Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3539)
З потоку життя (6783)
Душі криниця (3655)
Українці мої... (1497)
Резонанс (1564)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1746)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УКРА╥НА ВИНЕСЛА НА ОБГОВОРЕННЯ В ОБС╢ СИТУАЦ╤Ю В АЗОВО-ЧОРНОМОРСЬКОМУ РЕГ╤ОН╤
Ситуац╕я в Азово-Чорноморському рег╕он╕ вперше винесена на обговорення Форуму безпекового...


УКРЗАЛ╤ЗНИЦЯ ЗАПУСКА╢ ЩЕ 9 ПО╥ЗД╤В З ЧЕРВНЯ
Про це пов╕домили в прес-служб╕ «Укрзал╕зниц╕».


РОС╤Я НАМАГАЛАСЯ З╤РВАТИ "НЕДОРЕЧН╤" ВИСТУПИ ЩОДО КРИМУ В ОБС╢
За словами укра╖нського дипломата, було побоювання, що рос╕йська делегац╕я сво╖ми пост╕йними...


НА ЗДОБУТТЯ ПРЕМ╤╥ ╤МЕН╤ В'ЯЧЕСЛАВА ЧОРНОВОЛА
Держкомтелерад╕о оголошу╓ прийом публ╕цистичних твор╕в на здобуття прем╕╖ ╕мен╕ В'ячеслава...


ПОНАД 100 КРИМЧАН НЕЗАКОННО В╤ДПРАВИЛИ НА В╤ЙСЬКОВУ СЛУЖБУ В РОС╤Ю
Загалом п╕д час весняного призову до арм╕╖ РФ «з суб'╓кт╕в п╕вдня Рос╕╖» будуть...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2009
П╤ДРОСТАЮТЬ ЗАХИСНИКИ


Щороку на честь дня Збройних Сил Укра╖ни до окремо╖ берегово╖ групи, якою команду╓ полковник Дмитро Козаченко, запрошують школяр╕в. Ось ╕ цього разу поближче ознайомитися з в╕йськовим життям прийшло б╕льше шестисот учн╕в середн╕х шк╕л та профес╕йних училищ.
Д╕ти з ц╕кав╕стю розглядали в╕йськову техн╕ку, озбро╓ння, в╕дв╕дали музей, казарми, ╖дальню, переглянули ф╕льм про бойову роботу в╕йськово╖ частини. Кожному бажаючому було надано можлив╕сть не т╕льки потримати в руках п╕столет чи автомат, а й розбирати та збирати його ск╕льки заманеться. П╕д пильним оком кер╕вник╕в груп юнаки та д╕вчата з захопленням, дехто вперше в житт╕, на практиц╕ знайомилися з╕ справжньою збро╓ю.
Неподал╕к плацу вояки розм╕стили зразки в╕йськово╖ техн╕ки, що перебува╓ на озбро╓нн╕ артилерист╕в. Оф╕цери та контрактники доводили до екскурсант╕в тактико-техн╕чн╕ характеристики озбро╓ння ╕ техн╕ки, розпов╕дали, де, коли ╕ як себе зарекомендували ц╕ зразки. Школяр╕ не соромилися ставити будь-як╕ запитання ╕ в╕йськов╕ охоче на них в╕дпов╕дали. Багатьох ц╕кавило, чи можна в╕дразу п╕ти на контрактну службу п╕сля школи, як потрапити у артилеристи чи морську п╕хоту, як╕ перспективи у служб╕ та питання щодо житлово╖ проблеми? Кожному було дано конкретну в╕дпов╕дь про правила призову та проходження в╕йськово╖ служби за контрактом. ╤, зв╕сно, юнакам дозволили посид╕ти в бойових машинах, покрутити все, що крутиться ╕ позаглядати, куди хочеться. Як зазначив голова С╕мферопольсько╖ м╕сько╖ орган╕зац╕╖ Товариства сприяння оборон╕ Укра╖ни полковник запасу Олександр Н╕к╕т╕н, в╕н вже 29 рок╕в на ц╕й посад╕, ╕ методи роботи ╕з школами за цей пер╕од не зм╕нилися. Просто ран╕ше початков╕й в╕йськов╕й п╕дготовц╕ прид╕ляли 150 годин, а сьогодн╕ предмет “Захист В╕тчизни” ма╓ 75 годин навчального процесу. ╤ тим не менше багато д╕тей бажають служити у в╕йську. П╕д час м╕сячника оборонно-масово╖ роботи школяр╕ мають можлив╕сть не т╕льки посп╕лкуватися з ветеранами Велико╖ В╕тчизняно╖ в╕йни чи ветеранами Афган╕стану, а й постр╕ляти на пол╕гон╕, де вражена чи не вражена м╕шень ╓ першим сво╓р╕дним практичним тестом перед службою в арм╕╖.
За словами вчителя предмету “Захист В╕тчизни” 42-╖ школи Наримана Марленовича Фет╕╓ва, серед його п╕доп╕чних практично нема╓ хлопц╕в, котр╕ бажали б йти служити.
╤ серед головних причин та, що можновладц╕ нер╕дко на всю кра╖ну заявляють, що арм╕╖ вже нема╓ чого ╖сти, що в╕йсько не займа╓ться сво╖ми основними функц╕ями, а ╕нша причина – в╕дсутн╕сть пропаганди, на кшталт т╕╓╖, що була у Радянському Союз╕, коли до школи пост╕йно приходили в╕йськов╕ ╕ розпов╕дали про переваги в╕йськового життя. ╤ тим не менше, нав╕ть за повно╖ в╕дсутност╕ пропаганди в наш╕й держав╕ завжди знайдуться хлопц╕, котр╕ хочуть захищати В╕тчизну, бо без захисту ╖╖ ╕снування просто неможливе. Учн╕ 34-╖ школи В╕ктор Древицький та Владислав Зел╕нський ╕з задоволенням п╕дуть служити. ╢диною проблемою хлопц╕ називають в╕дб╕р, який сьогодн╕ зовс╕м нелегко пройти, бо останн╕м часом одягнути в╕йськову форму можуть т╕льки т╕, чи╓ здоров’я ╓ практично бездоганним.
Поки я сп╕лкувався з хлопцями, до нас п╕дходило все б╕льше ╖хн╕х друз╕в, котр╕ запевняли, що будь-що п╕дуть служити, щоб не ховати оч╕ ╕ не шукати виправдань перед сво╓ю сов╕стю. Багато хто з них просто говорив, що п╕де служити, тому що захист В╕тчизни – справа кожного чолов╕ка. Якось трохи було дивно чути так╕ слова в╕д сьогодн╕шнього покол╕ння, яке багато хто вважа╓ нездатним на висок╕ вчинки. Хочеться в╕рити, що н╕коли не настануть т╕ часи, коли Укра╖ну боронити не за грош╕, а просто так, бо треба, буде н╕кому.

Леон╕д Матюх╕н.
Фото автора.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8199

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков