Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4444)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4116)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2110)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1844)
Крим - наш дім (1028)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (308)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (202)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
САВА ╤ ЛАВА
Наш╕ традиц╕╖


«20 ДН╤В У МАР╤УПОЛ╤», ДЖАМАЛА ╤ «КОНОТОПСЬКА В╤ДЬМА»:
Стали в╕дом╕ лауреати Шевченк╕всько╖ прем╕╖…


ПРАВДА ДВО╢СЛОВА
Наш╕ традиц╕╖


ОЧИМА БЕЛЬГ╤ЙСЬКОГО ФОТОГРАФА
На його зн╕мках - чорно-б╕ла пал╕тра Майдану…


МИСТЕЦЬКА «ЗДИБАНКА В «НОР╤»
Виставка в╕дбулася без обмежень ╕ упереджень. В╕дб╕р ╕ цензура були в╕дсутн╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2012
БАТИКОВЕ «В╤ЯННЯ ВЕСНИ»

У виставковому зал╕ Кримського етнограф╕чного музею в╕дбулося урочисте в╕дкриття виставки батику — «В╕яння весни». В експозиц╕╖ представлено понад 50 роб╕т майстр╕в розпису по тканин╕. Кр╕м наст╕нних композиц╕й, оформлених у рами, презентовано також предмети одягу, — шарфи, хустки, тун╕ки, — розписан╕ авторськими композиц╕ями в техн╕ц╕ батик.
Батик — ручний розпис по тканин╕ з використанням резервуючих сум╕шей. Ця техн╕ка зародилася в культур╕ народ╕в ╤ндонез╕╖ та ╤нд╕╖, в ╢вропу прийшла у ХХ стор╕чч╕. Слово «батик» — ╕ндонез╕йського походження, досл╕вно означа╓ — «крапля воску». Membatik — малювати, покривати краплями. На матер╕ал (шовк, бавовну, шерсть, синтетику) наноситься резервуюча сум╕ш для отримання ч╕тких меж на стику фарб, де ╕ розпису╓ться тканина в один прийом. ╤сну╓ ряд способ╕в роботи в ц╕й техн╕ц╕. Гарячий батик — для нього використовуються в основному бавовнян╕ тканини, малюнок наноситься розплавленим (гарячим) воском з допомогою спец╕ального ╕нструмента — чантинга. У техн╕ц╕ холодного батику малюнок наноситься на шовк з допомогою спец╕ально╖ резервуючо╖ сум╕ш╕. В╕льний розпис — для нього використовують част╕ше шовк або синтетику й ан╕л╕нов╕ барвники.
В експозиц╕╖ виставки «В╕яння весни» представлен╕ роботи шести автор╕в.
Нелл╕ Олекс╕╖вна Рощина (м. С╕мферополь) представила виконан╕ в техн╕ц╕ холодного батику наст╕нн╕ композиц╕╖ ╕ прикрашен╕ розписом предмети одягу — шарфи, хустки, тун╕ки. Прикладною творч╕стю Нелл╕ Олександр╕вна почала займатися в студ╕╖ «Колаж» Будинку культури С╕мферопольського району п╕д кер╕вництвом В. ╤. Романовсько╖. Серед р╕зних вид╕в ╕ техн╕к декоративно-прикладного мистецтва, осво╓них нею в студ╕╖, був ╕ батик.
Тетяна Всеволод╕вна Голуб (м. С╕мферополь) — арх╕тектор за осв╕тою, звернулася до арт-терап╕╖ ╕ творчих занять з д╕тьми. На виставц╕ ╖╖ авторськ╕ композиц╕╖ в техн╕ц╕ холодного ╕ гарячого батику — «Древо та╓мних бажань», «╤риси» та ╕нш╕.
Св╕тлана Федор╕вна Смагл╕й (м. С╕мферополь) захоплю╓ться р╕зними напрямками декоративно-прикладного мистецтва — традиц╕йним хохломським розписом, виготовленням б╕жутер╕╖ з натурального каменю ╕ б╕серу, роботою з солоним т╕стом, а також батиком. У техн╕ц╕ холодного батику, а також у м╕шан╕й техн╕ц╕ холодного ╕ гарячого батику виконан╕ ╖╖ роботи «В оч╕куванн╕ дива», «Лебедина в╕рн╕сть», «Казка про п╕вон╕ю» та ╕нш╕.
Н╕на Васил╕вна С╓дих (м. ╢впатор╕я) — педагог за осв╕тою, працювала оформлювачем виробничо-художнього комб╕нату, п╕зн╕ше осво╖ла ювел╕рну справу та обробку м╕нерал╕в, учасниця багатьох виставок народних майстр╕в. Зараз звернулася до батику, працю╓ в основному в зм╕шан╕й техн╕ц╕ холодного ╕ гарячого батику, ц╕кав╕ ╖╖ ╕нтерпретац╕╖ на теми творчост╕ австр╕йського художника епохи модерн Альфонса Мухи — «Танець» ╕ «Та, що сидить».
Тетяна Борис╕вна Семенченко (м. С╕мферополь) з дитинства захоплювалася малюванням, зак╕нчила музичну школу, але профес╕ю обрала техн╕чну — технолог-електрик. У зр╕лому в╕ц╕ повернулася до юнацького захоплення ╕ зайнялася батиком. Улюблен╕ сюжети пан╕ Тетяни — кв╕ти. На виставц╕ представлен╕ ╖╖ декоративн╕ композиц╕╖ «Н╕жн╕сть», «Троянди», «Олеандр», виконан╕ в техн╕ц╕ холодного батику.
Тетяна Костянтин╕вна Лог╕нова (м. С╕мферополь) живе в Криму з 1986 р., працювала ╕нженером-технологом на завод╕ Кримпродмаш. У 2006 р. звернулася до декоративно╖ творчост╕ — займа╓ться розписом по склу, батиком, моделюванням шк╕ри ╕ ляльок. На виставц╕ представлен╕ ╖╖ роботи «Чайки», «Герань», виконан╕ в техн╕ц╕ холодного батику, та лист╕вки з текстильними вставками в техн╕ц╕ в╕льного розпису.
Виставка триватиме до 23 березня.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10063

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков