Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2012
АДМ╤РАЛ ╤ГОР ТЕНЮХ: «БАЖАЮ ТЕРП╤ННЯ ╤ ТВЕРДОСТ╤ ДУХУ, В╤РНОСТ╤ УКРА╥НСЬКОМУ НАРОДУ»

5 кв╕тня 1992 року Президент Укра╖ни Леон╕д Кравчук видав Указ «Про нев╕дкладн╕ заходи буд╕вництва Збройних Сил Укра╖ни», пункт 2 якого проголошував: «Сформувати В╕йськово-Морськ╕ Сили Укра╖ни на баз╕ сил Чорноморського флоту, дислокованого на територ╕╖ Укра╖ни». Цьому р╕шенню передувала велика робота на громадських засадах багатьох патр╕от╕в молодо╖ Укра╖нсько╖ держави.
Популярн╕сть ╕ вплив тод╕шньо╖ «Просв╕ти» в Севастопол╕ були в╕дчутними, активний член товариства ╤гор Тенюх мав високий авторитет на флот╕ ╕ навесн╕ 1990 року севастопольц╕ обрали його депутатом м╕сько╖ ради. Там в╕н орган╕зував ╕ очолив депутатську групу «Укра╖на», до яко╖ ув╕йшло 28 депутат╕в, ╕ це стало повною неспод╕ванкою як для компарт╕йного кер╕вництва м╕ста, так ╕ для командування флоту. Вперше за довг╕ роки в ст╕нах виборчого органу пролунала укра╖нська мова.
╤гор Тенюх — один з найдосв╕дчен╕ших укра╖нських адм╕рал╕в, який одним ╕з перших на Чорноморському флот╕ СРСР у званн╕ кап╕тан-лейтенанта присягнув на в╕рн╕сть Укра╖н╕ 22 с╕чня 1992 року разом з оф╕церами ╕ генералами Головного штабу. Саме там ╕ тод╕ розпочалось буд╕вництво флоту нов╕тньо╖ Укра╖ни.
В╕н учився в Академ╕╖ ВМС США та Академ╕╖ ЗС Укра╖ни ╕ як командир зд╕йснив низку далеких поход╕в на кораблях укра╖нського флоту.
Командувачем В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни адм╕рал ╤гор Тенюх був у пер╕од з 23 березня 2006 р. до 18 березня 2010 р.
За словами ╤горя Йосиповича, це його перше ╕нтерв’ю п╕сля р╕шення про вих╕д у запас, яке було прийняте ним особисто.

— Пане адм╕рале, як╕ асоц╕ац╕╖ виклика╓ у Вас дата — 20 рок╕в В╕йськово-Морських Сил ЗС Укра╖ни?
— 20 рок╕в — великий пром╕жок часу ╕ для держави, ╕ для флоту. Це сутт╓вий час, протягом якого можна було дуже багато зробити. Але багато з того, що задумувалось на початку 90-х рок╕в минулого стол╕ття, вт╕лити в життя не вдалось.
Ще не було самого флоту, а конкретна робота щодо буд╕вництва В╕йськово-Морських Сил Укра╖ни розпочалася з╕ створення у М╕н╕стерств╕ оборони та Головному Штаб╕ ЗС Укра╖ни Управл╕ння ВМС Головного штабу Збройних Сил, мозкового центру, яке взяло на себе опрацювання документ╕в щодо майбутнього укра╖нського в╕йськового флоту. До роботи були запрошен╕ оф╕цери з ус╕х флот╕в колишнього Радянського Союзу. Вже на початку с╕чня 1992 року наше управл╕ння функц╕онувало ╕ виконувало сво╖ завдання в повному обсяз╕. Мною була п╕дготовлена концепц╕я В╕йськово-Морських Сил, яка була схвалена м╕н╕стром оборони Костянтином Морозовим.
За цей пер╕од був створений один з найважлив╕ших вид╕в Збройних Сил — В╕йськово-Морськ╕ Сили. Необх╕дно зазначити, що на в╕дм╕ну в╕д Сухопутних в╕йськ та Пов╕тряних Сил, як╕ на той час мали повн╕стю сформован╕ органи управл╕ння, бо╓готов╕ та бо╓здатн╕ з’╓днання та частини, буд╕вництво В╕йськово-Морських Сил починалося з нуля. Не було н╕ штабу, н╕ орган╕в управл╕ння з’╓днань та частин, не було корабл╕в, не було особового складу. За цей час був сформований повноц╕нний вид Збройних Сил. Звичайно, планувалось створити сучасний флот, який би включав в себе нов╕ корабл╕ з сучасним озбро╓нням. На жаль, за 20 рок╕в не вдалось вт╕лити ц╕ завдання в повному обсяз╕. ╤ в цьому, на м╕й погляд, головною причиною, окр╕м пост╕йного недоф╕нансування флоту, було ╕ неналежне ставлення держави до створення сво╖х ВМС.

— ╤горе Йосиповичу, як╕ Ви можете навести приклади найб╕льшо╖ бо╓готовност╕ флоту?
— Ми отримали в спадок корабл╕, що в╕дслужили 15-20 рок╕в ╕ на момент передач╕ Укра╖н╕ були ще й небо╓готовими. Отже, перший етап, який був необх╕дним, — це формування орган╕в управл╕ння ╕ в╕дновлення техн╕чно╖ бо╓готовност╕ корабл╕в, берегових частин та морсько╖ ав╕ац╕╖. Другий етап — в╕дпрацювання завдань бойово╖ п╕дготовки та злагодження ек╕паж╕в корабл╕в, з’╓днань та частин ╕ п╕дготовка особового складу.
Трет╕й етап — нарощування ╕нтенсивност╕ заход╕в бойово╖ п╕дготовки з властивими для ВМС бойовими вправами як в мор╕, так на суш╕ ╕ в пов╕тр╕, а також зд╕йснення морських поход╕в до ╕нших держав ╕ демонстрац╕я прапора ВМС ╕ Укра╖ни.
Четвертий етап — участь ВМС у м╕жнародних навчаннях за програмою НАТО як у Чорному, так ╕ в Середземному морях. Найголовн╕шим досягненням ВМС був вих╕д корабл╕в для участ╕ в антитерористичн╕й операц╕╖ «Активн╕ зусилля». Це, по сут╕, було виконанням завдань бойово╖ служби в мирний час. Участь укра╖нських моряк╕в у ц╕й операц╕╖ показала, що ми готов╕ ╕ здатн╕ в╕дпрацьовувати завдання сп╕льно з в╕йськово-морськими силами ╕нших держав, такими, як США, ╤тал╕я, Франц╕я, Туреччина, Великобритан╕я та ╕н.
На п’ятому етап╕ планувалось фактичне оновлення корабельного складу ВМС, а саме — створення ╕ буд╕вництво сучасного за вс╕ма параметрами нового корабля класу «корвет». З 2006 до 2010 року у цьому напрямку була проведена величезна робота: п╕дготовлено техн╕чний проект корабля з готовн╕стю до його закладки на Микола╖вському суднобуд╕вному завод╕. Зг╕дно з планом в 2012 роц╕ повинен був вийти перший корабель цього проекту. На жаль, з 2010 року й донин╕ в силу р╕зних обставин цей проект призупинений ╕ перебува╓ в стад╕╖ оч╕кування. Незрозум╕лими також ╓ плани кер╕вництва М╕н╕стерства оборони та Генерального штабу на «оптим╕зац╕ю» чисельност╕ та бойового складу як корабл╕в, так ╕ ╕нших частин ВМС загалом, що може негативно вплинути на подальший стан ВМС. На мою думку, якщо ми ╓ позаблоковою державою, що задекларовано кер╕вництвом держави, ми повинн╕ нарощувати св╕й бойовий потенц╕ал ВМС для захисту морських кордон╕в держави та виконання властивих для флоту завдань як в Чорному мор╕, так ╕ за його межами.

— Що да╓ участь ВМС у м╕жнародних навчаннях?
— Участь ВМС у м╕жнародних навчаннях р╕зного р╕вня ╓ надзвичайно важливою для в╕дпрацювання елемент╕в морсько╖ практики, п╕двищення бо╓здатност╕ та бо╓готовност╕ ек╕паж╕в корабл╕в. З початку створення ВМС ╕ до сьогодн╕, з перших морських поход╕в ╕ до участ╕ у багатьох м╕жнародних навчаннях наш╕ моряки, оф╕церський склад показали високу морську виучку, вм╕ння в╕дпрацьовувати сп╕льно з кораблями ╕нших держав р╕зн╕ тактичн╕ еп╕зоди: сум╕сн╕сть зв’язку, надання допомоги пошкодженому кораблю, боротьбу з п╕ратством та тероризмом, перев╕рку ╕ догляд суден, як╕ ╓ п╕дозр╕лими щодо можливост╕ перевезення контрабанди чи наркотик╕в, застосування прийом╕в тактичного плавання, боротьби за живуч╕сть корабля. Це дуже важливий профес╕йний досв╕д для моряк╕в. Щодо п╕дготовки укра╖нських моряк╕в стверджую, що вони не поступаються в╕йськовим морякам ╕нших держав. Проблемою залиша╓ться в╕дсутн╕сть сучасно╖ техн╕ки, що ма╓ потужн╕ш╕ тактико-техн╕чн╕ характеристики.

— Як Ви оц╕ню╓те стан патр╕отичного виховання укра╖нських моряк╕в, стан впровадження укра╖нсько╖ мови на флот╕?
— Саме завдяки патр╕отизму укра╖нських моряк╕в ╕, насамперед, оф╕цер╕в були створен╕ ╕ в╕дбулись ВМС Укра╖ни. Ми прекрасно пам’ята╓мо, як усе починалось в 90-х роках, який шалений тиск був з боку противник╕в нашого флоту. Ми не т╕льки вистояли, але й показали, що укра╖нський дух був, ╓ ╕ буде присутн╕м як у ВМС, так ╕ в Криму загалом. Що стосу╓ться впровадження укра╖нсько╖ мови, велике значення ма╓ пряма, безпосередня робота командування флоту, командир╕в корабл╕в, з’╓днань та частин. Адже сильн╕ ВМС — це сильний бойовий дух, в╕рн╕сть сво╓му народу та готовн╕сть до захисту Укра╖ни з морського напрямку.
Останн╕м часом акценти щодо виконання президентських указ╕в стосовно укра╖нсько╖ мови зм╕нились, ╕ оф╕церським складом все б╕льше використову╓ться рос╕йська мова. Тому патр╕отичне виховання особового складу, повага до державно╖ символ╕ки та мови ╕ повсякденне ╖╖ застосування залишаються на флот╕ актуальним завданням.

— Що б Ви хот╕ли побажати читачам нашо╖ газети напередодн╕ юв╕лею В╕йськово-Морських Сил ЗС Укра╖ни?
— Перш за все хочу прив╕тати ус╕х в╕йськових моряк╕в, ус╕х ветеран╕в, укра╖нську громадськ╕сть м╕ста з юв╕ле╓м. За 20 рок╕в ми пройшли великий шлях. Нин╕ в╕йськов╕ моряки перебувають у непростих умовах: недоф╕нансування, в╕дсутн╕сть житла та недостатня зароб╕тна плата для оф╕цер╕в та контрактник╕в, в╕дсутн╕сть морсько╖ пол╕тики держави, що негативно вплива╓ на психолог╕чний стан особового складу. Але, незважаючи н╕ на що, вважаю, що ц╕ труднощ╕ тимчасов╕, а тому хочу побажати в╕йськовим морякам терп╕ння ╕ твердост╕ духу, в╕рност╕ укра╖нському народу та в╕ри в щасливе майбутн╓.

Розпитував Микола ВЛАДЗ╤М╤РСЬКИЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10104

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков