Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
МАФ╤Я
Здавалося б, що може пов’язувати навколотарифн╕ танц╕, вибори Президента та плани Кремля?


БРЕХНЯ, ЩО НЕ ДОЖИЛА ДО СТАРОСТ╤.
наша влада не стомлю╓ться запевняти нас, що Крим було загарбано з одн╕╓╖ лише причини: в Укра╖н╕...


НЕДОВ╤РА - ЯК ТРОЯНСЬКИЙ К╤НЬ КРЕМЛЯ
Традиц╕╖, як бачимо, живуч╕. Ц╕лком можливо, що й сьогодн╕шн╕м «героям» посиплють...


SI VIS PACEM, PARA BELLUM (З ДУМОЮ ПРО ФЛОТ)
Г╕бридна ╕стор╕я з окупац╕╓ю/здачею Криму рано чи п╕зно випливе на св╕т. В тому нема╓ сумн╕ву. Це...


«ЩО ЦАРЕВ╤ МОСКОВСЬКОМУ КОНЯ НАПО╥ЛА…»
Хто ще не бачив – перехрест╕ться ╕ не в╕рте очам сво╖м! Бо справжн╕ УКРА╥НЦ╤ Криму до...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2012
«ЩО ЗАЛИШИМО П╤СЛЯ СЕБЕ Д╤ТЯМ?»

Добрий день, шановна редакц╕╓ «Кримсько╖ св╕тлиц╕»!
Прочитала у ваш╕й газет╕ статтю ╤горя Дуди «Чому не ростуть укра╖нськ╕ «культури» на кримському ╜рунт╕?» ╕ вир╕шила в╕дгукнутися. Повн╕стю под╕ляю думки автора, викладен╕ в статт╕.
Укра╖нська мова – велика проблема для Криму. Укра╖нц╕, як╕ живуть у сво╖й держав╕, соромляться чи бояться розмовляти сво╓ю мовою! Чи ми ╓ люди другого сорту? Чи вже так╕ толерантн╕ (модне нин╕ слово) до ╕нших, що зневажа╓мо сво╖х предк╕в, звича╖, мову на догоду ╕ншим?
У нас в ╢впатор╕╖ живе багато укра╖нц╕в. Але укра╖нську н╕де не почу╓ш, т╕льки вл╕тку. Восени при╖здять до Криму фермери з Укра╖ни продавати мед, ол╕ю, картоплю, гор╕хи. Багато раз╕в спостер╕гала, як наш╕ ╓впатор╕йц╕, почувши укра╖нську, сам╕ переходять на р╕дну. Часто з╕ сльозами на очах розпов╕дають про себе. Зв╕сно, це здеб╕льшого л╕тн╕ люди.
Ось ╕ще один приклад. Нещодавно моя донька ╖хала з друзями в трамва╖. Молод╕ люди (21-22 роки) розмовляли м╕ж собою укра╖нською. Кондуктор довго дивувалась ╕ рад╕ла з цього ╕, розчулившись, нав╕ть грошей за про╖зд з них не взяла. Це я до того, що укра╖нц╕ Криму просто не хочуть сп╕лкуватися сво╓ю р╕дною мовою, не мають змоги читати у в╕льному доступ╕ укра╖нську пресу та л╕тературу, але сумують за р╕дним. Тепер у наш ╕нформац╕йний час можна, якщо захочеш, усе це знайти. Особливо потр╕бно знати нашу справжню ╕стор╕ю, наших справжн╕х геро╖в. Тож, укра╖нц╕, читайте укра╖нськ╕ книжки ╕ патр╕отичну укра╖нську пресу!
Я народилась ╕ виросла в Криму. Родину мого батька у 1946-му виселили з Польщ╕. А мати – родом з б╕лоруського Пол╕сся. У 1956-му, маючи вже двох д╕тей, вони при╖хали до Криму. Тут я ╕ народилася. Ми, д╕ти, з дитинства розмовляли рос╕йською. В школ╕ укра╖нську не вивчала, хоч л╕тературу ╕нод╕ читала. Так я ╕ жила соб╕. Велика родина забирала майже весь в╕льний час. Але не без допомоги «Кримсько╖ св╕тлиц╕» (а я передплачую ╖╖ з 2007 року) я почала замислюватись над тим, хто я ╓ насправд╕, чи так ми живемо, як треба, ╕ що залишимо п╕сля себе д╕тям? Вир╕шила для початку вивчити укра╖нську мову. Передплачую пресу, купую книжки р╕дною мовою (вважаю себе укра╖нкою, хоч в мен╕ укра╖нська, польська та б╕лоруська кров, якщо можна так сказати). Намагаюся вдома розмовляти укра╖нською мовою з д╕тьми. Вивчаю нашу укра╖нську ╕стор╕ю. А ось, наприклад, вчител╕ в школ╕, де вчаться мо╖ д╕ти, морочать учням голови спогадами про Радянський Союз. Мовляв, у п╕дручниках з ╕стор╕╖ Укра╖ни неправдива ╕нформац╕я, ╕ Укра╖на – частка Рос╕╖, а наша мова – д╕алект рос╕йсько╖ ╕ таке ╕нше.
Запрошують до школи ветеран╕в, котр╕ розпов╕дають д╕тям, як╕ зв╕рства робили бандер╕вц╕, як вбивали ╕ катували мирних жител╕в. ╤ це тепер, коли вс╕ ц╕ розказн╕ можна легко перев╕рити ╕ спростувати! Краще б у школах вчител╕ займалися сво╓ю справою — навчали д╕тей, а не ностальгували за тим часом, який, на щастя, вже не повернеться.
╤ наостанок хочу розпов╕сти читачам «Кримсько╖ св╕тлиц╕» про ще один хороший укра╖нський часопис — «Народний л╕кар Укра╖ни». Другий р╕к я його передплачую ╕ дуже вдячна засновникам ╕ особисто головному редактору Людмил╕ Алдаба╓в╕й за ц╕каву ╕ таку потр╕бну газету, яку, до реч╕, вида╓ Всеукра╖нське товариство «Просв╕та». З першого номера стала ╖╖ щирою прихильницею. Тут ╓ не т╕льки рецепти в╕д в╕домих укра╖нських народних л╕кар╕в для подолання хвороб т╕ла. Кр╕м того, я вважаю, що ця газета л╕ку╓ ╕ душу. Тож хочу, щоб якомога б╕льше людей д╕зналися про «Народного л╕каря Укра╖ни» ╕ користувалися його порадами. Виходить раз на м╕сяць. Передплатна ц╕на на р╕к – 26 грн. 88 коп. Передплатний ╕ндекс: 30051.
Дуже рада, що «Кримська св╕тлиця» знову повернулася до свого читача. Це д╕йсно ╓диний укра╖номовний часопис у Криму. ╤ ваше видання робить дуже благородну справу для об’╓днання укра╖нц╕в Криму. Дуже вам дякую за це ╕ бажаю газет╕ процв╕тання, а вашому колективу – м╕цного здоров’я!

З повагою,
Людмила ЮЩУК
м. ╢впатор╕я

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10053

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков