Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 27.04.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#17 за 27.04.2012
«МЕН╤ ТРИНАДЦЯТИЙ МИНАЛО...»

УВАГА: КОНКУРС!

До 13-р╕ччя кримсько╖ дитячо╖ газети «Джерельце» п╕д Шевченковим гаслом «Мен╕ тринадцятий минало...» оголошу╓ться творчий конкурс серед юних читач╕в — школяр╕в Криму ╕ вс╕╓╖ Укра╖ни. Надсилайте на адресу редакц╕╖ (звичайною або електронною поштою) ваш╕ л╕тературн╕, поетичн╕, публ╕цистичн╕ твори — на будь-як╕ теми, як╕ могли б бути надрукованими в дитяч╕й газет╕. Компетентне жур╕, яке очолю╓ незм╕нний шеф-редактор «Джерельця» Данило Андр╕йович Кононенко, оц╕нить ╕ в╕дбере кращ╕ творч╕ доробки, автори яких отримають шанс вибороти суперприз (розкладний велосипед!) та ╕нш╕ нагороди.
Кр╕м творчих завдань, будуть й ц╕лком конкретн╕, за як╕ нараховуватимуться додатков╕ бали. Ось два з них:
— КОЛИ ВИЙШОВ ПЕРШИЙ НОМЕР «ДЖЕРЕЛЬЦЯ»?
— ХТО, НА ВАШУ ДУМКУ, НАДАВ ДЛЯ ПЕРЕМОЖЦЯ КОНКУРСУ У «ДЖЕРЕЛЬЦ╤» ГОЛОВНИЙ ПРИЗ — ВЕЛОСИПЕД?
Чека╓мо на ваш╕ в╕дпов╕д╕, в╕рш╕, опов╕дання, репортаж╕, новели, статт╕. Твор╕ть! Дерзайте! Перемагайте!

ВЕЛИКОДНЯ ВИСТАВКА У ШКОЛ╤

15 кв╕тня ус╕ православн╕ християни у св╕т╕ святкують найважлив╕шу под╕ю року – Христове Воскрес╕ння. Пасха завершу╓ найдовший семитижневий п╕ст для тих людей, що його дотримувалися. Починаючи з Чистого Четверга, люди готуються до святкового столу –  прибирають та прикрашають осел╕, печуть святков╕ кулич╕, фарбують та розписують яйця. А в наш╕й школ╕ вже стало доброю традиц╕╓ю проводити виставку, присвячену цьому святу. Щороку вс╕ учн╕, починаючи з само╖ малеч╕ – з первачк╕в, роблять гарн╕ малюнки, сво╖ми руками розписують писанки, фарбують крашанки, з паперу майструють композиц╕╖, якими можна прикрасити святковий ст╕л. Цього року ╕з 68 клас╕в у виставц╕ взяв участь 61 клас. Ус╕ вони постаралися на славу. Були зроблен╕ вражаюч╕, неперевершено╖ краси презентац╕╖. Чого т╕льки тут не було! Але б╕льш за все особисто мен╕ сподобалися реч╕ з дерева, зроблен╕ руками наших ум╕льц╕в, розписан╕ яйця, виготовлен╕ з р╕зних матер╕ал╕в, прикрашен╕ кошиками ╕з кв╕тами, стр╕чками, малюнками. Сам╕ автори були усм╕хнен╕ ╕ прив╕тн╕, вони в╕дпов╕дали на безл╕ч запитань, що стосувалися виставки. Однак виставка проходила т╕льки 2 години, тож цього було замало для того, щоб втамувати ц╕кав╕сть вс╕х присутн╕х. ╤ ще ц╕лий день д╕ти й доросл╕ сп╕лкувалися м╕ж собою, обговорюючи найб╕льш вражаюч╕ реч╕ з тих, що так сподобалися. Отже, ця под╕я залишила гарн╕ та св╕тл╕ спогади.

В╕ктор╕я ДОРОШЕНКО,
учениця 10-го класу НВК «Школа-л╕цей» № 3 ╕м. А. С. Макаренка
м. С╕мферополь


НАВЧАЙМОСЬ ТВОРИТИ ДОБРО!

З давн╕х час╕в люди намагалися жити в злагод╕ з природою. Любов до не╖ закладено генетично. Ми вчимося на тому, що нема╓ у св╕т╕ н╕чого могутн╕шого за людину. Але останн╕м часом ця могутн╕сть все част╕ше виявля╓ться у жорстокост╕ до тварин. У наш╕ дн╕ ЗМ╤ щоденно порушують питання про знущання та масове знищення тварин. Чому це питання вже стало проблемою в наш час? Але ж у дитинств╕ доросл╕ д╕тям наказують, що тварин треба любити й поважати, як людей. Адже вони — жив╕ ╕стоти. Я думаю, що проблема розпочина╓ться не з д╕тей, а з дорослих. Саме вони проявляють агрес╕ю до тварин, а д╕тей при цьому «навчають» про них дбати. Слова дорослих не п╕дтверджуються вчинками. Така повед╕нка не ╓ правильною, але ╖╖ коп╕юють д╕ти. В╕д одних сл╕в н╕чого не зм╕ниться.
Не знаю, як ╕нш╕ люди, але коли я бачу виснажену, хвору тварину, яка стражда╓, завжди допомагаю ╖й. Таке бажання виникло в мене ще з раннього дитинства. Так було завжди! Якщо ми звернемося до л╕тератури, а саме до пов╕ст╕ М. Коцюбинського «Т╕н╕ забутих предк╕в», яка була написана понад сто рок╕в тому! — де письменник показав справжн╓ ╓днання людини та природи, то побачимо, що герой твору ╤ван Пал╕йчук змалку щиро любив природу, дбав про тварин. З раннього дитинства вихову╓ться сп╕вчуття до слабших.
Майже в кожного з нас вдома живе якась тваринка. Ми любимо ╖╖ та п╕клу╓мося про не╖. Однак забува╓мо про ╕нших тварин, як╕ нас оточують. Останн╕м часом у С╕мферопол╕ зб╕льшилася к╕льк╕сть бездомних тварин. ╤ це ╓ проблемою, тому що деяк╕ тварини стають агресивними й дикими. Не можу забути випадок, який стався з╕ мною минулого л╕та. Ми з другом каталися на велосипедах у парку б╕ля книжкового ринку. Вже сутен╕ло, ╕ ми вир╕шили йти додому, як раптом ╕з-за дерева на мене кинувся великий собака. Пес п╕дб╕г дуже близько й хот╕в мене вкусити. У цей час йшов чолов╕к, якому я дуже вдячний. Щоб собака мене не вкусив, в╕н п╕дб╕г з величезною палицею та вдарив по земл╕ б╕ля очей собаки. Пес не оч╕кував тако╖ повед╕нки та в╕дб╕г. Я подякував ╕ поц╕кавився, чому ж в╕н не вдарив тварину. На мо╓ запитання чолов╕к в╕дпов╕в, що собака теж жива ╕стота, та  йому також боляче, як ╕ нам. Я з ним ц╕лком погодився ╕ подумав, як чудово, що ╓ ще добр╕ люди на св╕т╕.  Цю ╕стор╕ю я згадав саме на уроц╕ укра╖нсько╖ л╕тератури, на якому ми обговорювали проблеми  стосунк╕в людей ╕ тварин.
П╕сля цього уроку я подумав, як добре, що в мо╓му р╕дному м╕ст╕ ╓ спец╕альна орган╕зац╕я, яка допомага╓ тваринам. Але, на м╕й погляд, ╖╖ д╕яльн╕сть не забезпечу╓ вс╕х потреб, тому що не ф╕нансу╓ться державою. Мен╕ зда╓ться, що в Укра╖н╕  б╕льше таких орган╕зац╕й, як╕ виловлюють тварин для того, щоб убити чи отру╖ти, а не для того, щоб вил╕кувати та в╕ддати у с╕м’╖, де про них подбають та будуть ╖х любити. Я думаю, що непогано було б, якби в притулках для порятунку тварин працювали не т╕льки доросл╕, але й д╕ти у в╕льний в╕д навчання час. Така практика дуже поширена за кордоном, адже школяр╕ не т╕льки вчаться заробляти грош╕, а й привчаються до прац╕, до в╕дпов╕дальност╕, вчаться дбати про слабших. Дуже хочу, щоб доросл╕ люди, державн╕ д╕яч╕ допомогли розвинути цю ╕дею в С╕мферопол╕. А вже пот╕м ця добра справа поширилась би Укра╖ною.

Артем ЗАЙНУЛ╤Н,
учень 8 класу НВК «Консоль»
м. С╕мферополь

ЛЮБЛЮ ВЕСНУ

Люблю весну в буянн╕ зелен╕ ╕ цв╕ту. Коли вишн╕, яблун╕ ╕ груш╕ вбираються у б╕л╕ сукн╕, наче наречен╕. А над ╖хн╕м п’янким б╕ло-рожевим цв╕том гудуть, мов маленьк╕ реактивн╕ л╕тачки, джмел╕, бджоли, хрущ╕.
Люблю весну за пробудження природи — зеленого дива Земл╕. Коли з-п╕д сн╕гу та тор╕шнього листя з’являються перш╕ несм╕лив╕ стр╕лочки прол╕ск╕в та ф╕алок. А за ними, н╕би в одну мить, простеля╓ться килим зелено╖ трави з розма╖ттям кольор╕в. Бл╕до-рожев╕ грицики, горд╕ нарциси, жовтогаряч╕, н╕би курчатка, кульбабки весело визирають з трави. Вони повертають сво╖ гол╕вки до теплого сонечка, яке голубить ╖х сво╖ми пром╕нчиками. Все навкруги цв╕те, буя╓, рад╕╓.
Люблю весну за теплу рад╕сть, яку вона приносить п╕сля холодно╖ зими. Люблю весну, коли вбира╓ вона в святков╕ шати р╕дне село. ╤ в╕д т╕╓╖ пишно╖ зелен╕ ╕ голубого неба на душ╕ ста╓ легко ╕ спок╕йно.
Просто я дуже люблю весну.

Назар╕й ПАЦАЛОН,
учень 6 класу НВК «Топор╕вська ЗОШ ╤-╤╤╤ ст.»
Буського району Льв╕всько╖ област╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #17 за 27.04.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10237

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков