Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3304)
З потоку життя (6538)
Душі криниця (3539)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1510)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
З╤ СВЯТОМ!
Пропону╓мо уваз╕ читач╕в доб╕рку поез╕й Я. Шумляк╕всько╖, як╕ ран╕ше публ╕кувалися у...


ТРИ СВЯТА ПОКРОВИ
14 жовтня - свято Покрови Пресвято╖ Богородиц╕.


«МАР╤ЙКА ╤ КОСТИК»: ПЕРШИЙ ПОС╤БНИК З╤ ЗНАННЯ ЛЮДСЬКИХ СЕРДЕЦЬ ╤ ВИТОК╤В ПОЧУТТ╤В
Вс╕, кому близька проза Степана Процюка, звикли до глибоких ╕ складних матер╕й на стику художньо╖...


У ПОШУКУ СВО╢╥ АГАПЕ
Поетична матер╕я у проз╕ Петра Кухарчука


ПОЕТИЧНА СВ╤ТЛИЦЯ
Хтиво похиту╓ жад╕бн╕сть стегнами, дурня збагачу╓ думка, пер╕одичними модними трендами жаба в...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2012
«ТЕАТРАЛЬНИЙ СЕВАСТОПОЛЬ-2012»

23 березня у Севастопольському художньому музе╖ ╕м. М. П. Крошицького в╕дкрилася виставка «Театральний Севастополь – 2012», присвячена М╕жнародному дню театру.
Свято запроваджене ще 1961 року у В╕дн╕ на IX Конгрес╕ М╕жнародного ╕нституту театру. Ця створена ЮНЕСКО м╕жнародна театральна орган╕зац╕я сприя╓ обм╕ну ╕нформац╕╓ю через встановлення контакт╕в м╕ж театрами р╕зних кра╖н.
В Укра╖н╕ з нагоди М╕жнародного дня театру традиц╕йно в╕дкриваються виставки, проводяться театральн╕ фестивал╕, нагороджуються найталановит╕ш╕ актори та художн╕ колективи.
Терм╕н «театр» походить в╕д грецького «theatron», й означа╓ буквально «м╕сце для видовищ». Перш╕ театральн╕ вистави проходили у ╢гипт╕, згадки про них датован╕ 2500 роком до н. е. Театр як мистецтво, на думку фах╕вц╕в, виник у Стародавн╕й Грец╕╖.
В ус╕ часи художники зверталися до теми театру. На ╖хн╕х полотнах знаходили в╕дображення сюжети на в╕дом╕ твори, портрети актор╕в чи театральних д╕яч╕в, ╕нтер’╓ри храм╕в мистецтва чи, скаж╕мо, як╕сь фантаз╕йн╕ театральн╕ образи. В роботах художник╕в сьогодення тема театру — також не виняток.
У виставц╕ «Театральний Севастополь – 2012» взяли участь члени севастопольського в╕дд╕лення Нац╕онально╖ сп╕лки художник╕в Укра╖ни ╤ван Грищенко, Всеволод Сухоруких, Анжела Мойсе╓нко, Володимир Болотний, Олександр ╢втушок.
Та найголовн╕шими д╕йовими особами заходу стали художники-постановники севастопольських театр╕в ╤рина Сайковська (академ╕чний драматичний театр ╕м. А. Луначарського), Тетяна Карасьова (театр для д╕тей ╕ молод╕) та ╤рина Куц (драматичний театр ЧФ РФ).
╤рина Сайковська народилася у Конотоп╕, зак╕нчила Ки╖вський художньо-промисловий техн╕кум, деякий час працювала у Нор╕льському драматичному театр╕. З 2000 року — художник-декоратор, а п╕зн╕ше — художник-постановник Севастопольського академ╕чного драматичного театру ╕м. А. Луначарського. У театр╕ проходять оформлен╕ ╤риною Микола╖вною вистави: «Родинна ╕дил╕я», О. Данилова, «Ханума» А. Цагарелл╕, «Як важливо бути серйозним» О. Уайльда тощо. ╤рина Сайковська працювала з такими в╕домими режисерами, як Дмитро Астрахан, Григор╕й Л╕фанов, В╕тал╕й Малахов.
За багатор╕чну працю в галуз╕ культури та високий профес╕онал╕зм художник ╤рина Сайковська нагороджена Почесною грамотою М╕н╕стерства культури Укра╖ни.
Не менш в╕домою у театральних колах м╕ста ╓ головний художник Севастопольського театру для д╕тей ╕ молод╕, лауреат прем╕╖ АР Крим Тетяна Карасьова. Вона – севастопольчанка. Спец╕альн╕сть художника-бутафора одержала в Одеському державному театральному художньому училищ╕. Ма╓ ц╕лу низку художн╕х постановок у Севастопольському театр╕ ╕м. А. Луначарського, театр╕ для д╕тей ╕ молод╕, Севастопольському театр╕ танцю, Кримському академ╕чному рос╕йському драматичному театр╕ ╕м. М. Горького (м. С╕мферополь), Харк╕вському укра╖нському академ╕чному музично-драматичному театр╕ ╕м. Т. Г. Шевченка, Одеському укра╖нському академ╕чному музично-драматичному театр╕ ╕м. В. Василька.
У Севастопольському драматичному театр╕ ╕м. Б. Лавреньова ЧФ РФ вистави, оформлен╕ ╤риною Куц, вважаються одними з найулюблен╕ших та найв╕дв╕дуван╕ших глядачем. Нею оформлено понад 30 вистав (драми, комед╕╖, дитяч╕ вистави), ╕ у кожн╕й майстрин╕ вдалося лакон╕чно й точно виразити режисерський задум, в╕днайти яскрав╕ та ╓мк╕ сцен╕чн╕ образи. На фестивал╕ «Херсонеськ╕ ╕гри — 2001» вистава «Кап╕танська дочка» за пов╕стю О. Пушк╕на, поставлена за участ╕ художника ╤рини Куц, визнана найкращою та отримала Спец╕альний приз жур╕.
Начальник управл╕ння культури ╕ туризму Севастопольсько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Наталя Дацюк, яка була присутня на заход╕, поздоровила вс╕х гостей виставки з Днем театру. На ╖╖ думку, нашому м╕сту надзвичайно поталанило:
— Севастопольськ╕ д╕тлахи, ще не навчившись ходити, вже дивляться чудов╕ казки у театр╕ для д╕тей ╕ молод╕. П╕дростаючи, вони опановують мистецтво танцю у м╕сцевому театр╕ танцю. Вистави класик╕в ╕ сучасних автор╕в з незм╕нним усп╕хом проходять на сценах академ╕чного драматичного театру ╕м. А. Луначарського та драматичного театру ╕м. Б. Лавреньова.
Низький вам укл╕н, шановн╕ актори, режисери, художники та костюмери, а також техн╕чн╕ прац╕вники сцени. Дякую вам за талант, любов до театру та Севастополя. З╕ святом вас! З М╕жнародним днем театру!

Л╕д╕я СТЕПКО
м. Севастополь

На фото: еск╕з декорац╕й до вистави за п.╓сою «Малюк та Карлсон, що живе на даху», Т. Карасьов

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10126

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков