Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ: ВИГРАНА БИТВА ЗА ЛЕГ╤ТИМН╤СТЬ
20 травня 2019 року оф╕ц╕йно стартувала п’ятир╕чна каденц╕я Володимира Зеленського на...


НАЦИЗМ В╤ДРОДИВСЯ. Т╤ЛЬКИ З НОВИМ МАРКУВАННЯМ: «СДЕЛАНО В РОССИИ».
Звернення Президента Укра╖ни з нагоди Дня пам'ят╕ та перемоги над нацизмом у Друг╕й св╕тов╕й в╕йн╕.


САМ╤Т У ШВЕЙЦАР╤╥ - ПЕРШИЙ РЕАЛЬНИЙ ШАНС РОЗПОЧАТИ В╤ДНОВЛЕННЯ СПРАВЕДЛИВОГО МИРУ
Лише глобальна сила здатна примусити Рос╕ю до миру, саме тому Укра╖на працю╓, щоб залучити...


НАШ╤ ВО╥НИ ВМ╤ЮТЬ ПЕРЕМАГАТИ, АЛЕ ВОНИ ПОТРЕБУЮТЬ ВАШО╥ ДОСТАТНЬО╥ ТА СВО╢ЧАСНО╥ П╤ДТРИМКИ
Звернення Президента до учасник╕в зас╕дання у формат╕ «Рамштайн».


«К╤ЛЬКА ДН╤В, ЯКЩО НЕ РАН╤ШЕ»:
У Пентагон╕ сказали, коли Укра╖на отрима╓ перш╕ парт╕╖ озбро╓нь…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З перших уст"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2009
«А Я ПРОСТО ЛЮБЛЮ КРИМ…»

З Анатол╕╓м Матв╕╓нком ми розмовляли вже незадовго до того, як його л╕так мав п╕днятися у пов╕тря, завершивши цим самим к╕лькаденний в╕зит поважного ки╖вського гостя до Криму. В кол╕ його завдань були проведення зустр╕чей з виборцями, депутатська допомога, привернення уваги громади до здорового способу життя ╕, звичайно ж, просто в╕дв╕дування Криму, з яким його пов’язу╓ не лише тимчасова робота кер╕вником Ради м╕н╕стр╕в, але ╕ чисто людська прив’язан╕сть до цього чар╕вного куточка нашо╖ держави.
– Анатол╕ю Серг╕йовичу, ви п╕д час прес-конференц╕╖ багато говорили про те, що наш п╕востр╕в ма╓ бути розвиненою рекреац╕йною зоною, що й забезпечить його добробут ╕ пол╕тичну стаб╕льн╕сть. Як же цього досягти?
– Я вже згадував про те, що в Криму ╓ багато санатор╕╖в, як╕ перебувають у державн╕й власност╕. ╥х треба просто продати з аукц╕ону ╕ одержати максимальний прибуток.
 Одержан╕ кошти сл╕д вкласти в забезпечення привабливих для ╕нвестор╕в земель енергонос╕ями, водою ╕ газом. Таким чином, варт╕сть цих земель значно зросте. У той же час на кримчан чекатимуть робоч╕ м╕сця, а на м╕сцевий бюджет – значн╕ надходження, що дозволять докор╕нно зм╕нити економ╕чну ситуац╕ю в Криму. Х╕ба не соромно, що сьогодн╕ за р╕внем добробуту Крим пос╕да╓ 20-те м╕сце в Укра╖н╕?
 – А як бути з оздоровчо-л╕кувальними закладами, як╕ сьогодн╕ стають предметом рейдерських або ж узгоджених з владними колами атак?
 – За так╕ протитуберкульозн╕ санатор╕╖, як «Долоси» на територ╕╖ Масандри та «Сосняк» (Н╕к╕тський ботан╕чний сад), що мають ун╕кальн╕ умови для л╕кування ц╕╓╖ небезпечно╖ хвороби, ми будемо боротися.
 – Кажуть, вони перебувають в авар╕йному стан╕. Хвор╕ сплять на п╕длоз╕. У той час, як «Долоси» – це найб╕льший ╕ найпотужн╕ший за радянських час╕в протитуберкульозний санатор╕й, ╕ так╕ установи у нас н╕бито захищен╕ законом.
 – Тим не менше, з мовчазного потурання м╕сцево╖ влади вони перетворюються на ру╖ни. ╤ це комусь потр╕бно, бо там чудовий кл╕мат ╕ величезн╕ земельн╕ д╕лянки. У той же час зовс╕м не зашкодить, якщо близько 70 санатор╕╖в (фактично, будинк╕в в╕дпочинку) п╕дуть з молотка.
 – Анатол╕ю Серг╕йовичу, розкаж╕ть, будь ласка, про буд╕вництво 42-╖ та 43-╖ шк╕л. Чула, що це завдяки вам довгобуди перетворилися в добре укомплектован╕ навчальн╕ заклади…
 – Коли я ще ╖хав до м╕ста з аеропорту, мою увагу привернув довгобуд у с. Комсомольському. Як з’ясувалося, ще за радянських час╕в тут розгорнулося буд╕вництво школи. Але минуло близько 15 рок╕в, а справа не рухалася з м╕сця. ╤ я поставив соб╕ за завдання вир╕шити цю проблему. Але належало зд╕йснити близько половини роботи, а кримський бюджет дозволив проф╕нансувати лише 40% необх╕дного. Довелося шукати спонсор╕в на материков╕й Укра╖н╕. Мен╕ п╕шли назустр╕ч, лише один концерн «Ст╕рол» вид╕лив 10 млн. грн. Але висувалася умова – школа ма╓ бути укра╖нською. До роботи залучено було водночас 50 буд╕вельних орган╕зац╕й, як╕ щоденно засвоювали до 1 млн. грн. ╕ конкурували м╕ж собою. Водночас ми працювали ще над одним довгобудом, успадкованим в╕д радянських час╕в. Це була школа в с. Кам’янц╕. Робота велася на двох буд╕вельних майданчиках. Спочатку, о 7-й ранку, ми проводили план╕рку на буд╕вництв╕ 43-╖ школи, а п╕сля 8-╖ продовжували ╖╖ в Кам’янц╕. Таким чином, за п╕вроку, до 1 вересня вже було здано в експлуатац╕ю дв╕ школи: укра╖номовну (близько 10% рос╕йськомовних школяр╕в, що навчатимуться за м╕сцем помешкання) ╕ кримськотатарську, з поглибленим вивченням укра╖нсько╖ мови. Але мен╕ почали закидати, що рос╕йськомовними школами я не оп╕куюся. Тож з’явився дах ╕ над Грес╕вською школою, а одна з укра╖нських ф╕рм подарувала ╖й два комп’ютерн╕ класи.
 – Але чому ви залишили Крим, на вас тут хтось тиснув?
 – У владних колах ми знаходили сп╕льну мову. Р╕шення мо╓ було суто емоц╕йним. Мене п╕двели мо╖ депутати в Ки╓в╕ п╕д час голосування. Дов╕давшись, що вони не п╕дтримали уряд ╢ханурова (а я об╕цяв це Президентов╕), я одразу ж написав заяву про мо╓ зв╕льнення з посади ╕ по╖хав до Ки╓ва, аби ситуац╕я була керованою.
 – А як ви оц╕ню╓те нин╕шню пол╕тичну ситуац╕ю – маються на уваз╕ дуже переконлив╕ розмови про об’╓днання депутатсько╖ фракц╕╖ БЮТ та рег╕онал╕в?
 – Думаю, що таке об’╓днання не в╕дбудеться. Не тому, що сам принцип об’╓днання м╕стить в соб╕ щось крамольне, а тому, що основн╕ ╖хн╕ пол╕тичн╕ принципи несум╕сн╕. Та ╕ слабк╕ сторони вони мають р╕зн╕. БЮТ стражда╓ попул╕змом, а Парт╕я рег╕он╕в базу╓ться на ╕де╖ слов’янсько╖ ╓дност╕ ╕ в такий спос╕б ставить Укра╖ну в залежн╕сть в╕д ╕ншо╖ держави. Якщо таке об’╓днання ╕ в╕дбудеться, то воно не ма╓ майбутнього.
 – Чи не зда╓ться вам, що одн╕╓ю з важливих складових нин╕шньо╖ кризи ╓ криза морал╕?
 – Згоден. Люди сьогодн╕ використовують владу, аби набити соб╕ кишен╕. Вони керуються не сво╖м моральним «его», а матер╕альними ╕нтересами.
 – Анатол╕ю Серг╕йовичу, неухильно наближаються президентськ╕ вибори. Кого готова п╕дтримати ваша пол╕тична сила?
 – Ми робимо ставку на нових людей. Можливо, це буде Арсен╕й Яценюк. Не безперспективною вважа╓мо ╕ кандидатуру Валер╕я Пустовойтенка. А взагал╕ робимо наголос на виборах до м╕сцевих орган╕в влади.
 – Чула, у вашому кримському кер╕вництв╕ в╕дбулися зм╕ни…
 – Так, Владислав Енверович ╢рмаков, багатор╕чний голова кримського осередку УРП «Собор», попросив його зв╕льнити в╕д виконання обов’язк╕в через велике навантаження. Його повноваження тепер перебрав на себе Володимир Юхимович Кунцов, поки що як виконуючий обов’язки голови Кримсько╖ орган╕зац╕╖. Затвердження в╕дбудеться восени на всеукра╖нськ╕й парт╕йн╕й конференц╕╖.
 – ╤ ще два питання, що хвилюють сутт╓ву частину кримсько╖ громадськост╕. По-перше, це доля пост╕йних мешканц╕в так званих дачних будиночк╕в, як, скаж╕мо, у садовому товариств╕ «Садовод», як╕ ╓ кап╕тальними спорудами, але перебувають за межами смт. Молод╕жне, отже прописку люди тут одержують лише через суд ╕ позбавлен╕ решти громадянських прав, у тому числ╕, ╕ права голосування. Под╕бна ситуац╕я ╕ в с. Кам’янка. По-друге, прац╕вники «Кримсько╖ астроф╕зично╖ обсерватор╕╖» (смт. Научне) обурен╕ переданням чотирьох гектар╕в земл╕ п╕д комерц╕йну забудову ф╕рм╕ «Консоль», що суперечить необх╕дним умовам для наукових досл╕джень.
 – Я готовий досл╕дити ц╕ питання ╕ п╕дготувати депутатськ╕ запити. Надсилайте аргументован╕ звернення.
 – Рада, що ми порозум╕лися. Чекатимемо вас знову на кримськ╕й земл╕.
 – Коли я при╖хав працювати до Криму, люди сполошилися, ╖м здавалося, що я керуюся якоюсь прихованою приватною метою. А я просто люблю Крим ╕ хочу, щоб в╕н став найкв╕туч╕шим куточком Укра╖ни. Наша держава ма╓ п╕днятися, спираючись на Кримськ╕ гори.

Розмовляла Тамара СОЛОВЕЙ.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З перших уст"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7340

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков