Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#2 за 08.01.2010
Прощавай, рос╕йство!

Укра╖на — не Рос╕я...
 
  Нер╕здвяна казка про справжню загрозу для Рос╕╖
 
 Останн╕м часом М. Швидкой, спецпредставник президента Рос╕╖ з м╕жнародно╖ культурно╖ сп╕впрац╕, зайнявся заснуванням Рос╕йсько-укра╖нського форуму. За вз╕рець ма╓ Рос╕йський-польський круглий ст╕л, який уперше з╕брався 10 рок╕в тому, в пору серйозного пог╕ршення рос╕йський-польських в╕дносин. Люди культури двох кра╖н тод╕ вир╕шили, що вони не повинн╕ пливти за теч╕╓ю.
 До Рос╕йсько-польського форуму претенз╕й бути не може – справа, поза сумн╕вом, корисна для обох народ╕в. Те саме сл╕д сказати ╕ про Рос╕йсько-угорський форум, Рос╕йсько-н╕мецький, Рос╕йсько-руританський. Найт╕сн╕ш╕ культурн╕, побутов╕ та ╕нш╕ зв“язки м╕ж Рос╕╓ю ╕ Польщею, Рос╕╓ю та Угорщиною, Рос╕╓ю ╕ Н╕меччиною, Рос╕╓ю ╕ Руритан╕╓ю не загрожують самому ╕снуванню рос╕йства. Н╕хто не скаже бодай про найменшу можлив╕сть ополячення Рос╕╖, те саме – про мадяризац╕ю, он╕мечення, руритан╕зац╕ю – тод╕ як загроза остаточно╖ укра╖н╕зац╕╖ Рос╕╖ таки ма╓ м╕сце. Щодо Рос╕йсько-укра╖нського форуму, то ця зат╕я Швидкого для Рос╕╖, рос╕йства (про Укра╖ну та укра╖нство помовчимо) вельми шк╕длива. ╤деться про завершення укра╖н╕зац╕╖ Рос╕╖, розпочато╖ Божим попущенням у ХVII стол╕тт╕.
 Якби укра╖нство та рос╕йство не були так╕ близьк╕ ╕ якби укра╖нство не було набагато сильн╕шим, треба було б рад╕ти ╖хн╕й вза╓мност╕. Але при тому, що ма╓мо, одна стих╕я може вижити т╕льки за рахунок ╕ншо╖. Укра╖нство в Рос╕╖ – це загроза рос╕йству. Виживе в Рос╕╖ укра╖нство – з╕йде нан╕вець рос╕йство. Н╕чого неочевидного, якщо дивитися на реч╕ прямо. Але люди на кшталт Швидкого звикли косувати по боках ╕ витати в небесах. Культурн╕ зв`язки для них – абсолютне добро. Проста думка, що все залежить в╕д того, про зв`язок яких культур ╕деться, ╖м не приходить у голову.
 Перед нами трагед╕я. Правота укра╖нства в тому, що воно сильн╕ше. Правота рос╕йства в тому, що воно хоче вижити. Кажуть, що двомовн╕сть – багатство, а не загроза рос╕йськ╕й державност╕. Н╕, двомовн╕сть у Рос╕╖ – загроза не т╕льки державност╕, а рос╕йству як такому.
 У Москв╕ вже майже не чути рос╕йсько╖ мови – переважно укра╖нська. У ресторанах, пивних ╕ магазинах з вами розмовляють по-укра╖нськи. Зустр╕неш рос╕йськомовного оф╕ц╕анта – плачеш на радощах. У книгарнях переважна б╕льш╕сть товару – укра╖нською. У Москв╕, П╕тер╕ ╓, звичайно, рос╕йськомовн╕ школи, але нав╕ть викладач╕ рос╕йсько╖ мови в позаурочний час розмовляють по-укра╖нськи. Можна почути виступ рос╕йською в Дум╕, але в кулуарах найб╕льш ревн╕ на вигляд рос╕яни говорять по-укра╖нськи. Рос╕йський прем`╓р на публ╕ц╕ поки що розмовля╓ рос╕йською, але в робоч╕й ╕ домашн╕й обстановц╕ – як йому зручн╕ше, тобто по-укра╖нськи. У денний ╕ веч╕рн╕й час телеканали Рос╕╖ мовлять, головним чином, укра╖нською, ╕ лише коли глупа н╕ч, прорива╓ться рос╕йська мова. Серед ╕ноземних дипломат╕в у Москв╕ можна зустр╕ти таких, хто говорять по-рос╕йськи, але б╕льш╕сть ╕з них при╖жджають сюди з непоганою укра╖нською.
 У рос╕йськ╕й арм╕╖ оф╕ц╕йна мова команд, звичайно, поки що рос╕йська, але насправд╕ – укра╖нська. Рос╕йську команду можна почути, коли на плацу начальство у званн╕ не нижче в╕д генерала, проте в штабн╕й обстановц╕ й воно влаштову╓ розноси укра╖нською. Укра╖н╕затори Рос╕╖ кажуть: «Ну й що такого? Адже населення не залишиться н╕мим. Рос╕йство зм╕ниться на укра╖нство. Х╕ба мова Тараса Шевченка й Лес╕ Укра╖нки – це погано?» Благодушно дивуються, коли ╖м кажуть, що Господов╕ взагал╕-то угодним ╓ принаймн╕ деяке розма╖ття у Всесв╕т╕, що кожна мова – неповторна барва св╕ту, в╕дт╕нок Божого замислу.
 Укра╖на не шкоду╓ сил ╕ грошей для закр╕плення сво╓╖ культурно-╕деолог╕чно╖ присутност╕ в Рос╕╖. Ки╖в люту╓, що в Рос╕╖ не зовс╕м ще затвердилася укра╖нська верс╕я ╕стор╕╖, що там п╕дн╕маються на щит геро╖ не укра╖нського, а рос╕йського минулого. Укра╖на, по сут╕, наново колон╕зувала Кубань. Там не звучить рос╕йська мова – т╕льки укра╖нсько-козацька. В╕дкрито д╕ють орган╕зац╕╖, котр╕ ставлять за мету повернення Кубан╕ Укра╖н╕. Ки╖вський мер Черновецький, в╕н же Льоня Космос, бува╓ на Кубан╕ част╕ше, н╕ж де╕нде, повторю╓ ╕ повторю╓, що Кубань – укра╖нська земля, що рос╕яни – жлоби, як╕ втримують чуже. На вулицях кубанських м╕ст ╕ станиць Укра╖на розда╓ вс╕м охочим сво╖ паспорти, аби було кого захищати, коли прийде час для примушення Рос╕╖ до миру. Недавно Льоня Космос у в╕ршах власного творення пооб╕цяв послати на Кубань укра╖нську рать.
 Якби укра╖нство одного разу усв╕домило, що становить загрозу рос╕йству, воно, звичайно, поводилося б великодушно: укра╖нська попса не прагнула б завоювати Рос╕ю, цю кра╖ну обходили б д╕яч╕ укра╖нсько╖ культури. Одне слово, Укра╖на забула б про Рос╕ю рок╕в на 50, поки рос╕йство не розвинулося б наст╕льки, що загроза укра╖н╕зац╕╖ минула б назавжди. Але цього бути не може, бо цього не може бути н╕коли. Залиша╓ться спод╕ватися на диво та ще тр╕шки на те, що грош╕, вид╕лен╕ Ки╓вом на проект того ж Швидкого, майже вс╕ буде розкрадено в Ки╓в╕ ж, а залишен╕ крихти безсл╕дно зникнуть у Москв╕.

 Анатол╕й СТР╤ЛЯНИЙ,
рос╕йська служба рад╕о «Свобода». (на фото)


 У МОСКВ╤ РОЗ╤ГНАЛИ М╤ТИНГ НА ЗАХИСТ КОНСТИТУЦ╤╥ РОС╤╥

 Перед новим роком на Тр╕умфальн╕й площ╕ в Москв╕ було затримано, за р╕зними даними, в╕д 30 до 50 ос╕б. Частина з них прийшла вимагати дотримання 31-о╖ статт╕ Конституц╕╖ Рос╕╖, яка гаранту╓ свободу мирних з╕брань, проте м╕л╕ц╕я затримала й дек╕лькох перехожих, як╕ брали участь у народних гуляннях, переда╓ Lenta.ru. За пов╕домленням низки ЗМ╤, сп╕вроб╕тники правоохоронних орган╕в поводилися з громадянами особливо жорстко, а главу Московсько╖ Гельс╕нсько╖ групи Людмилу Алекс╓╓ву мало не збили з н╕г.
 Затриманих було доставлено до в╕дд╕лень м╕л╕ц╕╖, де на них склали протоколи про адм╕н╕стративн╕ правопорушення. П╕зн╕ше вс╕х було в╕дпущено.
 Прес-служба Адм╕н╕страц╕╖ США в н╕ч на п`ятницю розповсюдила пов╕домлення, в якому висловила занепоко╓ння у зв`язку з ╕нформац╕╓ю про те, що московська влада не дозволила громадянам реал╕зувати 31 грудня право на мирн╕ з╕брання.
 «Зокрема, США з тривогою в╕дзначають затримання протестувальник╕в, зокрема видатно╖ правозахисниц╕ Людмили Алекс╓╓во╖, ╕ пов╕домлення про неналежне поводження з тими, хто м╕ститься п╕д вартою», — сказано в прес-рел╕з╕.
 Свобода слова ╕ свобода збор╕в ╓ загальнолюдськими правами, як╕ уряди будь-яко╖ кра╖ни повинн╕ захищати ╕ визнавати, додали в Б╕лому дом╕.

 
 ОНУК СТАЛ╤НА НЕ ЗМ╤Г В╤ДСТОЯТИ ЧЕСТЬ Д╤ДА В СУД╤

 Басманний суд Москви в╕дхилив другий позов онука Стал╕на ╢вгена Джугашв╕л╕ до «Ново╖ газети» про захист чест╕ та г╕дност╕.
 Позов був поданий у зв’язку з публ╕кац╕╓ю «Ново╖ газети», в як╕й Стал╕н був названий злочинцем. Джугашв╕л╕ вимагав морально╖ компенсац╕╖ у розм╕р╕ 10 м╕льйон╕в рубл╕в (приблизно 334 тисяч долар╕в).
 Суд оприлюднив лише резолютивну частину р╕шення, його мотивувальна частина буде передана сторонам п╕зн╕ше.
 Представник позивача Леон╕д Жура заявив, що р╕шення суду знаходиться «за межею розумного». «Ми вважа╓мо його абсурдними ╕ будемо оскаржувати», — пов╕домив Жура.
 Ран╕ше суд в╕дмовив у задоволенн╕ позову Джугашв╕л╕ у зв’язку з ╕ншою публ╕кац╕╓ю про Стал╕на в цьому ж виданн╕.
 Кр╕м того, онук Стал╕на судиться з рад╕останц╕╓ю «Эхо Москвы» з т╕╓╖ ж причини. В╕н вважа╓, що в програм╕ «Перехоплення», яка вийшла в жовтн╕, була ображена пам’ять його д╕да. Зокрема, Джугашв╕л╕ не сподобалася фраза ведучого «Стал╕н п╕дписав указ, що можна розстр╕лювати д╕тей з 12-р╕чного в╕ку. Хто з ублюдк╕в см╕╓ сказати хоч слово на його захист?».

 ТИМ ЧАСОМ...

 «На сьогодн╕ з╕брано 100 тисяч п╕дпис╕в кримчан за перейменування рос╕йського м╕ста Волгоград у Стал╕нград», — пов╕домила прес-служба кримського республ╕канського ком╕тету Комун╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни.
 Зб╕р п╕дпис╕в п╕д зверненням до орган╕в влади Волгограду стартував 21 грудня 2009 року п╕сля збор╕в в С╕мферопол╕, присвячених 130-р╕ччю в╕д дня народження Йосипа Стал╕на. Першим п╕дпис поставив л╕дер комун╕ст╕в Криму, депутат Верховно╖ ради Укра╖ни Леон╕д Грач.
 У 1925 роц╕ м╕сто Царицин було перейменоване у Стал╕нград. У 1961 роц╕ Стал╕нград перейменували у Волгоград.
 У кримськ╕й автоном╕╖ мешкають майже два м╕льйони ос╕б.

 
 ХМАРА ВИМАГА╢ РЕАКЦ╤╥ НА РОС╤ЙСЬК╤ СПЕКУЛЯЦ╤╥

 Укра╖нська народна парт╕я вимага╓ в╕д М╕н╕стерства закордонних справ негайно над╕слати в Москву ноту протесту через спекуляц╕╖ на тем╕ статусу Севастополя. Цю заяву оприлюднив член Правл╕ння Укра╖нсько╖ народно╖ парт╕╖, Герой Укра╖ни Степан Хмара, коментуючи оприлюднений Кремлем оф╕ц╕йний перел╕к святкувань 65-л╕ття Перемоги у ╤╤ Св╕тов╕й в╕йн╕, де вказано, що святкування в╕дбудуться у вс╕х м╕стах-героях Рос╕╖, серед яких ф╕гуру╓ й Севастополь.
 За словами укра╖нського пол╕тика, «мовою м╕жнародного права, Рос╕я знову поставила п╕д сумн╕в приналежн╕сть Севастополя Укра╖н╕».
 «Свято Перемоги для укра╖нського народу, який зазнав найб╕льше втрат, надзвичайно важливе, однак тепер╕шн╓ кер╕вництво Рос╕╖ робить все можливе, щоб з╕рвати святкування та ще б╕льше загострити укра╖но-рос╕йськ╕ стосунки», — впевнений член Правл╕ння УНП.
 «Тому, кер╕вництво Укра╖ни ма╓ якнайшвидше жорстко в╕дреагувати на рос╕йську провокац╕ю, оск╕льки в укра╖нському м╕ст╕-геро╖ Севастопол╕, у День Перемоги, ма╓ в╕дбутися парад п╕дрозд╕л╕в укра╖нсько╖ арм╕╖ та флоту, а не рос╕йсько╖», — п╕дсумував Степан Хмара.
 
 КОРДОН: КРОК ВПЕРЕД — ДВА КРОКИ НАЗАД?

 Укра╖на готова надати державн╕ гарант╕╖ Рос╕╖ щодо безперешкодного користування Керченською протокою рос╕йськими судами, зам╕сть цього започаткувати демаркац╕ю протоки, заявив м╕н╕стр закордонних справ Петро Порошенко.
 Укра╖на розрахову╓ на початок демаркац╕╖ кордону в 2010 роц╕. «Ми спод╕ва╓мося, що вже в 2010 роц╕ почнеться процес демаркац╕╖ сухопутно╖ д╕лянки укра╖нсько-рос╕йського кордону ╕ розмежування акватор╕╖ Чорного й Азовського мор╕в ╕ Керченсько╖ протоки», — сказав м╕н╕стр на прес-конференц╕╖.
 П. Порошенко в╕дзначив, що на зас╕данн╕ укра╖нсько-рос╕йсько╖ ком╕с╕╖ вперше за останн╕й р╕к було заф╕ксовано прогрес в напрямку демаркац╕╖ кордону.
 (За пов╕домленнями ТСН та УН╤АН).

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #2 за 08.01.2010 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8343

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков