Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4365)
З потоку життя (7291)
Душі криниця (4018)
Українці мої... (1627)
Резонанс (2008)
Урок української (1004)
"Білі плями" історії (1820)
Крим - наш дім (785)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (240)
Бути чи не бути? (205)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (160)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
«Д╤ДУСЬ ПО╥ХАВ»
Експерт заявив, що псих╕ка Пут╕на остаточно дала зб╕й…


ПАРАНОЯ ПУТ╤НА
Якого регресу зазнавали погляди л╕дера рос╕╖ упродовж б╕льш як двох десятк╕в рок╕в його...


ПАРЛАМЕНТ БРИТАН╤╥ ВИЗНАВ ГОЛОДОМОР ГЕНОЦИДОМ УКРА╥НСЬКОГО НАРОДУ
╤сторична справедлив╕сть ╓ "ключем до розум╕ння, хто ╕ що ╓ справжн╕м злом"…


Ц╤ ПРОЦЕСИ БУДУТЬ ПОСТ╤ЙНИМИ ДО ПОВНО╥ ПЕРЕМОГИ УКРА╥НИ У В╤ЙН╤
Дан╕лов не виключа╓ появу рос╕йських добровольц╕в у Брянськ╕й, Курськ╕й, Воронезьк╕й областях…


НЕБЕЗПЕЧНО ДЛЯ ПУТ╤НА: ЯКА РЕАЛЬНА МЕТА “Б╢ЛГОРОДСЬКО╥ ОПЕРАЦ╤╥”?
Курська, Брянська, Б╓лгородська област╕ — це понад 700 км кордону з Укра╖ною. Повн╕стю...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 18.03.2011
«НЕЗЛИМ ТИХИМ СЛОВОМ...»

 «И что за диво – издалека,
 Подобно сотням беглецов,
 На ловлю счастья и чинов
 Заброшен к нам по воле рока,
 Смеясь, он дерзко презирал
 Земли чужой язык и нравы.
 Не мог щадить он нашей славы,
 Не мог понять
 в сей миг кровавый,
 На что он руку поднимал!»

 Ви не помиля╓тесь, у цьому в╕рш╕ М. Лермонтова йдеться про О. Пушк╕на ╕ Дантеса, чужинця, який нав╕ть не здатен був усв╕домити ско╓ного ним злочину. У цьому зв’язку таке запитання: чи може ведучий телепередач╕ «Большая политика» рос╕янин ╢вген Кисельов, який рок╕в зо два тому (а чи менше) «прописався» у Ки╓в╕, адекватно ставитися до укра╖нських святинь, скаж╕мо, до Тараса Григоровича Шевченка, якого в школ╕ не вивчав, з метою п╕двищення ерудиц╕╖ не читав, з котрим н╕коли не дихав сп╕льним пов╕трям?
 На телепередач╕, частина яко╖ була присвячена дню пам’ят╕ Т. Шевченка, зам╕сть твор╕в самого поета в╕н цитував О. Бузину та бузин╕ст╕в. Зг╕дно з цими джерелами, Т. Шевченко був «светским щеголем, который разыгрывал из себя кобзаря», п’яницею, блазнем-невдахою ╕ дуже посередн╕м л╕тератором. Т╕ цитати з великих, як╕ наводив пан Кисельов (одна до одно╖), не об╕йшли ╕ кримську шов╕н╕стичну пресу ╕ нав╕ть тор╕к примусили мене в╕дреагувати на них публ╕кац╕╓ю в «КС». Та одна справа, коли вислугову╓ться перед спонсорами якась м╕стечкова газета, ╕ зовс╕м ╕нша – коли людським розумом ман╕пулю╓ один ╕з пров╕дних укра╖нських телеканал╕в «╤нтер».
 «Заброшен к нам по воле рока», пан Кисельов н╕коли не приховував сво╓╖ симпат╕╖ до Олеся Бузини, якого запрошував практично на вс╕ сво╖ програми. За добу п╕сля роковин смерт╕ людини, що ╓ для нас уособленням укра╖нського духу, нав╕ть, як теж говорилося на програм╕, ф╕ксатором генетичного коду нац╕╖, ╢вген Кисельов допов╕в про вс╕ ╖╖ вади ╕ пороки та не╕дентичн╕сть щодо того образу, який побуту╓ в народ╕. Бо як же в╕н м╕г любити укра╖нську мову, а писати щоденники рос╕йською, ╕ якби в╕н був бунтарем та правдолюбцем, не шанували б його за радянсько╖ влади, а якби д╕йсно був ген╕альним, ним би зачитувалися за кордоном. В пошуках нових аргумент╕в, як╕ б св╕дчили, що ф╕гура Т. Шевченка – «дута», ведучий з над╕╓ю звернувся до пана Бузини, спод╕ваючись, що той написав з цього приводу якийсь новий «науковий» опус, н╕бито щойно в╕днайшлися пов’язан╕ з Тарасом Григоровичем нов╕ документи або ж воскресла одна ╕з «коханок» цього «св╕тського лева».
 Але хоча над╕╖ ведучого на активну ╕ продуктивну м╕фотворч╕сть з боку його протеже не справдилися, невдовз╕ дискус╕я переросла... у б╕йку. П╕д гарячу руку О. Бузина не пошкодував ╕ ведучого, якого звинуватив у продажност╕, певне, щодо запрошення тих чи ╕нших учасник╕в програми та власно╖ повед╕нки.
 ╤ хоча кульм╕нац╕ю потасовки нав╕ть довелося приховати за позаплановою рекламною паузою, ╢вген Кисельов продовжував провокувати присутн╕х ╕ розм╕рковувати, що Тарас Григорович ус╕ ц╕ майже дв╕ст╕ рок╕в був не ст╕льки художником та поетом, ск╕льки ф╕гурою, дуже зручною для проведення «Большой политики» за ус╕х уряд╕в ╕ формац╕й.
 ╤ тут гост╕ програми таки не витримали, попри майже несум╕сну парт╕йну приналежн╕сть, обм╕нюючись шпильками, вони об’╓дналися. Людина, портрет яко╖ вони з дитинства бачили поряд з ╕коною на покут╕, виявилася ╖м дорожчою за патякання рос╕йського телеведучого, який регулярно нагадував ╖м про порядн╕сть: це стосувалося табу щодо згадки про Олеся Бузину за його в╕дсутност╕ (адже того було видворено ╕з зали).
 А ось на Тараса Григоровича под╕бне табу не поширювалося. Та укра╖нська громада змогла-таки його захистити. Щодо повед╕нки пана Кисельова (чужинця, ╕, перш за все, за духом), це залишиться на сов╕ст╕ тих, хто дозволив йому масово «виховувати» ╕ «об’╓днувати» укра╖нц╕в. Ц╕каво, а якби йшлося про якусь близьку телеведучому людину, чи став би в╕н отак збиткуватися над ╖╖ пам’яттю у дн╕ скорботних роковин?
 Трохи розминувся з ╕стиною пан Кисельов ╕ наголошуючи, що Тарас Григорович за кордоном ╓ людиною малов╕домою, та п╕дштовхуючи до в╕дпов╕дних висновк╕в. За даними Кримського наукового товариства ╕м. Т. Г. Шевченка, к╕льк╕сть його пам’ятник╕в у св╕т╕ чи не рекордна – понад 300, ╕ це не з подач╕ якихось аг╕татор╕в, - просто укра╖нськ╕ м╕гранти вважали за потр╕бне, побудувавши д╕м ╕ посадивши дерево, пустити ╕ сво╓ духовне кор╕ння, аби чужа земля стала для них р╕дною.
 Заздрите, господа-панове? Це ваша справа. Але будьте хоч трохи дел╕катн╕шими ╕ обачн╕шими.
 
Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8773

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков