Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3468)
З потоку життя (6707)
Душі криниця (3633)
Українці мої... (1488)
Резонанс (1549)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1730)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
УРЯД ПОЯСНИВ, ЩО ДОЗВОЛЕНО, А ЩО ЗАБОРОНЕНО ДО 24 КВ╤ТНЯ
╤нформац╕я оприлюднена на Урядовому портал╕.


УКРА╥НА ВИМАГА╢ В╤Д РФ НЕГАЙНО ОБСТЕЖИТИ НА КОРОНАВ╤РУС ПОЛ╤ТВ’ЯЗНЯ МУСТАФА╢ВА
протягом останн╕х дн╕в у Сервера трима╓ться висока температура, спостер╕га╓ться сухий кашель,...


СУД У СПРАВ╤ МН17 ПЕРЕНЕСЕНИЙ НА Л╤ТО
Прокуратура Н╕дерланд╕в на першому зас╕данн╕ щодо катастрофи рейсу МН17 заявила, що до трагед╕╖...


РОС╤Я ЯК КРА╥НА-ОКУПАНТ ПОВИННА ЗАБЕЗПЕЧИТИ КРИМЧАН МЕДИЧНИМ ЗАХИСТОМ
Про це пов╕домля╓ прокуратура Автономно╖ Республ╕ки Крим та м. Севастополь.


ПРОКУРАТУРА АРК В╤ДКРИЛА СПРАВУ ЧЕРЕЗ ПЕРЕСЛ╤ДУВАННЯ РОС╤╢Ю ЧУБАРОВА
Про це ╕нформу╓ пресслужба Оф╕су генпрокурора.
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#50 за 11.12.2009
В╤КТОР ЮЩЕНКО: «КОМУ МИ ДОРУЧА╢МО БОРОТЬБУ З КОРУПЦ╤╢Ю? ТИМ, ХТО ╥╥ ТВОРИТЬ?»

Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вимагатиме терм╕нових зм╕н у кер╕вництв╕ правоохоронних орган╕в. В╕дпов╕дн╕ пропозиц╕╖ в╕н п╕дпише днями. Як пов╕домля╓ прес-служба Глави держави, про це В. Ющенко сказав 9 грудня на нарад╕ з питань протид╕╖ корупц╕╖.
За словами Президента, останн╕м часом Укра╖на сутт╓во пог╕ршила св╕й рейтинг доброчесност╕. В╕н зазначив, що вперше за останн╕ п’ять рок╕в упродовж десяти м╕сяц╕в поточного року утриму╓ться тенденц╕я зменшення к╕лькост╕ викритих корупц╕йних правопорушень на 13,9% та притягнутих до адм╕н╕стративно╖ в╕дпов╕дальност╕ корупц╕онер╕в — на 15,4%.
В. Ющенко звинуватив кер╕вник╕в правоохоронних орган╕в у безд╕яльност╕ та ╕м╕тац╕╖ боротьби з корупц╕╓ю. Президент наголосив, що 46 м╕льйон╕в укра╖нц╕в оч╕кують в╕д них ефективно╖ боротьби з корупц╕╓ю, однак ╖хн╕х над╕й ц╕ чиновники не можуть виправдати, «бо не можуть профес╕йно очолити цю боротьбу».
Сьогодн╕, наголосив в╕н, корупц╕я в кра╖н╕ почина╓ться «з найвищих державних чиновник╕в». «Ось чому я говорю про м╕н╕стра одного, другого, третього, чому я говорю про уряд — тому що в кожн╕й нац╕╖ боротьба ╕з корупц╕╓ю ведеться урядом. Як вона може вестись в Укра╖н╕, ця боротьба, коли закрива╓ться 22% справ в╕дносно прац╕вник╕в м╕л╕ц╕╖ ╕ 25% справ — стосовно митник╕в?», — запитав В. Ющенко.
Глава держави висловив серйозне занепоко╓ння роботою орган╕в внутр╕шн╕х справ у справ╕ забезпечення правопорядку ╕ законност╕. В╕н зауважив, що якщо в першому п╕вр╕чч╕ 2009 року к╕льк╕сть нерозкритих злочин╕в зб╕льшилась на 0,7%, то вже станом на 1 грудня ц╕ показники зросли до 32,2%. Залишаються нерозкритими майже 7 тис. убивств, 18 тис. розбо╖в, 216 тис. грабеж╕в, ско╓них у минул╕ роки. «То, може, закрити амбарним замком ту м╕л╕ц╕ю, ╕ хай вона останн╕ сорок дн╕в не морду╓ нац╕ю?», — запитав В. Ющенко.
За його словами, судами виправдано в цьому роц╕ 24 особи у крим╕нальних справах, що розсл╕дувалися в органах внутр╕шн╕х справ, ╕з них 6 перебувало п╕д вартою. Глава держави не виключив, що це робиться для того, щоб залякати людей.
Говорячи про стан дотримання законност╕ в Державн╕й податков╕й служб╕ Укра╖ни, Президент наголосив, що, за оц╕нками фах╕вц╕в, р╕вень т╕ньово╖ економ╕ки в Укра╖н╕ у першому квартал╕ 2009 року зб╕льшився пор╕вняно з в╕дпов╕дним пер╕одом минулого року на 7% ╕ його питома вага становить 36% в╕д оф╕ц╕йно╖ оц╕нки валового внутр╕шнього продукту (ВВП). «Т╕ньова економ╕ка в╕дбува╓ться, коли податк╕вець, м╕л╕ц╕онер «зрощуються» ╕з крим╕нал╕тетом», — наголосив В. Ющенко.
Глава держави також заявив, що стривожений посиленням тенденц╕╖ стягнення податк╕в з п╕дпри╓мц╕в наперед. Щодо цього, то за даними голови Рахунково╖ палати В. Симоненка, ф╕скальними органами держави стягнуто наперед близько 25% ус╕х податк╕в та ╕нших обов’язкових платеж╕в, що над╕йшли до державного бюджету.
В. Ющенко наголосив, що «хабарництво ╕ корупц╕я стають способом ╕снування податкових орган╕в». «Кому ми доруча╓мо боротьбу з корупц╕╓ю? Тим, хто ╖╖ творить?», — констатував Президент, додавши, що не краща ситуац╕я з цього питання в органах державно╖ митно╖ служби.
В╕н також заявив, що Генеральна прокуратура недостатньо реагу╓ на нец╕льове використання бюджетних кошт╕в Прем’╓р-м╕н╕стром Ю. Тимошенко. Президент констатував, що ГПУ не викону╓ свого прямого обов’язку — нагляду за дотриманням закон╕в п╕д час ухвалення р╕шень Каб╕нетом М╕н╕стр╕в та центральних орган╕в влади.
Глава держави рекомендував Генпрокуратур╕ вжити додаткових заход╕в щодо посилення прокурорського нагляду через важел╕ прокурорсько-процесуального реагування на порушення чинного законодавства окремими органами виконавчо╖ влади (М╕неконом╕ки, М╕нприроди тощо).
Президент також п╕дкреслив, що к╕лька раз╕в звертав увагу Генерального прокурора на монопол╕зац╕ю ринку переробки в╕дход╕в тари ╕ упаковки державним п╕дпри╓мством «Укрекокомресурси».
В. Ющенко закликав Генеральну прокуратуру Укра╖ни вжити необх╕дних крим╕нально-процесуальних заход╕в щодо прискорення завершення розсл╕дування резонансних крим╕нальних справ стосовно Романа Зварича, В╕ктора Лозинського, Олекс╕я Пукача та ╕нших.
Президент Укра╖ни також доручив СБУ перев╕рити ╕нформац╕ю щодо план╕в БЮТ зд╕йснити п╕дкуп член╕в окружних виборчих ком╕с╕й.
В. Ющенко зауважив, що з початку виборчо╖ кампан╕╖ до нього надходить ╕нформац╕я про те, що БЮТ розробля╓ нову систему заохочення член╕в виборчих ком╕с╕й.
П╕д час наради Президент також доручив правоохоронним органам перев╕рити, чи не було диверс╕╓ю вчорашн╓ в╕дключення загальнонац╕ональних канал╕в. «Чому не було вчорашньо╖ трансляц╕╖ мого виступу у Волинськ╕й област╕, чому за дв╕ секунди до мого виступу згор╕в трансформатор? Шановн╕, щоб не згор╕ла кра╖на за дв╕ години до п╕драхунку голос╕в», — зауважив Президент. В╕н зобов’язав правоохоронн╕ органи роз╕братись ╕ допов╕сти нац╕╖, «хто сто╖ть за ц╕╓ю провокац╕╓ю».
* * *
М╕н╕стр внутр╕шн╕х справ Юр╕й Луценко заявив про розрив будь-яких в╕дносин з Президентом В╕ктором Ющенком та безп╕дставн╕сть його звинувачень на адресу правоохоронних орган╕в. Про це в╕н сказав на прес-конференц╕╖ у МВС п╕сля наради у Президента, яка проходила за участ╕ кер╕вник╕в силових структур ╕ була присвячена питанням протид╕╖ корупц╕╖, контрабанд╕, нелегальн╕й м╕грац╕╖, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
Коментуючи ╕нцидент, який стався 9 грудня п╕д час наради, зокрема, висл╕в В. Ющенка про те, що кер╕вник МВС очолю╓ корупц╕ю ╕ злочинн╕сть в Укра╖н╕, м╕н╕стр зазначив, що «так╕ образи не дозволя╓ н╕кому стосовно себе», оск╕льки «виграв безл╕ч суд╕в за менш др╕бн╕ звинувачення, як╕ висували йому пол╕тичн╕ опоненти». Ю. Луценко наголосив, що «покинув ц╕ пол╕тичн╕ ╕грища. Под╕бн╕ заяви не роблять чест╕ жодному пол╕тику, який дба╓ про безпеку сво╖х громадян».
За словами м╕н╕стра, б╕льш╕сть ╕з 600 чиновник╕в, яких особисто призначав В╕ктор Ющенко, проходять у крим╕нальних справах з хабарництва, але жодного ще не знято з посади. Водночас, додав в╕н, у його в╕домств╕ вже цього року 680 оф╕цер╕в «вилет╕ли» за зрадництво з лав м╕л╕ц╕╖.
Ю. Луценко також наголосив, що готовий особисто приймати критику щодо стану справ у м╕н╕стерств╕, але категорично проти «дискредитац╕╖ ╕ деморал╕зац╕╖ 220 тисяч оф╕цер╕в, абсолютна б╕льш╕сть з яких за дуже важких умов тяжко несе свою службу».
Щодо заяви В. Ющенка про те, що Луценку сл╕д подати у в╕дставку, кер╕вник МВС заявив, що в╕н ╕ дал╕ виконуватиме свою роботу. «Я робитиму свою роботу. Ск╕льки мен╕ в╕дведено, так я ╕ працюватиму. Але ходити в Секретар╕ат Президента я б╕льше не збираюся», — сказав в╕н.
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко заклика╓ Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕ю Тимошенко звернутися з поданням до Верховно╖ Ради про зв╕льнення Юр╕я Луценка з посади м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ. Про це йдеться в лист╕
В. Ющенка до Ю. Тимошенко, пов╕домили УН╤АН у прес-служб╕ Президента.
“Сво╖ непрофес╕йн╕ д╕╖ та провальн╕ результати роботи Ю. В. Луценко намага╓ться перекласти на ╕нших ос╕б”, — заявив Президент. За його словами, сьогодн╕ правоохоронн╕ органи продовжують працювати неефективно. “Головне завдання правоохоронно╖ системи, яке поляга╓ у безумовному забезпеченн╕ конституц╕йних прав ╕ свобод кожно╖ людини ╕ громадянина, не викону╓ться”, — констатував Глава держави.
За його словами, неодноразове привернення уваги м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Укра╖ни до актив╕зац╕╖ роботи у систем╕ правоохоронно╖ д╕яльност╕ ╕гнору╓ться.
“Ураховуючи викладене, пропоную нев╕дкладно звернутися з поданням до Верховно╖ Ради Укра╖ни про зв╕льнення Ю. В. Луценка ╕з займано╖ посади м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Укра╖ни”, – йдеться у лист╕ Президента.

╤З 6 ТИСЯЧ 597 АКТ╤В ПРО КОРУПЦ╤Ю ПОРУШЕНО ЛИШЕ 769 КРИМ╤НАЛЬНИХ СПРАВ

ГоловКРУ Укра╖ни склало 6 тисяч 597 акт╕в про корупц╕ю в р╕зних органах державно╖ влади Укра╖ни станом на 1 с╕чня 2008 року. Про це 8 грудня, в╕дкриваючи позачергове зас╕дання уряду з розгляду антикорупц╕йних питань, заявила Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу. Зокрема, вона додала, що до МВС було направлено 931 акт, до Служби безпеки Укра╖ни — 633, до Державно╖ податково╖ адм╕н╕страц╕╖ — 19 ╕ до Генерально╖ прокуратури — 5 тисяч 14 акт╕в. За словами Ю. Тимошенко, станом на сьогодн╕ з ц╕╓╖ к╕лькост╕ акт╕в порушено лише 769 крим╕нальних справ.
«╤ причому б╕льш╕сть з них нав╕ть близько не доведена до суду. Ось так сьогодн╕ склада╓ться ситуац╕я, ╕ таким ╓ сьогодн╕ життя в Укра╖н╕», — сказала Прем’╓р-м╕н╕стр...


ХТО НАЙКРАЩИЙ «КОЛЯДНИК»?

Головними хабарниками жител╕ Криму вважають чиновник╕в, так╕ результати акц╕╖, що провела кримська газета «События» на честь свого чотирир╕ччя ╕ М╕жнародного дня боротьби з корупц╕╓ю.
«Журнал╕сти встановили в центр╕ С╕мферополя п’ять манекен╕в, символ╕зуючих чиновника, правоохоронця, суддю, л╕каря ╕ вчителя. Перехожим запропонували проголосувати в╕ддрукованими на принтер╕ 500-гривневими купюрами з написом «хабар» за того, кому ╖м найчаст╕ше доводилося робити п╕дношення. Чиновник з╕брав 26 тисяч гривень, правоохоронець (прац╕вник МВС, прокуратури, податково╖) — 23 500 гривень, суддя — 22 500 гривень, медик — 20 тисяч ╕ вчитель — 6500», — говориться в пов╕домленн╕ видання.
Журнал╕сти в╕дзначають, що деяким учасникам акц╕╖ наст╕льки сподобалося д╕йство, що вони голосували справжн╕ми грошима.
Перший номер газети вийшов 9 грудня, коли св╕т в╕дзнача╓ День боротьби з корупц╕╓ю.


СУДИТИМУТЬ… СУДДЮ

Крим╕нальну справу стосовно судд╕ Нижньог╕рського районного суду, який звинувачу╓ться у винесенн╕ св╕домо неправом╕рних р╕шень, направила до суду прокуратура Криму, пов╕домля╓ прес-служба в╕домства.
«П╕д час розсл╕дування встановлено низку факт╕в винесення обвинуваченим неправосудних р╕шень у цив╕льних справах», — мовиться у пов╕домленн╕ наглядового в╕домства.
«Разом з людиною в мант╕╖ п╕д суд п╕де «замовник»
потр╕бних р╕шень», — додала прокуратура.
http://crimea.unian.net

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #50 за 11.12.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8193

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков