Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3702)
З потоку життя (6912)
Душі криниця (3712)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1614)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
╤СТОР╤Я МИКОЛА╥ВСЬКОГО РУХУ
У монограф╕╖ висв╕тлено створення та д╕яльн╕сть Микола╖всько╖ крайово╖ орган╕зац╕╖ Руху, боротьбу...


ЗЛОВ╤СНА Т╤НЬ ФЕЛЬДМАРШАЛА ГОЛОДОМОРУ НАД РОС╤╢Ю
Нещодавно у Ки╓в╕ вийшла друком книга доктора ╕сторичних наук Василя Марочка «Йосип Стал╕н...


ЗЛО ТРЕБА ПЕРЕМАГАТИ
Нещодавно в м╕ст╕ Ковел╕ на Волин╕ вийшла друком книга «╥хн╕ зор╕ не згасли».


ПОКОХАЛИСЯ НАВ╤ЧНО, ВМЕРЛИ ОДНОЧАСНО
Коли Соф╕ю Перовську розшукувала влада, пол╕ц╕╖ пов╕домили ╖╖ прикмети: “Б╕лявка,...


ВОЛОДИМИР СТЕЦЮК: СПРАВА ПЕТЛЮР╤ВСЬКО╥ ПОВСТАНСЬКО╥ ОРГАН╤ЗАЦ╤╥
28 серпня 1921 року в Жандармськ╕й балц╕ поблизу Катеринослава було розстр╕ляно 52-х актив╕ст╕в ╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема ""Білі плями" історії"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 25.05.2012
«Я – ПРОТИ МАН╤ПУЛЯЦ╤Й ╤СТОР╤╢Ю...»

18 травня у Севастопольському мед╕а-центр╕ пройшла презентац╕я книги Вадима Махна «Казачьи войска 3-го рейха». Автор в╕дносить книгу до категор╕╖ дов╕дник╕в, про що св╕дчить ще одна ╖╖ назва: «Справочник военного коллаборационизма российского казачества во 2-й мировой войне».
Поштовхом до видання тако╖ книги, за словами автора, стали ман╕пуляц╕╖ певних ╕деолог╕в, як╕ ус╕ма засобами намагаються показати злочинн╕ д╕╖ укра╖нських колаборант╕в й умисно замовчують набагато масштабн╕ше явище – колаборац╕он╕зм представник╕в рос╕йського козацтва. Махно засуджу╓ колаборац╕он╕зм як явище, але проти виб╕рковост╕ суджень та ман╕пуляц╕й ╕стор╕╓ю.
Саме тому автор збирав матер╕али для дов╕дника принципово з опубл╕кованих у Москв╕ роб╕т рос╕йських автор╕в, ╕сторик╕в, добутих ними з арх╕в╕в факт╕в ╕ фотодокумент╕в, уникаючи власних оц╕нок та коментар╕в.
— Тема наст╕льки бол╕сна, що я вважав некоректним використовувати ╕нш╕ джерела ╕нформац╕╖. А рос╕йськ╕ ╕сторики, прошу не плутати з рос╕йськими пол╕тиками, дума╓ться, вже пройшли стад╕ю боротьби й здатн╕ оперувати фактами. Це — предмет ╖хн╕х наукових досл╕джень.
Головним критер╕╓м визначення факту колаборац╕он╕зму мною обране регулярне грошове утримання чин╕в та ╖хня особиста участь у збройних формуваннях, що перебували в адм╕н╕стративному п╕дпорядкуванн╕ р╕зних пол╕цейських, во╓н╕зованих чи в╕йськових, службових ╕ командних ╕нстанц╕й г╕тлер╕всько╖ Н╕меччини.
У тому випадку, коли ╕сторики суперечили одне одному, я вибирав лог╕чну посл╕довн╕сть под╕й ╕ факт╕в. Наск╕льки мен╕ це вдалося — судити вам. Я — не ╕сторик, а в╕йськовий оф╕цер, що зробив в╕йськово-штабний анал╕з ╕сторично╖ л╕тератури, видано╖ у Москв╕.
На думку автора, терм╕н «колаборац╕он╕зм» треба застосовувати в╕дпов╕дно до ц╕лей в╕йни. Бо саме ц╕л╕ визначали форми й методи ведення в╕йни. В╕н переконаний, що на заход╕ г╕тлер╕вська Н╕меччина вела в╕йну з англосаксами за св╕тову перш╕сть. Англосакси у випадку поразки могли розраховувати на достойне ар╕йське м╕сце в г╕тлер╕вському рейху. На сход╕ ж велася расова в╕йна з╕ слов’янськими народами.
╤гор Лос╓в, кандидат ф╕лософських наук, доцент Нац╕онального ун╕верситету «Ки╓во-Могилянська академ╕я» вважа╓, що дов╕дник во╓нного колаборац╕он╕зму рос╕йського козацтва у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ буде корисним пос╕бником для ╕сторик╕в та журнал╕ст╕в, як╕ досл╕джують це явище. Дов╕дник м╕стить надзвичайно ц╕кавий матер╕ал, складений з факт╕в ╕ цифр. Безперечною його перевагою ╓ в╕дсутн╕сть оц╕нок та коментар╕в, вже не кажучи про ╕деологеми, якими перенасичена ╕стор╕ограф╕я Друго╖ св╕тово╖ в╕йни та ╕стор╕ограф╕я колаборац╕он╕зму.
Автор узагальнив численн╕ уривчаст╕ матер╕али, розпорошен╕ на стор╕нках багатьох рос╕йських та ╓вропейських видань, ретельно в╕дстежив майже вс╕ стад╕╖ формування, переформування та розформування р╕зних з’╓днань та частин з особовим складом ╕з числа козак╕в, громадян СРСР та ем╕грант╕в з колишньо╖ Рос╕йсько╖ ╕мпер╕╖, а також учасник╕в Б╕лого руху.
Укладач дов╕дника надав об’╓ктивний статистичний матер╕ал стосовно етн╕чно╖ складово╖ досл╕джуваних формувань. Запропонован╕ матер╕али у лакон╕чн╕й форм╕ в╕дтворюють бойовий шлях з’╓днань та подальшу долю ╖хнього особового складу п╕сля поразки Н╕меччини у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.
Дов╕дник сприятиме об’╓ктивному та неупередженому вивченню драматичних под╕й ╓вропейсько╖ та св╕тово╖ ╕стор╕╖ минулого стол╕ття, — вважа╓ ╤гор Лос╓в.
Презентац╕я книги викликала чимало емоц╕й з боку пророс╕йських ЗМ╤ з приводу того, чи не стане дов╕дник розпалювати м╕жнац╕ональну ворожнечу м╕ж рос╕янами ╕ укра╖нцями. Автор запевнив, що оперу╓ лише фактами, добутими рос╕янами у Рос╕╖ з арх╕в╕в Радянського Союзу. Образити рос╕ян ╖хн╕ми же ╕сторичними досл╕дженнями — неможливо. Особисто в╕н лише хот╕в привернути увагу до вже в╕домих факт╕в, аби уникнути пересмикування та ман╕пуляц╕╖ ╕стор╕╓ю.

Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь
Фото автора

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 25.05.2012 > Тема ""Білі плями" історії"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10327

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков