Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2009
ПРОТИД╤ЯТИ ПРОЯВАМ КСЕНОФОБ╤╥

29 травня в Головному управл╕нн╕ Служби безпеки Укра╖ни в АР Крим в╕дбулося зас╕дання  «круглого столу» з проблем протид╕╖ прояву ксенофоб╕╖. У робот╕ зас╕дання взяли участь представники ╕ л╕дери нац╕ональних громадських орган╕зац╕й Криму – азербайджанц╕в, в╕рмен╕в, болгар, угорц╕в, грузин╕в, ╓вре╖в, кара╖м╕в, кримчак╕в, латиш╕в, н╕мц╕в, осетин╕в-алан╕в, татар ╕ башкир╕в Криму, француз╕в, чех╕в, а також фах╕вц╕ з проблем безпеки ╕ноземних студент╕в кримських ВНЗ та кер╕вництво ГУ СБУ в АР Крим, Прокуратури АРК ╕ ГУ МВСУ в АРК.
У сво╓му виступ╕ начальник ГУ СБУ в АР Крим В. В. Пшеничний зазначив, що одним ╕з завдань Служби безпеки Укра╖ни ╓ зд╕йснення заход╕в щодо захисту нац╕онально╖ державност╕, запоб╕гання ксенофобським проявам стосовно представник╕в етн╕чних меншин Укра╖ни, як╕ можуть призвести до масового безладу ╕ послужити причиною виникнення загроз нац╕онально╖ безпеки держави, завдати шкоди ╖╖ м╕жнародному ╕м╕джу, спровокувати виникнення сепаратистських настро╖в ╕ терористичних прояв╕в. У цей час п╕дрозд╕лами, до функц╕ональних завдань яких в╕днесене зд╕йснення усього комплексу заход╕в щодо протид╕╖ зазначеним негативним тенденц╕ям ╕ недопущення вчинення злочин╕в за нац╕ональною ознакою, розкрито найб╕льш резонансн╕ протиправн╕ прояви.
Заступник начальника ГУ СБУ в АР Крим Лесюк Р. М. дов╕в до в╕дома учасник╕в зас╕дання, що Главком посилено роботу з╕ встановлення ос╕б, причетних до зд╕йснення таких негативних ╕ ганебних для сучасного сусп╕льства явищ, як акти вандал╕зму щодо пам’ятник╕в ╕ пам’ятних знак╕в та культових споруджень представник╕в нац╕ональних меншин. Так, у результат╕ оперативно-розшукових заход╕в, проведених кримським Главком разом з органами м╕л╕ц╕╖ й прокуратури, затриман╕ й 9 лютого 2009 р. засуджен╕ на 2 роки позбавлення вол╕ 3 жител╕ С╕мферопольського району, як╕ зд╕йснювали акти вандал╕зму на цвинтарях. Установлено ус╕ особи, як╕ причетн╕ до зд╕йснення напис╕в образливого характеру в грудн╕ 2007 р. у м. Красноперекопську, а також до акт╕в вандал╕зму на надгробних пам’ятниках на цвинтарях у селищах Марф╕вка й Войкове Лен╕нського району. За вказаними фактами органами МВС порушено крим╕нальн╕ справи за ст. 297 Крим╕нального кодексу Укра╖ни («Наруга над могилою»). У цьому роц╕ створено прецедент у практиц╕ СБУ: визнання винним за ч. 2 ст. 161 КК Укра╖ни («порушення р╕вноправност╕ громадян залежно в╕д ╖хньо╖ расово╖, нац╕онально╖ належност╕ або в╕дношення до рел╕г╕╖») головного редактора одн╕╓╖ з газет в Одеськ╕й област╕, який засуджений до 1 року й 6 м╕сяц╕в позбавлення вол╕ умовно Апеляц╕йним судом Приморського району м. Одеси.
Начальник в╕дд╕лу нагляду за додержанням закон╕в у м╕жнац╕ональних стосунках Прокуратури АРК З╕невич О. Г. пов╕домив, що у Криму також порушено крим╕нальну справу за ст. 161 КК Укра╖ни за фактом вандал╕зму на цвинтар╕ у с. Чистеньке. Водночас в╕н зазначив, що незважаючи на зменшення показник╕в р╕вня злочинност╕, як╕ ╜рунтуються на расов╕й нетерпимост╕, потр╕бна консол╕дац╕я усього сусп╕льства та вироблення сп╕льно╖ стратег╕╖ м╕жнац╕онального розвитку в ус╕х гуман╕тарних  програмах Криму.
Для знищування м╕жнац╕онально╖ нетерпимост╕ необх╕дно удосконалення законодавства Укра╖ни. Тому кер╕вник Кримського в╕рменського товариства Габр╕╓лян О. А. закликав представник╕в правоохоронних орган╕в до сп╕льного вир╕шення ц╕╓╖ проблеми через ╕н╕ц╕ативу нац╕ональних орган╕зац╕й та Верховну Раду АР Крим. Бо ц╕на миру дорожче, н╕ж ц╕на в╕йни, а шлях до порозум╕ння та терпимост╕ – довгий та важкий для ус╕х людей, як╕ йдуть в одному напрямку.
Значний негативний аспект для спокою у сусп╕льств╕ ма╓ несво╓часна та необ’╓ктивна правова оц╕нка кожного злочину з боку деяких представник╕в ЗМ╤ та сусп╕льства, коли в╕дбува╓ться п╕дм╕на квал╕ф╕кування побутового випадку актом нац╕онально╖   нетерпимост╕, – зазначив начальник м╕л╕ц╕╖ громадсько╖ безпеки ГУ МВСУ в АР Крим Федорян М. А.   
Представники громадських нац╕ональних орган╕зац╕й у сво╖х виступах в╕дзначили позитивний ефект д╕алогу ╕з правоохоронними структурами у справ╕ збереження миру й терпимост╕ в сусп╕льств╕. Було запропоновано розширити к╕льк╕сть учасник╕в ╕ залучити до роботи «круглих стол╕в» представник╕в орган╕в влади автоном╕╖ та орган╕в м╕сцевого самоврядування. Також учасники висловили подяку Служб╕ безпеки за ╕н╕ц╕ативу в орган╕зац╕╖ й п╕дтримали ╕дею продовження тако╖ форми вза╓мод╕╖ правоохоронних ╕ громадських структур для визначення практичних шлях╕в подолання прояв╕в ксенофоб╕╖ в держав╕.

Жанна Дуна╓вська,
прес-група ГУ СБУ в АР Крим.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7338

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков