Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У ПАЛАТ╤ ПРЕДСТАВНИК╤В США ОПРИЛЮДНИЛИ ЗАКОНОПРО╢КТИ ПРО ДОПОМОГУ, УКРА╥Н╤ - МАЙЖЕ $61 М╤ЛЬЯРД
Сп╕кер Майк Джонсон заявив у середу, що плану╓ провести голосування щодо пакета допомоги ц╕╓╖...


ЗВЕРНЕННЯ ЗЕЛЕНСЬКОГО ДО Л╤ДЕР╤В КРА╥Н ╢ВРОСОЮЗУ
Нам ус╕м ╕з вами треба зараз переграти Пут╕на в р╕шучост╕, щоб ця в╕йна нарешт╕ почала йти до...


КАНЦЛЕР ШОЛЬЦ БО╥ТЬСЯ ЯДЕРНИХ ПОГРОЗ ПУТ╤НА
Володимир Зеленський, Президент Укра╖ни…


ЗЕЛЕНСЬКИЙ ДОРУЧИВ ПОСИЛИТИ ППО ДЛЯ ХАРК╤ВЩИНИ, СУМЩИНИ ТА П╤ВДЕННИХ РЕГ╤ОН╤В
Це абсолютно неприйнятно, що ст╕льки кра╖н св╕ту дос╕ думають, як протид╕яти терору…


РОБИМО ВСЕ, ЩОБ У НАШИХ ВО╥Н╤В БУЛО Б╤ЛЬШЕ МОЖЛИВОСТЕЙ, Б╤ЛЬШЕ ЗБРО╥; ЦЕ БУДЕ
Звернення Президента Укра╖ни.




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#41 за 02.12.2011
СИМВОЛ ПЕРЕСТОРОГИ ДЛЯ МАЙБУТН╤Х ПОКОЛ╤НЬ

Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович 26 листопада взяв участь у церемон╕╖ вшанування пам’ят╕ жертв голодомор╕в в Укра╖н╕, що в╕дбулася на територ╕╖ Нац╕онального музею «Мемор╕ал пам’ят╕ жертв голодомор╕в» у Ки╓в╕.
Вперше в ╕стор╕╖ незалежно╖ Укра╖ни вшанувати пам’ять жертв голодомор╕в з╕бралися вс╕ Президенти нашо╖ держави: Леон╕д Кравчук, Леон╕д Кучма, В╕ктор Ющенко, В╕ктор Янукович. 
Участь у жалобних заходах також взяли Прем’╓р-м╕н╕стр Микола Азаров, голова Ки╖всько╖ м╕сько╖ держадм╕н╕страц╕╖ Олександр Попов, члени уряду, представники дипломатичного корпусу та громадськост╕.
Глава держави встановив до скульптури «Г╕рка пам’ять дитинства» символ╕чну композиц╕ю ╕з зерном.
В╕ктор Янукович також поставив запалену лампадку до «Св╕ч╕ пам’ят╕».
Учасники церемон╕╖ вшанували померлих в╕д голоду хвилиною мовчання.
*   *   *
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович взяв участь у церемон╕╖ в╕дкриття нар╕жного каменя п╕д буд╕вництво Мемор╕алу пам’ят╕ жертв репрес╕й 1936-1941 рок╕в. Мемор╕ал буде споруджено на територ╕╖ Нац╕онально-╕сторичного мемор╕ального запов╕дника «Бик╕внянськ╕ могили».
«Мемор╕ал стане символом пам’ят╕ про тих, хто зазнав тяжких мук ╕ несправедливост╕, в╕ддав сво╓ життя заради нашого майбутнього», — наголосив у сво╓му виступ╕ Глава держави.
Президент п╕дкреслив, що Мемор╕ал пам’ят╕ жертв репрес╕й також стане «символом перестороги проти повторення под╕бних трагед╕й на укра╖нськ╕й земл╕».
Сьогодн╕, зауважив В╕ктор Янукович, у день вшанування Укра╖ною пам’ят╕ жертв голодомор╕в, ми згаду╓мо й загиблих жертв тотал╕тарного режиму. «Ми втратили ц╕лий пласт учених, митц╕в, духовних л╕дер╕в, управл╕нц╕в, ╕нженер╕в... Але наш народ вистояв ╕ в╕дродився. Ми зум╕ли перегорнути важк╕ стор╕нки ╕стор╕╖ та знайшли сили, щоб ╕ти дал╕», — сказав Президент.
«Народ досяг сво╓╖ споконв╕чно╖ мети — незалежно╖ та соборно╖ держави», — п╕дкреслив В╕ктор Янукович.
ДОВ╤ДКА. Б╕ля селища Бик╕вня в Ки╖вськ╕й област╕ знаходиться найб╕льше в Укра╖н╕ м╕сце поховання жертв масових пол╕тичних репрес╕й, страчених у Ки╓в╕ органами НКВС в 1930-1940 роках. За даними науковц╕в, у Бик╕вн╕ поховано близько 100-120 тисяч репресованих. На сьогодн╕ за виявленими документами встановлено пр╕звища 14191 особи.
У 1995 роц╕ на виконання Розпорядження Президента в╕д 11 серпня 1994 року «Про заходи щодо вшанування пам’ят╕ жертв пол╕тичних репрес╕й, похованих у селищ╕ Бик╕вня» було засновано Мемор╕альний комплекс жертвам пол╕тичних репрес╕й 1930-х рок╕в. Постановою Уряду в╕д 22 травня 2001 року  на його основ╕ було створено Державний ╕сторико-мемор╕альний запов╕дник «Бик╕внянськ╕ могили». У травн╕ 2006 року Указом Президента запов╕дник отримав статус нац╕онального.
*   *   *
Президент Укра╖ни В╕ктор Янукович ╕ Президент Польщ╕ Брон╕слав Коморовський взяли участь у церемон╕╖ закладання капсул пам’ят╕ до польсько╖ частини Мемор╕алу жертвам тотал╕таризму, що буде споруджений на територ╕╖ Нац╕онального ╕сторико-мемор╕ального запов╕дника «Бик╕внянськ╕ могили». Глави держав вшанували пам’ять громадян Польщ╕ — жертв репрес╕й 1936-1941 рок╕в.
В. Янукович п╕дкреслив, що укра╖нський народ под╕ля╓ б╕ль Польщ╕, пов’язаний ╕з втратою сво╖х син╕в ╕ доньок. «Два братн╕х народи зум╕ли обрати ╓дино в╕рний шлях злагоди ╕ творять сьогодн╕ нову стор╕нку сп╕льно╖ ╕стор╕╖ вза╓морозум╕ння ╕ добросус╕дства», — сказав в╕н.
«Ми повинн╕ ╕ надал╕ сп╕впрацювати в ц╕й свят╕й справ╕, засуджуючи злочини тотал╕тарних режим╕в для запоб╕гання под╕бним трагед╕ям у майбутньому. Нас ╓дна╓ сп╕льна пам’ять, в╕ддан╕сть ╕деалам свободи, миру ╕ гуман╕зму. Нас ╓дна╓ в╕ра у наше сп╕льне ╓вропейське майбутн╓, побудоване на сп╕льних ╓вропейських ц╕нностях», — заявив Глава держави.
До Мемор╕алу були закладен╕ капсули з землею з табор╕в ув’язнених у Староб╕льську, Козельську, Осташков╕, Катин╕ п╕д Смоленськом, табору М╓дний неподал╕к Твер╕, табору П’ятихатки п╕д Харковом, а також капсула з польською землею з Варшави.
Учасники церемон╕╖ вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.
Глави держав поклали кв╕ти до Пам’ятного Хреста та Пам’ятного знака польських поховань.
З╕ свого боку Президент Польщ╕ подякував сво╓му укра╖нському колез╕ за сприяння в питанн╕ спорудження польсько╖ частини Мемор╕алу жертв репрес╕й 1936-1941 рок╕в.
Б. Коморовський наголосив на важливост╕ встановлення ╕сторично╖ справедливост╕ щодо жертв пол╕тичних репрес╕й та г╕дного вшанування ╖хньо╖ пам’ят╕. «Тут ми пам’ятатимемо не т╕льки про б╕ль минулого, а й думатимемо про те, як разом розвивати свободу Польщ╕ та Укра╖ни, свободу в рамках ╕нтегровано╖ ╢вропи», — сказав в╕н.
П╕сля церемон╕╖ В╕ктор Янукович та Брон╕слав Коморовський посп╕лкувалися з р╕дними та близькими громадян Польщ╕, як╕ були репресован╕.
*   *   *
4 листопада 2011 року Президент Укра╖ни доручив Урядов╕ та КМДА п╕дготувати проект концепц╕╖ розвитку ╕сторико-мемор╕ального запов╕дника «Бик╕внянськ╕ могили». Цим  дорученням Глава держави також поставив завдання забезпечити до 1 серпня 2012 року спорудження центрально╖ частини Мемор╕алу жертвам тотал╕таризму.
Питання спорудження на територ╕╖ запов╕дника польсько╖ частини Мемор╕алу було актив╕зовано за результатами зустр╕ч╕ Президент╕в Укра╖ни та Польщ╕ в Ялт╕ восени 2010 року. Зараз ╤нститут нац╕онально╖ пам’ят╕ зд╕йсню╓ заходи з╕ встановлення к╕лькост╕ похованих у Бик╕вн╕ громадян Польщ╕. 4 травня поточного року сп╕льна укра╖нсько-польська експедиц╕я розпочала пошуково-ексгумац╕йн╕ роботи.

 

В Укра╖н╕ ╕сну╓ над╕йна правова база для визнання Голодомору 1932-33 рок╕в геноцидом укра╖нського народу

На цьому наголосив доктор юридичних наук, професор Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖ Володимир Василенко на прес-конференц╕╖ в Ки╓в╕, переда╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. За словами професора, «впродовж останн╕х рок╕в, особливо п╕сля того, як Верховна Рада ухвалила у 2006 роц╕ закон про визнання Голодомору в Укра╖н╕ геноцидом; п╕сля того, як Службою безпеки Укра╖ни було проведене розсл╕дування; п╕сля судових слухань ╕ р╕шення Ки╖вського апеляц╕йного суду в╕д 13 с╕чня 2010 року, який п╕дтвердив висновки сл╕дства, — в Укра╖н╕ створено над╕йне правове п╕д╜рунтя для квал╕ф╕кац╕╖ Голодомору як геноциду».
Укра╖нське сусп╕льство, сказав дал╕ В. Василенко, «у переважн╕й б╕льшост╕ под╕ля╓ думку укра╖нських та заруб╕жних фах╕вц╕в про те, що Голодомор був спланованою акц╕╓ю, метою яко╖ було знищення частини укра╖нсько╖ нац╕╖, тобто був геноцидом». В. Василенко п╕дкреслив важлив╕сть усв╕домлення сусп╕льством причин ╕ насл╕дк╕в ц╕╓╖ трагед╕╖. «Причини трагед╕╖ полягають у тому, що Укра╖на опинилася п╕д б╕льшовицькою окупац╕╓ю. В Укра╖н╕ не ╕снувало уряду, який захищав би громадян Укра╖ни незалежно в╕д етн╕чно╖ приналежност╕», — сказав В. Василенко. На його думку, тод╕шн╓ кер╕вництво СРСР ╕ особисто Стал╕н розглядали Укра╖ну як потенц╕йну небезпеку для  ╕снування комун╕стично╖ ╕мпер╕╖.
Професор Ки╓во-Могилянсько╖ академ╕╖, посилаючись на дан╕ низки експертиз, сказав, що в Укра╖н╕ за пер╕од 1932-1933 рок╕в було виморено голодом 3 млн. 941 тис. людей. За ╕ншими даними, на к╕нець 1934 року в Укра╖н╕ недорахувалися 4 млн. 179 тис. людей. Водночас експерт зазначив, що, на його думку, ц╕ дан╕ неточн╕, оск╕льки «в т╕ роки було практично знищено всю статистичну службу, ╕ н╕хто не ре╓стрував, ск╕льки людей померло, до того ж, ╕снувало спец╕альне розпорядження не вказувати справжню причину смерт╕». Наприклад, розсл╕дуванням було виявлено всього 3300 книг ре╓страц╕╖ смертей, а решту було знищено, зазначив В. Василенко.
Професор вважа╓, що, якби Укра╖на не зазнала колосальних людських втрат унасл╕док Голодомору ╕ Друго╖ св╕тово╖ в╕йни, ╖╖ населення нин╕ становило б приблизно 100 млн. ос╕б.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #41 за 02.12.2011 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9672

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков