Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (2973)
З потоку життя (6161)
Душі криниця (3396)
Українці мої... (1450)
Резонанс (1470)
Урок української (986)
"Білі плями" історії (1656)
Крим - наш дім (531)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У МОСКВ╤ ПОМЕРЛА ПРАВОЗАХИСНИЦЯ, ЯКА КРИТИКУВАЛА ПУТ╤НА ╤ П╤ДТРИМУВАЛА УКРА╥НУ
"Не звертайте уваги на те, що я рос╕янка. Мен╕ соромно за те, що ми робимо в╕дносно Укра╖ни....


НА ХАРК╤ВЩИН╤ СКАСУВАЛИ РЕГ╤ОНАЛЬНИЙ СТАТУС РОС╤ЙСЬКО╥ МОВИ
Про це у Facebook написав депутат Харк╕всько╖ обласно╖ ради Дмитро Булах.


«СУД» В ОКУПОВАНОМУ КРИМУ ЗААРЕШТУВАВ АКТИВ╤СТА БЕК╤РОВА ДО 11 ЛЮТОГО
Адвокати, посилаючись на здоров'я Бек╕рова, просили для свого п╕дзахисного як запоб╕жний зах╕д...


У КЕРЧЕНСЬК╤Й ПРОТОЦ╤ ЗАСТРЯГЛИ БЛИЗЬКО 170 СУДЕН, ЯК╤ ОЧ╤КУЮТЬ НА ПРОХ╤Д
Про це голова Держприкордонслужби Петро Цигикал сказав в ╕нтерв'ю на телеканал╕ UA|TV


СИНОД УПЦ КП ОБГОВОРИВ, ╤З ЧИМ ╤ТИ НА ОБ’╢ДНАВЧИЙ СОБОР
У регламент╕ Об’╓днавчого собору ма╓ бути враховано, що в╕н ╓ арх╕╓рейським й право голосу...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


Гостям СевастополяFaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 16.03.2012
ПОВЕРНУТИ В╤РУ В СЕБЕ

П╕сля вивчення досв╕ду майже вс╕х ╓вропейських кра╖н понад 20 рок╕в тому в Укра╖н╕ з’явилася модель тако╖ профес╕╖, як соц╕альна робота. В╕дкривалися перш╕ в╕дд╕лення соц╕ально╖ допомоги вдома. Дал╕ почали створюватися в╕дд╕лення соц╕ально-побутово╖ адаптац╕╖, метою яких було зробити життя л╕тньо╖ людини г╕дним, насиченим активною д╕яльн╕стю ╕ рад╕стю, позбавити стареньких в╕д самотност╕, деф╕циту сп╕лкування, задовольнити ╖хн╕ потреби й ╕нтереси.
До основних завдань таких в╕дд╕лень належить орган╕зац╕я та проведення комплексу соц╕ально-оздоровчих заход╕в, психолог╕чно╖ реаб╕л╕тац╕╖, спрямовано╖ на п╕дтримання житт╓д╕яльност╕ ╕ соц╕ально╖ активност╕ людей похилого в╕ку та ╕нвал╕д╕в.
Що сто╖ть за даними сухими фразами, не розкажеш у двох словах. Територ╕альний центр соц╕ального обслуговування (надання соц╕альних послуг) Зал╕зничного району м. С╕мферополя ма╓ в сво╓му склад╕ два в╕дд╕лення, як╕ розташовуються за адресами: вул. Гайдара, 4а; вул. Кржижановського, 22.
В╕дд╕лення надають сво╖м п╕доп╕чним так╕ види безкоштовних послуг:
— ф╕з╕отерапевтичн╕ процедури;
— л╕кувальна ф╕зкультура, механотерап╕я (заняття на тренажерах), л╕кувальний ╕ точковий масаж, р╕зн╕ види г╕мнастики;
— заняття в груп╕ здоров’я;
— заняття з психологом;
— заняття з культорган╕затором, що включають в себе лекц╕йн╕, музичн╕, танцювальн╕ програми, орган╕зац╕ю урочистих заход╕в до свят ╕ знаменних дат;
— послуги перукаря;
— гуртки за ╕нтересами та концертна д╕яльн╕сть тощо.
За р╕к у в╕дд╕леннях оздоровлюються понад 500 громадян похилого в╕ку та ╕нвал╕д╕в.
╥м нада╓ послуги невеликий штат сп╕вроб╕тник╕в, як╕ вкладають всю свою душу в роботу не за особливу винагороду, а тому, що не можуть ╕накше. Звичайно, кому не хот╕лось би, щоб ╕ платня була б╕льшою, або щоб враховувалося, ск╕льки сил ╕ творчост╕ вклада╓ у виконання сво╖х обов’язк╕в прац╕вник. А поки нагорода одна — вдячн╕сть людей похилого в╕ку, ╖хн╕ щаслив╕ оч╕, в яких пом╕тно бажання жити дал╕. А як же ╕накше, нин╕шн╕ люди похилого в╕ку ╓ останн╕ми нос╕ями класично╖ культури меж╕ Х╤Х-ХХ стол╕ть, того «золотого стол╕ття», коли понад усе шанувалися честь, г╕дн╕сть, вихован╕сть, толерантн╕сть. Це т╕ якост╕, як╕ дозволяли людям г╕дно пройти жахи репрес╕й та во╓н.
В одн╕й з╕ статей, опубл╕кован╕й на сайт╕ ╤нтернету, я прочитала так╕ слова:
«Соц╕альна пол╕тика нашо╖ держави сьогодн╕ зор╕╓нтована на реал╕зац╕ю конституц╕йних прав л╕тн╕х людей, на соц╕альний захист. Одн╕╓ю ╕з стратег╕чних ц╕лей на найближчу перспективу в Укра╖н╕ ╓ не лише сутт╓ве пол╕пшення матер╕ального становища та умов життя громадян похилого в╕ку, але й надання ╖м можливост╕ якомога довше жити повноц╕нно на користь сусп╕льства».
Дуже хочеться, щоб ц╕ красив╕ слова ще й п╕дкр╕плювалися справами. Все, що залежить в╕д нас, ми зробимо ╕ докладемо максимум зусиль, але без п╕дтримки держави нам не об╕йтися.

Олена БИКОВА,
директор Територ╕ального центру соц╕ального обслуговування Зал╕зничного району
м. С╕мферополя

«ТАКОГО АБСУРДУ НЕ ПОВИННО БУТИ!»

Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Микола Азаров переконаний, що ╕снуюча система виплати соц╕альних п╕льг потребу╓ зм╕н. Зокрема, необх╕дно припинити практику, коли заможн╕ мають б╕льше п╕льг, н╕ж т╕, хто цього насправд╕ потребу╓.
«Я доручив М╕н╕стерству соц╕ально╖ пол╕тики зробити ╕нвентаризац╕ю ╕ анал╕з ус╕х вид╕в соц╕альних допомог, як╕ у нас ╓. ╤ запропонувати, як всю цю викривлену, застар╕лу, заплутану систему спростити ╕ осучаснити. Щоб, з одного боку, дати сол╕дну п╕дтримку тим, хто д╕йсно ╖╖ потребу╓, з ╕ншого — не розпорошувати народн╕ кошти на п╕льги тим, хто ма╓ достаток ╕ можливост╕ зб╕льшувати його», — зазначив М. Азаров. В╕н п╕дкреслив, що заможн╕ не повинн╕ сплачувати, наприклад, за газ ╕ електроенерг╕ю за п╕льговим тарифом.
Прем’╓р в╕дзначив, що ╕снуюча система соц╕ально╖ пол╕тики не забезпечу╓ адресно╖ допомоги. За досл╕дженнями в╕тчизняних учених, 10% найб╕дн╕ших громадян Укра╖ни отримують 2% обсягу соц╕альних п╕льг, а 10% найзаможн╕ших громадян отримують  22% п╕льг. «Це порочна система. Такого абсурду не повинно бути», — сказав М. Азаров.
В╕н п╕дкреслив, що до надання соц╕альних послуг треба залучати не лише державн╕ служби, а й громадськ╕ орган╕зац╕╖. «Вони чекають, що новий закон про соц╕альн╕ послуги дасть ╖м змогу на р╕вних конкурсних умовах включитися у виконання державних програм соц╕ального п╕клування. Треба таку можлив╕сть забезпечити», — наголосив глава уряду.

ТИМ ЧАСОМ...

Прокуратура Криму порушила крим╕нальну справу за фактом незаконного витрачання понад 85 тисяч гривень бюджетних кошт╕в республ╕канським центром соц╕альних служб для с╕м’╖, д╕тей ╕ молод╕. Таку суму необ╜рунтовано перераховано п╕дряднику за ремонтн╕ роботи, як╕ фактично не було виконано, пов╕домила прес-служба наглядового в╕домства.
Д╕╖ кер╕вника центру квал╕ф╕ковано як «зловживання службовим становищем» ╕ «посадове п╕дроблення» — статт╕ 364 та 366 КК.
Ран╕ше у ход╕ перев╕рки дотримання законодавства щодо зд╕йснення державних закуп╕вель встановлено незаконне витрачання кер╕вництвом центру понад 330 тисяч гривень. На таку суму завищено варт╕сть пересувно╖ котельн╕, придбано╖ для соц╕альних заклад╕в у С╕мферопольському район╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 16.03.2012 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=10042

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков