Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3239)
З потоку життя (6464)
Душі криниця (3517)
Українці мої... (1465)
Резонанс (1508)
Урок української (990)
"Білі плями" історії (1675)
Крим - наш дім (532)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (237)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ЧЕРЕЗ ВИБУХ НА РОС╤ЙСЬКОМУ В╤ЙСЬКОВОМУ ПОЛ╤ГОН╤ ЗАГИНУЛИ П'ЯТЬ ПРАЦ╤ВНИК╤В «РОСАТОМУ»
П'ять сп╕вроб╕тник╕в держкорпорац╕╖ "Росатом" загинули, ще тро╓ отримали травми в результат╕...


РОС╤Я. НА ЩОТИЖНЕВ╤ АКЦ╤╥ ОПОЗИЦ╤╥ - ЩОДЕНН╤ РЕПРЕС╤╥ ВЛАДИ
Майбутн╓ рос╕йського протесту “в╕д суботи до суботи” поки непередбачуване…


У ХЕРСОН╤ В╤ДБУВСЯ ФЛЕШМОБ ПРОТИ РЕПРЕС╤Й У КРИМУ ТА НА П╤ДТРИМКУ ПОЛ╤ТВ’ЯЗН╤В
«Ми не повинн╕ забувати н╕ на одну хвилину про наших бранц╕в», - прокоментувала...


ПЕРШЕ ЗАС╤ДАННЯ «ДЕВ'ЯТО╥» РАДИ В╤ДБУДЕТЬСЯ 29 СЕРПНЯ
Таке р╕шення було ухвалене п╕д час першого зас╕дання п╕дготовчо╖ депутатсько╖ групи у парламент╕


ОРГАН╤ЗАТОРИ АЛЬТЕРНАТИВНОГО МАРШУ ЗАХИСНИК╤В 24 СЕРПНЯ НАЗВАЛИ «╢ДИНУ МЕТУ» СВОГО ЗАХОДУ
Орган╕затори альтернативного Маршу захисник╕в Укра╖ни 24 серпня у Ки╓в╕ оч╕кують близько 9 тис....
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2003 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#19 за 09.05.2003
Новини Криму та України
журналісти

11 травня - День матері
Шановні співвітчизники!
Дорогі наші матері!
Прийміть мої найщиріші вітання з Днем матері.
Для кожного з нас Жінка, яка дала нам життя, втілює все найкраще і найдорожче, що є у світі, - доброту і самовідданість, лагідність і домаш-нє тепло. Уклоняючись Матері, ми вклоняємося Берегині нашого українського роду, нашій життєдайній Землі і самій Правді.
Мати допомагає зрозуміти складний, багатобарвний світ, навчає життєвої мудрості, благословляє на добрі справи й утримує від хибних кроків. І немає праці відповідальнішої та святішої, ніж материнська.
Нехай цього дня сини й доньки згадають свою найріднішу людину. І скажуть: "Вибачте, мамо". Вибачте, що приділяли Вам недостатньо уваги, що надто поспішали жити, часом забуваючи про Вас, що завдавали Вам стільки прикрощів.
І хай наші душі сповнить те світле почуття ніжності, яке ми звідуємо, згадуючи материнську ласку.
Бажаю вам, шановні мами, міцного здоров'я, щастя, любові й родинного затишку, довгих років життя та вдячних нащадків.
Низький вам уклін і щире спасибі за все, що ви робите для своїх дітей, для нашої України.
Президент України Леонід КУЧМА.

Жінка у дзеркалі статистики
В АРК, за даними Всеукраїнського перепису населення 2001 р., мешкає 1,1 млн. жінок, або 53,9% від усього населення.
Середній вік жінок складає 40,7 року, він вищий від середнього віку чоловіків на 4,7 року. 51% жінок віком 15 років і більше одружені. Середній вік вступу в шлюб у 2002 р. склав 28,5 р. у жінок і 31,2 р. у чоловіків. У 2002 р. укладено 12,6 тис. шлюбів і 8,1 тис. шлюбів розірвано.
У 2002 р. понад 16 тис. кримчанок стали матерями. Коефіцієнт народжуваності склав 8 немовлят на 1 000 населення. У порівнянні з 1982 р. кількість народжень знизилася на третину, а в порівнянні з 2001 р. спостерігається невеликий ріст числа народжень (на 6,4%).
Рівень народжуваності в АРК оцінюється як недостатній, котрий компенсує смертність мен-ше ніж наполовину, тобто навіть не забезпечується просте відтворення населення.
За матеріалами ГУ статистики в АРК.


РАТИФІКУВАТИ - ОДНОЧАСНО

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин і Голова Ради Федерації Федеральних Зборів Російської Федерації Сергій Миронов висловили переконання, що ратифікація українсько-російського договору про держав-ний кордон має відбутися одночасно. Про це вони заявили 7 травня у Києві на зустрічі українських і російських парламентаріїв в рамках офіційного візиту делегації Федеральних Зборів Росії в Україну.
Глава українського парламенту повідомив, що питання ратифікації договору повинне обговорюватися на засіданні Українсько-російської міжпарламентської комісії, яка, за його словами, узгодить і визначить терміни ратифікації документа законодавчими органами двох країн.

ВЛАДА + ІНТЕЛЕКТ = ЛИТВИН?

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин не планує брати участь у президентських виборах. Про це він заявив в інтерв'ю українській службі Бі-бі-сі. "Я достатньо добре почуваю себе у Верховній Раді і виробив критерії для людини, яка повинна була б зайняти пост Президента", - заявив Володимир Литвин. Своє головне призначення він вбачає у тому, щоб привнести моральність у Верховну Раду. "Я хочу довести, що влада та інтелект є сумісні поняття", - додав він.
Голова Верховної Ради високо оцінив шанси Прем'єр-міністра України Віктора Януковича та інших потенційних кандидатів на пост президента. Водночас, за його словами, Прем'єр-міністр має певні переваги, оскільки має можливість втілювати політичні переконання у конкретні практичні дії.

ЖАЛОБНІ ЗАХОДИ

У Криму готуються до проведення заходів, приурочених до 59-ї річниці масової депортації громадян із Криму.
16 травня відбудеться покладання вінків від Верховної Ради і Ради міністрів автономії і від Сімферопольської міськради до меморіальних дощок на залізничному вокзалі, бульварі ім. Леніна й у парку "Салгирка". У той же день відбудуться жалобні збори, присвячені 59-й річниці масової депортації громадян.
16 - 18 травня жалобні заходи відбудуться й в інших містах і районах автономії. По всьому Криму пройдуть зустрічі представників громадських організацій з ветеранами війни і праці, представників національних культур-них товариств, у школах та інших навчальних закладах півострова відбудуться уроки пам'яті.

БУДЕ СВОЄ МОРОЗИВО

Крим відкриє "зелену дорогу" будь-яким формам виробничої діяльності, якщо вони зареєстровані в автономії і ведуть легальний бізнес. Про це заявив на презентації заводу з виробництва морозива перший віце-прем'єр кримського уряду Володимир Раєнко. На його думку, особливо радує те, що нові підприємства з'являються в переробній промисловості, яка найдовше від інших перебувала у кризовому стані і за десятиліття значно втратила виробничі потужності. У той же час, вважає В. Раєнко, саме переробна промисловість є в Криму тією ключовою ланкою, яка здатна витягнути з кризи аграрний сектор економіки і забезпечити курорти півострова якісними продуктами.
Завод у селі Зарічному Сімферопольського району буде випускати до 80 найменувань морозива. Нова лінія оснащена найсучаснішим устаткуванням виробництва Данії, Італії і Німеччини. Молочна продукція закуповується в місцевих господарствах. Цього літа власники підприємства мають намір організувати також закупівлю кримського мигдалю і ліщини. На заводі зайняті 200 чоловік персоналу. Усього ж, з виходом на повну потужність, підприємство забезпечить робочими місцями 500 чоловік.
Прес-служба Ради міністрів АРК


ПРЕЗИДЕНТИ ЗАДОВОЛЕНІ РЕЗУЛЬТАТАМИ ЯЛТИНСЬКИХ ЗУСТРІЧЕЙ

Підбиваючи підсумки зустрічей з Президентом Російської Федерації Володимиром Путіним, які відбулися протягом останніх п'яти днів у Ялті, Президент України Леонід Кучма на короткій прес-конференції залишився дуже задоволеним підсумками цих зустрічей. За словами Леоніда Кучми, президенти  "говорили про все без винятку, що цікавить наші країни". Продовжуючи цю думку, Леонід Кучма особливо відзначив, що формат нинішніх ялтинських неформальних зустрічей дав змогу досягти атмосфери особливої довіри, до того ж деякі з цих зустрічей проходили, за його словами,  "навіть без радників". Леонід Кучма ще раз підкреслив, що  "альтернативи поглибленню відносин України з нашим стратегічним партнером Росією не може бути". Україна, за словами глави держави, зацікав-лена в поглибленні економіч-них зв'язків з Росією, в створенні єдиного економічного простору в рамках СНД.
У свою чергу, Президент Російської Федерації Володимир Путін назвав відносини між нашими двома країнами  "унікальними". Володимир Путін вважає їх такими не лише через спільні кордони і особисті людські зв'язки. Тому, продовжив він,  "відносини нам треба будувати нестандартними способами". За оцінкою Володимира Путіна, російська делегація  "дуже задоволена" проведеними в Ялті переговорами, на яких, за його словами, мова йшла про економічні зв'язки Росії і України на просторі СНД, ініціативи,  висунуті Президентом України як Головою Ради  глав держав СНД щодо реформування Співдружності. Володимир Путін підкреслив, що важливе місце на переговорах посіли питання такого співробітництва Росії і України в контексті перспективи вступу обох країн до Світової організації  торгівлі.


З УЧАСТЮ КРИМСЬКОГО КЕРІВНИЦТВА

Прес-служба Ради міністрів Автономної Республіки Крим повідомила про деталі зустрічі президентів України і Росії з керівництвом АРК, яка відбулася під час візиту глави російської держави до автономії. Зокрема, обговорено можливість спільного будівництва і спільної експлуатації морського вантажного терміналу в районі озера Донузлав.
Голова ВР АРК Б. Дейч і глава кримського уряду С. Куницин поінформували президентів Л. Кучму і В. Путіна про стан і перспективи розвитку курортно-рекреаційного комплексу півострова.
За словами Сергія Куницина, російські фінансово-промислові компанії і групи є на сьогодні найбільшими інвесторами у цій сфері і формують нові стандарти відпочинку, які відповідають міжнародним вимогам.
У курортному комплексі Південного берега Криму намітилися позитивні тенденції багато в чому завдяки впливу російського капіталу на інвестиційний процес у рекреаційній галузі.
Глави держав, за участю керівників кримської автономії, обговорили питання гуманітарної політики в аспекті півострова.


ПІДТРИМУЮТЬ ВЕТЕРАНІВ

Напередодні Дня Перемоги за ініціативи командувача Азово-Чорноморського напряму Прикордонних військ України генерал-лейтенанта Віктора Назаренка відбулася зустріч з ветеранами-прикордонниками, які мешкають у Кримському регіоні.
Зустріч одразу увійшла в русло ділового обговорення проблем, що виникають у ветеранів, та шляхів їхнього розв'язання. Голова ветеранської ради Василь Іванченко поінформував усіх присутніх про підсумки роботи і від імені ветеранів подякував командуванню за те, що усі пропозиції ветеранів розглядаються вчасно та з розумінням.
Командування саме виявляє ініціативу щодо підтрим-ки ветеранів. Зокрема, відтепер юридична служба надаватиме їм необхідну консультативну допомогу. Їхніх онуків після проходження відповідного відбору призиватимуть на службу в лавах Прикордонних військ, а також направлятимуть для навчання у Національну академію Прикордонних військ.
Але головним було те, що ветерани ще раз пересвідчилися: командування Азово-Чорноморського напряму з розумінням ставиться до їхніх проблем і завжди прагне їм допомагати.
Сергій ПІДДУБНИЙ,
прес-служба Азово-Чорноморського напряму
Прикордонних військ України.


ЗУСТРІЧ У ПОСОЛЬСТВІ

У Посольстві України в Російській Федерації відбулася зустріч українських дипломатів з групою ветеранів Великої Вітчизняної війни - вихідцями з України, які визволяли її від фашистських загарбників. Їм вручили квіти і святкові подарунки. Посол України в РФ Микола Білоблоцький тепло привітав ветеранів війни із святом Перемоги.
Він відзначив, що всі проблеми у взаємовідносинах двох країн зараз відходять на другий план, і "російсько-українські відносини нині розвиваються на здоровій основі завдяки взаємовигідній співпраці". Цьому сприяють регулярні зустрічі президентів двох країн.
Артист театру і кіно, народний артист СРСР і РФ Євген Вєснік, батько якого до війни був директором одного з підприємств Кривого Рогу, розповів про бойові епізоди і відзначив, що завдяки нинішній зустрічі в посольстві відшукав ще одного вихідця з України, з яким воював на одному фронті. Це - генерал армії, Герой Радянського Союзу, Герой Соціалістичної Праці Іван Мойсейович Третяк, який народився в с. Мала Попівка Хорольського району Полтавської області. До речі, бюст І. Третяка встановлено в центрі міста Хорол. Герой Радянського Союзу, генерал-полковник, професор, доктор військових наук Павло Данилович Гудзь попросив посла передати поздоров-лення з святом Перемоги землякам-українцям від ветеранів війни, які проживають у Москві.

Виставка до свята

У сімферопольському Будинку художника проходить виставка кримських художників, присвячена Дню Перемоги.
В експозиції представлені жанрові картини, портрети героїв війни, натюрморти, пейзажі, графічні роботи авторів із Севастополя, Ялти, Феодосії, Сімферополя - Павла Скорубського, Миколи Бортникова, Павла Мірошниченка, Валентини Григор'євої, Світлани Єфремової, Івана Копаєнка, Едуарда Куліша і багатьох інших художників Криму.
Крім того, у Будинку художника працює виставка "Україна - світ  живопису", на якій можна побачити роботи із зібрань Національної спілки художників. Особливість даної експозиції в тому, що кожен регіон України представлений одним автором. Торік виставка демонструвалася в Пекіні в рамках Днів культури України в Китаї, після чого побувала в багатьох українських містах. У Сімферополь пересувна експозиція прибула з Полтави. Після завершення роботи в кримській столиці 14 травня виставка "Україна - світ живопису" відправиться в Одесу.


А ВСЕ ПОЧАЛОСЯ З ДИТЯЧОЇ ГРИ...

В Україні триває акція "Герой-рятувальник року" з метою привернути увагу усіх громадян держави до героїчної професії рятувальника, а також сприяти формуванню довіри до "Народної служби порятунку 01", виховувати молодь на прикладах героїчних вчинків наших співвітчизників. Учасником цієї акції може стати кожен громадянин, який, рятуючи людей, майно під час ліквідації пожеж, аварій тощо, проявив мужність і героїзм.
Безперечно героїчними можна вважати дії пожежників на чолі з начальником караулу СДПЧ-13 Наріманом Муратовим під час ліквідації пожежі на сходовій площадці дев'ятиповерхівки на вулиці Лермонтова, яку спричинив 2 травня 9-річний хлопчик, залишений без догляду. Підпаливши пластикові деталі старого холодильника, викликав велике задимлення всього під'їзду будинку, люди в квартирах почали задихатися, почалася паніка. Але завдяки рішучим і швид-ким діям пожежників небезпеку було усунуто. Результат - потребує суттєвого ремонту весь під'їзд.
Заслуговує на відзначення професійний вчинок начальника караулу ПДПЧ-9 Юрія Малеванова, який 6 травня власноруч збив замок на палаючому гаражі на вулиці Одеській і з допомогою товаришів викотив з нього автомобіль. Таким чином було попереджено вибух і можливі жертви. А почалося все з дитячої гри з сірниками неподалік гаража.
Державний пожежний нагляд м. Сімферополя нагадує батькам про неприпустимість залишати дітей без належного догляду.

 

З ДОЗВОЛУ СКАЗАТИ - МАТИ...

Увечері 4 травня в Сімферополі на березі ріки Малий Салгир поблизу тролейбусної зупинки "Арабатська" була знайдена новонароджена дівчинка.
Немовля, загорнуте в ганчір'я і прикрите поліетиленовим пакетом, знайшли в купі сміття діти, що гралися на березі. Дитина була доставлена у відділення реанімації немовлят Кримської республіканської дитячої клінічної лікарні.
Як повідомив агентству "Контекст-медіа" ординатор відділення Микола Галаджун, стан дівчинки оцінюється як украй важкий. "Дитина надійшла до нас з гіпотермією - температура тіла дівчинки складала всього 34 градуси замість нормальної для новонароджених температури 37, - відзначив М. Галаджун. - Вага дитини - 2 кілограми 140 грамів, дівчинка недоношена, і шанси вижити у неї мінімальні"... Хто ж ця, з дозволу сказати, мати дитини?

УКРАЛИ... ПАМ'ЯТЬ

У ніч на 6 травня в селищі Совєтському був пограбований районний народний історико-краєзнавчий музей - невідомі виламали замки вхідних дверей і викрали низку експонатів, в основному... металевих.
Як повідомила агентству "Контекст-медіа" директор музею Людмила Стороженко, серед викраденого - 3 самовари, 8 мідних гільз, 40 медалей, монети, мідне відро початку минулого століття й ін. Л. Стороженко вважає, що злочинці - так звані "мисливці за металом". "Хочу звернутися до таких "любителів кольорових металів" - не чіпайте святого! Мало того, що знімають дроти, крадуть труби тощо, так тепер і до музеїв добралися. Це ж наша історія, наша пам'ять", - підкреслила Л. Стороженко.

САЛЮТ ПЕРЕМОЗІ!
Міністр оборони України видав наказ провести 9 травня о 22-й годині святковий феєрверк з нагоди 58-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, повідомили Укрінформу з прес-служби Міноборони. Двадцять залпів салюту пролунають у столиці - місті-герої Київ, у містах-героях Севастополь, Одеса, Керч, а також у Вінниці, Львові та Чернігові.

ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ НАЦИЗМУ

Мітинг, присвячений дню пам'яті жертв нацизму, закатованих у Бабиному Яру, відбувся у Києві.
Перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні, директор Ізраїльського культурного центру Сіма Мінделіс в інтерв'ю журналістам зазначила, що сьогоднішній день - це не тільки день пам'яті загиблих, але й тих, хто, ризикуючи власним життям, ховав від фашиcтів єврейське населення в роки Другої світової війни. Вона підкреслила, що Бабин Яр у Києві можна назвати найбільшою у світі братською могилою, у якій поховано понад 100 тисяч чоловік. Саме від Бабиного Яру, за свідченням сучасних істориків, простелився кривавий шлях фашистського терору. Тому, за словами голови Єврейської Ради України, голови фонду "Пам'ять Бабиного Яру" Іллі Левітаса, "не повинна статися подвійна трагедія" і жертви терору не мають стати ще й жертвами забуття.

Героями стали в Криму

7 травня у Сімферополі, в Кримському українському музичному театрі, відбулися урочисті збори, присвячені 58-й річниці Перемоги над німецько-фашистськими загарбниками.
Як відзначив у своєму виступі голова Ради міністрів Криму Сергій Куницин, у роки Великої Вітчизняної війни Кримський півострів став яскравим прикладом героїзму радянських солдатів. "Усьому світу відомі такі операції на кримській землі, як оборона Севастополя і Керчі, штурм Сапун-гори, Феодосійський прорив", - підкреслив прем'єр. 350 радянських солдатів були удостоєні звання Героя Радянського Союзу саме за звільнення Кримського півострова.
Під час оборони і звільнення Кримського півострова загинуло понад 500 тис. радянських воїнів різних національностей. За час німецько-фашистської окупації населення  Криму скоротилося з 1,2 млн. до 380 тис. чоловік, у тому числі населення Сімферополя - з 142 тис. до 67 тис. чоловік. У відновленні народного господарства півострова брали участь майже 35 тис. фронтовиків, половина з яких - інваліди Великої Вітчизняної війни.


ЖІНОЧА ІНІЦІАТИВА

На запрошення голови Ліги кримськотатарських жінок Сафінар Джемілєвої в Криму перебували члени київського Міжнародного жіночого клубу. Разом з президентом клубу, дружиною Надзвичайного і Повноважного посла Туреччини в Україні Іджляль Джанкорель учасники поважної делегації - дружини послів Норвегії, Латвії та генерального консула Великобританії в Україні познайомились зі станом інтеграції кримських татар в українське суспільство. Під час триденного візиту в автономію гості побували в кримськотатарських культурних і освітніх закладах, подивились виставу "Лісова пісня" за твором Лесі Українки в академічному кримськотатарському театрі.
Члени Міжнародного жіночого клубу зустрілись з головою Верховної Ради АРК Борисом Дейчем і прем'єр-міністром кримського уряду Сергієм Кунициним, з якими обговорили можливість фінансової допомоги репатріантам, а також спеціальним закладам для дітей-сиріт та інвалідів, де утримуються кримчани різних національностей.
Пані Джанкорель схвально відгукнулась про зусилля нашої держави та її автономії, спрямовані на соціальну адаптацію колишніх депортованих, пообіцяла підтримку для втілення в життя проектів їхнього подальшого облаштування.
На фото О. Кожуховського: під час зустрічі у Верховній Раді АРК.
Інф. "КС".

Уряд Криму - за україномовну журналістику

Львівський національний університет ім. Івана Франка вивчає можливість відкриття філії факультету журналістики в Криму. Про це на конференції трудового колективу університету повідомив виконуючий обов'язки ректора Іван Вакарчук.
За його словами, уряд Криму просить про те, щоб викладання дисциплін на факультеті велося державною мовою, повідомляє "Контекст-медіа". На початку в кримській філії будуть працювати львівські викладачі. Пізніше до них приєднаються також і місцеві педагоги.
"Прохання уряду Криму свідчить про його бажання поступово впроваджувати викладання державною мовою", - відзначив Іван Вакарчук.

Острівець радянський в Україні є...

Член політичної групи УНП, народний депутат України Сергій Олексіюк  пообіцяв із своєї депутатської зарплати профінансувати перейменування районної газети "Радянський патріот", якщо на це погодяться її засновники. Про це народний депутат заявив під час  зустрічі з виборцями селища Великий Бурлук Харківської області.
Сергій Олексіюк, який, до речі, сам є шеф-редактором рівненського обласного часопису "Волинь", направив листа голові Великобурлуцької районної ради та редактору газети "Радянський патріот" з пропозицією змінити назву цієї газети на "Український патріот". "Такий крок засвідчив би, що у Великобурлуцькому районі справді є українська влада, в тому числі й четверта, оскільки влада має дбати не лише про матеріальне благополуччя людей, а й про виховання у них патріотичних почуттів", - зазначив він.
Віктор КОЗОРІЗ.
м. Харків


Рада  пропонує  зміни

Координаційна рада громадсько-політичних сил кримськотатарського народу звернулася до Президента України з проханням внести на розгляд Верховної Ради України зміни в Конституцію України, що випливають із пропонованого Радою проекту Закону України "Про реабілітацію кримськотатарського народу". Це звернення було прийняте на 2-й Всекримській конференції Координаційної ради, що пройшла у Сімферополі наприкінці квітня.
Автори документа звертають увагу Президента, як гаранта конституційних прав і свобод українського народу, на "невідкладну необхідність повномасштабної політичної, соціально-економічної і культурної реабілітації кримськотатарського народу". На їхню думку, така реабілітація стане "актом відновлення історичної справедливості стосовно кримських татар, корінного народу Криму, і послужить подальшому зміцненню політичної, міжетнічної і міжконфесійної стабільності на Кримському півострові, зростанню авторитету України як демократичної держави".
У своєму зверненні члени Координаційної ради відзначають, що під проектом Закону України "Про реабілітацію кримськотатарського народу", підготовленим ними у липні 2002 року, поставили свої підписи понад 25 тисяч кримських татар. Текст цього законопроекту, а також проект Закону України "Про внесення змін у Конституцію України" вони додали до свого звернення.
Одночасно автори документа просять главу держави включити представників Координаційної ради до складу робочої групи при Міністерстві юстиції України по розгляду пропозицій, що надходять у ході обговорення проекту Закону України "Про внесення змін у Конституцію України".

ДОВІДКА.
У законопроекті "Про реабілітацію кримськотатарського народу", зокрема, пропонується замінити назву "Автономна Республіка Крим" на "Кримська Автономна Республіка"; ввести на території Криму кримськотатарську мову як другу державну; установити гарантоване представництво кримськотатарської нації у всіх органах державної влади і управління кримської автономії тощо.
"Контекст-медіа"


"Київська Русь"... Московського патріархату

За інформацією сайту "Острів", в Донецьку презентовано "Православное телевидение" - канал "Киевская Русь", котрий вперше явив себе в ефірі 26 квітня.
Він транслюватиме на Донецьку область, має свого духовника - отця Нікіту, благочинного Докучаєвського округу (МП), що вестиме передачі "виховного характеру", в основному, на церковну тематику. Канал, ясна річ, миттєво отримав благословіння з Білокам'яної від тамтешнього патріарха Алексія.
Фінансуватиметься "телеправославие", за словами гендиректора Олени Шепілової, за рахунок спонсорських коштів "предприятий, которых так много, что я не упомню...". Пані гендиректор пообіцяла додержувати вимог українського законодавства про мови, а також продемонструвати на майбутніх президентських виборах "свою позицию" каналу.
Цікаво, а як би Москва відреагувала на відкриття у себе вдома каналу, скажімо, УАПЦ, нехай і з "дотриманням законодавства про мову"?
"Майдан-ІНФОРМ".


УКРАЇНСЬКА ШКОЛА-ГІМНАЗІЯ
(м. Сімферополь, вул. Залізнична, 10, зупинка "6-та міська лікарня") оголошує конкурсний прийом учнів до 5-х, 6-х, 10-х класів. До участі у конкурсі допускаються учні, які мають рівень навчальних досягнень 7 - 12 балів, здібності до вивчення гуманітарних дисциплін, дослідницької та творчої роботи.
Учні зараховуються за результатами тестування з іноземної мови та співбесіди з української мови та математики. Від вступного тестування та співбесіди можуть бути звільнені учні, що мають рівень навчальних досягнень 10 - 12 балів.
Прийом документів (заява батьків, табель успішності, медична картка):
у 5-й та 6-й класи - до 8 червня;
у 10-й клас - до 20 червня.
Вступне тестування та співбесіда проводяться:
5 - 6-й класи - з 10 по 12 червня о 9.00
10-й клас - з 21 по 23 серпня о 9.00.

Набір учнів у перший клас з українською мовою навчання оголошує середня загальноосвітня школа № 38 (м. Сімферополь, вул. Севастопольська, 86/2). Звертатися за телефоном 44-28-82.

До уваги директорів кримських шкіл!
Оголошення про організацію українських класів у ваших школах "Кримська світлиця" опублікує безкоштовно!

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #19 за 09.05.2003 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=856

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков