Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4456)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4134)
Українці мої... (1667)
Резонанс (2128)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1847)
Крим - наш дім (1064)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (242)
Бути чи не бути? (331)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (210)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#23 за 05.06.2009
«МИ В╤ДЧУВА╢МО ТРИВОЖН╤ РОЗРЯДИ...»

ОБЛИЧЧЯ ВЛАДИ
ТВОРЧА ╤НТЕЛ╤ГЕНЦ╤Я — ПРО ПЕРЕГОВОРИ В К╤МНАТ╤ БЕЗ В╤КОН, БЕЗ ДВЕРЕЙ

Директор ╤нституту л╕тератури ╕м. Т. Шевченка, радник Президента Укра╖ни з гуман╕тарних питань Микола Жулинський, поет, перекладач, драматург ╤ван Драч, директор Укра╖нсько╖ к╕нофундац╕╖ Андр╕й Халпахч╕ та голова Нац╕онально╖ сп╕лки майстр╕в народного мистецтва Укра╖ни ╢вген Шевченко на прес-конференц╕╖ в УН╤АН в╕д ╕мен╕ творчо╖ ╕нтел╕генц╕╖ закликають Парт╕ю рег╕он╕в та БЮТ до ведення переговор╕в щодо створення широко╖ коал╕ц╕╖ на засадах в╕дкритост╕ та публ╕чност╕.
“Останн╕м часом ми часто чу╓мо, що м╕ж Парт╕╓ю рег╕он╕в та БЮТ ╕дуть переговори про те, що буде створено широку коал╕ц╕ю. Прекрасно, хай буде створено. Вс╕ ми за це, ╕ Президент також за це, бо це – гарант╕я роботи Верховно╖ Ради, отже й пошуку виходу з економ╕чно╖ кризи. Але чому така та╓мниця? Чому представники цих двох пол╕тичних сил на люди виносять, що н╕яких домовленостей не ма╓, а насправд╕ ╕дуть як╕сь переговори? На що вони спрямован╕? Громадськ╕сть хоче знати. Яка мета? Мета – переписати Конституц╕ю? Але чому в та╓мниц╕?” – запитав М. Жулинський.
На його думку, кулуарна п╕дготовка зм╕н до Конституц╕╖, метою яких ╓ зм╕на форми обрання кер╕вника держави, ╓ недопустимою без громадського обговорення.
“Ми зна╓мо, до чого призвели зм╕ни до Конституц╕╖, запропонован╕ Морозом (л╕дером Соц╕ал╕стично╖ парт╕╖ Укра╖ни Олександром МОРОЗОМ – УН╤АН)... Це ма╓ бути в╕дкрито. Хай люди знають! Народ хоче сам обирати Президента кра╖ни. А, наск╕льки ста╓ нам в╕домо, ╓ плани, що в╕н обиратиметься у парламент╕. На як╕й п╕дстав╕?”, – додав в╕н.
“Ми в╕дчува╓мо тривожн╕ розряди в сусп╕льн╕й ╕ пол╕тичн╕й атмосфер╕ Укра╖ни.
Це говорить про те, що т╕ над╕╖ ╕ спод╕вання, що нарешт╕ запрацю╓ Верховна Рада, що нарешт╕ знайдеться порозум╕ння ╕ зближення м╕ж пол╕тичними силами в ╕м’я п╕дтримки Укра╖ни в умовах економ╕чно╖ кризи, поки ще не виправдалися. Нас дуже хвилю╓ те, що нин╕шн╕ зусилля Укра╖ни докликатись до консол╕дац╕╖ задля зближення набувають дещо таких ута╓мничених форм”, – п╕дкреслив М. Жулинський.
У свою чергу, ╤. Драч нагадав, що гласн╕сть та демократ╕я ╓ головними досягненнями Помаранчево╖ революц╕╖. “╤ в той час, коли дев’ятий вал ц╕╓╖ гласност╕ десь ╕сну╓ там в Кабм╕н╕, на сьомому поверс╕, к╕мната, вона без в╕кон, без дверей, як у казках, ╕ в т╕й к╕мнат╕ протягом тривалого часу в╕дбуваються вс╕ т╕ переговори, а люди н╕чого не знають. То як же сп╕вв╕дноситься ця к╕мната з найб╕льшим завоюванням – демократ╕╓ю?” – поц╕кавився поет.
╢. Шевченко також вважа╓, що прям╕ вибори Президента Укра╖ни ╓ важлив╕шим правом громадян на формування влади. “Н╕хто не ма╓ права забрати у людей право на вибори Президента ╕ виб╕р тих орган╕в влади, як╕ будуть реал╕зовувати пол╕тику в держав╕. Для нас, для Укра╖ни, для розвитку незалежно╖ держави це ╓ негативним сигналом. На м╕й погляд, сьогодн╕ вс╕ пол╕тичн╕ сили, як╕ на всеукра╖нському Майдан╕ хочуть зреал╕зувати сво╖ програми, мають зупинитися, обдумати, ╕ найголовн╕ше – повернути в╕ру: в╕ру в життя, у майбутн╓ ц╕╓╖ держави. Мен╕ хот╕лося б, щоб виключно вс╕ пол╕тичн╕ сили схаменулися ╕ на перше м╕сце поставили все ж таки питання розбудови держави”, – заявив в╕н.
На думку А. Халпахч╕, питання консол╕дац╕╖ ус╕х пол╕тичних сил та створення коал╕ц╕╖ сьогодн╕ “в уявленн╕ народу абсолютно не сп╕впада╓”. “Така вта╓мничена коал╕ц╕я нагаду╓ мен╕ знову ж комунальну кухню, коли дво╓ сус╕д╕в збираються у коал╕ц╕ю проти третього. А нам д╕йсно потр╕бна консол╕дац╕я. Нам д╕йсно треба так, щоб ╕ пол╕тичн╕ супротивники, с╕даючи за ст╕л переговор╕в, розум╕ли одне одного ╕ д╕йсно працювали на користь ц╕╓╖ кра╖ни, а не на те, щоб щось ще в╕д не╖ в╕дхопити”, – наголосив в╕н.
http://www.unian.net

БЛОК ЛИТВИНА – ПРОТИ «КУЛУАРНИХ ДОМОВЛЕНОСТЕЙ»

Блок Литвина виступа╓ категорично проти «кулуарних домовленостей» м╕ж Парт╕╓ю рег╕он╕в ╕ БЮТ. Про це з парламентсько╖ трибуни заявив народний депутат в╕д Блоку Литвина Олег Заруб╕нський. «Кра╖на не може д╕литися на дв╕ пол╕тичн╕ сили. Блок Литвина проти того, щоб в╕дбувалося розширення власно╖ пол╕тично╖ в╕дпов╕дальност╕ за рахунок кулуарних домовленостей», – сказав парламентар╕й.
Зокрема, за словами О. Заруб╕нського, у Блоц╕ Литвина не сприймають ситуац╕ю, «коли в народу забирають право обирати Президента, точно так само, як ситуац╕ю, коли народн╕ депутати сам╕ зб╕льшують соб╕ терм╕н сво╖х повноважень». «Це ╓ недемократично, значною м╕рою неморально. Ми говоримо, що працю╓мо конструктивно, ╕ хочемо, щоб парламент працював конструктивно», – заявив народний депутат.

ВР ТРИМАТИМЕ ╤НТРИГУ ДО НАСТУПНОГО ТИЖНЯ

Розглянувши пропозиц╕ю Президента нев╕дкладно внести на розгляд сес╕йно╖ зали запропонований В╕ктором Ющенком проект конституц╕йних зм╕н, л╕дери фракц╕й парламенту вир╕шили перенести це питання на наступний тиждень. Про це на зас╕данн╕ ВР пов╕домив сп╕кер парламенту Володимир Литвин, пославшись на результати роботи Погоджувально╖ ради.
Водночас в╕н заявив, що р╕шення щодо ус╕х кадрових пропозиц╕й та претенз╕й депутатських фракц╕й також колег╕ально ухвалили в╕дкласти на наступний тиждень.
Як пов╕домляв УН╤АН, л╕дер фракц╕╖ Блоку Литвина ╤гор Шаров не виключа╓, що на наступному тижн╕ Верховна Рада працюватиме в пленарному режим╕. (Як в╕домо, зг╕дно з граф╕ком, на наступному тижн╕ депутати мають працювати у ком╕тетах ╕ фракц╕ях). Щоправда, нардеп прив’язав таку можлив╕сть не до питань конституц╕йно╖ реформи чи кадрових призначень, а до створення коал╕ц╕╖ ПР та БЮТ, зазначивши, що «на цьому тижн╕, скор╕ш за все, ново╖ коал╕ц╕╖ створено не буде, бо перемовини ще тривають».

ТИМ ЧАСОМ…

«ТИ КАЗАЛА, У П’ЯТНИЦЮ?..»

У БЮТ не виключають, що 5 червня на зас╕данн╕ фракц╕╖ буде обговорюватися питання створення широко╖ коал╕ц╕╖. Про це в ╕нтерв’ю журнал╕стам заявив депутат в╕д БЮТ Серг╕й М╕щенко, коментуючи результати зас╕дання фракц╕╖ у четвер, пов╕домля╓ кореспондент УКР╤НФОРМу.
Як зазначив Серг╕й М╕щенко, зараз говорити про те, що у п’ятницю точно розглядатиметься питання переформування коал╕ц╕╖, не можна, оск╕льки це визначатиметься л╕дерами БЮТ.
*   *   *
У четвер увечер╕, п╕сля повернення з Польщ╕, Юл╕я Тимошенко мала провести «виховн╕» бес╕ди з р╕зними групами сво╓╖ парламентсько╖ фракц╕╖. Про це «Обкому» пов╕домив один з нардеп╕в фракц╕╖ БЮТ. Предмет цих зустр╕чей один: Юл╕я Володимир╕вна переконуватиме депутат╕в в необх╕дност╕ створення широко╖ коал╕ц╕╖ з Парт╕╓ю рег╕он╕в.
Кр╕м того, Тимошенко того ж дня мала нам╕р зустр╕тися з депутатами в╕д луценк╕всько╖ «Народно╖ самооборони». Як пов╕домив один з нардеп╕в в╕д НС, «у четвер до парламенту викликали вс╕х депутат╕в в╕д «Самооборони». А оф╕ц╕йно про створення коал╕ц╕╖ БЮТ ╕ ПР, швидше за все, буде оголошено у п’ятницю».

Голова Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» Олег Тягнибок 4 червня пров╕в у ╕нформац╕йн╕й агенц╕╖ УН╤АН прес-конференц╕ю на тему: «Д╕╖ Всеукра╖нського об’╓днання «Свобода» в умовах загострення пол╕тично╖ та соц╕ально-економ╕чно╖ ситуац╕╖ в Укра╖н╕».
П╕д час прес-конференц╕╖ Олег Тягнибок заявив: «Зрада Майдану, якою так довго лякали св╕й електорат так зван╕ «демократи», повн╕стю виявилася. Ол╕гарх╕чн╕ клани, як╕ утримують найб╕льш╕ фракц╕╖ у Верховн╕й Рад╕ – Парт╕ю рег╕он╕в ╕ Блок Юл╕╖ Тимошенко – мають нам╕р оф╕ц╕йно оформити св╕й союз. Варто нагадати, що вони отримали сво╖ в╕дсотки, ╕нсцен╕зуючи перед виборцями вистави «безкомпром╕сно╖ боротьби» одне з одним.
Нарешт╕ приховане стало явним. Московська спецоперац╕я з остаточно╖ л╕кв╕дац╕╖ народовладдя в Укра╖н╕ ╕ встановлення ╓враз╕йсько╖ деспот╕╖ вступила у вир╕шальну фазу. Кремл╕вськ╕ мар╕онетки ╕ «фарбован╕ лиси» скинули маски, ховаючись п╕д якими, дурили укра╖нц╕в протягом останн╕х рок╕в. Змова ол╕гарх╕чних клан╕в прикрива╓ться небилицями про геро╖чну «боротьбу з кризою», палке бажання «об’╓днати кра╖ну» ╕ потребу стаб╕льност╕.
Проте, очевидно, що справжня мета цього антиукра╖нського заколоту – остаточна «прихватизац╕я» влади саме тими угрупованнями кольорово╖ номенклатури, як╕ й довели кра╖ну до небачено╖ кризи. Тими, хто ще вчора власноруч розколював Укра╖ну, роздмухуючи сепаратизм. Тими, хто вже давно протоптав стежку до кремл╕вських покровител╕в ╕ методично зда╓ ╕нтереси Укра╖ни...».
Олег Тягнибок звернувся до м╕сцевих рад ╕з закликом дати адекватну в╕дпов╕дь на антиукра╖нськ╕ д╕╖ заколотник╕в ╕ попередив, що ВО «Свобода» у випадку антидержавних д╕й змовник╕в з ПР╕БЮТ ╕н╕ц╕юватиме створення Всеукра╖нського Ком╕тету Оборони Громадянських Свобод.

Прес-служба ВО «Свобода».

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #23 за 05.06.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7333

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков