Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4233)
З потоку життя (7276)
Душі криниця (3915)
Українці мої... (1558)
Резонанс (1793)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (537)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (106)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (109)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
КРИМ 1944. ЗЛОЧИН БЕЗ КАРИ – ФУНДАМЕНТ НОВОГО ЗЛОЧИНУ
78 рок╕в тому кримських татар поголовно назвали зрадниками ╕ позбавили Батьк╕вщини.


ДЕПОРТАЦ╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ - СВ╤ДОМИЙ ЗЛОЧИН ТИРАН╤╥ ПРОТИ ЛЮДСТВА
«Сьогодн╕ ми знову зверта╓мось до того, що було пережито тод╕…»


«КРИМСЬКОТАТАРСЬКИЙ НАРОД ВИСТОЯВ. ВИСТОЯТЬ ╤ ВС╤ УКРА╥НЦ╤»
рф зд╕йснювала геноцид кримських татар у 1944-му, а тепер хоче знищити укра╖нц╕в…


╤СТОР╤Я КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ МА╢ ШАНС ЗАЗВУЧАТИ УКРА╥НСЬКОЮ
30 липня на платформ╕ “Велика ╤дея” стартувала кампан╕я збору кошт╕в про╓кту...


ФЛЕШМОБ «БУДЕМО РАЗОМ»
У Ки╓в╕ запущено флешмоб «Будемо разом» на п╕дтримку людей, що проживають на...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Крим - наш дім"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#8 за 18.03.2011
ЧИМ ЗАГРОЖУ╢ ЗАТОПЛЕНА В ЧОРНОМУ МОР╤ Х╤М╤ЧНА ЗБРОЯ?

 ╤нформац╕ю про понад тисячу металевих бочок з бойовими отруючими речовинами, як╕ потопили вздовж кримського узбережжя на початку в╕йни, щоб вони не д╕сталися фашистам, нин╕ активно обговорюють в╕тчизнян╕ ЗМ╤. Жахають тим, що «зак╕нчився терм╕н придатност╕ бочок, вм╕сту одн╕╓╖ тако╖ вистачить для знищення всього живого в рад╕ус╕ 40 км, тож небезпечн╕ для життя лю╕з╕т, ╕прит, зар╕н, заман можуть просочитися у воду, а координати затоплення якраз сп╕впадають з улюбленими курортниками м╕сцями». Так нами ж рекламу╓ться п╕дкинута перед курортним сезоном рос╕йськими телеканалами чергова «гаряча тема». Тор╕к, прим╕ром, не менш завзято наш╕ ЗМ╤ реагували на ╕нформац╕ю рос╕ян, буц╕мто вс╕ пляж╕ п╕вострова засипан╕ шприцами, зараженими СН╤Дом.
 Яка ж ситуац╕я насправд╕? «Ми б не хот╕ли наганяти страху на мешканц╕в Криму. Проблема справд╕ ╓, ми зна╓мо, де знаходяться ц╕ ╓мност╕», - заявили в Департамент╕ цив╕льного захисту МНС Укра╖ни. Вже встановили м╕сцезнаходження 500 бочок ╕ визначили 11 район╕в затоплення. Зокрема, контейнери виявили поблизу Феодос╕╖, Алушти ╕ Ласт╕вчиного гн╕зда.
 У в╕домств╕ заспокоюють, що небезпеки зараження води ╕ територ╕╖ на п╕востров╕ нема╓.
 «Ц╕╓ю проблемою займа╓мося з 90-х зг╕дно програми пошуку ╕ знешкодження залишк╕в х╕мзбро╖. Укра╖на – ╓дина держава, яка протягом останн╕х14 рок╕в в╕днаходить так╕ речовин та ╖х знешкоджу╓. Всього за цей час обстежено б╕льше 30 кв. км акватор╕╖ моря. У результат╕ роб╕т обстежен╕ й визнан╕ придатними для рекреац╕йно╖ й господарсько╖ д╕яльност╕ значн╕ акватор╕╖ поблизу узбережжя Ялти, Алушти, Алупки, Одеси, Очакова та ╕нших м╕ст. В район╕ Севастополя ╕ Керченсько╖ протоки виявлен╕ й знешкоджен╕ практично вс╕ об’╓кти ╕з залишками х╕мзбро╖ на доступних для водолаз╕в глибинах», - заявили в прес-служб╕. ╤ додали, що задля повного завершення циклу запланованих заход╕в МНС Укра╖ни продовжу╓ програму до 2014 року. Щоправда, ф╕нансування програми запланували на 48 млн. грн., а вид╕лено було 55%.
 «Через гучний резонанс пов╕домлень ЗМ╤ ми провели лабораторн╕ досл╕дження якост╕ морсько╖ води ╕ стану дна прибережно╖ зони в район╕ Ласт╕вчиного гн╕зда», - пов╕домили у МНС Криму. П╕д час цих роб╕т, заявили у в╕домств╕, високотоксичних х╕м╕чних речовин або здатних негативно вплинути на здоров’я громадян, не виявлено. В планах - законсервувати бочки в контейнери, що дасть ще 200-300 рок╕в безпеки. А вчен╕ опром╕нять отруту спец╕альними частотами на молекулярному р╕вн╕, що зробить х╕м╕кати нешк╕дливими. Заспокоюють ╕ вчен╕. «Контейнери занесен╕ шаром мулу й п╕ску на глибин╕ 150 м в 12 км в╕д берега, за умов тиску й температури на дн╕ моря - речовини нешк╕длив╕. Вони, як гума, не можуть витекти», - запевнив завкафедрою орган╕чно╖ б╕ох╕м╕╖ Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету Василь Чирва. На думку вченого, це типова чергова страшилка рос╕йських ЗМ╤ напередодн╕ курортного сезону, сус╕ди розпускають чутки, щоб ╖х громадяни вл╕тку в╕дпочивали на сво╖х курортах, а не укра╖нських. Кр╕м того, Азово-Чорноморська еколог╕чна ╕нспекц╕я й СЕС Криму проводять пост╕йний мон╕торинг стану морсько╖ води, й дос╕ проведен╕ х╕м╕чн╕ анал╕зи ╕ забори води перевищень вм╕сту високотоксичних речовин не виявили.
 М╕ж тим, за ╕ншими досл╕дженнями еколог╕в, наприклад, поблизу Ласт╕вчиного гн╕зда вм╕ст забруднення води значно вище норми, а деяк╕ бочки вже пошкоджен╕. На замовлення М╕неколог╕╖ Укра╖ни експерти проф╕льно-еколог╕чного п╕дпри╓мства «С╕тал», що займа╓ться очисткою морсько╖ акватор╕╖, встановили м╕сце знаходження п╕втисяч╕ бочок й визначили 11 район╕в ╖х затоплення. «Теоретично припуска╓мо, що цього року можлив╕ розломи цих контейнер╕в, оск╕льки терм╕н придатност╕ ╖х якраз вичерпався, - вважа╓ директор «С╕тала» Геннад╕й Рубцов. Тако╖ ж думки ╕ вчен╕ харк╕всько╖ науково╖ лаборатор╕╖ «Во╓нконве╓р 43». А у останн╕х висновках спец╕ально╖ ком╕с╕╖ зазначено, що п╕д час в╕днайдення затоплено╖ х╕м╕чно╖ збро╖ з допомогою комплексу «Пошук» обстежена значна частина чорноморського узбережжя Криму площею 1500 квадратних к╕лометр╕в. Виявлено 9 район╕в ╕з затопленими контейнерами, зокрема - 2 з х╕м╕чним бо╓запасом загальною к╕льк╕стю контейнер╕в - 428 одиниць. Серед них, зг╕дно з цими даними, 49 контейнер╕в лежать в мор╕ б╕ля селища Чорноморське. В Керченськ╕й затоц╕ неподал╕к селища Ельтиген знайдено 11 контейнер╕в. Один х╕мбо╓запас зал╕г в район╕ мису ╤лл╕ в Феодос╕йськ╕й затоц╕. В район╕ мису Опасний б╕ля Алупки зосереджено 66 небезпечних контейнер╕в, б╕ля Ласт╕вчиного гн╕зда на узбережж╕ Ялти - 60 контейнер╕в, б╕ля мису Сотера на узбережж╕ Алушти - 70 контейнер╕в, мису Каябаш╕ в Балаклавськ╕й бухт╕ - 80 контейнер╕в з х╕м╕╓ю, в район╕ севастопольських мис╕в Херсонес ╕ Ф╕олент - 27 контейнер╕в, б╕ля мису Лукул зах╕дно╖ частини кримського узбережжя - 65 контейнер╕в. Зг╕дно з висновками ком╕с╕╖, п╕сля розшифровки зн╕мк╕в ╕з космосу точн╕сть координат затоплень х╕мречовин визначена з допуском похибки у 10-15 метр╕в.
 За попередн╕ми пов╕домленнями ЗМ╤, 1200 металевих бочок з бойовими отруюючими речовинами лежать уздовж всього узбережжя Криму з 1941 року. Тим часом кер╕вники Криму добре про╕нформован╕ про цю проблему. Але зам╕сть конкретних д╕й… на досл╕дження вчених наклали гриф секретност╕, а результати досл╕джень «С╕тала» в ╕нтерв’ю журнал╕стам заперечують. Дивно також, що роботи з пошуку й нейтрал╕зац╕╖ небезпечних бочок не передбачен╕ н╕ в ц╕льов╕й держпрограм╕ «Еколог╕чно безпечний Крим», н╕ в заходах з п╕дготовки до нового курортного сезону. А влада Рос╕йсько╖ Федерац╕╖… про╕гнорувала запит МНС Укра╖ни надати ╕нформац╕ю з арх╕в╕в про координати район╕в затоплення х╕мзбро╖ в Чорному мор╕, що, зв╕сно, не полегшить нам подальшу роботу з ╖╖ знешкодження. «Рос╕яни не надали укра╖нським колегам необх╕дну ╕нформац╕ю нав╕ть п╕сля того, як в╕дпов╕дне прохання було озвучено на зустр╕ч╕ президент╕в двох кра╖н», - пов╕домили ЗМ╤. Це питання також п╕дняли наш╕ в╕йськовики на зустр╕ч╕ делегац╕й М╕ноборони Укра╖ни й Рос╕╖, але… в╕дпов╕д╕ нема╓ й дос╕.
 В╕дсутн╕сть точних координат район╕в затоплення старо╖ х╕мзбро╖ значно ускладню╓ виконання програми ╖╖ в╕днайдення у виключн╕й (морськ╕й) економ╕чн╕й зон╕, територ╕альному мор╕ й внутр╕шн╕х водах Укра╖ни, в╕дзначили наш╕ в╕дпов╕дальн╕ в╕домства.
 За р╕зними оц╕нками, вздовж всього узбережжя Криму нин╕ лежить до 1200 тонн отруюючих речовин. Починати утил╕зац╕ю бочок з х╕м╕чною збро╓ю цього року, вочевидь, не планують, оск╕льки в бюджет╕ на цю справу кошти не передбачен╕.

В╕ктор ХОМЕНКО.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #8 за 18.03.2011 > Тема "Крим - наш дім"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8770

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков