Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3609)
З потоку життя (6843)
Душі криниця (3685)
Українці мої... (1500)
Резонанс (1588)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1752)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ТРИР╤ЧНОГО СИНА ПОЛ╤ТВ'ЯЗНЯ СУЛЕЙМАНОВА ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ
У сел╕ Строгон╕вка п╕д С╕мферополем 26 липня знайшли т╕ло трир╕чного Муси Сулейманова.


ПУТ╤НУ ДОВ╤РЯ╢ ВСЕ МЕНШЕ РОС╤ЯН
у Кремл╕ заявляють, що президент Рос╕╖ Володимир Пут╕н задоволений вибудуваною в РФ пол╕тичною...


В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ НАРАХУВАЛИ ПОНАД 1,5 ТИСЯЧ╤ ХВОРИХ НА COVID-19
Про це ╕нформу╓ в Facebook Кримська правозахисна група.


ЧАС БУДУВАТИ КОРАБЛ╤
Лист Асоц╕ац╕╖ суднобуд╕вник╕в Укра╖ни


СТВОРИТИ НАЦ╤Ю З РОЗУМОМ ПЕРЕМОЖЦ╤В
Нещодавно в Ки╓в╕ вийшла друком нова книга Серг╕я Мартинюка «Маю честь бути Укра╖нцем».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#20 за 18.05.2012
Чи можливий д╕алог всередин╕ кримськотатарського руху?

Представники антимеджл╕с╕всько╖ провладно╖ опозиц╕╖ в кримськотатарському нац╕ональному рус╕ в╕дмовилися взяти участь у зустр╕ч╕ громадськост╕ з л╕дерами Меджл╕су. Така зустр╕ч в╕дбулася наприк╕нц╕ минулого тижня в С╕мферопол╕, ╕ на н╕й були присутн╕ актив╕сти майже п╕всотн╕ кримськотатарських громадсько-пол╕тичних орган╕зац╕й. Разом з тим, проурядов╕ опозиц╕онери наполягають на так╕й зустр╕ч╕ п╕д ег╕дою голови Ради м╕н╕стр╕в АРК Анатол╕я Могильова.

Представники громадсько-пол╕тичних сил кримських татар, як╕ входять до проурядового ╕, водночас, опозиц╕йного Меджл╕су «Кримськотатарського народного фронту», оф╕ц╕йно не брали участ╕ у традиц╕йн╕й зустр╕ч╕ кер╕вник╕в представницького органу кримських татар з кримськотатарською громадськ╕стю, яку М╕лл╕ Меджл╕с щороку проводить незадовго до чергово╖ р╕чниц╕ депортац╕╖, що в╕дзнача╓ться 18 травня. Один ╕з засновник╕в КНФ, кер╕вник громадсько╖ орган╕зац╕╖ «М╕лл╕ Ф╕рка» Васв╕ Абдура╖мов поясню╓ причину в╕дмови в╕д запрошення: «Нам не ц╕кава зустр╕ч, що проводиться як внутр╕шн╕й зах╕д М╕лл╕ Меджл╕су».
Попри таку формальну позиц╕ю, на зустр╕ч, де Мустафа Джем╕л╓в ╕ Рефат Чубаров розпов╕дали громадськост╕, як╕ кроки вжива╓ Меджл╕с для вир╕шення проблем кримськотатарського народу, неоф╕ц╕йно прийшли к╕лька актив╕ст╕в «Кримськотатарського народного фронту», однак вони в дискус╕╖ участ╕ не брали.
«Кримськотатарський народний фронт» як неформал╕зоване об’╓днання низки опозиц╕йних Меджл╕су кримськотатарських орган╕зац╕й виник 28 с╕чня нин╕шнього року. Його л╕дери задекларували лояльн╕сть укра╖нськ╕й центральн╕й ╕ кримськ╕й республ╕канськ╕й влад╕, а також визначили сво╓ю метою «об’╓днання зусиль для впливу на ухвалення закону про реаб╕л╕тац╕ю кримськотатарського народу ╕ в╕дновлення його прав».
Л╕дер «М╕лл╕ Ф╕рка» Васв╕ Абдура╖мов сказав Рад╕о «Свобода», що «Кримськотатарський народний фронт» ╕ дал╕ наполяга╓ на зустр╕ч╕ ╕ переговорах з Меджл╕сом, але щоб це проходило п╕д ег╕дою Оргком╕тету з проведення заход╕в з в╕дзначення 68-о╖ р╕чниц╕ депортац╕╖ кримськотатарського народу, який очолю╓ прем’╓р-м╕н╕стр Криму Анатол╕й Могильов.
Голова Меджл╕су Мустафа Джем╕л╓в каже, що готовий до широкого д╕алогу всередин╕ кримськотатарського нац╕онального руху: «Ми готов╕ зустр╕чатися з ус╕ма громадськими орган╕зац╕ями кримських татар: давайте призначимо дату ╕ запросимо вс╕х, в тому числ╕ ╕ «Фронти», ╕ «М╕лл╕ Ф╕рку», а також ╕нших. Ми ж не можемо сказати ╕ншим громадським орган╕зац╕ям: н╕, ви не приходьте, бо ви ран╕ше не виступали проти Меджл╕су», – каже голова Меджл╕су.
За словами Мустафи Джем╕л╓ва, в╕н не проти, щоб у так╕й зустр╕ч╕ брав участь ╕ прем’╓р-м╕н╕стр автоном╕╖ Анатол╕й Могильов, як цього хочуть провладн╕ кримськотатарськ╕ орган╕зац╕╖.
Ки╖вський експерт, кер╕вник Центру близькосх╕дних досл╕джень ╤гор Семиволос, коментуючи ╕нформац╕йно-анал╕тичному порталу «Кримськотатарське питання online» в╕дмову опонент╕в Меджл╕су взяти участь у зустр╕ч╕ з громадськ╕стю, яка пройшла минулого тижня, зазначив, що якби т╕ прийшли, то виявилося б, що «прагнення стор╕н зб╕гаються, однак для ╖хнього досягнення КНФ не зможе запропонувати н╕чого реал╕стичного». На думку ╤горя Семиволоса, «Кримськотатарський народний фронт» не ма╓ жодно╖ позитивно╖ програми ╕ на сьогодн╕ не склада╓ серйозно╖ конкуренц╕╖ Меджл╕су.
Кримськотатарський нац╕ональний рух зародився на меж╕ 50-60 рок╕в минулого стол╕ття у м╕сцях депортац╕╖ кримських татар ╕ мав на мет╕ домогтися в╕д Радянського уряду дозволу на повернення кримськотатарського народу на ╕сторичну батьк╕вщину. Зараз, коли до Криму повернулася б╕льша частина ран╕ше депортованих кримських татар та ╖хн╕х нащадк╕в, кримськотатарський нац╕ональний рух, попри в╕дсутн╕сть ╓дност╕, залиша╓ться сутт╓вим фактором, що вплива╓ на внутр╕шньоукра╖нську пол╕тику ╕ на етнопол╕тичну ситуац╕ю на Кримському п╕востров╕.

Володимир ПРИТУЛА (Рад╕о «Свобода»)

ТИМ ЧАСОМ...

У С╕мферопол╕ м╕л╕ц╕я затримала чотирьох член╕в кримськотатарсько╖ парт╕╖ «М╕лл╕ ф╕рка» за несанкц╕оноване проведення м╕тингу б╕ля ст╕н Ради м╕н╕стр╕в АРК. Про це кореспондентов╕ УКР╤НФОРМу пов╕домила прес-оф╕цер С╕мферопольського м╕ського управл╕ння м╕л╕ц╕╖ Оксана Сорокопудова.
«15 травня на площ╕ Лен╕на чотирьох ос╕б, як╕ представляють парт╕ю «М╕лл╕ ф╕рка», затримано ╕ доставлено в Центральний райв╕дд╕л м╕л╕ц╕╖ для складання протоколу, в зв’язку з ╕гноруванням р╕шення суду», — сказала вона.
За словами О. Сорокопудово╖, представники парт╕╖ над╕слали в С╕мферопольську м╕ськраду пов╕домлення про нам╕р провести акц╕ю протесту з в╕дновлення прав кримськотатарського народу, однак Окружний адм╕н╕стративний суд АРК ухвалив р╕шення про недоц╕льн╕сть проведення ц╕╓╖ акц╕╖ 15 травня 2012 року.
Проте близько 20 член╕в парт╕╖ «М╕лл╕ ф╕рка» з╕бралися на площ╕ перед будинком Ради м╕н╕стр╕в АРК, тримаючи в руках транспаранти з вимогою «в╕дновити права кримськотатарського народу».

Гульнара КУРТАЛ╤╢ВА

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #20 за 18.05.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10276

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков