Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
К╤ЛЬК╤СТЬ СКАРГ НА ДОТРИМАННЯ ЗАКОНУ ПРО МОВУ ЗРОСТА╢
Значний стрибок у ставленн╕ до мови стався власне п╕сля повномасштабного вторгнення Рос╕╖…


НА ХЕРСОНЩИН╤ В╤ДКРИВСЯ ПЕРШИЙ ФЕСТИВАЛЬ «Р╤ДНА МОВА - ШЛЯХ ДО ПЕРЕМОГИ»
Укра╖нська мова об’╓дну╓ укра╖нц╕в у боротьб╕ та в нац╕ональн╕й ╕дентичност╕…


УКРА╥НЦ╤ ВИЗНАЧИЛИСЬ, ЧИ ТРЕБА РОС╤ЙСЬКА У ШКОЛАХ
42% укра╖нц╕в п╕дтримують збереження вивчення рос╕йсько╖ мови в певному обсяз╕.


МОВА П╤Д ЧАС В╤ЙНИ СТАЛА ЗБРО╢Ю
В Укра╖н╕ в╕дзначають День писемност╕ та мови.


МОВИ Р╤ДНО╥ ОБОРОНЦ╤
Сьогодн╕шня доб╕рка поез╕й – це твори кримських укра╖нських педагог╕в-поет╕в…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 01.06.2012 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 01.06.2012
СТОР╤НКА ЩАСТЯ, ЯКУ ЗАБУТИ НЕМОЖЛИВО!

Свято у «Св╕танку»

Зразков╕й театральн╕й студ╕╖ «Св╕танок» ц╕╓╖ весни виповнилося 19 рок╕в. ╤ не дивно, що за роки ╕снування студ╕╖ Алла Петрова, ╖╖ незм╕нний кер╕вник, заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, стала для студ╕йц╕в другою мамою, адже багатьох д╕тей сюди приводили ╕з дитячого садочка. ╤ за роки навчання «Св╕танок» став для них другою р╕дною дом╕вкою, а «св╕танк╕вц╕» — ╓диною великою родиною.
За 19 рок╕в А. В. Петрова випустила 19 випускник╕в. ╤ кожного року, прощаючись з╕ сво╖ми пташенятами, вона не стриму╓ сл╕з.
Цього року зразкову театральну студ╕ю «Св╕танок» КРЦДЮТ зак╕нчили Олександра Андр╓╓ва, Юл╕я ╢рикалова та ╢вген Давиденко.
Це для них 27 травня у Кримському республ╕канському центр╕ дитячо╖ та юнацько╖ творчост╕ була святково прибрана зала, це для них звучали в╕тання й настанови, для них батьки прослали рушники. А випускники з╕грали в студ╕╖ сво╖ останн╕ рол╕. Для свого прощання з╕ студ╕╓ю вони п╕дготували виставу за п’╓сою М. Старицького «Циганка Аза». ╤ переповнена зала побачила Азу — Олександру Андр╓╓ву, Гордилю — Юл╕ю ╢рикалову ╕ Василя — ╢вгена Давиденка.
Як╕ вони схвильован╕ чекали на початок, а годинник уже розпочав в╕дл╕к останнього уроку. ╤ за традиц╕╓ю цей урок в╕дкрила Алла Володимир╕вна: «Я вас в╕таю з цим найчудов╕шим днем випуску. Прислухайтесь, годинник сво╖ми н╕жками вже йде ╕з ц╕╓╖ зали, з╕ студ╕╖, ╕ його вже не зупинити. В╕н узяв вас за руки ╕ в╕днин╕ буде вести по життю». А дал╕ Алла Петрова звернулася вже до батьк╕в:
«Коли я маленькими беру до студ╕╖ ваших д╕тей, — сказала А. Петрова, — то ми разом з вами хочемо, щоб у них було гарне майбутн╓. Але яким воно буде, залежить т╕льки в╕д нас ус╕х. Якими ми ╖х вихова╓мо, таким ╕ буде ╖хн╓ майбутн╓, ваше ╕ нашо╖ держави. Я в╕рю, що ви вихову╓те у сво╖х д╕тях почуття патр╕отизму, сво╖ми батьк╕вськими настановами робите усе, щоб наша держава мала велике майбутн╓, щоб вона не була останньою серед ╕нших народ╕в ╕ держав. Я в╕рю, що настане час ╕ Укра╖на буде пишатися не т╕льки тим, що у нас ╓ брати Клички. Я в╕рю, що наш╕ випускники, прийшовши у великий дорослий св╕т, захочуть сказати сво╓ слово, в╕дстояти свою думку ╕ завжди будуть мати свою позиц╕ю. Заради цього ми народжу╓мо це майбутн╓, а не для того, щоб себе пот╕шити. Ми готу╓мо соб╕ опору. Вони — наша над╕я, наша сила, наша опора. Сьогодн╕ вони — наша горд╕сть ╕ наш╕ з╕рки в студ╕╖ «Св╕танок». А завтра на небосхил╕ Укра╖ни запала╓ з╕рка Олександри Андр╓╓во╖, Юл╕╖ ╢рикалово╖ ╕ ╢вгена Давиденка.
Мета нашого колективу — побачити, як грають струни душ╕ того виконавця, який виходить на сцену. ╤ мо╓ завдання — в╕дшукати в дитин╕ ту струну, що сьогодн╕ гра╓ тихенько, а завтра — на весь св╕т. Заради цього треба жити ╕ працювати».
А дал╕ зазвучав вальс ╕ на сцену виб╕гли наймолодш╕ «св╕танк╕вц╕», як╕ роблять перш╕ акторськ╕ кроки. Вони побажали випускникам стати новими Заньковецькими, Роговцевими, Яковченками та Довженками, ╕ куди б не закинула доля — пам’ятати цей добрий д╕м п╕д назвою «Св╕танок». За традиц╕╓ю, що склалась у студ╕╖, кожного року випускники отримують в подарунок ╕грашку, яка буде ╖м нагадувати про те, що вони були маленькими ╕ що в театр╕ св╕т треба сприймати св╕тлими дитячими очима. Велика подяка батькам, а саме ╤рин╕ Меркулов╕й, що випускники цього року отримали так╕ подарунки. А голова С╕мферопольського «Союзу укра╖нок» Пол╕на Король традиц╕йно вручила стипенд╕╖ в╕д союзянок та художню л╕тературу в╕д заступника голови товариства «Укра╖на-Св╕т» Василя Стефанюка. ╤, звичайно, студ╕йц╕ вже звикли, що на вс╕х присутн╕х чека╓ солодкий подарунок в╕д Серг╕я Сукача — це величезний святковий торт!
Середня група студ╕╖ п╕дготувала ╕ показала присутн╕м виставу «Про Андр╕я дурака». ╤ побажала випускникам завжди мати щире, гаряче ╕ добре серце. А п╕сля того, як старша група показала свою «Циганку Азу», зал ще довго вигукував «браво», будучи у захват╕ в╕д побаченого. Адже це всього-на-всього учн╕ десятого та одинадцятого класу, а так╕ пристаст╕, таке кохання, так╕ емоц╕╖ — сльози в зал╕ ╕ на сцен╕. Ось воно — майбутн╓ укра╖нського театру в Криму.
Олександра Андр╓╓ва (наша Аза) прийшла до студ╕╖ в ш╕сть рок╕в, сьогодн╕ ╖й ш╕стнадцять. Розпов╕да╓, що коли мама привела ╖╖ до «Св╕танку», вона не розум╕ла, що буде тут робити, але згодом ╖й так сподобалось, що нав╕ть вир╕шила стати актрисою. «Я вас буду пам’ятати ╕ н╕коли не забуду, нав╕ть якщо захочу забути — у мене не вийде, тому що цю дитячу стор╕нку щастя забути неможливо. Спасиб╕ Вам, Алло Володимир╕вно!».
Юл╕я ╢рикалова (Гордиля) теж прийшла до «Св╕танку» в ш╕сть рок╕в, пот╕м два роки не в╕дв╕дувала студ╕ю, а згодом знову повернулась уже назавжди. Тепер вона усв╕домила, що жити не може без сцени, без театру. За ╖╖ словами, колектив студ╕╖ став для не╖ другою родиною, а Алла Володимир╕вна Петрова ╕ Олександр Олекс╕йович Польченко — другими батьками. «Ви мене вели за руку крок за кроком до великого життя, ╕ зараз я стою на перш╕й сходинц╕...».
╢вген Давиденко у студ╕╖ лише три роки. В╕н згаду╓, що коли прийшов на перше заняття, то до нього поставились обережно, сказали, щоб в╕н просто посид╕в ╕ подивився, а то, бува╓, д╕ти приходять, не розум╕ючи, куди прийшли, а пот╕м п╕дн╕мають руку, просяться до вбиральн╕ ╕ б╕льше не повертаються. «Як бачите, я не вт╕к. Б╕льше того, саме ви ╕ навчання в студ╕╖ допомогли мен╕ вибрати майбутню профес╕ю. Господи, як же я вас люблю!» — не стримався в╕д сл╕з ╢вген.
Але по-справжньому вразили ╕ випускник╕в, ╕ вс╕х присутн╕х дружн╕ ╕ щир╕ побажання одногрупник╕в-«св╕танк╕вц╕в» — тих, кому ще навчатись р╕к чи два.
Юл╕я Харьковська, стримуючи сльози, говорила про те, що тут, у студ╕╖, на сцен╕ вони вс╕ познайомились. «Тут ми кохали ╕ ненавид╕ли, тут, на сцен╕, були сльози ╕ рад╕сть. Де б ви не були, прошу вас, пам’ятайте театральну студ╕ю «Св╕танок».
Мар╕я Шевченко, яка до студ╕╖ потрапила дек╕лька рок╕в тому, сказала: «Ви зм╕нили мо╓ життя, тому кожна хвилина, кожен момент, який ми були разом, назавжди залишаться в мо╓му серц╕, в мо╖й пам’ят╕». Олександр Пол╕новський побажав випускникам, щоб ╖хн╓ життя було таким же св╕тлим, як ╖хня душа. Зоя Мансурова побажала майбутн╕м акторам довгих л╕т ╕ море кв╕т╕в. Ярослав Павл╕в запевнив, що у них буде все добре, тому що мають велик╕ козир╕ — юн╕сть ╕ красу. Артем Жученко вважа╓, що кожен з випускник╕в — це гарний приклад для ус╕х учн╕в студ╕╖ не т╕льки сво╓ю акторською майстерн╕стю, але ╕ сво╖м характером, сво╓ю душею, сво╖м духом, патр╕отизмом та ц╕леспрямован╕стю. «Наш╕ випускники, як д╕аманти серед нас. Але щоб так засяяти, вони повинн╕ були потрапити до справжн╕х майстр╕в. Нам ус╕м пощастило, що наш кер╕вник — Алла Володимир╕вна — саме такий майстер».
Арлен Юсупов зазначив: «Тепер ви добре зна╓те, що таке театр ╕ за якими правилами там жити. Дотримуйтесь цих правил ╕ у вас усе буде добре».
Ел╕на Сукач прочитала випускникам в╕рш-побажання:
Не згуб╕ть в сво╖м серц╕ людину,
Св╕ту правди нес╕ть полум’я,
Не цурайтесь, люб╕ть Укра╖ну,
Береж╕ть сво╓ чесне ╕м’я.
Не забудь сво╖х друз╕в н╕коли
╤ затям, як святий запов╕т,
Що ╓ мама, ╓ Алла й «Св╕танок»,
Як╕ вивели тебе в цей св╕т.

Олександр ПОЛЬЧЕНКО
Фото О. Носаненка

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 01.06.2012 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10347

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков