Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (4448)
З потоку життя (7293)
Душі криниця (4122)
Українці мої... (1658)
Резонанс (2118)
Урок української (1006)
"Білі плями" історії (1846)
Крим - наш дім (1041)
"Будьмо!" (271)
Ми єсть народ? (241)
Бути чи не бути? (317)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (205)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У В╤ДНОСИНАХ З ПОЛЬЩЕЮ НЕ ВАРТО НАТИСКАТИ НА ╤СТОРИЧН╤ “МОЗОЛ╤”, ЩО НАТЕРЛИСЯ ЗА 400 РОК╤В
Юр╕й Щербак, письменник, дипломат…


╤СТОР╤Я ОДН╤╢╥ РОДИНИ НА ТЛ╤ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАЦ╤ОНАЛЬНОГО РУХУ
Вс╕ сто в╕дсотк╕в грошей в╕д продажу книги буде направлено на потреби ЗСУ…


ВЖЕ ЗАРАЗ ТРЕБА ДУМАТИ, ЯК БУДЕМО В╤ДНОВЛЮВАТИ КРИМ П╤СЛЯ ДЕОКУПАЦ╤╥
Обговорення комплексних питань щодо в╕дновлення Криму п╕сля його деокупац╕╖ в╕д рос╕йських сил...


МОЖЕ ТАК СТАТИСЬ, ЩО КРИМ ПОВЕРТАТИМЕТЬСЯ ДИПЛОМАТИЧНИМ ШЛЯХОМ
Наша держава зможе спок╕йно жити, коли поверне соб╕ ус╕ сво╖ земл╕, зокрема ╕ Крим.


БИТВА ЗА УКРА╥НУ
День дв╕ст╕ одинадцятий…




Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:














FaceBook





оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#22 за 29.05.2009
ВПЕРШЕ ╤ НАЗАВЖДИ

НАШ╤ ОБЕРЕГИ

Це, безумовно, под╕я. Вперше в Укра╖н╕ за роки незалежност╕ в╕дбулася широка нарада з питань культурно╖ пол╕тики у сфер╕ п╕дтримки та розвитку етнос╕в Укра╖ни. ╥╖ назва — „Укра╖на. ╢вропа. Культурне розма╖ття”. Та суть не в назв╕. В╕рн╕ше, не лише в назв╕, а в тих п╕дходах ╕ завданнях, як╕ ставлять перед собою орган╕затори ╕ учасники ц╕╓╖ наради.
Безперечно, ця нарада не ╓диний ╕ справд╕ не перший зах╕д укра╖нсько╖ держави ╕ сп╕льноти, спрямований на розвиток етнос╕в, на зм╕цнення м╕жетн╕чно╖ дружби ╕ розвиток культур. Щор╕чно ╕ пост╕йно проводяться дн╕ культури, народн╕ свята, конкурси й ол╕мп╕ади, етн╕чно забарвлен╕ концерти, випускаються нац╕ональн╕ газети ╕ журнали, виходять теле— ╕ рад╕опередач╕, розкриваючи, пропагуючи ╕ поширюючи культуру р╕зних етнос╕в. Але ця нарада заявила про себе як певний об’╓днавчий з’╖зд, як стратег╕чний штаб, що оц╕ню╓ досягнуте, здобутки ╕ прорахунки, що накреслю╓ плани й визнача╓ стратег╕ю на майбутн╓. ╤ вс╕ р╕зн╕ заходи, що в╕дпрацюються на майбутн╓, бачитимуться як складов╕ обдумано╖ ╕ ефективно╖ стратег╕╖, спрямовано╖ на вза╓мопроникнення етнос╕в, на культурне вза╓мозбагачення, на глибоку ╕ м╕цну дружбу.
У цьому напрямку треба багато зробити. Але ╕ зроблено вже немало. На нарад╕, зокрема, в╕дзначався досв╕д сп╕вжиття етнос╕в у невеликому, але багатонац╕ональному Мел╕топол╕, в якого ╓ багато чому повчитися ╕ншим м╕стам Укра╖ни. Поширення такого досв╕ду ╓ одним ╕з завдань загальноукра╖нсько╖ громади ╕ орган╕зац╕й нац╕ональних меншин.
Нарада проводилася в Нац╕ональн╕й парламентськ╕й б╕бл╕отец╕ напередодн╕ Всесв╕тнього дня культурного р╕зноман╕ття заради д╕алогу та розвитку, який в╕дзнача╓ться 21 травня. У н╕й взяли участь м╕н╕стр культури ╕ туризму Укра╖ни Василь Вовкун, його заступник Тимоф╕й Кохан, президент ради нац╕ональних товариств Укра╖ни ╤лля Лев╕тас, дипломати з посольств р╕зних держав, науковц╕, представники орган╕зац╕й етн╕чних меншин. Виступаючи, Василь Вовкун зазначив: „Шлях Укра╖ни визначено Президентом кра╖ни ╕ п╕дтримано практично ус╕ма пол╕тиками: ми пряму╓мо до ╢вропи в ус╕х вим╕рах – пол╕тичному, сусп╕льно-економ╕чному, еколог╕чному ╕, зв╕сно, культурно-мистецькому”.
╤ тут ╓ певн╕ досягнення. Саме у нас, зазначив м╕н╕стр, ун╕кальним чином представлена на практиц╕ концепц╕я м╕жкультурного д╕алогу, як одного ╕з чинник╕в та центрально╖ умови сталого розвитку сусп╕льства. Це в багатоетн╕чн╕й держав╕, де прожива╓ б╕льше 130 р╕зних нац╕ональностей, що складають понад 20 процент╕в усього населення, ╕ де, в╕дпов╕дно, виника╓ б╕льше проблем, н╕ж у кра╖нах з нац╕онально однор╕дним населенням. В Укра╖н╕ д╕╓ близько 1200 громадських орган╕зац╕й етн╕чних меншин ╕ понад 6 тисяч художн╕х колектив╕в, що репрезентують ц╕ громади. Ще у 2003 роц╕ Рада ╢вропи визнала, що в Укра╖н╕ — найкращий показник п╕дтримки та розвитку з боку держави культури та мистецтв нац╕ональних меншин в ╢вроп╕.
В╕дзначивши досягнуте, м╕н╕стр висловив переконання, що сп╕льними зусиллями вдасться надати нового поштовху розвитку культури народ╕в в Укра╖н╕ та запровадити нов╕ формати м╕жнародного культурно-мистецького сп╕вроб╕тництва. Вже наступного року М╕н╕стерство культури ╕ туризму плану╓ розробити концепц╕ю ╕ план заход╕в п╕дтримки культур та етнос╕в Укра╖ни, як╕ не мають сво╓╖ ╕сторично╖ батьк╕вщини. Це, зокрема, турки-месхетинц╕, роми, ассир╕йц╕. До цього плану також будуть включен╕ малочисельн╕ народи Криму – кара╖ми та кримчаки.
На нарад╕ обговорювалося питання ратиф╕кац╕╖ Укра╖ною конвенц╕╖ ЮНЕСКО про охорону та заохочення розма╖ття форм культурного самовираження, яка була ухвалена 33-ю Генеральною конференц╕╓ю ЮНЕСКО у 2005 роц╕ в Париж╕. На сьогодн╕ до ц╕╓╖ конвенц╕╖ при╓дналися 83 кра╖ни – члени ЮНЕСКО, а Укра╖на, яка брала активну участь у розробц╕ проекту конвенц╕╖ та голосувала за його прийняття — н╕. Учасники наради одноголосно висловилися за п╕дписання дано╖ конвенц╕╖, яке матиме позитивн╕ насл╕дки на нашому шляху до входження в ╢вропейський Союз, ╕, безперечно, сприятиме позитивному розвитку м╕жетн╕чних процес╕в усередин╕ кра╖ни.
Одн╕╓ю ╕з найд╕╓в╕ших форм м╕жетн╕чного культурного д╕алогу ма╓ стати проведення протягом липня-жовтня цього року Всеукра╖нського форуму нац╕ональних культур. У Ки╓в╕ в╕дбудуться концерти, фестивал╕, виставки представник╕в р╕зних народ╕в, що населяють нашу кра╖ну. Ми ста╓мо ╕ станемо ще ближчими. Президент Ради нац╕ональних меншин на нарад╕ сказав: „Кожен з нас представля╓ св╕й народ та свою культуру, але вс╕ ми повинн╕ пам’ятати, що ми вс╕ – укра╖нц╕. ╤ це наша батьк╕вщина”. Слова, г╕дн╕ укра╖нського патр╕ота. А наради такого плану й масштабу плану╓ться зробити пост╕йними.

Анатол╕й Ковальчук.
м. Ки╖в.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #22 за 29.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7311

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков