Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПАР╢ ВИЗНАЛА НЕЛЕГ╤ТИМНИМ ПРЕЗИДЕНТА РФ ПУТ╤НА, А РПЦ – ╤НСТРУМЕНТОМ ПРОПАГАНДИ
Асамблея вкотре п╕дтвердила, що за пут╕на рф перетворилася на фактичну диктатуру…


ПАР╢ УХВАЛИЛА РЕЗОЛЮЦ╤Ю ПРО П╤ДТРИМКУ В╤ДНОВЛЕННЯ УКРА╥НИ
За резолюц╕ю ПАР╢ проголосували 134 учасники зас╕дання, проти – жоден…


ФОРТЕЦЯ МАР╤УПОЛЬ
Режисерка Юл╕я Гонтарук створила цикл ф╕льм╕в п╕д загальною назвою “Фортеця...


ЗАКОН ПРО МОБ╤Л╤ЗАЦ╤Ю ПРИЙНЯТО: ДО НЬОГО ╢ ПРЕТЕНЗ╤╥, АЛЕ В╤Н П╤ДСИЛИТЬ ЗСУ
Закон проголосовано 283-ма голосами депутат╕в Верховно╖ Ради. Експерти: його треба було приймати...


НАША БАТЬК╤ВЩИНА ╢ НАЙЗАМ╤НОВАН╤ШОЮ КРА╥НОЮ В СВ╤Т╤
╤з 2015 року Джайлз Дьюл╕ документу╓ зам╕нування земл╕ в Укра╖н╕…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "Резонанс"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#47 за 20.11.2009
ЯК СТАТИ АМЕРИКАНЦЕМ?

До маленько╖ Наст╕ Феофаново╖ не приходив п╕д новор╕чну ялинку Санта-Клаус – подарунки дарував ╖й ╕нший, але теж дуже добрий д╕дусь. То було надзвичайно щасливе дитинство, яке дало заряд сил, енерг╕╖ та любов╕ на все життя, зам╕сть того, щоб марнувати його на боротьбу з власними комплексами.
Тож сьогодн╕ 29-р╕чна американка Настя, родом ╕з Санкт-Петербурга, вже набула чималий житт╓вий досв╕д ╕ ма╓ що сказати та порадити людям. Вт╕м, людство для не╖ – це не к╕лька сус╕д╕в та колег по робот╕ – це безмежний океан, бо побувала вона ╕ в Аз╕╖, ╕ у Сх╕дн╕й ╢вроп╕, ╕ в П╕вденн╕й Америц╕. Де ще? Одразу й не пригадати. Чи могла колись про таке мр╕яти? Але в тяжк╕ часи перебудови ╖╖ матуся, яка працювала в туристичн╕й агенц╕╖, зробила все, аби в╕дкрити перед доньками ╕нш╕ обр╕╖.
Спочатку довелося попрацювати ╕ на непрестижних роботах. Але, зак╕нчивши школу та вивчившись на арх╕тектора, Настя вже мала змогу обирати. ╤, ще студенткою, обрала те, чому й навчалася. Та д╕вчина в╕дчувала себе не лише арх╕тектором, але ще й художником. А на той час життя починав заполоняти комп’ютер. У цю досконалу, але не одухотворену машину важко було вкласти живу душу. А для Наст╕ арх╕тектура – це т╕ високохудожн╕ витвори мистецтва, серед яких пройшло ╖╖ дитинство. ╤ вона вже в╕дчувала себе швидше художником, спор╕дненого з арх╕тектурою жанру, н╕ж висококвал╕ф╕кованим користувачем комп’ютера, ╕ в╕ддавалася творчост╕ лише на замовлення власного серця.
Та зароб╕ток для ╕снування довелося шукати не довго. Настя стала волонтером, представником Корпусу Миру, який ╓ позапол╕тичною ╕ позарел╕г╕йною орган╕зац╕╓ю, що спонсору╓ться урядом Америки ╕ переважно працю╓ за трьома напрямками: вивчення англ╕йсько╖ мови, розвиток молод╕ ╕ розвиток сусп╕льства.
Таким чином Настя ╕ зав╕тала до Укра╖ни – працювала в Криму як викладач англ╕йсько╖ мови та людина, що зна╓ться на еколог╕╖ (це теж важлива складова д╕яльност╕ волонтера). Англ╕йсько╖ мови Настя два роки навчала д╕тлах╕в з Алуштинсько╖ школи № 3 та працювала в клубах «В╕кна в Америку» у Кримському ╕нженерно-педагог╕чному ун╕верситет╕ в С╕мферопол╕, де також проводила з молоддю еколог╕чн╕ сем╕нари. У той же час в Червоноград╕ Льв╕всько╖ област╕ допомагала окультурювати та в╕дновлювати парк графа Потоцького при музе╖.
Що стосу╓ться ╖╖ вихованц╕в, то для них Настя орган╕зувала ╕ провела еколог╕чний таб╕р неподал╕к в╕д мальовничих г╕р Демердж╕. За в╕с╕м дн╕в перебування у табор╕ д╕ти (з 10 до 18 рок╕в) п╕знали багато нового в ╕нтелектуальному й емоц╕йному план╕. Вони познайомилися з ╕ншими волонтерами з Америки, як╕, до реч╕, тут ╕ куховарили, в╕дчули п╕дтримку населення з найближчих с╕л, котре, в свою чергу, намагалося забезпечити ╖х ус╕м необх╕дним, а отже – ╕ важлив╕сть т╕╓╖ справи, якою займаються. Тому охоче малювали плакати, вигадували гасла, гордо фотографувалися поряд з м╕шками з╕ см╕ттям, в╕д якого зв╕льнили довк╕лля. А ще п╕знавали почуття справжнього товариства, що ╜рунту╓ться на сп╕льних ╕нтересах, знаходили соб╕ нових друз╕в ╕з Тернополя та Луганщини, учасник╕в таких же табор╕в, як╕, серед ╕нших, теж прибули до Криму.
— Переконана, жодна дитина з ц╕╓╖ команди вже н╕коли не кине на землю пап╕рець, — запевнила Настя.
У розмов╕ я поц╕кавилась, за яким принципом Корпусом Миру в╕дбираються держави, куди вирушають американськ╕ волонтери, п╕дозрюючи, що йдеться про так зван╕ кра╖ни третього св╕ту, як╕ сам╕ не можуть дати соб╕ ради. Настя, зда╓ться, прочитала мо╖ думки.
— В Укра╖н╕ американських волонтер╕в найб╕льше, ╕ це просто бажання под╕литися з ╕ншою державою тим, чого ╖й браку╓, на в╕дм╕ну в╕д Америки. ╢ ще й ╕нший нюанс: про Укра╖ну в Америц╕ знають дуже мало ╕, перебуваючи тут, я репрезентую свою державу, а повернувшись в Америку, навпаки, зможу розпов╕сти там про Укра╖ну, тому ╕ намагаюся глибше п╕знати ╖╖ культуру ╕ традиц╕╖, сво╓р╕дн╕сть способу життя.
На мо╓ запитання, чи багато сп╕льних еколог╕чних проблем в Америц╕ й Укра╖н╕, Настя в╕дпов╕ла, що було б хибним вважати, н╕би Америка вже турбу╓ться лише про еколог╕чно чисте паливо та безпечну переробку в╕дход╕в ╕ не ма╓ ╕нших негаразд╕в. На в╕дм╕ну в╕д зах╕дних штат╕в, проблеми ╕нших схож╕ з укра╖нськими.
Вт╕м, Настя не взялася прогнозувати, коли ж ╕ ми зможемо дбати не лише про себе, але ╕ про сус╕д╕в. Вона, под╕бно б╕льшост╕ пол╕тик╕в, згадала про нестаб╕льн╕сть у держав╕, а також зосередила увагу на шк╕льному вихованн╕ маленьких американц╕в, де в школах поширене самоврядування, що дозволя╓ розвивати зд╕бност╕ л╕дера, в╕дпов╕дального за сво╖ р╕шення. Тому ╕ почува╓ться американська молодь не бур’яном десь на узб╕чч╕, а г╕дними громадянами сво╓╖ держави, котрим, пом╕ж тим, до ус╕х ╕ до усього ╓ справа, скаж╕мо, до д╕тей, що виховуються в укра╖нських дитячих притулках, до будинк╕в престар╕лих, до побудови тих чи ╕нших споруд, до орган╕зац╕╖ роботи центр╕в реаб╕л╕тац╕╖, до упорядкування документац╕╖ в б╕бл╕отеках Криму тощо. ╤ при╖жджають вони сюди не як «старш╕ брати», тим б╕льше, не як зароб╕тчани (це ╖м суворо заборонено, бо ф╕нансування в╕дбува╓ться з Америки, з Корпусу Миру), а як смиренн╕ труд╕вники, як╕, пом╕ж тим, дбаючи про ╕нш╕ народи, дбають про престиж сво╓╖ держави.
Настя вважа╓, що укра╖нська молодь теж ма╓ волонтерськ╕ нахили. Все ╕нше – запитання до влади, у всякому раз╕, ситуац╕ю я зрозум╕ла саме так.

Тамара СОЛОВЕЙ.

На фото: Настя Феофанова (у центр╕) з випускниками.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #47 за 20.11.2009 > Тема "Резонанс"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=8094

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков