. Готуйся до не╖. Навчайся прийняти ╖╖. Самотн╕ми приходимо в цей св╕т. Самотн╕ми в╕дходимо.
Хлопцям, що хочуть мати м╕цне т╕ло ╕ гарну поставу: багато плавайте, кос╕ть ╕ танцюйте.
Не читайте руйн╕вних газет. Кожна друга — така. Краще взагал╕ газет не читати. Вони зас╕вають в уми «чорноту», крадуть наш час. Як ╕ телев╕зор.
Грош╕. Грош╕ — не головне. Але й здобути без них головне важко. Грош╕ не приносять щастя, але без них ще б╕льше нещастя. Як ти до грошей — так вони до тебе.
Життя — як гра. Один раз виграв, ╕ншим разом програв. За що купив, за те й продав. Важливе оберта╓ться в порох, др╕бниця ста╓ Долею. Тому всерйоз не переймайся митт╓востями дн╕в. Бо життя — це подоба гри. ╤ робота — гра, ╕ всяка творч╕сть, ╕ любов, ╕ дружба. Все — гра, подарована нам для легкост╕ буття. Не граються лише з Богом.
Не ти для часу, а час для тебе. Не д╕ли хвилину, годину. Не обганяй ╕ не помножуй час. Скорися його звичайному ╕ мудрому плину. ╤ в╕н винесе тебе, куди належить — у В╕чн╕сть. Ув╕йди в час, як у р╕ку, розчинися в ньому... Щоб простити минуле, п╕знати тепер╕шн╓ ╕ розгадати майбутн╓. ╤ прийде спок╕й сили. ╤ сила спокою.

ДЕ Б ТИ НЕ БУВ, ТИ — ВДОМА
Де б ти не був, ти — вдома. Це дуже важливо: скр╕зь почувати себе, як удома.
Нехай продуктивне творення супроводжу╓ тебе до останнього дня. Не припиняй робити те, що ти вм╕╓ш ╕ зна╓ш, — н╕ з пенс╕╓ю, н╕ з в╕ком, н╕ з ╕нших причин та обставин. Треба робити нав╕ть не маючи рук. Нав╕ть умираючи — треба робити. Нехай не зупиня╓ тебе п╕дступна думка: кому це залишиться? Творець п╕дтриму╓ тих, хто творить.
Небо любить тих, хто дару╓ життя ╕ п╕дтриму╓ життя. Н╕хто не зна╓, ск╕льки, де ╕ як йому жити. ╤ ти не зна╓ш. Не переймайся цим. Зернина, що ляга╓ в ╜рунт, не журиться, коли ╕ що з не╖ виросте. Вона просто росте через терня, тягнеться до неба. Так ╕ ти чини, бо ти — зернятко Неба.
Люби життя таким, яким воно ╓. ╤ воно полюбить тебе.
Не будь пов╕льним н╕ в робот╕, н╕ в думках. Мудр╕ люди кажуть, що р╕шення треба приймати не п╕зн╕ше, н╕ж на сьомому подиху. ╤накше — воно на шкоду.
Не зупиняйтесь на п╕вдороз╕. ╤ н╕коли не пояснюйте сво╖х учинк╕в. Кому потр╕бно, той зрозум╕╓. А ╕ншим тлумачити — шкода часу. Якщо комусь не подоба╓ться те, що ви робите, це ╖хн╕ проблеми, а не ваш╕. Якщо людей обурюють ваш╕ думки, ╕д╕ть в╕д них. Не ви для св╕ту, а св╕т — для вас.
Якщо ви будете поводитися невпевнено, вас будуть «пасти» ╕ «вести». Будьте сильними ╕ самост╕йними. Не треба й ╕нших «вести». Це клоп╕тна ╕ невдячна справа. Краще за цим спок╕йно ╕ зважено спостер╕гати.
Служ╕ть, але не прислуговуйте. Не примушуйте ╕нших служити вам задурно. Це завжди дорого обходиться.
Якщо хочеш, аби щось було зроблено, то роби це сам. ╤ не в╕дсувай надовго. Бо нин╕ — то вже вчора. ╤ ти ма╓ш лише завтра. Усе, що робиш, роби з простотою.
Л╕карев╕ — л╕кареве. Господу — Господн╓. В╕д Нього головн╕ л╕ки ╕ благодать. ╤ кожен отрима╓ ╖х за потребою, за в╕рою ╕ волею в серц╕. Нема хвороби, яку б чолов╕к не здолав з Божою мил╕стю. Проси, чекай ╕ отримуй. Я бачив як дерево, в яке вдарила блискавиця, стояло всохле 6 рок╕в. А на сьомий — зазелен╕ло. Що тут казати про людину — дитину Божу.

ОДИНАДЦЯТА ЗАПОВ╤ДЬ
Для себе я маю ще й 11-ту запов╕дь: не б╕йся. Н╕чого не б╕йся. Не б╕йся хвороб, вони гартують т╕ло ╕ душу. Не б╕йся невдач, вони гартують волю. Не б╕йся старост╕ — ╕ вона не обтяжить тебе. Не б╕йся смерт╕ — ╕ вона тебе не засмутить. Не б╕йся сво╖х слабкостей ╕ гр╕ховност╕ — ус╕ ми так╕ в Бога.
Треба знати, яким ти хочеш бути ╕ що робити. Так ╕ чини. Так ╕ йди по життю. ╤ так тоб╕ буде.

КОЛИ ТВО╢ СЕРЦЕ СПИТА╢...
Якщо хочеш виправити близьку тоб╕ людину, н╕коли не сором ╖╖. Навпаки, хвали ╖╖ кращ╕ риси, п╕дбадьорюй. ╤ в приязн╕й бес╕д╕ розкажи про сво╖ недол╕ки, не торкаючись ╖╖, але так, щоб думка про них прийшла ╖й в голову. Цю думку нав╕юй поступово, щоб вона просочувалася в не╖, як вода, якою вона час в╕д часу осв╕жа╓ св╕й рот. ╤ тод╕ твоя порада допоможе ц╕й людин╕ виправити недол╕ки. Так ╕ д╕тей виховуй. Дуже важливо, щоб дитина не росла жад╕бною.
Жона в першу чергу ма╓ думати про свого чолов╕ка.
Будь завжди готовий, щоб не зазнати сорому, коли тво╓ власне серце спита╓. Пам’ятай про це, коли збира╓шся щось робити.
Св╕т ╓ таким, яким ти його бачиш, а не таким, як бачить сус╕да ╕ показу╓ телев╕зор. В╕р сво╖м очам ╕ сво╓му розуму. Нехай не бентежать тво╓╖ душ╕ ╕ не плутають тво╖х крок╕в чуж╕ погляди. Живи власною головою. Але правду ╕ мудр╕сть здобудеш лише в розмовах ╕ м╕ркуваннях з ╕ншими людьми. Це розвива╓ розум б╕льше, н╕ж книги. Той, хто слуха╓, ма╓ в╕с╕м вух. Той, що спостер╕га╓ збоку, ма╓ в╕с╕м очей.
Будь в╕дкритим. Дивися людям в оч╕. Це обеззброю╓ нав╕ть зв╕р╕в, не те що людей.
Н╕коли не завершиться тв╕й Шлях, якщо будеш кожного дня просуватися вперед, стаючи б╕льш ум╕лим, н╕ж учора ╕ сьогодн╕. ╤ при цьому будеш пам’ятати про сво╖ недол╕ки ╕ не мати гордост╕. Н╕коли не думай, що ти досяг усп╕ху. Смиренно йди за ним до к╕нця. Перемагай не ╕нших, а себе.
Людян╕сть — це коли ти ставиш себе на м╕сце ╕нших ╕ врахову╓ш у першу чергу ╖хн╕ ╕нтереси.
П╕знавайте дух часу, щоб не в╕дставати в╕д нього. Але при цьому жив╕ть моментом, будьте в╕рн╕ одн╕й мет╕ моменту. Жив╕ть одною думкою в один момент. Не треба робити н╕чого ╕ншого, розкидатися. Тод╕ не буде другорядних справ, переживань ╕ невдач.

(Продовження в наступному номер╕)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 01.06.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10352

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков