Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4446)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4117)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2113)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1031)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (311)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (203)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВЕСЕЛКА
В╕рш╕ нашого дитинства


Р╤ДНА МОВА
З дитинства мо╖ батьки навчали мене любити свою Батьк╕вщину з кв╕тучими садами, безмежними...


В╤РШ╤ НАШОГО ДИТИНСТВА. ╤ван ДРАЧ
Перша зб╕рка поез╕й ╤вана Драча «Соняшник» побачила св╕т 1962 року.


«У КОЖНО╥ ФЕ╥ БУВАЮТЬ ПРИ╢МН╤ МОМЕНТИ...»
В гостях "Джерельця" ╕з сво╖ми поез╕ями Наталка ЯРЕМА, Наталя МАЗУР ╕ Ксенислава КРАПКА


НАЙКРАЩ╤ УКРА╥НСЬК╤ МУЛЬТФ╤ЛЬМИ ВС╤Х ЧАС╤В
6 кв╕тня св╕т в╕дзначив День мультф╕льм╕в. Це свято було засноване 2002 року М╕жнародною...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2012 > Тема ""Джерельце""
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#16 за 20.04.2012
ТИЖДЕНЬ УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ ТА Л╤ТЕРАТУРИ

Шановна редакц╕╓ газети «Кримська св╕тлиця»!
Дитячу газету «Джерельце» ми чита╓мо, коли ╖╖ приносить до класу наша вчителька укра╖нсько╖ мови та л╕тератури Людмила Леонт╕╖вна Смоляр. Вчимося ми у м. Севастопол╕ в приватн╕й православн╕й школ╕ «Мар╕амполь». Залюбки вивча╓мо укра╖нську мову та л╕тературу. Нещодавно на уроц╕ мови ми писали допис у газету. Учителька оголосила, що кращий допис буде над╕сланий до укра╖номовно╖ кримсько╖ газети «Кримська св╕тлиця». Кожному з нас хот╕лося написати якнайкраще. Обговорювали вс╕м класом, чий допис найкращий. Д╕йшли висновку, що треба над╕слати два дописи — учн╕в 6 класу Мар╕йки Шкуро та Михайла Шольчева.

ТИЖДЕНЬ УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ ТА Л╤ТЕРАТУРИ

Мене звати Мар╕йка, я вчуся у 6 клас╕ православно╖ школи «Мар╕амполь». Ми вивча╓мо багато р╕зних предмет╕в, але найважлив╕ший ╕з них — це урок православ’я. Люблю уроки математики, рос╕йсько╖ та укра╖нсько╖ л╕тератур, географ╕ю, музику, спорт, уроки прац╕ та церковн╕ сп╕ви.
У школ╕ в╕дбува╓ться дуже багато ц╕кавих заход╕в, пов’язаних з рел╕г╕йними та державними святами, проводяться тижн╕ з р╕зних предмет╕в. Нещодавно пройшов тиждень укра╖нсько╖ мови та л╕тератури. Тиждень в╕дкрився в день р╕дно╖ мови. Це була л╕н╕йка, де звучало укра╖нське слово про слово, про мову. У програм╕ тижня були р╕зн╕ конкурси: на кращу ╕люстрац╕ю до твор╕в укра╖нських письменник╕в, на кращу ст╕нн╕вку з р╕зноман╕тною тематикою, на кращий тв╕р. Я намалювала писанку до прочитаного твору ╤. Калинця «Писанка», написала дек╕лька твор╕в. Один з них — це тв╕р про мою першу вчительку Олену Геннад╕╖вну Болдир╓ву. ╤нший тв╕р «Зимова казка» — про зимове диво в Севастопол╕. Наш клас випустив газету про Лесю Укра╖нку. Ми п╕д╕брали ц╕кавий матер╕ал про життя Лес╕ в Криму, пом╕стили фото пам’ятника поетес╕ в Балаклав╕, ╖╖ в╕рш╕, написан╕ в Криму ╕ про Крим. А в день ╖╖ народження провели л╕н╕йку, на як╕й знову ж йшлося про життя велико╖ поетеси, звучала ╖╖ чудова поез╕я. А яким ц╕кавим було мовне змагання (брейн-ринг) м╕ж командами «Звук» 9 класу ╕ «Слово» 8 класу! Ск╕льки було переживань, ми намагалися допомогти команд╕ «Звук», за яку убол╕вали. ╤ наша допомога виявилась немарною, бо вони перемогли. У паузах м╕ж конкурсами учн╕ нашого класу декламували гуморески П. Глазового про мову, про тих, хто зневажа╓ мову. Це так╕ гуморески, як «Турок», «Кухлик», «У трамва╖», «У магазин╕», «Тиха н╕ч» та багато ╕нших.
Ще в кожному клас╕ були проведен╕ в╕кторини з укра╖нсько╖ л╕тератури, щоб виявити кращих знавц╕в цього предмета. ╤ ось вони  — переможц╕: 5 клас — Верон╕ка Б╓лян╕на, 6 клас — Тетяна Добровольська, 7 клас — Анна Головкова, 9 клас — Анастас╕я Соломах╕на, 11 клас — Анастас╕я Неупоко╓ва. П╕д час тижня був проведений б╕нарний урок у 5 клас╕. Це був урок укра╖нсько╖ та рос╕йсько╖ мови на тему: «Омон╕ми» (учител╕ Г. ╤. Плахут╕на та  Л. Л. Смоляр).
У попередн╕ роки ми проводили дуже ц╕кав╕ заходи: «Калина — символ Укра╖ни», «Ми тебе не забули, Тарасе!» Майже вся школа була одягнута в укра╖нськ╕ костюми на чол╕ з учителькою Л. Л. Смоляр. У к╕нц╕ тижня були п╕дбит╕ п╕дсумки, переможц╕ нагороджен╕ грамотами.
Мен╕ так хочеться, щоб вс╕ вчили укра╖нську мову ╕ не сварилися через не╖.
Мар╕я ШКУРО, 6 клас

МО╥ РОЗДУМИ П╤СЛЯ ПРОВЕДЕНОГО В ШКОЛ╤ ТИЖНЯ УКРА╥НСЬКО╥ МОВИ ТА Л╤ТЕРАТУРИ

Пройшов тиждень укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, багато ц╕кавого дов╕дались, ус╕м класом брали участь у випуску газети, писали твори на конкурс, читали гуморески П. Глазового, а пот╕м писали допис у газету ╕нформац╕йного характеру. Почав удома писати, а щось не виходить. А тут д╕дусь — м╕й пост╕йний пом╕чник — ╕ каже: «Давай напишемо про укра╖нську мову в Севастопол╕». А проблеми ╓, каже д╕дусь, та ще й як╕. М╕й д╕дусь Георг╕й Костянтинович Мельник — укра╖нець, дуже любить укра╖нську мову ╕ н╕кого не бо╖ться, коли розмовля╓ укра╖нською в Севастопол╕. А його друз╕, теж укра╖нц╕, чомусь соромляться говорити р╕дною мовою. Д╕дусь розпов╕в  про один випадок: прийшов на ринок купувати мед ╕ пита╓ в ж╕ночки: «А зв╕дки мед?» А ж╕ночка йому в╕дпов╕ла: «З Черкащини». Д╕дусь зрад╕в, думав поговорити з землячкою. Але в нього н╕чого не вийшло, бо землячка розмовляла ламаною рос╕йською. На питання д╕дуся — «Чому?» — в╕дпов╕ла: «╤д╕ть зв╕дси, бо як почують укра╖нську, то й мед не купуватимуть, ще й лаятимуть». А ще д╕дусь розпов╕дав, що на ринку в╕н попросив продати йому пляшку соняшниково╖ ол╕╖. Продавчиня з таким презирством в╕дпов╕ла: «Вы по-нормальному спросить можете?» Д╕дусь чемно пояснив, що так написано на пляшц╕. Продавчиня продовжувала стояти на сво╓му: «Мало чего на бутылке написано. Изъясняйтесь по-русски». Мабуть, продавчиня не розум╕╓, зв╕дки та ол╕я ╕ хто ╖╖ виробля╓.
Отож, коли я д╕дусев╕ розпов╕в про наш тиждень укра╖нсько╖ мови та л╕тератури, то в╕н мен╕ сказав, що не тижн╕ сл╕д проводити, а м╕сяц╕, щоб довести до в╕дома вс╕х севастопольц╕в, що ми живемо в Укра╖н╕, ╕ мова державна ╓ укра╖нська, яку треба шанувати так, як шанують ╕нш╕ держави сво╖ мови в усьому св╕т╕.

Михайло ШОЛЬЧЕВ,
6 клас
(разом з д╕дусем Георг╕╓м Костянтиновичем)

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #16 за 20.04.2012 > Тема ""Джерельце""


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10211

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков