Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4450)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4124)
Українці мої... (1659)
Резонанс (2120)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1046)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (320)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (206)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ПОЕЗ╤Я ╤ ПРОЗА НАШОГО ЖИТТЯ
Третя зб╕рка поез╕╖ - «╥╖ написала в╕йна»…


НЕ ХОДИ НА ЛИСУ ГОРУ…
Наш╕ традиц╕╖


КАРИКАТУРИ БАТЬКА Й ЖИВОПИС СИНА
Карикатури батька викривають агресивну пол╕тику Москви, показують, що вона ╓ загрозою для всього...


РОЗПУСКА╢ТЬСЯ Л╤ЩИНА
Наш╕ традиц╕╖


ЛЮТЬ, НАД╤Я, ЛЮБОВ
На початку широкомасштабного вторгнення рос╕йських в╕йськ подруга художниц╕ попрохала ╖╖...




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2009 > Тема "Душі криниця"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#42 за 16.10.2009
У ПРОСТОР╤ ╤НТЕЛЕКТУ

Книгу називають джерелом знань, бо з не╖ розпочина╓ться загальна ╕ профес╕йна осв╕та. ╥╖ називають скарбницею, бо в н╕й акумулюються вс╕ досягнення людини як творчо╖ особистост╕, колективу, народу, людства. Сво╖м енциклопедичним зм╕стом вона допомага╓ в робот╕, а в години дозв╕лля кожен може знайти в н╕й в╕дпов╕д╕ на сво╖ найр╕зноман╕тн╕ш╕ запити та ╕нтереси. Щоб таких книг, як╕ користуються найб╕льшим попитом серед населення, було в достатн╕й к╕лькост╕ на п╕востров╕, б╕бл╕отеки Автономно╖ Республ╕ки Крим беруть участь у реал╕зац╕╖ низки державних програм щодо поповнення сво╖х ╕нформац╕йних ресурс╕в.
Про ╖хн╓ зб╕льшення ╕ тематичну р╕зноман╕тн╕сть як фундамент б╕бл╕отеки, що дозволя╓ забезпечити ╕нформац╕╓ю представник╕в ус╕х верств населення, в тому числ╕ вчених, спец╕ал╕ст╕в, студент╕в ╕ школяр╕в, йшлося на республ╕канськ╕й науково-практичн╕й конференц╕╖ «Нац╕ональний документ як основа формування б╕бл╕отечного фонду», яка в╕дбулася в Кримськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка. В обговоренн╕ принцип╕в б╕бл╕отечного обслуговування ╕ сучасних запит╕в читач╕в, розвитку мереж╕ ╕нтернет-центр╕в разом ╕з спец╕ал╕стами б╕бл╕отечних систем Криму взяли участь представники галуз╕ з Микола╖всько╖ област╕. Вони под╕лилися досв╕дом управл╕ння б╕бл╕отечними фондами, шляхами формування ресурсно╖ бази ╕ створення ╓диного ╕нформац╕йного простору для користувач╕в, проведення на сво╖й баз╕ наукових ╕ соц╕олог╕чних досл╕джень.
Про осв╕тню та ╕нформац╕йну роль б╕бл╕отек у сусп╕льств╕, значення нац╕онально╖ книги в контекст╕ д╕алогу культур пол╕етн╕чного рег╕ону говорили у сво╖х виступах заступник м╕н╕стра культури ╕ мистецтв АРК ╤. Заатов, директор Кримсько╖ республ╕кансько╖ ун╕версально╖ науково╖ б╕бл╕отеки ╕м. ╤. Франка Л. Дроздова, директор Микола╖всько╖ обласно╖ ун╕версально╖ науково╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ А. Гмирьова Н. Богза, професор Тавр╕йського нац╕онального ун╕верситету ╕м. В. ╤. Вернадського В. Гуменюк та ╕нш╕. Цей напрям роботи ╓ одним з головних в обслуговуванн╕ компактно проживаючих нац╕ональних груп кримського рег╕ону Республ╕канською кримськотатарською б╕бл╕отекою ╕м. ╤. Гаспринського, а ╢впатор╕йська централ╕зована б╕бл╕отечна система використову╓ створення на баз╕ публ╕чних б╕бл╕отек ╕нформац╕йних центр╕в як ╕нструмент модерн╕зац╕╖ сво╖х ресурс╕в ╕ доступу до соц╕ально значущо╖ ╕нформац╕╖.
Специф╕чн╕ п╕дходи до розвитку сво╖х фонд╕в мають також публ╕чн╕ б╕бл╕отеки м. Севастополя. А в Кримськ╕й ун╕версальн╕й науков╕й б╕бл╕отец╕ ╕мен╕ ╤. Франка прагнуть досягти не т╕льки повноти формування електронно╖ колекц╕╖, кра╓знавчих та ╕нших фонд╕в, а й максимально забезпечити ╖хню доступн╕сть. До вс╕х цих вимог дода╓ться ще одна – правова умова, коли в б╕бл╕отеках формуються фонди мультимед╕йних видань. ╥х публ╕чн╕ покази необх╕дно узгоджувати ╕з закладами к╕нов╕деопрокату.
Учасники конференц╕╖ оглянули експозиц╕╖ «Публ╕чн╕ б╕бл╕отеки Автономно╖ Республ╕ки Крим: ╕стор╕я ╕ сучасн╕сть» ╕ «Видавнича д╕яльн╕сть кримських б╕бл╕отек», побували на презентац╕╖ книг видавц╕в м. Микола╓ва. А зд╕йснена по б╕бл╕отец╕ ╕м. ╤. Франка екскурс╕я стала ще одним яскравим св╕дченням того, що б╕бл╕отеки сьогодн╕ – не т╕льки масов╕ ╕ доступн╕ заклади культури, як╕ передають нин╕шн╕м покол╕нням найкращ╕ досягнення людства в р╕зних галузях знань, а й сам╕ беруть активну участь в ╕нтелектуальному ╕ громадянському житт╕ сусп╕льства, творенн╕ держави, ╓диного ╕нформац╕йного простору рег╕ону, стаючи духовною основою в╕дродження ╕ розвитку його нац╕ональних культур.

Валентина НАСТ╤НА,
пров╕дний редактор ╕нформац╕йного в╕дд╕лу ДО «Всеукра╖нський ╕нформац╕йно-культурний центр».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #42 за 16.10.2009 > Тема "Душі криниця"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7934

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков