Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3788)
З потоку життя (6993)
Душі криниця (3758)
Українці мої... (1519)
Резонанс (1639)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1771)
Крим - наш дім (534)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (71)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
СТЕРНЕНКА ПЕРЕВЕДУТЬ В ОКРЕМУ КАМЕРУ
Актив╕ста Серг╕я Стерненка, який перебува╓ в Одеському С╤ЗО, переведуть в окрему камеру у межах...


ПРАВОЗАХИСНИКИ: НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОР╤ЯХ ЗНИЩУ╢ТЬСЯ УКРА╥НСЬКА МОВА
«Переважна б╕льш╕сть учител╕в, як╕ ран╕ше викладали укра╖нську мову, змушен╕ викладати...


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗА С╤М РОК╤В ОКУПАЦ╤╥ КРИМУ ЗАФ╤КСУВАЛИ Б╤ЛЬШ ЯК СОТНЮ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
про це пов╕домила кримська адвокатка, правозахисниця Л╕ля Гемедж╕ п╕д час онлайн-конференц╕╖ "7...


Н╤КОЛИ НЕ В╤ДДАМО КРА╥НИ ОКУПАНТУ!
Нещодавно в Харков╕ вийшла друком книга В╕ктора Черн╕╓нка «Щоденник в╕йськового...


КОНТРРОЗВ╤ДКА СБУ ЗАТРИМАЛА АКТИВ╤СТА ТАК ЗВАНО╥ «КРИМСЬКО╥ ВЕСНИ»
Затриманому оголошено п╕дозру у посяганн╕ на територ╕альну ц╕л╕сн╕сть ╕ недоторканн╕сть Укра╖ни...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:
Click for Simferopol, Ukraine Forecast
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#18 за 11.05.2012
«ДЕРЖАВА ╤ ПРАВО: ╤СТОР╤Я ТА СУЧАСН╤СТЬ»

ТАК НАЗИВАЛАСЯ IХ ВСЕУКРА╥НСЬКА ЩОР╤ЧНА НАУКОВА СТУДЕНТСЬКА КОНФЕРЕНЦ╤Я, ПРОВЕДЕНА КРИМСЬКИМ ЮРИДИЧНИМ ╤НСТИТУТОМ НАЦ╤ОНАЛЬНОГО УН╤ВЕРСИТЕТУ «ЮРИДИЧНА АКАДЕМ╤Я УКРА╥НИ ╤МЕН╤ ЯРОСЛАВА МУДРОГО»

Наприк╕нц╕ кв╕тня Кримським юридичним ╕нститутом Нац╕онального ун╕верситету «Юридична академ╕я Укра╖ни ╕мен╕ Ярослава Мудрого» було проведено IХ всеукра╖нську щор╕чну наукову студентську конференц╕ю: «Держава ╕ право: ╕стор╕я та сучасн╕сть». Конференц╕я дала студентам можлив╕сть обм╕нятися досв╕дом з колегами, подискутувати з проблемних питань сучасно╖ юриспруденц╕╖, налагодити нов╕ контакти, поглибити знання в р╕зних галузях правово╖ науки, зробити перш╕ кроки на шляху наукових досягнень.
Конференц╕я проходила у форм╕ пленарного зас╕дання, яке проводилося в актовому зал╕ Апеляц╕йного суду Автономно╖ Республ╕ки Крим, а також секц╕йних зас╕дань в Кримському юридичному ╕нститут╕. На конференц╕╖ виступили з науковими допов╕дями та пов╕домленнями 136 студент╕в юридичних факультет╕в вищих навчальних заклад╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим, м╕ст Ки╓ва, Харкова, Дн╕пропетровська, Одеси, Полтави, Микола╓ва.
На адресу орган╕затор╕в та учасник╕в конференц╕╖ над╕шли прив╕тання в╕д голови Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим Константинова В. А., м╕н╕стра осв╕ти та науки, молод╕ та спорту Автономно╖ Республ╕ки Крим Дзоз В. О.
╤з прив╕тальною промовою до учасник╕в конференц╕╖ на пленарному зас╕данн╕ звернулась директор Кримського юридичного ╕нституту Нац╕онального ун╕верситету «Юридична академ╕я Укра╖ни ╕мен╕ Ярослава Мудрого», доктор юридичних наук, професор, академ╕к Нац╕онально╖ академ╕╖ правових наук Укра╖ни, заслужений юрист Укра╖ни Гуторова Наталя Олександр╕вна.
Гостями конференц╕╖ були в╕дпов╕дальний секретар Центру законодавчих ╕н╕ц╕атив при Верховн╕й Рад╕ Автономно╖ Республ╕ки Крим Ф╕кс ╢. З., голова Апеляц╕йного суду Автономно╖ Республ╕ки Крим Чорнобук В. ╤., Апеляц╕йного суду м. Севастополя Погребняк С. В., Севастопольського апеляц╕йного господарського суду Коваль В. М., начальник Територ╕ального управл╕ння Державно╖ судово╖ адм╕н╕страц╕╖ у м. Севастопол╕ Запорожець С. А., начальник юридичного управл╕ння Верховно╖ Ради Автономно╖ Республ╕ки Крим Шевель В. Б., головний консультант правового анал╕зу Пост╕йного Представника представництва Президента Укра╖ни в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим ╤сро╕лова ╤. У., заступник голови територ╕ального управл╕ння Державно╖ судово╖ адм╕н╕страц╕╖ в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Прокуд╕на Л. П., начальник управл╕ння державно╖ виконавчо╖ служби в Автономн╕й Республ╕ц╕ Крим Ященко О. ╢., заступник директора Кримського науково-досл╕дницького ╕нституту судових експертиз Прошин Д. Ю. та ╕нш╕.
На конференц╕╖ були висв╕тлен╕ актуальн╕ проблеми теор╕╖ та ╕стор╕╖ держави ╕ права, правово╖ системи Укра╖ни, питання цив╕льного права ╕ процесу, крим╕нального права ╕ процесу, адм╕н╕стративного, господарського, трудового та ╕нших галузей права, крим╕нал╕стики, правового забезпечення економ╕чних, пол╕тичних реформ. В рамках п╕дведення п╕дсумк╕в науково╖ роботи за навчальний р╕к студенти анал╕зували актуальн╕ питання становлення ╕ розвитку держави, наукового прогнозування подальшого розвитку правово╖ системи Укра╖ни, удосконалення чинного законодавства та д╕яльност╕ правоохоронних орган╕в, висв╕тлювалась м╕жнародно-правова проблематика.
Особливий ╕нтерес викликали допов╕д╕, присвячен╕ проблемам удосконалення законодавства про державну службу та прокуратуру Укра╖ни, контент–анал╕зу р╕шень ╢вропейського суду з прав людини щодо Укра╖ни, забезпеченню права людини на життя в умовах протид╕╖ терористичн╕й д╕яльност╕, правовому статусу людини в антенатальному пер╕од╕, гендерн╕й пол╕тиц╕, ненасильству як етиц╕ та пол╕тиц╕ XXI стор╕ччя, проблемам адаптац╕╖ студент╕в до навчального процесу у вищих навчальних закладах.
Новий погляд на р╕шення практичних проблем застосування д╕ючого законодавства був представлений в допов╕дях, присвячених проблемам застосування оц╕ночних понять в трудовому прав╕, правовому регулюванню д╕яльност╕ об’╓днань сп╕ввласник╕в багатоквартирних будинк╕в, розкриттю банками ╕нформац╕╖, яка м╕стить банк╕вську та╓мницю, крим╕нальн╕й в╕дпов╕дальност╕ за незаконне збагачення. У зв’язку з реформуванням крим╕нально–процесуального законодавства актуальними були науков╕ допов╕д╕, присвячен╕ межам реал╕зац╕╖ диспозитивних засад крим╕нального судочинства при укладанн╕ угоди про визнання вини, а також п╕дставам та порядку визнання доказ╕в недопустимими у крим╕нальному провадженн╕.
П╕сля зак╕нчення пленарного зас╕дання робота конференц╕╖ проходила у чотирьох секц╕ях: загальнотеоретичних правових дисципл╕н, цив╕льно-правових ╕ господарсько-правових дисципл╕н, соц╕ально-економ╕чних дисципл╕н та адм╕н╕стративно-правових ╕ крим╕нально-правових дисципл╕н.
Представлен╕ науков╕ допов╕д╕ та пов╕домлення були виконан╕ на високому теоретичному та практичному р╕вн╕. Вони активно обговорювалися в дискус╕йному дус╕ з обм╕ркованою та виваженою полем╕кою, великою зац╕кавлен╕стю студентсько╖ молод╕. Так, у робот╕ секц╕╖ загальнотеоретичних правових дисципл╕н обговорювались питання становлення ╕де╖ прав людини в Укра╖н╕, д╕яльност╕ Уповноваженого Верховно╖ Ради Укра╖ни з прав людини, гармон╕зац╕╖ нац╕онального законодавства з ╓вропейським.
На секц╕╖ цив╕льно-правових ╕ господарсько-правових дисципл╕н обговоренню п╕длягало широке коло питань практичного спрямування – в╕д питань с╕мейного права до перспектив приватнодержавного партнерства ╕ права ╕нтелектуально╖ власност╕, питання розвитку ╕нвестиц╕йно╖ та ╕нновац╕йно╖ д╕яльност╕.
Секц╕я соц╕ально-економ╕чних дисципл╕н прид╕лила увагу проблемам безконфл╕ктно╖ командно╖ роботи, вза╓мод╕╖ морал╕ й пол╕тики у концепц╕ях ф╕лософ╕в, проблемам врегулювання мовних в╕дносин в Укра╖н╕ на сучасному етап╕, ╕, що не менш важливо, любов╕ як соц╕альному феномен╕, що да╓ в╕дпов╕д╕ на проблемн╕ питання людського ╕снування.
Робота секц╕╖ адм╕н╕стративно-правових ╕ крим╕нально-правових дисципл╕н була присвячена обговоренню актуальних питань, що виникли у зв’язку з прийняттям нового Крим╕нального процесуального кодексу Укра╖ни, проблеми адм╕н╕стративно-правового ╕ митного регулювання, питання соц╕ально╖ обумовленост╕ крим╕нально╖ в╕дпов╕дальност╕ за торг╕влю людьми, рейдерськ╕ захоплення, висв╕тлювались проблеми квал╕ф╕кац╕╖ помилок у крим╕нальному прав╕ та ╕нш╕.
Треба в╕дзначити, що значна к╕льк╕сть та високий р╕вень наукових праць, представлених на конференц╕ю та опубл╕кованих в зб╕рнику ╖╖ матер╕ал╕в, дозволяють стверджувати, що юридична наука в Укра╖н╕ буде розвиватися завдяки наполегливост╕ молодих вчених, деяк╕ з котрих зд╕йснили св╕й науковий дебют саме на ц╕й науков╕й студентськ╕й конференц╕╖. Це п╕дтверджу╓ться також щор╕чним зростанням к╕лькост╕ учасник╕в конференц╕╖.
П╕дсумовуючи сказане, сл╕д в╕дзначити, що IX всеукра╖нська щор╕чна наукова студентська конференц╕я: «Держава ╕ право: ╕стор╕я та сучасн╕сть» пройшла на високому орган╕зац╕йному та науковому р╕вн╕. Обрана тема конференц╕╖ послугувала пл╕дним п╕д╜рунтям для обм╕ну думками ╕з зазначено╖ проблематики. У зв’язку з актуальн╕стю порушених питань ус╕ допов╕д╕ та науков╕ пов╕домлення учасник╕в конференц╕╖ опубл╕ковано у зб╕рц╕ матер╕ал╕в тез допов╕дей ╕ наукових пов╕домлень.
Участь у конференц╕╖ дозволила багатьом студентам зробити перш╕ науков╕ досл╕дження, дала можлив╕сть розкрити та розвинути св╕й науковий потенц╕ал. Безперечно, це ма╓ велике значення для п╕дготовки висококвал╕ф╕кованих правник╕в, як╕ над╕лен╕ зр╕л╕стю розуму, незалежн╕стю суджень ╕ сповнен╕ в╕дпов╕дальност╕ як перед сусп╕льством, так ╕ перед власним сумл╕нням; формуванн╕ у студент╕в почуття нац╕онального патр╕отизму, справедливост╕ та невпинного прагнення до здобуття нових знань. Все це дозволя╓ мати впевнен╕сть у тому, що сьогодн╕шн╕ студенти–правники здатн╕ в найближчому майбутньому взяти на себе в╕дпов╕дальн╕сть за вир╕шення найскладн╕ших проблем правового забезпечення соц╕ально–економ╕чного розвитку Укра╖ни, забезпечити ╖╖ розвиток та процв╕тання.

Анастас╕я МОВЧАН,
доцент кафедри цив╕льно-правових та господарсько-правових дисципл╕н Кримського юридичного ╕нституту Нац╕онального ун╕верситету «Юридична академ╕я Укра╖ни ╕мен╕ Ярослава Мудрого»

 

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #18 за 11.05.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10262

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков