Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3314)
З потоку життя (6547)
Душі криниця (3544)
Українці мої... (1473)
Резонанс (1512)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1684)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРГОВА ПРОВОКАЦ╤Я КРЕМЛЯ: У МЕДЖЛ╤С╤ ПРОКОМЕНТУВАЛИ ЗУСТР╤Ч КРИМСЬКИХ «ДЕПУТАТ╤В» З ЕРДОГАНОМ
Меджл╕с кримськотатарського народу назвав провокац╕╓ю рос╕йсько╖ влади зустр╕ч президента...


УКРА╥НСЬКИЙ СХ╤Д
У Нац╕ональному музе╖ ╕стор╕╖ Укра╖ни в Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕ презентували новий проект...


УКРА╥НА ╥ДЕ НА ╢ВРО-2020
Укра╖нц╕ в меншост╕ перемогли з рахунком 2:1 д╕ючих чемп╕он╕в ╢вропи – Португал╕ю.


ЛИСТ ╤З САНКТ-ПЕТЕРБУРГА
Син кримсько╖ укра╖нсько╖ вишивальниц╕-геро╖н╕ В╕ри Серг╕╖вни Ро╖к Вадим Михайлович отримав...


РОС╤ЙСЬКА АКТИВ╤СТКА НАЗВАЛА ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ КРИМСЬКИХ ТАТАР РЕПРЕС╤ЯМИ
Яна Антонова також назвала дик╕стю таке пересл╕дування людей за нац╕ональною ознакою.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 23.03.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#12 за 23.03.2012
ЧИНОВНИК, СИН ЧИНОВНИКА?

Н╕, швидше, навпаки. Бо умови прозорост╕ та анон╕мност╕, в яких в╕дбува╓ться формування молод╕жного уряду, не сприяють проштовхуванню сво╖х. До того ж, «сину чиновника» доведеться конкурувати з кращими молодими силами п╕вострова. Тож ╕дея прем’╓р-м╕н╕стра Криму А. Могильова шляхом конкурсних змагань в╕д╕брати зд╕бну молодь з усього Криму, аби вона продублювала оч╕льник╕в кримських м╕н╕стерств та реском╕тет╕в ╕ п╕сля в╕дпов╕дного навчання долучилася до вир╕шення реальних урядових проблем, заслугову╓ на повагу.
Та хоча, здавалося, ситуац╕я ╓ однозначною, учасники прес-конференц╕╖, яку давала м╕н╕стр осв╕ти ╕ науки, молод╕ та спорту АРК В╕тал╕на Дзоз, побачили ╖╖ по-р╕зному. Когось охопила п╕дозра, що переможцями конкурсу стануть переважно «мажори», а в теленовинах в╕д «Неаполя» прозвучало ╕ зовс╕м неспод╕ване: безпорадн╕ кримськ╕ урядовц╕ хочуть п╕дживитися чужими м╕зками, використовуючи «б╕льш креативну» молодь ╕ не сплачуючи ╖й при цьому зарплати. Що гр╕ха та╖ти, ми теж частенько критику╓мо м╕сцевий уряд, але ж за д╕ло...
Вт╕м, молодь, яка зац╕кавилася конкурсом (а це 270 ос╕б), сво╖ можливост╕ оц╕нювала дещо скромн╕ше ╕ зарплати соб╕ не просила. Нав╕ть навпаки — було безл╕ч дзв╕нк╕в в╕д р╕дних та близьких учасник╕в конкурсу, як╕ просили, аби ╖хн╕х протеже таки «поексплуатували». Хоча люди, безпосередньо причетн╕ до процесу в╕дбору, залишалися поза контактами.
У результат╕ першого туру (п╕сля написання творчо╖ роботи) в╕д╕брано 90 ос╕б. Дал╕ була сп╕вбес╕да — сво╓р╕дний захист сво╓╖ позиц╕╖ молоддю. П╕сля в╕зит╕вки (розпов╕дь про себе) конкурсанти вмотивовували сво╖ амб╕ц╕╖ щодо «м╕н╕стерських» кр╕сел. А оц╕нювали ╖х представники м╕н╕стерств та в╕домств Криму за стобальною шкалою. П╕сля цього було в╕д╕брано 44 людини — два комплекти оч╕льник╕в урядових п╕дрозд╕л╕в. Майже половина в╕д загального складу претендент╕в — ж╕нки ╕ понад 40 в╕дсотк╕в — молодь в╕ком в╕д 22 до 29 рок╕в (за в╕кового зр╕зу в╕д 18 до 35 рок╕в). Б╕льше половини — студенти та науково-педагог╕чн╕ прац╕вники. Вт╕м, ╓ ╕ культорган╕затор, комерц╕йний директор, зав╕дувач орган╕зац╕йно-масового в╕дд╕лу, по дво╓ п╕дпри╓мц╕в та безроб╕тних.
Навряд чи ц╕ люди в якийсь ╕нший спос╕б мали б шанс долучитися до вир╕шення управл╕нських питань всекримського масштабу. Тим б╕льше — бути пом╕ченими ╕ одержати конкретну перспективу. А перспектива ця — входження до м╕н╕стерського резерву та одержання в╕дпов╕дних посад у майбутньому. Але для цього ще треба чимало постаратися. Попереду участь у концертно-видовищн╕й гр╕ «Над╕йний виб╕р». А це командний творчий виступ ╕з запропоновано╖ теми, пот╕м — рад╕о╕нтерв’ю та ╕нтелектуальн╕ змагання двох претендент╕в на одну ╕ ту ж м╕н╕стерську посаду. В кв╕тн╕ молодь звернеться до людей по телебаченню ╕ рад╕о, а оц╕нку ╖м дадуть сам╕ слухач╕. В травн╕ два претенденти на одну посаду виступлять перед проф╕льною аудитор╕╓ю, в╕дпов╕датимуть на ╖╖ запитання, нею ж будуть ╕ оц╕нен╕.
Двадцять два переможц╕ вл╕тку навчатимуться у школах л╕дерства Укра╖ни, Рос╕╖ ╕ Чехословаччини та стажуватимуться в проф╕льних м╕н╕стерствах та в╕домствах Криму, ╕ кер╕вникам цих п╕дрозд╕л╕в доведеться працювати з молодими конкурентами за одним столом.
Процес в╕дбору та п╕дготовки зак╕нчиться у вересн╕, коли в╕дбудеться вручення переможцям посв╕дчень молодих м╕н╕стр╕в.
Цим ╕ завершиться конкурс, а розпочнуться трудов╕ будн╕ сп╕льним зас╕данням обох уряд╕в. Молод╕жний уряд братиме участь у вир╕шенн╕ тих же питань, що ╕ д╕ючий, та матиме дорадчий голос. Для ╕ногородн╕х участь у робот╕ уряду може зд╕йснюватися в режим╕ он-лайн.
Про те, як довго працюватиме молода команда, не йшлося. Можливо, що з часом уряд самол╕кв╕ду╓ться — не оч╕кувати ж ваканс╕й десятил╕ттями. Та ╕ м╕н╕страм не надто комфортно житиметься, коли ╖м дихатимуть в потилицю. Але хочеться спод╕ватися, що найкращ╕, ран╕ше чи п╕зн╕ше, знайдуть соб╕ застосування там, куди не пускають «з вулиц╕». ╤ це вже — позитив.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #12 за 23.03.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10076

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков