Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#13 за 30.03.2012
Новини Укра╖ни


Верховна Рада Укра╖ни ухвалила Постанову «Про в╕дзначення 75-р╕ччя в╕д дня народження Героя Укра╖ни В’ячеслава Чорновола», за це р╕шення проголосував 381 депутат.
24 грудня 2012 року виповню╓ться 75 рок╕в в╕д дня народження видатного державного та громадського д╕яча, борця за незалежн╕сть Укра╖ни, народного депутата Укра╖ни першого — третього скликань, одного з л╕дер╕в укра╖нського правозахисного руху, журнал╕ста, багатор╕чного л╕дера Народного Руху Укра╖ни, Героя Укра╖ни В. М. Чорновола. В╕дпов╕дно до постанови уряду рекомендовано: створити орган╕зац╕йний ком╕тет з п╕дготовки та проведення заход╕в щодо в╕дзначення 75-р╕ччя; розробити ╕ затвердити в╕дпов╕дний план заход╕в; вир╕шити питання щодо його ф╕нансового та матер╕ально-техн╕чного забезпечення; сприяти виданню праць В. Чорновола; надати допомогу Черкаськ╕й обласн╕й державн╕й адм╕н╕страц╕╖ у добудов╕ державно╖ садиби-музею В. М. Чорновола; провести у грудн╕ 2012 року в Ки╓в╕ наукову конференц╕ю «Роль В’ячеслава Чорновола у в╕дновленн╕ незалежност╕ Укра╖ни та становленн╕ укра╖нсько╖ державност╕», а також тематичн╕ конференц╕╖, «кругл╕ столи», присвячен╕ життю та д╕яльност╕ В. Чорновола.
* * *
Верховна Рада постановила в╕дзначити на державному р╕вн╕ 120-р╕ччя в╕д дня народження Патр╕арха Укра╖нсько╖ греко-католицько╖ церкви Йосипа Сл╕пого (Йосипа Коберницького-Дичковського). За ухвалення в╕дпов╕дно╖ постанови проголосував 361 народний депутат з 412, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
Заходи з в╕дзначення 120-р╕ччя Патр╕арха Йосипа Сл╕пого в╕дбуватимуться протягом всього поточного року. Парламент рекомендував Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни створити оргком╕тет та розробити ╕ затвердити план заход╕в з в╕дзначення на державному р╕вн╕ 120-р╕ччя Патр╕арха Й. Сл╕пого.
* * *
В Укра╖н╕ на державному р╕вн╕ в╕дзначать 125-р╕ччя з дня народження дв╕ч╕ Героя Радянського Союзу, одного з орган╕затор╕в партизанського руху в роки Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни Сидора Ковпака. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, за ухвалення в╕дпов╕дно╖ постанови Верховно╖ Ради проголосували 309 народних депутат╕в з 411, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
Основн╕ заходи з в╕дзначення 125-р╕ччя з дня народження С. Ковпака в╕дбудуться 26 травня поточного року. Парламент рекомендував Каб╕нету М╕н╕стр╕в Укра╖ни у м╕сячний строк створити орган╕зац╕йний ком╕тет з п╕дготовки та проведення заход╕в з в╕дзначення ц╕╓╖ дати, а у двотижневий строк п╕сля створення зазначеного оргком╕тету — розробити та затвердити план заход╕в та ╖х ф╕нансування з державного бюджету.
* * *
В Укра╖н╕ на державному р╕вн╕ буде в╕дзначено 360-р╕ччя битви п╕д Батогом. За ухвалення в╕дпов╕дного р╕шення проголосували 375 народних депутат╕в з 411 заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
У битв╕ п╕д Батогом (1-2 червня, за ст. стилем 22-23 травня 1652 року) союзн╕ загони В╕йська Запорозького ╕ Кримського ханства п╕д проводом Богдана Хмельницького перемогли в╕йсько Реч╕ Посполито╖ п╕д командуванням Мартина Калиновського. Битва була одн╕╓ю з важливих под╕й в часи Хмельниччини, в╕дбулася п╕д горою Бат╕г б╕ля сучасного села Четвертин╕вки Тростянецького району на В╕нниччин╕.
* * *
Верховна Рада 368-ма голосами депутат╕в ╕з 412 заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕ ухвалила р╕шення про в╕дзначення на державному р╕вн╕ 70-р╕ччя геро╖чно╖ оборони Керч╕ та Севастополя в╕д н╕мецько-фашистських загарбник╕в у 1942 роц╕.
Уряду рекомендовано створити орган╕зац╕йний ком╕тет з п╕дготовки та проведення заход╕в щодо в╕дзначення цих дат, розробити та затвердити план заход╕в.
* * *
Оф╕ц╕йний сайт Ради м╕н╕стр╕в Автономно╖ Республ╕ки Крим запустив укра╖номовну верс╕ю, пов╕домили у прес-служб╕ Кримського уряду. «Пропону╓мо вам використовувати у сво╖й робот╕ цю верс╕ю, ознайомитися з якою можна за допомогою посилання «Укра╖нська верс╕я» або за адресою http://www.ark.gov.ua/ua», — зазнача╓ться у пов╕домленн╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #13 за 30.03.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10102

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков