Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#33 за 04.11.2011
ЗА ПАТР╤ОТИЗМОМ — У МУЗЕЙ!

Кримська служба - не курорт!

3 листопада — День ракетних в╕йськ ╕ артилер╕╖ Укра╖ни

30 жовтня дислокован╕й у Криму Окрем╕й берегов╕й артилер╕йськ╕й груп╕ ВМС Укра╖ни, де командиром ╓ п╕дполковник Дмитро Козаченко, виповнилося десять рок╕в. А зовс╕м недавно, н╕би у подарунок самим соб╕ до юв╕лею, во╖ни-артилеристи виконали майже 2000 (!) влучних постр╕л╕в з «Град╕в» та «Г╕ацинт╕в» у рамках п╕дсумкових навчань в╕йськ «Адекватне реагування — 2011».
Сьогодн╕ ця частина ╓ нев╕д’╓мною складовою в╕йськ берегово╖ оборони молодого в╕тчизняного флоту, але ╕стор╕я одного з ╖╖ див╕з╕он╕в сяга╓ рок╕в Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни.
У День в╕дкритих дверей, напередодн╕ свята, до во╖н╕в у чорних одностроях зав╕тали школяр╕ к╕лькох с╕мферопольських загальноосв╕тн╕х шк╕л. Хлопчики та д╕вчатка уважно слухали старшого лейтенанта В╕тал╕я Дмитрика, який розпов╕дав про бойовий шлях уславлено╖ Горл╕всько╖ дв╕ч╕ Червонопрапорно╖ ордена Суворова другого ступеня стр╕лецько╖ див╕з╕╖ та про ун╕кальн╕ експонати час╕в во╓нного лихол╕ття.
У Музе╖ бойово╖ слави представлено понад 500 експонат╕в. Це один з найкращих музе╖в у в╕йськових частинах Криму. Цього року його в╕дв╕дало вже близько тисяч╕ учн╕в, студент╕в, представник╕в трудових колектив╕в С╕мферополя та навколишн╕х м╕стечок ╕ селищ, шефи — з Дарницького району м. Ки╓ва та смт. Красногвард╕йське, що у Криму.
Серед експонат╕в, як╕ розм╕щуються у 9 великих залах загальною площею понад 300 квадратних метр╕в, — горд╕сть в╕йськових, гармата Горл╕всько╖ див╕з╕╖ з 14 з╕рками, за к╕льк╕стю п╕дбито╖ ворожо╖ техн╕ки, та д╕орама «Штурм Армянська в 1944 роц╕», яка за сво╖ми масштабами майже не поступа╓ться д╕орам╕ на Сапун-гор╕, а також зразки стр╕лецького озбро╓ння, знайден╕ п╕д час перепоховання во╖н╕в в Армянську.
На в╕дкритих майданчиках, кр╕м ╕сторично╖ в╕йськово╖ техн╕ки, експону╓ться й сучасне озбро╓ння. Про нього розпов╕в майор Вадим Мар’╖н:
— Уся техн╕ка — д╕юча ╕ регулярно використову╓ться п╕д час демонстрац╕йних занять та, звичайно, екскурс╕й. Наприклад, з таких «Град╕в» у вересн╕ 2004 року наш╕ во╖ни-артилеристи вели бойову стр╕льбу на пол╕гон╕ «Чауда» п╕д час зйомок в╕домого к╕ноф╕льму Серг╕я Бондарчука «9 рота».
— А гарматами «Г╕ацинт» у збройних силах озбро╓н╕ лише к╕лька частин, у тому числ╕ ╕ наша. Максимальна дальн╕сть постр╕лу — 28 к╕лометр╕в! — розпов╕да╓ оф╕цер.
П╕сля екскурс╕╖ д╕ти подякували во╖нам-артилеристам за ц╕каву розпов╕дь, а викладач╕ ще й за п╕дтримку п╕д час численних заход╕в в╕йськово-патр╕отичного виховання молод╕. Зокрема, класний кер╕вник 6-А класу С╕мферопольсько╖ г╕мназ╕╖ №11 ╕мен╕ К. А. Треньова Людмила К╕чун сказала:
— Д╕тки у ваш╕й частин╕ уже вдруге, а я — вперше. Бойовий шлях легендарно╖ 126-╖ Горл╕всько╖ див╕з╕╖, яка визволяла Крим в╕д фашист╕в, справля╓ враження. Ми спод╕ва╓мось бути у вас частими гостями.
Юним г╕мназистам серед збро╖ дуже сподобалося. Хлопчики досхочу покрутили гарматн╕ «кол╕щатка».
— Такими сильними гарматами мають бути озбро╓н╕ вс╕ в╕йська. Коли п╕дростемо, будемо захищати свою Батьк╕вщину, як наш╕ артилеристи, — под╕лилися мр╕ями д╕ти.
Цього ж дня на баз╕ берегово╖ частини пройшли вишк╕л 65 студент╕в кафедри в╕йськово╖ п╕дготовки П╕вденного ф╕л╕алу Нац╕онального ун╕верситету б╕оресурс╕в ╕ природокористування Укра╖ни «Кримський агротехнолог╕чний ун╕верситет». Доцент кафедри, полковник запасу, колишн╕й начальник артилер╕╖ 32-го арм╕йського корпусу Михайло Б╕ша разом з командиром частини пров╕в для майбутн╕х лейтенант╕в запасу показове заняття на техн╕ц╕.
П╕дполковник Дмитро Козаченко розпов╕в, що дивиться оптим╕стично на майбутн╓ частини через м╕цний зв’язок покол╕нь, а тому вс╕ляко сприя╓ як молод╕, так ╕ ветеранам. В╕н ╕з задоволенням под╕лився з╕ студентами фактами з сучасного життя бойово╖ частини:
— Нещодавно ми поповнили навчальну базу макетом малого артилер╕йського пол╕гону, на якому артилеристи тренуються дв╕ч╕ на тиждень. Ц╕ тренування дозволяють без використання бо╓припас╕в п╕дготувати оф╕церський склад та сержант╕в частини до виконання вогневих завдань бойовим постр╕лом, — п╕дкреслив оф╕цер.
Сьогодн╕ в╕йськовики — важлива опора для осв╕тян та вс╕╓╖ громади С╕мферополя. Вони проводять шефство над чотирнадцятьма школами. П╕д оп╕кою во╖н╕в також один ╕з сиротинц╕в — Красногвард╕йська школа–╕нтернат. Налагоджена т╕сна сп╕впраця ╕ з м╕ською адм╕н╕страц╕╓ю.
Для столиц╕ Автономно╖ Республ╕ки Крим во╖ни берегово╖ оборони вже давно стали сво╓р╕дною «в╕зит╕вкою». Без почесних варт, салютних груп, парадних розрахунк╕в во╖н╕в у чорних одностроях не обходиться жоден з в╕дпов╕дальних урочистих заход╕в.
У грудн╕ 2009 року за важливий внесок у розвиток м╕ста С╕мферополя, в╕йськово-патр╕отичне виховання молод╕ берегов╕й артилер╕йськ╕й груп╕ присво╓но почесне найменування С╕мферопольська.
Заступник командира реактивного див╕з╕ону з виховно╖ роботи майор Вадим Мар’╖н розпов╕в ╕ про контрактну службу.
— Сьогодн╕ контрактник╕в близько 70 в╕дсотк╕в. Вони забезпечен╕ житлом ╕ проживають у казарм╕ пол╕пшеного типу. У помешканнях — ремонт за ╓вропейськими стандартами. ╤ хоча контрактник першого року служби отриму╓, як за цив╕льними м╕рками, небагато — 1300 гривень, а сержант — близько 2 тисяч, у нас ╓ сво╖ в╕дчутн╕ переваги. Ми забезпечу╓мо житлом, майном, харчуванням ╕ пост╕йною зарплатою. А це важливо для людей, особливо в часи кризи. Недарма в арм╕╖ завжди бачать стаб╕льн╕сть, — розпов╕да╓ в╕н.
Юнак╕в щоденно зм╕цню╓ ╕ згуртову╓ в╕йськова служба, в╕дчуття високого державного обов’язку, численн╕ пол╕гонн╕ заняття та наближен╕ до бойових ситуац╕╖. З 2007 року частина вважа╓ться одним з найкращих бойових в╕йськових п╕дрозд╕л╕в ВМС ЗС Укра╖ни.

Олександр ГЕОРГ╤╢В
Фото автора

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #33 за 04.11.2011 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9564

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков