Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НА ВЛАС╤Я В╤ДЛИГА - МОРОЗ╤В Б╤ЛЬШЕ НЕ БУДЕ!
Ось-ось сплине лютий. День уже став пом╕тно тривал╕шим. Сонце п╕дн╕ма╓ться все вище ╕ вище....


Л╤ТЕРАТУРНА ГОРД╤СТЬ ЛЕМК╤ВЩИНИ
Богдан-╤гор Антонич (1909-1937 рр.) - неперевершений лемк╕вський поет, який справив значний вплив...


«МИ – Д╤ТИ ТВО╥, УКРА╥НО!»
«КРИМСЬКА СВ╤ТЛИЦЯ» ЗАПРОШУ╢ ТАЛАНОВИТУ ТВОРЧУ МОЛОДЬ ДО УЧАСТ╤ В НАСТУПНОМУ ЕТАП╤...


«╤ СКАЖУТЬ КОЛИСЬ ЛЮДИ: КОЛИ СЕЙ НАРОД ПЕРЕЖИВ ╤ ТАК╤ ЧАСИ, ╤ НЕ ЗАГИНУВ, ТО В╤Н СИЛЬНИЙ…»
Цей текст, майже повн╕стю з╕ставлений з цитат, – як автопортрет без глянсу ╕ пилу. 150...


ПИСЬМЕННИК З КРИМУ СТАВ ЛАУРЕАТОМ ПРЕМ╤╥ ╤М. В. МАЛИКА
Жур╕ визначило його переможцем конкурсу за роман "╤деальне кохання".
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 11.05.2012
УКРА╥НСЬК╤ ОБ’╢КТИ — ДО СПИСКУ ВСЕСВ╤ТНЬО╥ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

Культурна спадщина та ╖╖ збереження ╓ нев╕д’╓мною частиною ╓диного загально╓вропейського культурного процесу. Укра╖на як ╓вропейська держава ма╓ великий ╕сторико-культурний потенц╕ал, що стосу╓ться практично вс╕х вид╕в пам’яток. Останн╕м часом пом╕тно актив╕зувалася робота з внесення укра╖нських об’╓кт╕в до Списку всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО. Саме цьому питанню було прид╕лено найб╕льшу увагу п╕д час м╕жнародно╖ науково╖ конференц╕╖ «Методичн╕ проблеми пам’яткоохоронних досл╕джень», що проводилася наприк╕нц╕ кв╕тня М╕н╕стерством культури Укра╖ни. Про останн╕ напрацювання та найближч╕ перпективи Укра╖ни допов╕дала директор НД╤ пам’яткоохоронних досл╕джень НАН Укра╖ни, кандидат ╕сторичних наук Олена Сердюк.
У с╕чн╕ 2012 року М╕н╕стерством культури, М╕н╕стерством закордонних справ, Нац╕ональною ком╕с╕╓ю Укра╖ни в справах ЮНЕСКО разом з М╕н╕стерством культури Республ╕ки Польща з метою внесення найб╕льш ц╕нних пам’яток дерев’яно╖ сакрально╖ арх╕тектури до Списку всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО було п╕дготовлено сп╕льну транскордонну ном╕нац╕ю – «Дерев’ян╕ церкви карпатського рег╕ону Укра╖ни ╕ Польщ╕». В╕д Укра╖ни до перел╕ку пам’яток ув╕йшли об’╓кти, розташован╕ в Закарпатськ╕й, ╤вано-Франк╕вськ╕й, Льв╕вськ╕й областях, як╕ ╓ зразками найдосконал╕ших досягнень у сакральн╕й арх╕тектур╕. В╕дпов╕дно, пам’ятки Республ╕ки Польща розташован╕ в П╕дкарпатському та Малопольському во╓водствах кра╖ни.
Також у с╕чн╕ 2012 року М╕н╕стерством культури Укра╖ни та Нац╕ональною ком╕с╕╓ю Укра╖ни у справах ЮНЕСКО було проведено роботу з п╕дготовки ном╕нац╕╖ до Списку всесв╕тньо╖ спадщини «Стародавн╓ м╕сто Херсонес Тавр╕йський та його хора». Пам’ятка розташову╓ться у м. Севастопол╕ на територ╕╖ Кримського п╕вострова. Вона склада╓ться з к╕лькох запов╕дних д╕лянок, як╕ охоплюють збережен╕ частини стародавнього Херсонеського городища та його с╕льськогосподарсько╖ округи – хори.
У вересн╕ 2012 року до штаб-квартири ЮНЕСКО в Париж╕ для внесення до Списку всесв╕тньо╖ спадщини М╕н╕стерством культури Укра╖ни плану╓ться подати ще к╕лька нових ном╕нац╕й, роботу над якими майже завершено: «╤сторичне середовище столиц╕ кримських хан╕в у м╕ст╕ Бахчисарай» (м. Бахчисарай, АР Крим) та археолог╕чна пам’ятка «Кам’яна Могила» (Запор╕зька область, Мел╕топольський район, смт. Мирне).
Кр╕м того, на конференц╕╖ в╕дбулось обговорення перспективи внесення до Попереднього списку всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО сп╕льно╖ з Молдовою транскордонно╖ ном╕нац╕╖ «Печерн╕ монастир╕ Подн╕стров’я», ном╕нац╕╖ п╕д умовною назвою «Кримська Гот╕я: в╕д земель дор╕ до княз╕вства Феодоро» (цитадель Мангуп-Кале, печерне м╕сто Еск╕-Кермен, Сюйренська фортеця, Киз-Куле – АР Крим), а також ╕де╖ нов╕тньо╖ сер╕йно╖ транскордонно╖ ном╕нац╕╖ «Храми Ки╖всько╖ Рус╕ Х╤-Х╤╤╤ ст.» (загалом 23 храми, понад 50 % з яких розташовано на територ╕╖ Укра╖ни), запропоновано╖ п╕д час конференц╕╖ заступником директора Департаменту культурно╖ спадщини та культурних ц╕нностей М╕нкультури, кандидатом арх╕тектури В╕ктором Вечерським.
Нагада╓мо, що на цей час до Попереднього списку всесв╕тньо╖ спадщини ЮНЕСКО в╕д Укра╖ни було включено всього 15 об’╓кт╕в.

СК╤ЛЬКИ КОШТУ╢ «КРИК»?

В╕дома картина «Крик» норвезького художника-експрес╕он╕ста Едварда Мунка була продана на аукц╕он╕ Sotheby’s в Нью-Йорку за 119,9 млн. долар╕в. Це новий рекорд вартост╕ для твор╕в мистецтва, проданих з молотка.
До сьогодн╕ найб╕льша сума була сплачена за картину Пабло П╕кассо «Оголена, зелене листя ╕ бюст», яка в 2010 роц╕ була продана на торгах за 106,5 м╕льйон╕в долар╕в.
Експерти Sotheby’s оц╕нювали роботу Мунка в 80 млн. долар╕в, при цьому п╕дкреслюючи, що ц╕на прогнозувалася ╕нту╖тивно, оск╕льки передбачити заздалег╕дь, якою в к╕нцевому п╕дсумку може виявитися варт╕сть такого твору, неможливо.
«Крик» Мунка ╓ одним з найб╕льш знакових твор╕в мистецтва пер╕оду модерн╕зму. На думку критик╕в, картина висловлю╓ почуття екзистенц╕йного страху ╕ занепоко╓ння, що пересл╕ду╓ людину сучасно╖ цив╕л╕зац╕╖.
На полотн╕ розм╕ром 79 на 59 см зображена ф╕гура людини, рот яко╖ розкритий у в╕дчайдушному крику. Схопившись за голову, вона сто╖ть на мосту на тл╕ заходу сонця, а за спиною у не╖ в╕дображен╕ дво╓ байдужих до ╖╖ страждання людей.
Едвард Мунк створив чотири верс╕╖ картини «Крик», дв╕ з яких написан╕ маслом, дв╕ — пастеллю. Виставлена на аукц╕он Sotheby’s робота належить до останн╕х ╕ ╓ ╓диним прим╕рником, який збер╕га╓ться в руках приватних колекц╕онер╕в. Картина в╕др╕зня╓ться в╕д трьох ╕нших особливо яскравою пал╕трою кольор╕в. На рам╕ картини також ╓ авторський напис, який поясню╓ ╖╖ сюжет: «Мо╖ друз╕ п╕шли дал╕, я залишився позаду, тремтячи в╕д занепоко╓ння, я в╕дчував великий Крик Природи».
(http://gazeta.ua)

ОФОРМИТИ ПЕРЕДПЛАТУ на всеукра╖нську загальнопол╕тичну ╕ л╕тературно-художню газету «Кримська св╕тлиця» та ╕нш╕ культуролог╕чн╕ видання ДП «Нац╕ональне газетно-журнальне видавництво» (газету «Культура ╕ життя», журнали «Укра╖нська культура», «Укра╖нський театр», «Театрально-концертний Ки╖в», «Музика», «Пам’ятки Укра╖ни: ╕стор╕я та культура») можна в будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ зв’язку Укра╖ни. У кра╖нах далекого заруб╕жжя оформити передплату на ц╕ видання можна через сайт www.presa.ua на стор╕нц╕ «Передплата On-Line». Передплатити та придбати окрем╕ прим╕рники видань в електронн╕й верс╕╖ можна за адресою - http://presspoint.ua/. Така послуга доступна в будь-як╕й кра╖н╕ св╕ту.
Дов╕дки за тел.: (044) 498-23-64; e-mail:
nvu.kultura.porhun@gmail.com

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10269

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков