Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 30.12.2011 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 30.12.2011
«ЯК У НАС, НА УКРА╥Н╤, ВС╤ ЛЮДИ СП╤ВУЧ╤!»

Джерела

Вже 5 рок╕в з ╕н╕ц╕ативи Всеукра╖нського ╕нформац╕йно-культурного центру в╕дбува╓ться фестиваль-конкурс «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» В╕н традиц╕йно проходить у двох ном╕нац╕ях: «Художн╓ читання» та «Вокальне мистецтво». Мета конкурсу — виховання у д╕тей почуття патр╕отизму, любов╕ до р╕дного слова, зац╕кавлення ╖х у вивченн╕ звича╖в та традиц╕й укра╖нського народу. ╤, звичайно ж, можлив╕сть показати сво╖ зд╕бност╕ широкому загалу, бути пом╕ченими, а для декого ╕ розпочати свою сп╕вочу кар’╓ру.
Щороку к╕льк╕сть бажаючих взяти участь у цьому конкурс╕ зроста╓. Серед конкурсант╕в ╕ так╕ вже в╕дом╕ маленьк╕ з╕рочки, як Амал╕я Кримська (НВК «Школа-л╕цей» № 3) чи лауреатка ц╕ло╖ низки конкурс╕в старшокласниця 8-╖ школи Соф╕я Шишк╕на разом з╕ сво╖ми акомпан╕аторами, ╕ початк╕вц╕. Сутт╓во, що кожну дитину якимось чином в╕дзначають хоча б уже за см╕лив╕сть та мальовничий нац╕ональний одяг, якщо не за сп╕воч╕ зд╕бност╕.
За в╕ковими категор╕ями д╕тей (а цього року в конкурсах взяло участь близько 200 школяр╕в) розпод╕ляють на три групи: 7-10 рок╕в; 11-13 рок╕в та 14-17 рок╕в. У ном╕нац╕╖ «Вокальне мистецтво» виступило 47 виконавц╕в ╕ 12 ансамбл╕в. ╤ майже вс╕ д╕тлахи сп╕вали п╕сн╕ про свою Батьк╕вщину. Вслухаймося лише в назви: «Розкажу про Укра╖ну», «Кароока Укра╖на», «Нова Укра╖на», «Як у нас, на Укра╖н╕» та ╕нш╕, де, незважаючи на назву, теж, як правило, присутн╕й нац╕ональний колорит. Не г╕рше, н╕ж укра╖нкам чи рос╕янкам пасувало наше нац╕ональне вбрання ╕ кримським татарочкам. Виявля╓ться, ╖м дуже личить в╕ночок. У цьому переконала Ельв╕на Кадирова ╕з с. Маленьке, яка сп╕вала «Чисту воду». П╕дняли настр╕й присутн╕м Анастас╕я Д╕веха сво╓ю «Веселковою п╕снею» (школа № 43) та Наталя Берегова (школа № 5). Наталя розпов╕дала не про Укра╖ну, а про перше кохання. Але таким голосом можна виконувати будь-що — ╕ тебе пом╕тять. Та л╕дером у друг╕й в╕ков╕й груп╕ стала Дарина Затоковенко (школа № 23), яка засп╕вала акапельно укра╖нську народну п╕сню «Ой там, на гор╕». Сильний, в╕льний голос, природна розкутн╕сть, — все це св╕дчило про великий потенц╕ал школярки. Тож н╕хто не здивувався, коли у сво╖й груп╕ вона пос╕ла перше м╕сце, под╕ливши його з Микитою Ломак╕ним, виконання якого важко було назвати бездоганним, та ╕ п╕сня «Сам соб╕ кра╖на» сприймалася неоднозначно. Можливо, жур╕ трохи «п╕д╕гравало» хлопцям, яких було зовс╕м мало? Але з фах╕вцями не сперечаються.
У груп╕ найменшеньких ╤ м╕сце под╕лили Амал╕я Кримська та М╕лена ╢фимова (НВК «Тавр╕йська школа-г╕мназ╕я» № 20), а друге — Верон╕ка Третякова та Данило Журавльов. Гарно показала себе ╕ учениця школи № 35 Анжел╕ка К╕с╕ль, але мене б╕льше зворушила ╖╖ музична кер╕вниця Оксана Стукалова, яка робила все, щоб «запалити» д╕вчинку за допомогою жест╕в, посм╕шки — ╕ увесь цей позитив передавався учениц╕. ╤ хоча д╕вчинц╕ з м╕сцем не пощастило, жур╕ в╕дзначило ╕нших вихованц╕в ц╕╓╖ вчительки. До числа переможц╕в ув╕йшов ансамбль «Бдж╕лка», а це восьмеро д╕вчат, одягнених у прозор╕ плащики в╕д дощу. Серед колектив╕в конкурсант╕в виявилося аж два «Джерельця»: ╕з с. Маленьке та с╕мферопольсько╖ школи № 29. Останн╓ ув╕йшло до числа переможц╕в. В╕дзначено було також ансамбль «Золотий голос» (ЗОШ № 42), який виконав п╕сню «Як у нас, на Укра╖н╕». А заключним акордом прозвучав теж переможний ансамбль «Ровесники» (ЗОШ № 29). В╕н, здавалося, акумулював у соб╕ все найкраще, що в╕дбувалося цього дня: ╕ видовищн╕сть — чого варта лише укра╖нська красуня з корова╓м, ╕ тематику п╕сн╕, в як╕й «Ровесники» закликали «Щоб завжди берегла Мат╕р Божа Укра╖ну», ╕ дзв╕нк╕ дитяч╕ голоси.
Ц╕кавими були ╕ к╕лька дует╕в, до яких, мов навмисно, входили представники укра╖нського ╕ кримськотатарського народ╕в. Наприклад, Св╕тлана ╤ль╖на та Енвер Мустафа╓в, як╕ слушно стверджували, що «без п╕сн╕ в Укра╖н╕ не бува╓ свята». А кримськ╕ татарочки Ельзара ╕ Л╓нара ╕з ансамблю «З╕ронька»нав╕ть одяглися в костюми укра╖нського ╕ кримськотатарського народ╕в, в╕таючи святого Миколая (на фото угор╕). У старш╕й в╕ков╕й категор╕╖ переможницею було визнано ученицю школи-г╕мназ╕╖ № 39 Св╕тлану Каневську, яка п╕дкорила судд╕в виконанням п╕сн╕ «Зелен клен».
Володаркою гран-пр╕ теж стала представниця старшо╖ категор╕╖, учениця ЗОШ № 23 Наталя Ковт, яка засп╕вала п╕сню «С╕ла птаха».
Оц╕нювали сп╕воч╕ таланти заслужений прац╕вник культури АРК, прац╕вник асоц╕ац╕╖ «Рос╕йський культурний центр» Галина Куберська (голова жур╕), заслужений прац╕вник культури Укра╖ни, зав╕дувач культурно-осв╕тнього в╕дд╕лу ДО «В╤КЦ» Богдан Безкоровайний та лауреат прем╕╖ конкурсу ╕м.             Ф. Шаляп╕на, сол╕стка Кримсько╖ ф╕лармон╕╖ Наталя Решетова.
Роль ведучого взяв на себе прац╕вник ДО «В╤КЦ», заслужений артист АРК Аркад╕й Вакуленко.
Щодо конкурсу читц╕в, то його судили письменник ╕ поет, директор видавництва «Доля» Валер╕й Басиров, уже згаданий Аркад╕й Вакуленко та зав╕дувачка редакц╕йно-видавничого в╕дд╕лу ДО «В╤КЦ» Сабр╕╓ Кандимова. Змагання в╕дбулося у прим╕щенн╕ товариства «Укра╖на-Св╕т» (сп╕вак╕в прихистила Ун╕версальна наукова б╕бл╕отека ╕м. ╤. Франка). А переможцями стали Св╕тлана Осадченко (театральна студ╕я «Св╕танок»), Дарина Кушнарьова (НВК «Школа-л╕цей» № 3), Ольга Ткаченко (ЗОШ № 2), Олександра Андр╓╓ва (ЗОШ № 43), ансамбль «Св╕танок» (ЗОШ № 43), читацький ансамбль (ЗОШ № 43), Олександра Табунщикова ╕ Ед╕╓ Сма╖лова (НВЦ для д╕тей з порушенням зору), студ╕я «Св╕танок» НВК «Г╕мназ╕я № 11».
А тепер почн╕мо з самого початку. Дов╕дка для тих, кому назва конкурсу виявиться знайомою з давн╕х час╕в. Конкурс «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» було започатковано в 1997 роц╕ на баз╕ газети «Кримська св╕тлиця» за сприяння Канадського товариства приятел╕в Укра╖ни. Але в╕н поширювався лише на л╕тературно-художню творч╕сть школяр╕в Криму. За його п╕дсумками, завдяки спонсорськ╕й п╕дтримц╕ в╕домо╖ канад╕йки Мар╕╖ Ф╕шер-Слиж, щороку видавалися книжечки, як╕ м╕стили кращ╕ учн╕вськ╕ твори. Останн╕м часом, коли «Кримська св╕тлиця» опинилася на меж╕ виживання, назву «Ми д╕ти тво╖, Укра╖но!» для свого конкурсу мистецьких талант╕в «Мати Укра╖на» почав використовувати В╤КЦ. Конкурс з такою самою назвою, присвячений нац╕ональним культурам, проходить ╕ в Ки╓в╕. На щастя, д╕тей в Укра╖н╕ багато, ╖м ╕ надал╕ виблискувати р╕зноман╕тними талантами. Головне, щоб знаходилися люди, яким це не буде байдуже.

Тамара СОЛОВЕЙ

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 30.12.2011 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9785

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков