Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4250)
З потоку життя (7278)
Душі криниця (3920)
Українці мої... (1561)
Резонанс (1822)
Урок української (1001)
"Білі плями" історії (1805)
Крим - наш дім (549)
"Будьмо!" (262)
Ми єсть народ? (239)
Бути чи не бути? (112)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (111)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПРОЩАННЯ З ДИТИНСТВОМ: ВИПУСКН╤ АЛЬБОМИ НА РУ╥НАХ ╤ ВАЛЬС-ПРИСВЯТА
"У нас вкрали свято, вкрали дитинство. ╤ ми хот╕ли показати св╕ту, що життя продовжу╓ться,...


ЯК ВИ╥ХАТИ З ОКУПОВАНОГО КРИМУ?
Представництво Президента в АРК п╕дготувало рекомендац╕╖ укра╖нцям, як ви╖хати з окупованого Криму.


УКРА╥НА ЗАВЕРШИЛА ПАРАЛ╤МП╤АДУ В ПЕК╤Н╤: 29 МЕДАЛЕЙ ╤ ДРУГЕ ЗАГАЛЬНОКОМАНДНЕ М╤СЦЕ
Упродовж дев'яти змагальних дн╕в укра╖нськ╕ спортсмени виграли 29 медалей: 11 золотих, 10...


М╤Ж ПУТ╤НИМ ╤ Г╤ТЛЕРОМ НАРЕШТ╤ ПОСТАВЛЕНО ЗНАК «ДОР╤ВНЮ╢»
Сенат США одноголосно назвав пут╕на во╓нним злочинцем. Насл╕дки? З ╕стотою, визнаною во╓нним...


ЗАХИСТИМО СТОЛИЦЮ!
Подана мною ╕нформац╕я - достов╕рна, як кажуть, «з перших уст».
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#48 за 26.11.2010
16 РОК╤В В ╤НФОРМАЦ╤ЙНОМУ ОКЕАН╤

 Цього тижня телерад╕окомпан╕я «Бриз» В╕йськово-Морських сил ЗС Укра╖ни в╕дзначила сво╓ 16-р╕ччя. Поздоровити бриз╕вц╕в прибули: заступник директора  Департаменту преси та зв’язк╕в ╕з ЗМ╤ М╕н╕стерства оборони Укра╖ни Валер╕й Король, представники двох г╕лок влади Севастополя – заступник голови держадм╕н╕страц╕╖ Микола Карп╓╓в та депутат м╕ськради Володимир Чекмезов, представники ради севастопольських ветеран╕в, укра╖нського ре╓стрового козацтва, громадських орган╕зац╕й, а також колеги-журнал╕сти.
 Телерад╕оцентр ВМСУ «Бриз» був заснований у 1994 роц╕ за ╕н╕ц╕ативою групи оф╕цер╕в виховного в╕дд╕лу та особисто в╕йськового журнал╕ста кап╕тана 2 рангу Мирослава Мамчака. Чималих зусиль до створення ТРК  доклав тод╕шн╕й командувач ВМС, а сьогодн╕шн╕й М╕н╕стр оборони Укра╖ни Михайло ╢жель.
 Отримати л╕ценз╕ю на мовлення за тих час╕в було непросто. Мирослав Мамчак пригаду╓, як в╕н виходив  на депутата Верховно╖ Ради В’ячеслава Чорновола, аби той подав звернення до Нац╕онально╖ Ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення. Загальними зусиллями тод╕ вдалося отримати не л╕ценз╕ю, а тимчасовий дозв╕л, ╕ лише на п╕вроку. В ц╕ п╕вроку треба було вкластися з орган╕зац╕йними питаннями: прим╕щенням телерад╕оцентру, його техн╕чним оснащенням та п╕дбором фахових кадр╕в.
 Щоб краще уявляти, якими тернами торував соб╕ шлях перший телерад╕оцентр  Укра╖нського в╕йськового флоту, варто пригадати, що то були за часи.
 Перш╕ кроки незалежно╖ держави, перш╕ кроки становлення Нац╕онального флоту. М╕сто, кероване комун╕стичною м╕ськрадою, через власн╕ ЗМ╤ розпалювало неприязнь до всього укра╖нського. Матросам на вулицях жбурляли в оч╕ с╕ль, з оф╕цер╕в зривали кокарди з тризубом. Укра╖нське слово в еф╕р╕ викликало просто зв╕рячу лють.
 (Особисто мен╕ назавжди вр╕зався в пам’ять один випадок тих час╕в. П╕сля рад╕опрограми (я працювала тод╕ редактором рад╕о на Севастопольськ╕й державн╕й телерад╕окомпан╕╖) до редакц╕╖ зателефонувала ж╕нка, вимагаючи покликати мене, як автора ╓дино╖ тод╕ укра╖нсько╖ рад╕опрограми.
 Запитала вдавано лаг╕дно:
 - Эти фашисты заставляют вас вещать на украинском языке?
 - Та що Ви, пан╕, - кажу, - то моя р╕дна мова, я це роблю залюбки.
 - А дети у вас есть, -  пита╓ вже сувор╕ше.
 - Так, маю донечку, - в╕дпов╕даю.
 - Мы проклянем ваших детей, - шипить у слухавку розлючена ж╕нка, яка,  напевне ж, ╕ сама мала  д╕тей ╕, судячи по голосу, вже й онук╕в.
 Перш╕ кроки укра╖номовно╖ журнал╕стики у Севастопол╕ були надважкими).
 21-го листопада 1994 року спливав терм╕н тимчасового дозволу на мовлення ТРЦ «Бриз», виданого Нац╕ональною радою телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни. Того ж  дня вийшла його перша телев╕з╕йна програма. Саме цей день бриз╕вц╕ вважають сво╖м днем народження, шанують його й в╕дм╕чають щор╕чно.
 П╕зн╕ше телерад╕оцентр отримав л╕ценз╕ю на право мовлення в╕д Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення Укра╖ни за №2 в╕д 15 червня 1995 року, яка стала предметом особливо╖ гордост╕ та в╕дпов╕дальност╕. Вручав ╖╖ у Севастопол╕, особисто, тод╕шн╕й голова Нац╕онально╖ ради  В╕ктор Петренко.
 Першу телепрограму, що вийшла п╕сля отримання л╕ценз╕╖, з в╕танням тод╕шнього командувача ВМС в╕це-адм╕рала Володимира Безкоровайного, сьогодн╕шн╕ бриз╕вц╕ бережуть як рел╕кв╕ю. Командувач висловив тод╕ спод╕вання на об’╓ктивне та всеб╕чне висв╕тлення  процесу становлення Укра╖нського в╕йськового флоту. А Мирослав Мамчак у в╕дпов╕дь розц╕нив видачу л╕ценз╕╖, як дов╕ру, як завдання, покладене на плеч╕ прац╕вник╕в ТРЦ «Бриз», сприяти  розбудов╕ В╕йськово-морського флоту, ╕нформац╕йно забезпечувати вс╕ процеси його становлення.   
 Л╕ценз╕я на мовлення стала першим фактом визнання на державному р╕вн╕.
 Сьогодн╕ програми ТРК «Бриз» виходять у еф╕р щоденно на власному канал╕ у Севастопол╕ та телеканал╕ «Крим».
 Журнал╕сти ТРК «Бриз» беруть участь у м╕жнародних навчаннях, пост╕йно знаходяться у вир╕ под╕й не лише укра╖нських ВМС, а й  ╕нших в╕йськових формувань, що перебувають на теренах нашо╖ держави. 
 З 16 жовтня кер╕вником ТРК «Бриз» призначений кап╕тан 2 рангу ╤ван Чм╕ль. На ТРК цей в╕йськовий журнал╕ст прослужив в╕д початку ╖╖ створення. Креативний, талановитий, залюблений у свою справу, користу╓ться повагою колег-журнал╕ст╕в. На момент призначення в╕н очолював редакц╕ю телебачення.  Кап╕тан 1 рангу Мирослав Мамчак п╕шов на заслужений в╕дпочинок. Хоч досв╕д роботи на ТРК у п. Мамчака просто колосальний, але поки що не в╕днайшлося для нього цив╕льного м╕сця поруч з колегами.
 На жаль...
 Але, як кажуть в╕йськов╕, накази в арм╕╖ не обговорюють, ╖х виконують. Зв╕льнений у запас Мамчак був головним ф╕гурантом цього свята, й по праву. Ск╕льки снаги в╕ддано улюблен╕й справ╕!
 На святкування 16-р╕ччя ТРК «Бриз» прибув заступник директора Департаменту преси та зв’язк╕в ╕з ЗМ╤ М╕н╕стерства оборони Укра╖ни Валер╕й Король, прибув з особливою м╕с╕╓ю. «Як в╕домо, - сказав в╕н, - нема╓ жодного корабля, де б не було кап╕тана. Протягом довгих рок╕в таким кап╕таном на ТРК «Бриз» був Мирослав Андр╕йович Мамчак. В╕н з першого дня впевнено в╕в вас до визначено╖ мети, в╕в, не зважаючи н╕ на бур╕, н╕ на урагани. Стояв на мостику, мужньо сприймав удари стих╕╖, ╕ вистояв. Сьогодн╕ в╕н серед нас, й, думаю, залишатиметься з колективом ще довг╕ роки. М╕н╕стр оборони, який просив особисто передати ц╕ в╕тання, видав Наказ: «За особистий внесок у об’╓ктивне висв╕тлення д╕яльност╕ Збройних Сил Укра╖ни, зразкове виконання службового обов’язку, високий профес╕онал╕зм Мирослав Андр╕йович Мамчак  нагороджу╓ться в╕дзнакою  МО Укра╖ни –  медаллю «За сприяння  Збройним Силам Укра╖ни».
 - 16 рок╕в пролет╕ли, як 1 день, - сказав Мамчак, беручи в╕дзнаку… Ми створили першу й поки що ╓дину ТРК у систем╕ МО ЗС Укра╖ни.
 «Бриз»  сьогодн╕ ╓ вагомою телерад╕окомпан╕╓ю в ╕нформац╕йному простор╕ Криму та Укра╖ни в ц╕лому: забезпечу╓ Збройн╕ Сили та мешканц╕в рег╕ону мовленням на трьох рад╕о ╕ двох телев╕з╕йних каналах, явля╓ться визначним ЗМ╤ не лише в рег╕он╕, а й в Укра╖н╕. ТРК «Бриз» пл╕дно сп╕впрацю╓ з мережею телеканалу ╤НТЕР, НТН, ICTV, 5 каналом, обласними та рег╕ональними телерад╕окомпан╕ями. Спод╕ваюся, що й надал╕ «Бриз» високо триматиме наш╕ надбання. Бажаю вс╕м пл╕дно╖ прац╕. Слава Укра╖н╕!
 Чимало журнал╕ст╕в ТРК того святкового дня отримали подяки та грамоти в╕д командування ВМС, а також п╕двищення на посад╕. 
 Редакц╕я «КС» при╓дну╓ться до поздоровлень прац╕вникам ТРК «Бриз».
 С╕м фут╕в п╕д к╕лем вам, шановн╕ колеги, в бурхливому ╕нформац╕йному океан╕!
 
Л╕д╕я СТЕПКО.
 м. Севастополь.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #48 за 26.11.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8521

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков