Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3269)
З потоку життя (6506)
Душі криниця (3527)
Українці мої... (1470)
Резонанс (1508)
Урок української (992)
"Білі плями" історії (1677)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
НЕМА╢ Н╤ЯКОГО СЕПАРАТИЗМУ
Нещодавно я прочитав першу частину книги б╕йця добровольчого батальйону особливого призначення...


В╤ТАННЯ З МИНУЛОГО – З В╤РОЮ У МАЙБУТН╢!
Цей «в╕тальний з г╕рчинкою» в╕рш севастопольського поета ╕ журнал╕ста ╤вана Левченка...


Серг╕й Дзюба, Артем╕й К╕рсанов, автори сценар╕ю та книги «Заборонений»: СТУС В ХХ СТОР╤ЧЧ╤ – Ф╤ГУРА НЕ МЕНША ЗА ШЕВЧЕНКА
В укра╖нський к╕нопрокат 5 вересня 2019 року виходить б╕ограф╕чна стр╕чка...


ЗДОЛАТИ РОС╤Ю
Нещодавно ки╖вське видавництво «Холодний Яр» випустило в св╕т другу книгу сер╕╖...


В╤Н ДЛЯ УС╤Х СТОЛ╤ТЬ
На свят╕ вкотре наголошувалося, яку славу та велич прин╕с для Укра╖ни наш Кобзар, а його творча...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "Урок української"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#11 за 02.09.2011
ФОРУМ ЯК ЧИННИК КОНСОЛ╤ДАЦ╤╥ Ж╤НОЧИХ ОРГАН╤ЗАЦ╤Й

 Голова Севастопольського Союзу укра╖нок Богдана Процак щойно повернулася з╕ Львова, де брала участь у М╕жнародному форум╕ укра╖нських ж╕ночих орган╕зац╕й. Цей Форум – довол╕ масштабна под╕я державного значення, що з╕брала представник╕в укра╖нських ж╕ночих орган╕зац╕й з 12 кра╖н св╕ту та 16 областей Укра╖ни.
 Кр╕м представник╕в ж╕ночих орган╕зац╕й участь у заход╕ взяли  представники р╕зних громадських орган╕зац╕й та влади: Михайло Цимбалюк, голова Льв╕всько╖ обласно╖ державно╖ адм╕н╕страц╕╖, Олег Панькевич, голова Льв╕всько╖ обласно╖ ради, Андр╕й Садовий, голова Льв╕всько╖ м╕сько╖ ради, Юр╕й Бобало, ректор Нац╕онального ун╕верситету «Льв╕вська пол╕техн╕ка», доктор техн╕чних наук, професор, Мар╕я Шкамбара, голова Св╕тово╖ федерац╕╖ укра╖нських ж╕ночих орган╕зац╕й, Л╕л╕я Григорович, голова Союзу укра╖нок Укра╖ни, народний депутат Укра╖ни, Атена Пашко, почесний голова Союзу укра╖нок Укра╖ни, голова фонду ╕м. В. Чорновола.
 Координатором п╕дготовки Форуму виступив М╕жнародний ╕нститут осв╕ти, культури та зв’язк╕в з д╕аспорою Нац╕онального ун╕верситету «Льв╕вська пол╕техн╕ка».
 Про пл╕дну працю укра╖нських ж╕нок з  р╕зних куточк╕в планети пан╕ Процак погодилася розпов╕сти читачам «КС», бо саме цю газету вона взяла ╕з собою до Львова.
 - З якою метою проводився Форум та хто його ╕н╕ц╕ював?
 - ╤н╕ц╕ювала Форум Св╕това федерац╕я укра╖нських ж╕нок СФУЖО. Орган╕зац╕я заснована в 1948 роц╕ на Св╕товому Конгрес╕ Укра╖нського Ж╕ноцтва у Ф╕ладельф╕╖. Сьогодн╕ вона репрезенту╓ ж╕ноч╕ орган╕зац╕╖ у 18 кра╖нах св╕ту. Присутн╕сть СФУЖО на нарадах Орган╕зац╕╖ Об’╓днаних Нац╕й да╓ можлив╕сть в╕дстежувати  проблеми укра╖нсько╖ ж╕нки в Укра╖н╕ та за ╖╖ межами.  
 Укра╖нськ╕ ж╕нки, як╕ проживають у р╕зних куточках планети, прагнуть допомагати Укра╖н╕ у вир╕шенн╕ сусп╕льних проблем та шукають методи сп╕впрац╕ з нашою державою. У рамках Форуму в╕дбулася М╕жнародна науково-практична конференц╕я «Укра╖нський ж╕ночий рух у сучасному св╕товому та укра╖нському вим╕р╕». На обговорення були винесен╕ питання представництва укра╖нських ж╕ночих орган╕зац╕й у м╕жнародних структурах, консол╕дац╕╖ укра╖нських ж╕ночих орган╕зац╕й в Укра╖н╕ та св╕т╕, укра╖нський ж╕ночий рух як фактор гендерно╖ р╕вност╕ та ╕нш╕.
 Св╕тов╕ укра╖нськ╕ ж╕ноч╕ орган╕зац╕╖ ставлять перед собою завдання сприяти в╕дродженню укра╖нсько╖ нац╕╖,  розбудов╕ громадянського сусп╕льства, п╕двищенню соц╕ального статусу ж╕нки в кра╖н╕, подоланню дискрим╕нац╕╖ ж╕нок, вихованню серед ж╕нок державних та громадських л╕дер╕в.
 На секц╕йних зас╕даннях учасники Форуму працювали над такими питаннями, як: культивування нац╕онально-родинних ц╕нностей, роль ж╕нки у боротьб╕ за школи з укра╖нською мовою навчання, плекання традиц╕йних ц╕нностей укра╖нсько╖ культури тощо.
 
Записала
 Л╕д╕я СТЕПКО
 м. Севастополь

***
 Редакц╕я «Кримсько╖ св╕тлиц╕» зверта╓ться до читач╕в ╕з закликом - давайте гуртом в╕дродимо традиц╕йн╕ п╕сенн╕ свята, як╕ газета проводила к╕лька рок╕в тому. Пропону╓мо у жовтн╕, на Покрову, повторити ф╕нальний конкурсний концерт 2009-го року, у якому брали участь сам╕ читач╕. Просимо самод╕яльних артист╕в, як╕ хот╕ли б знову виступити на п╕сенному свят╕, п╕дтвердити свою участь у ньому.
Телефонуйте: (0652) 51-13-24.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #11 за 02.09.2011 > Тема "Урок української"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=9303

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков