Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КРИМУ ЗАГАРБНИКИ В╤ДНОВЛЮЮТЬ БО╢ЗДАТН╤СТЬ П╤ДРОЗД╤Л╤В
Противник продовжу╓ вживати заход╕в для поповнення сво╖х втрат.


КЕРУВАЛИ П╤ДРИВОМ КАНАЛУ
Заступнику командувача чф рф заочно пов╕домили про п╕дозру у п╕дрив╕ П╕вн╕чно-Кримського каналу.


КРИМОСУДДЯ
Викрадену журнал╕стку Данилович катували у буд╕вл╕ фсб в Криму.


УКРА╥НА Н╤КОЛИ НЕ ВИЗНА╢ КРИМ ЧАСТИНОЮ РФ
Президент Укра╖ни Володимир Зеленський наголошу╓, що Укра╖на н╕коли не визна╓ Крим частиною...


КАНАДСЬКИЙ ПАРЛАМЕНТ ВИЗНАВ ГЕНОЦИДОМ ДЕПОРТАЦ╤Ю КРИМСЬКИХ ТАТАР
Палата громад Канади визнала масову депортац╕ю кримських татар стал╕нським режимом в 1944 роц╕...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 18.03.2011
ПОЛ╤ТИЧНО ПЕРЕСЛ╤ДУВАНИЙ ЧИ ХУЛ╤ГАН-ЕКСТРЕМ╤СТ?

Обличчя влади
 
 Кримська м╕л╕ц╕я розшуку╓ за ско╓ння крим╕нального злочину депутата Верховно╖ Ради Криму в╕д Компарт╕╖ В’ячеслава Захарова. Про це Рад╕о Свобода пов╕домили у В╕дд╕л╕ зв’язк╕в з громадськ╕стю Головного управл╕ння МВС Укра╖ни в Криму. Правоохоронц╕ ╕нкрим╕нують депутатов╕-комун╕сту зл╕сне хул╕ганство. Тим часом народний депутат Леон╕д Грач, який нещодавно очолив Комун╕стичну парт╕ю роб╕тник╕в ╕ селян, пов╕домив, що В’ячеслав Захаров перебува╓ за межами Укра╖ни ╕ повернеться, як т╕льки припиниться «пол╕тичне пересл╕дування» комун╕ста.
 Крим╕нальна справа, за якою проходить депутат кримського парламенту В’ячеслав Захаров, була порушена Прокуратурою Криму ще 14 жовтня минулого року за ознаками хул╕ганських д╕й ╕з боку пол╕тика. Того дня б╕ля прим╕щення Кримського рескому Компарт╕╖ у С╕мферопол╕ проходив м╕тинг актив╕ст╕в «Парт╕╖ нового покол╕ння Укра╖ни». М╕ж учасниками акц╕╖ протесту ╕ членами КПУ виникла сварка, а пот╕м ╕ б╕йка, в як╕й активну участь брав В’ячеслав Захаров. В результат╕ цього ╕нциденту один ╕з учасник╕в м╕тингу отримав травми ╕ звинуватив депутата у навмисному спричиненн╕ йому т╕лесних ушкоджень.
 Одразу п╕сля порушення крим╕нально╖ справи пол╕тик ви╖хав ╕з Криму ╕ на виклики сл╕дчого не з’являвся. Вдома у Захарова та у помешканн╕ його доньки правоохоронц╕ провели обшуки, вт╕м, самого депутата не знайшли. В кримськ╕й м╕л╕ц╕╖ пов╕домили, що в╕н дос╕ у розшуку.
 Днями л╕дер КПРС Леон╕д Грач заявив, що «за порадою» однопарт╕йц╕в В’ячеслав Захаров перебува╓ у Соч╕ в Рос╕╖ — «прогулю╓ться, диха╓ пов╕трям».
 В ╕нтерв’ю Рад╕о Свобода Леон╕д Грач назвав справу проти його соратника «пол╕тичним замовленням» ╕ пор╕вняв Захарова з Юр╕╓м Луценком та ╕ншими високопосадовцями в уряд╕ Юл╕╖ Тимошенко. «У крим╕нальн╕й справ╕ доказ╕в нема╓. Це виключно пол╕тична розправа. Причому лише з пол╕тичних мотив╕в. Жодних економ╕чних чи комерц╕йних. Ось так режим показу╓ ще раз сво╓ обличчя, що в╕д демократ╕╖ в╕н наст╕льки далекий, як Крим в╕д Сиб╕ру», — вважа╓ Леон╕д Грач.
 Протилежно╖ думки дотримуються представники ╕нших опозиц╕йних пол╕тичних сил автоном╕╖. Л╕дери низки правих орган╕зац╕й прив╕тали зусилля правоохоронц╕в ╕ закликали ╖х знайти ╕ покарати В’ячеслава Захарова, якого вважають «пол╕тичним екстрем╕стом» ╕ «заб╕якою з депутатським мандатом».
 Голова кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖ Олег Фомушк╕н розпов╕в Рад╕о Свобода, що згаданий депутат багато раз╕в був пом╕чений у силових акц╕ях комун╕ст╕в ╕ як учасник, ╕ як ╖хн╕й орган╕затор.
 «В╕н неодноразово брав активну участь у зрив╕ заход╕в, що проводилися патр╕отичною громадськ╕стю Криму — прес-конференц╕й, круглих стол╕в, п╕кет╕в ╕ молебн╕в. Два роки тому ми вже були вимушен╕ звертатися до м╕л╕ц╕╖ з вимогою притягти його до в╕дпов╕дальност╕ за силовий зрив нашого аг╕тац╕йного заходу. В╕н насправд╕ ╓ крим╕нальним авторитетом, якому сл╕д в╕дпов╕дати за сво╖ вчинки», — заявив Фомушк╕н.
 Олег Фомушк╕н нагадав, що Захаров, якого в╕н вважа╓ «яструбом серед комун╕ст╕в», мав стосунок до силового захоплення його однопарт╕йцями студ╕╖ Держтелерад╕окомпан╕╖ «Крим» у 2008 роц╕, у спроб╕ штурму Будинку оф╕цер╕в у С╕мферопол╕ того ж року, у блокуванн╕ с╕мферопольського Кафедрального собору УПЦ Ки╖вського Патр╕архату та у напад╕ на учасник╕в конференц╕╖ з питань Голодомору у 2007 роц╕. Вт╕м, за час╕в керування м╕л╕ц╕╓ю Юр╕╓м Луценком ╕ Василем Цушком правоохоронц╕ н╕чого поганого у д╕ях депутата-комун╕ста не вбачали.
 Не цурався В’ячеслав Захаров ╕ б╕йок у м╕сцевому парламент╕. Востанн╓ у Верховн╕й Рад╕ Криму в╕н з╕штовхнувся навкулачки з членом фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Юхимом Ф╕ксом 22 вересня минулого року. У новому парламент╕ автоном╕╖ б╕йок ще не було. Можливо, тому, що з початку його роботи В’ячеслав Захаров там не з’являвся.
 
Володимир ПРИТУЛА.
 
 На фото: В’ячеслав Захаров на одному з м╕тинг╕в кримських комун╕ст╕в (фото 2008 року).
 
 * * *
 ТИМ ЧАСОМ...

47% укра╖нц╕в сьогодн╕ проголосували б за збереження СРСР, св╕дчать результати соц╕олог╕чного опитування, проведеного компан╕╓ю Research&Branding Group.
 Якби зараз в╕дбувся референдум, на який було б винесене таке саме питання, як на референдум╕ 17 березня 1991 року: «Чи вважа╓те Ви необх╕дним збереження СРСР як оновлено╖ федерац╕╖ р╕вноправних суверенних республ╕к, в як╕й повною м╕рою гарантуватимуться права ╕ свободи людини будь-яко╖ нац╕ональност╕?», то 47% опитаних в╕дпов╕ли б «Так». «Н╕» в╕дпов╕ли б 33% опитаних, 20% не брали б участ╕ в голосуванн╕.
 При цьому на запитання, винесене на референдум 1 грудня 1991 року: «Чи п╕дтверджу╓те Ви Акт проголошення Незалежност╕ Укра╖ни?», сьогодн╕ також позитивно б в╕дпов╕ла б╕льш╕сть укра╖нц╕в. Зокрема, «Так» в╕дпов╕в би 51% опитаних, «Н╕» - 26%, 23% не голосували б.
 Соц╕ологи в╕дзначають, що в рег╕ональному розр╕з╕ прихильник╕в збереження СРСР б╕льше серед жител╕в п╕вденного Сходу (61%) ╕ людей старшого покол╕ння (60%). Прихильники Незалежност╕ переважають серед жител╕в Зах╕дно╖ Укра╖ни (82%) ╕ молод╕ (59%).
 Опитування проводилося 1-9 березня методом особистого ╕нтерв’ю в 24 областях Укра╖ни ╕ АР Крим. Обсяг виб╕рково╖ сукупност╕ становив 2075 ос╕б. Оч╕кувана середня похибка виб╕рки - 2,2%.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8771

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков