Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3708)
З потоку життя (6918)
Душі криниця (3714)
Українці мої... (1513)
Резонанс (1616)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1757)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ГАЛИНА ЛИТОВЧЕНКО: ГОЛОСИЛА ТИША
╫валт стояв над селом. Прокльони, голос╕ння розривали морозне пов╕тря. Виганяли з хат родини...


ВАСИЛЬ ЛАТАНСЬКИЙ: У СНИ ПРИХОДИТЬ ЗНОВУ ПОЛЕ
На уроц╕ мене спитали, що таке голод, чи зм╕г би я пережити те, що було в тридцять третьому. Я...


МИКОЛА СУП╤НКА: ПОЕЗ╤╥
Вже небозв╕д на землю мряку с╕╓. В╕д шовку трав зостався т╕льки тл╕н. ╤ пром╕нь сонця св╕тить, та...


АРХ╤СТРАТИГ НЕБЕСНИХ СИЛ
21 листопада — велике церковне свято на честь «ангельських лик╕в...


РОДЗИНКИ НА КУЗЬМИНКИ
Свято Ос╕нн╕х Кузьми ╕ Дем'яна припада╓ на 14 листопада, але молодь готувалася до нього...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 11.05.2012
П’ЯТДЕСЯТ ВЕСЕН – РАЗОМ!

УКРА╥НСЬКА РОДИНА В СЕВАСТОПОЛ╤ В╤ДЗНАЧИЛА ЗОЛОТИЙ ЮВ╤ЛЕЙ

Подружжя Процак — з покол╕ння, якому довелось на соб╕ винести вс╕ труднощ╕ п╕сляво╓нних час╕в, севастопольц╕, як╕ з рад╕стю сприйняли Незалежн╕сть Укра╖ни.
Богдана Михайл╕вна розпов╕да╓, що в юност╕ вона була невисокого зросту, худенька, ╕ коли йшли увечер╕ в к╕но, то подруги проходили безперешкодно, а ╖й казали: «Д╕вчинко йди додому, ти ще маленька».
Василь Процак п╕сля зак╕нчення курс╕в прийшов в ╖хн╓ село працювати к╕номехан╕ком, в╕н не мав претенз╕й до юно╖ глядачки, ╕ тому дав квиток. П╕сля сеансу вона поверталась додому, а культпрац╕вник йшов до свого села повз ╖╖ хату ╕, знову побачивши ╖╖, сказав: «Запам’ятай, що буду одружуватись т╕льки з тобою».
Василь по╖хав на зароб╕тки до Казахстану ╕ Богданц╕ було рад╕сно отримати в╕д нього першого листа. У ньому в╕н п╕дтверджував сво╖ нам╕ри. Пот╕м в╕н пере╖хав на Донбас, де був його брат.
У св╕доцтв╕ про одруження в╕д 6 травня 1962 року написано, що взяли шлюб Василь Павлович Процак ╕з села ╤шк╕в Золотник╕вського району Терноп╕льсько╖ област╕ ╕ Богдана Михайл╕вна Возна — ╕з села Росоховатець.
А восени цього ж року Василя забрали матросом до Чорноморського флоту.
Через р╕к молода дружина пере╖хала поближче до м╕сця його служби. Жила в Андр╕╖вц╕, бо Севастополь був закритим м╕стом, працювала на виноградниках, жила в гуртожитку.
Чотири роки Василь Процак сумл╕нно в╕дслужив на флот╕ на ракетоносц╕ «Бойкий», мав за в╕дм╕нне волод╕ння суто морською спец╕альн╕стю в╕дзнаки в╕д командування. Богдана Михайл╕вна показу╓ грамоту в╕д 1 грудня 1965 р., п╕дписану контр-адм╕ралом ЧФ, в як╕й зазначена подяка «за високу майстерн╕сть у спец╕альн╕й п╕дготовц╕ кращому г╕дроакустику з’╓днання старшин╕ 2-╖ статт╕ Василю Процаку».
24 жовтня 1965 року газета «Флаг Родины» надрукувала його велике фото ╕ в╕дзначила, що в╕н не лише першокласний фах╕вець, а й дом╕гся того, що його команда ╕ в╕дм╕нна, ╕ класна.
Невдовз╕ ця ж газета в╕дзначала розробку п╕д кер╕вництвом вже старшини 1-╖ статт╕ Василя Процака ориг╕нально╖ схеми одного з блок╕в станц╕╖, п╕сля чого значно зменшились перешкоди, а схему в╕дправили на завод.
1965 року народилась перша з трьох дочок — Лариса, а наступного — чолов╕к зак╕нчив в╕йськову службу, але любов до моря не пройшла, ╕ в╕н став моряком закордонного плавання на п╕дпри╓мств╕ «Югрыбхолодфлот», спочатку матросом, а пот╕м — боцманом.
У подружжя народились ще дв╕ доньки — Тереза у 1967-му та Маруся у 1982 р. За виховання д╕тей п. Богдана ма╓ подяки ╕з шк╕л, де вони вчились.
С╕м’я спочатку винаймала житло, а у 1970 роц╕ пере╖хала до власно╖ кооперативно╖ квартири в будинку у район╕ Комишово╖ бухти.
Василь Павлович сумл╕нно працював 13 рок╕в на транспортному рефрижератор╕ «Улан-Уде», а пот╕м на такому ж корабл╕ «Камчатский пролив». ╤ всюди мав подяки в╕д кер╕вництва за в╕дм╕нне виконання трудових обов’язк╕в та власну ╕н╕ц╕ативу. Дружина розпов╕да╓, що було ╕ таке, що в╕н на корабель привозив землю ╕ в рейсах вирощував овоч╕.
14 жовтня 1979 року в газет╕ «Труженик моря» другий пом╕чник кап╕тана «Улан-Уде» Ю. Щук╕н пише про порятунок громадян Голланд╕╖ з яхти, яка гор╕ла в Середземному мор╕, ╕ в╕дзнача╓ у тому числ╕ активну участь у ц╕й операц╕╖ боцмана В. Процака.
Дружина тим часом виховувала д╕тей.
П╕сля виходу на пенс╕ю у 1992 роц╕ п. Василь не припиняв трудитись ╕ нин╕ ╓ старшим зм╕ни охорони у в╕йськов╕й частин╕ ВМС Укра╖ни.
А пов╕нчались вони в Зарваниц╕ у вересн╕ 2001 року, про що св╕дчить п╕дпис ректора Вищо╖ Духовно╖ сем╕нар╕╖ ╕м. Йосипа Сл╕пого Василя Семенюка у св╕доцтв╕ про святе та╖нство в╕нчання.
У в╕тальн╕ подружжя багато кв╕т╕в, ╕кон, вишивок, книг, вишитий напис «Наше гасло — Бог ╕ Укра╖на», с╕мейн╕ фотограф╕╖. На ст╕нах — фото владики Любомира Гузара, арх╕╓пископа Володимира Стернюка, Тараса Шевченка, Романа Шухевича, Степана Бандери, Левка Лук’яненка, адм╕рала Бориса Кожина. В гостях у них було чимало укра╖нських патр╕от╕в, адже Богдана Процак — в╕дома громадська д╕ячка. Завдяки ╖╖ старанню 19 серпня 1991 року була заре╓стрована перша в Криму греко-католицька громада. «Союз укра╖нок Севастополя», Севастопольська орган╕зац╕я НСОУ «Пласт», «Просв╕та» — це орган╕зац╕╖, до створення яких п. Богдана ма╓ безпосередн╓ в╕дношення. П╕дтриму╓ вона передплату ╕ розповсюдження газети «Кримська св╕тлиця», робить коп╕╖ статей ╕ розсила╓ ╖х по всьому св╕ту. Сп╕впрацю╓ вона ╕ з сайтом «Укра╖нське життя в Севастопол╕», який був створений у 2000 роц╕.
Разом з ус╕ма читачами-«св╕тличанами» при╓дну╓мося до численних прив╕тань з побажаннями м╕цного здоров’я, вс╕ляких гаразд╕в, с╕мейного та житт╓вого щастя «золот╕й» укра╖нськ╕й севастопольськ╕й родин╕ Процак.

Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

На фото (зл╕ва направо): вчитель укра╖нсько╖ мови з г╕мназ╕╖ № 8 Анатол╕й З╕нчук, публ╕цист ╤гор Лос╓в, Богдана Процак, контр-адм╕рал Серг╕й Рибак, отець Микола Квич, Василь Процак

ПЕРЕДПЛАТИТИ «Кримську св╕тлицю» на друге п╕вр╕ччя 2012 року можна у будь-якому поштовому в╕дд╕ленн╕ на територ╕╖ Укра╖ни.
Передплатний ╕ндекс — 90269
ВАРТ╤СТЬ ПЕРЕДПЛАТИ:
1 м╕сяць — 9,27 грн.
3 м╕сяц╕ — 27,21 грн.
6 м╕сяц╕в — 52,77 грн.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10268

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков