Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2009
КРИМ У ЗОН╤ ПИЛЬНО╥ УВАГИ

АКТУАЛЬНО!
 
Крим потребу╓ ритм╕чного ф╕нансування соц╕альних програм ╕ паритетност╕ ╕нформац╕йного простору. Найб╕льша перепона на цьому шляху – корупц╕я на вс╕х р╕внях влади. Таку думку в ексклюзивному ╕нтерв’ю Рад╕о «Свобода» висловив голова Служби безпеки Укра╖ни Валентин Наливайченко. В╕н запевнив, що сепаратист╕в покара╓ суд, а також наголосив, що п╕дрозд╕ли ФСБ, як╕ ╓ у склад╕ Чорноморського флоту Рос╕йсько╖ Федерац╕╖, найближчим часом мають п╕ти з Криму.
– Завдання Служби безпеки – захищати державн╕сть та територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни, тому все те, що в╕дбува╓ться у Криму, для нас ╓ надважливим. З точки зору нац╕онально╖ безпеки ╓ дв╕ нагальн╕ потреби: вир╕шувати соц╕альн╕ проблеми людей, як╕ там живуть, ╕ боротися з корупц╕╓ю. Землев╕дведення, повернення депортованих, вир╕шення проблеми реал╕зац╕╖ ╖хнього права на власн╕сть та на землю – ось ключов╕ позиц╕╖. Дос╕ ж нав╕ть кадастр земельний не створений!
Лише останн╕м часом, за наполяганням Президента, центральн╕ органи влади сам╕ почали при╖жджати до Криму, щоб на м╕сц╕ разом з м╕сцевою владою шукати вих╕д ╕з ситуац╕╖. М╕н╕стерство юстиц╕╖ вже ма╓ там сво╓ представництво, а ще ж М╕н╕стерство рег╕онально╖ пол╕тики, М╕н╕стерства осв╕ти та охорони здоров’я.
Ус╕ розпорядники центрального бюджету мають з’явитися у Криму ╕з коштами для вир╕шення проблем. Треба перейти до нормального ╕ ритм╕чного ф╕нансування соц╕альних програм у Криму. Це найперше завдання.
– Якою Ви бачите ситуац╕ю в ╕нформац╕йному простор╕ Криму?
– Це питання компетенц╕╖ Нац╕онально╖ ради з питань телебачення ╕ рад╕омовлення ╕ м╕сцевих орган╕в влади. Добре, що там ╓ рос╕йськ╕ телеканали, але погано, що нема╓ укра╖нських та ╕нших ╕ноземних телеканал╕в. Чому та нема╓ CNN? Чому там нема╓ ВВС? Це треба зм╕нити ╕ вир╕шити таким чином, щоб ╕снував ╕нформац╕йний паритет, який досяга╓ться р╕вним прозорим отриманням л╕ценз╕й.
– Ви ма╓те важел╕ впливу на це?
– СБУ не ма╓ впливу на журнал╕ст╕в, на л╕цензування та ╕нформац╕йну сферу – ╕ у цьому прояв демократ╕╖. Але ми зна╓мо, що й ╕ноземн╕, й укра╖нськ╕ телерад╕окомпан╕╖ стикаються з нездоланними корупц╕йними перешкодами, якщо хочуть започаткувати телев╕з╕йне чи рад╕омовлення на територ╕╖ Криму. Це – ненормальна ситуац╕я, вона ма╓ бути зламана й приведена до норм укра╖нського законодавства.
Ми анал╕зу╓мо ╕ робимо висновки. РНБО вже взяло наш╕ висновки до уваги ╕ ╓ в╕дпов╕дне р╕шення про ╕нформац╕йну присутн╕сть на ус╕й територ╕╖ Укра╖ни, це не лише Крим, а й усе прикордоння.
– Як╕ ж проблеми прямо зач╕пають Службу безпеки Укра╖ни?
– Це контррозв╕дка та протид╕я ус╕м орган╕зац╕ям чи громадянам, як╕ ставлять п╕д сумн╕в територ╕альну ц╕л╕сн╕сть Укра╖ни або статус окремих м╕ст, наприклад, м╕ста Севастополя, пишуть ╕нш╕ назви, п╕дн╕мають прапори ╕нших держав – роблять те, що визнача╓ться законом, як протиправна д╕яльн╕сть. А в╕дтак ми все це документу╓мо, допиту╓мо у рамках крим╕нальних справ ╕ переда╓мо справи до суду. Нин╕ у суд╕ вже ╓ справа «Севастополь-Крим-Рос╕я», ╕ у ц╕й справ╕ висунуто звинувачення проти двох громадян. Тепер уже саме суд, а не СБУ, визначить м╕ру покарання.
Другий напрямок – це протид╕я ╕ноземним спецслужбам, як╕ проявляють ╕нтерес до укра╖нських оборонних об’╓кт╕в чи об’╓кт╕в Чорноморського флоту РФ. Тут СБУ ма╓ достатн╕й арсенал засоб╕в, щоб забезпечити належну безпеку. Тому ми абсолютно не згодн╕ ╕з перебуванням на об’╓ктах ЧФ РФ п╕дрозд╕л╕в ФСБ Рос╕╖. А в╕дтак на двосторонньому р╕вн╕ за допомогою МЗС найближчим часом спод╕ва╓мося врегулювати це питання ╕ просити п╕дрозд╕ли ФСБ полишити територ╕ю Укра╖ни.
– Чи в╕дстежу╓ СБУ заяви вищих посадових ос╕б Криму? Наприклад, нещодавно в ╕нтерв’ю «Эхо Москвы» один укра╖нський кримський чиновник заявив, що у Криму чиняться велик╕ утиски рос╕йськ╕й мов╕.
– Це в╕дверта брехня. ╤ я це кажу не як кер╕вник СБУ, а як член РНБО. Однак СБУ не контролю╓ мовну ситуац╕ю ╕ не втруча╓ться у д╕яльн╕сть осв╕тн╕х заклад╕в – для цього ╓ М╕н╕стерство осв╕ти та науки.
– Але рос╕йськ╕ громадяни сприймають так╕ заяви по-╕ншому, як факт. Чи не вважа╓те Ви, що оск╕льки йдеться про заяву державного службовця, то мали б настати як╕сь правов╕ насл╕дки?
– Безумовно, ма╓ бути реакц╕я, але ми живемо у демократичн╕й кра╖н╕, то й реакц╕я ма╓ бути в╕дпов╕дна. Журнал╕сти не мали б його запрошувати до еф╕ру й до участ╕ у ток-шоу, щоб такий чиновник-фальсиф╕катор не тиражував цю брехню. Громадянське сусп╕льство ма╓ не п╕дтримувати таких людей ╕ в╕дпов╕дно реагувати п╕д час вибор╕в.
Що стосу╓ться правово╖ реакц╕╖, то у нас за висловлювання дуже важко людину притягнути до в╕дпов╕дальност╕, аж до того моменту поки слова не перейдуть у д╕ю. Це – ц╕на свободи й демократ╕╖.
– А як Ви прокоменту╓те нещодавню заяву СБУ про «недопущення створення в Укра╖н╕ терористичного осередку орган╕зац╕╖ «Х╕зб-ут-Тахр╕р»? Адже ця орган╕зац╕я давно ╕ легально д╕╓ у Криму?
– Ми працювали над тим, щоб не допустити створення п╕д Ки╓вом осередку саме терористично╖ орган╕зац╕╖. При╖хали люди з Узбекистану та з одн╕╓╖ ╕з арабських кра╖н з конкретною метою: вербувати громадян ╕ створити терористичну мережу. Про це св╕дчила оперативна ╕нформац╕я й вилучена л╕тература, яка до слова, ╓ рос╕йською.
Коли нарешт╕ з’ясували, що це представники «Х╕зб-ут-Тахр╕р», то ми, знаючи, що цей рух давно ╕сну╓ в Криму ╕ займа╓ться незабороненою д╕яльн╕стю, зреагували не у крим╕нальний спос╕б. СБУ вилучила екстрем╕стську л╕тературу, а ╕ноземц╕в депортували ╕ заборонили ╖м в’╖зд на територ╕ю Укра╖ни. Також ми пов╕домили нашим колегам в ╢С та деяких арабських кра╖нах про це, щоб вони в╕дстежили у себе тих, хто, можливо, планував ╕ ф╕нансував створення у нас терористичного осередку.
Я не можу про все розпов╕сти, але проведу ╕сторичну паралель: де був вперше створений ╕нститут ваххаб╕зму? ╤ хто про це перший пов╕домив? Рос╕йська преса. Тому, користуючись нагодою, запевняю: ми все розум╕╓мо ╕ не допустимо провокац╕й стосовно створення терористичних орган╕зац╕й на наш╕й територ╕╖.
╤рина Штогр╕н.
http://www.radiosvoboda.org/content/article/1744007.html

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7337

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков