Пошук по сайту
Пошук:

Теми
З перших уст (3440)
З потоку життя (6674)
Душі криниця (3607)
Українці мої... (1481)
Резонанс (1539)
Урок української (997)
"Білі плями" історії (1717)
Крим - наш дім (533)
"Будьмо!" (260)
Ми єсть народ? (238)
Бути чи не бути? (70)
Писав писака (23)
На допомогу вчителеві (126)
Мовно-комп'ютерний конкурс (108)
Порадниця (108)
Смішного! (97)
Додатки
"Джерельце" (830)
"КримСПОРТ" (132)

Архiв
Архiв газети в pdf
Редакцiя
Форуми
Книга вiдгукiв

Iншi статтi цiеї теми
У КИ╢В╤ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ГЕРО╥В НЕБЕСНО╥ СОТН╤
Учасники поминально╖ панахиди за загиблими героями Революц╕╖ г╕дност╕ ╕з запаленою св╕чкою в...


МИКОЛА СЕМЕНА: ДУЖЕ СКУЧИВ ЗА РОБОТОЮ
18 лютого Семена ви╖хав з анексованого Рос╕╓ю Криму на материкову частину Укра╖ни на л╕кування.


СТЕПАН ПРОЦЮК: ВИКЛИКИ ПИСЬМЕННИКОВ╤ ХХ╤ СТОЛ╤ТТЯ
для письменника сьогодн╕ надто мало волод╕ти талантом, ум╕ти створювати глибок╕ жив╕ тексти


ПРАВОЗАХИСНИКИ ЗАЯВЛЯЮТЬ ПРО ДИСКРИМ╤НАЦ╤Ю В УКРА╥Н╤ КРИМСЬКИХ ПЕНС╤ОНЕР╤В ╤ АБ╤ТУР╤╢НТ╤В
Для переселенц╕в ╕з Криму ╕сну╓ окремий порядок виплати пенс╕й, а кримськ╕ д╕ти не можуть вчитися...


ФСБ «ШИ╢» КЕРЧЕНСЬКИМ П╤ДЛ╤ТКАМ П╤ДГОТОВКУ ТЕРАКТ╤В У КРИМУ
у Криму затримано двох неповнол╕тн╕х м╕сцевих жител╕в 2003 ╕ 2004 рок╕в народження, як╕ н╕бито...
Розсилки
Тут Ви можете підписатися на розсилку анонсів статей нових випусків нашої газети. Для цього вкажіть свій e-mail.

E-mail адрес:


FaceBook

Twitter

оНЦНДЮ Б сЙПЮ©МЁ
Головна сторiнка > Текст статти
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"
Версiя для друку
Обговорити в форумi

#21 за 22.05.2009
Новини Укра╖ни ╕ Криму

НАСТУПНИЙ — ╢ХАНУРОВ?

Прем’╓р-м╕н╕стр Укра╖ни Юл╕я Тимошенко направить лист до Президента Укра╖ни з проханням зв╕льнити м╕н╕стра оборони з об╕ймано╖ посади у зв’язку з виявленими масштабними проявами корупц╕йно╖ д╕яльност╕ у в╕домств╕. Про це Прем’╓р-м╕н╕стр заявила 20 травня п╕д час зас╕дання уряду.
«Я сьогодн╕ перев╕рила ус╕ документи, подивилася на ус╕ докази ╕ можу сказати, що мало м╕сце безпрецедентне корупц╕йне поводження з бюджетними коштами. Саме тому я сьогодн╕ направлю до Президента Укра╖ни св╕й лист з проханням, як це передбачено в Конституц╕╖ Укра╖ни, зробити подання до Верховно╖ Ради щодо зв╕льнення м╕н╕стра оборони», — наголосила глава уряду.
Юл╕я Тимошенко зауважила, що в╕дпов╕дний лист направить ╕ до народних депутат╕в: «Я не хочу, щоб в уряд╕ Укра╖ни була корупц╕я». Прем’╓р-м╕н╕стр додала, що буде перев╕рено виконання видатково╖ частини бюджет╕в ус╕х без винятку м╕н╕стерств.
* * *
М╕н╕стр оборони Юр╕й ╢хануров назвав «комед╕╓ю» публ╕чне заслуховування ╕нформац╕╖ Головного контрольно-рев╕з╕йного управл╕ння про зловживання у в╕домств╕, яким в╕н керу╓. За його словами, зас╕дання уряду, на якому заслуховували результати перев╕рки М╕ноборони, ╓ «тренуванням» перед виборчою президентською кампан╕╓ю.
«Я б дуже не хот╕в, щоб питання м╕н╕стра вплинуло на розвиток Збройних Сил. Це не ╕грашки. Це дуже складне завдання в умовах, коли на п╕дготовку в╕йськ н╕чого нема╓. Ось на миротворц╕в зак╕нчуються грош╕. Р╕шення потр╕бно щодня ухвалювати. Але для того, щоб менше займатися проблемами бюджету, влаштовуються так╕ шоу, як сьогодн╕», – пояснив голова М╕ноборони.
* * *
Президент Укра╖ни В╕ктор Ющенко вважа╓ безп╕дставними вимоги Прем’╓р-м╕н╕стра Юл╕╖ Тимошенко щодо зв╕льнення м╕н╕стра оборони Юр╕я ╢ханурова. Про це в╕н пов╕домив 21 травня у Стамбул╕, в╕дпов╕даючи на запитання укра╖нських журнал╕ст╕в.
На переконання Президента, звинувачення м╕н╕стра у корупц╕йних д╕яннях, на п╕дстав╕ яких висунуто вимогу про зв╕льнення, ╓ спробою замаскувати справжн╕ нам╕ри дестаб╕л╕зувати пол╕тичну ситуац╕ю. В╕ктор Ющенко заперечив, що в д╕ях м╕н╕стра чи м╕н╕стерства ╓ т╕ ознаки, про як╕ говорить кер╕вник уряду. «Я не бачу в д╕ях м╕н╕стра ╕ самого м╕н╕стерства тих обставин, як╕ б сьогодн╕ викликали в╕дставку м╕н╕стра. Б╕льше того, я хочу сказати, що за останн╕ 3 роки м╕н╕стерство вийшло на ритм╕чну роботу при тому ф╕нансуванн╕, про яке н╕хто не хоче говорити, у тому числ╕ Прем’╓р-м╕н╕стр», — сказав Президент.
У ц╕лому В╕ктор Ющенко оц╕нив жест прем’╓ра як пол╕тичний х╕д. «Це пол╕тичний п╕ар, пол╕тичний крок з метою розхитати ситуац╕ю ╕ по сут╕ позбавити керованост╕ систему влади», — сказав Президент Укра╖ни, нагадавши, що в уряд╕ тривалий час вакантн╕ посади першого в╕це-прем’╓ра, м╕н╕стр╕в закордонних справ ╕ ф╕нанс╕в.
Глава держави також сказав, що за нин╕шньо╖ ситуац╕╖ в парламент╕ буде важко д╕йти згоди щодо ново╖ кандидатури м╕н╕стра оборони. «Я не раджу н╕ Прем’╓р-м╕н╕стру, н╕ парламенту демонструвати так╕ кроки. Бо це призведе до протистояння», — зазначив В╕ктор Ющенко.

ПРЕЗИДЕНТСЬК╤ ВИБОРИ БУДЕ ПРИЗНАЧЕНО НА 17 С╤ЧНЯ 2010 РОКУ?

20 травня п╕д час Погоджувально╖ ради л╕дери парламентських фракц╕й вир╕шили проголосувати за призначення президентських вибор╕в на 17 с╕чня 2010 року. Про це в ╕нтерв’ю журнал╕стам пов╕домив перший заступник голови фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Олександр ╢фремов.
«В ход╕ Погоджувально╖ ради ми визначилися, що виходячи з Конституц╕╖, ми повинн╕ проголосувати за призначення дати вибор╕в Президента на с╕чень 2010 року», — сказав народний депутат. В╕н також п╕дтвердив, що на даний момент в╕дпов╕дного проекту постанови ще нема╓, але запевнив, що найближчим часом даний документ буде п╕дготовлений ╕ винесений на голосування у Верховн╕й Рад╕.
О. ╢фремов також зазначив, що вс╕ ╕нш╕ вар╕анти щодо призначення дати президентських вибор╕в ╓ «неконституц╕йними ╕ сумн╕вними». «Думаю, б╕льш╕сть у парламент╕ позитивно визначиться з с╕чнем 2010 року. Парт╕я рег╕он╕в буде голосувати за це», — сказав народний депутат.
Як пов╕домлялося, Верховна Рада сво╓ю постановою в╕д 1 кв╕тня призначила чергов╕ вибори Президента Укра╖ни на 25 жовтня 2009 року. Однак КС р╕шенням в╕д 12 травня визнав цю постанову неконституц╕йною.

ВЕРХОВНА РАДА СТВОРИЛА ДВ╤ КОМ╤С╤╥ ЩОДО ╤НЦИДЕНТУ З ЛУЦЕНКОМ

У парламент╕ створено дв╕ Тимчасов╕ сл╕дч╕ ком╕с╕╖ (ТСК) для розсл╕дування обставин ╕нциденту за участ╕ м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ Юр╕я Луценка, який стався 4 травня в аеропорту н╕мецького Франкфурта-на-Майн╕.
За ухвалення першо╖ постанови, внесено╖ народним депутатом в╕д БЮТ ╤горем Воротнюком, проголосували 214 народних депутат╕в ╕з 442, заре╓строваних у сес╕йн╕й зал╕.
Завдання ком╕с╕╖ – надати сусп╕льству достов╕рну ╕нформац╕ю щодо розсл╕дування обставин даного ╕нциденту. До складу ком╕с╕╖ ув╕йшло 9 народних депутат╕в. Головою ТСК обрали депутата в╕д фракц╕╖ БЮТ Романа Забзалюка, а його заступником – депутата в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Леон╕да Кожару. Терм╕н д╕яльност╕ ком╕с╕╖ – 3 м╕сяц╕.
Кр╕м того, парламент ухвалив постанову щодо створення аналог╕чно╖ ТСК, внесену депутатом в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Владиславом Лук’яновим. «За» проголосували 205 народних депутат╕в. Цю ком╕с╕ю очолив депутат в╕д фракц╕╖ Парт╕╖ рег╕он╕в Нестор Шуфрич.
Таке р╕шення ухвалили у зв’язку з тим, що п╕д час обговорення даних проект╕в постанови в сес╕йн╕й зал╕ депутати так ╕ не д╕йшли згоди щодо того, хто очолюватиме парламентську ком╕с╕ю. Голова Верховно╖ Ради Володимир Литвин закликав домовитися, однак жодна з╕ стор╕н не п╕шла на поступки.
П╕сля такого голосування Литвин зауважив, що ситуац╕я «доведена до абсурду».
Напередодн╕ Каб╕нет М╕н╕стр╕в в╕дсторонив Луценка в╕д виконання обов’язк╕в м╕н╕стра внутр╕шн╕х справ до завершення службового розсл╕дування ╕нциденту за його участ╕.

ПАРЛАМЕНТ КРИМУ УХВАЛИВ СВЯТКУВАТИ 90-Р╤ЧЧЯ ЛКСМУ

Парламент Криму ухвалив постанову про святкування 90-р╕ччя з дня створення Лен╕нсько╖ комун╕стично╖ сп╕лки молод╕ Укра╖ни. Як переда╓ кореспондент УН╤АН, Верховна Рада автоном╕╖ п╕дтримала ╕н╕ц╕ативу Сп╕лки ветеран╕в комсомолу Криму ╕ Комун╕стично╖ сп╕лки молод╕ Криму про святкування 90-р╕ччя ЛКСМУ. За ухвалення постанови проголосували 68 ╕з 86-ти присутн╕х у зал╕ парламентар╕╖в. Загалом у кримськ╕й ВР 100 депутат╕в.
90 рок╕в з дня створення ЛКСМУ виповню╓ться 26 червня 2009 року.
На думку автор╕в постанови, в даний час в Укра╖н╕, у тому числ╕ й в Криму, порушуються права молод╕ на працю, безкоштовну осв╕ту, охорону здоров’я, всеб╕чний розвиток особистост╕. Кр╕м того, «в молод╕жному середовищ╕ розповсюджуються наркоман╕я, алкогол╕зм та ╕нш╕ негативн╕ явища». Вони вважають, що вир╕шення молод╕жних питань неможливе без вза╓мод╕╖ орган╕в влади з молод╕жними громадськими орган╕зац╕ями, серед яких – Комун╕стична сп╕лка молод╕ Криму, що «зд╕йсню╓ свою статутну д╕яльн╕сть у кращих традиц╕ях» ЛКСМУ.
Кримському уряду доручено рекомендувати органам м╕сцевого самоврядування ╕ райдержадм╕н╕страц╕ям автоном╕╖ орган╕зувати в навчальних закладах ╕ б╕бл╕отеках тематичн╕ виставки, читацьк╕ конференц╕╖, «кругл╕ столи», присвячен╕ 90-р╕ччю ЛКСМУ; провести спортивн╕ змагання ╕ тиждень патр╕отичних ф╕льм╕в; орган╕зувати зустр╕ч╕ учн╕всько╖ молод╕ з ветеранами комсомолу ╕ комсомольським активом республ╕ки; упорядкувати пов’язан╕ з ╕стор╕╓ю комсомолу м╕сця.
Також рекомендовано «вжити заход╕в щодо розв’язання молод╕жних проблем, пов’язаних з працевлаштуванням, отриманням осв╕ти, наданням молодим с╕м’ям довгострокових п╕льгових кредит╕в для буд╕вництва ╕ придбання житла», з боротьби з безпритульн╕стю, заход╕в з проф╕лактики п╕дл╕тково╖ злочинност╕ тощо.
Нагада╓мо, ран╕ше Верховна Рада Укра╖ни ухвалила постанову про святкування 90-р╕ччя створення ЛКСМУ.
* * *
«Комун╕сти продовжують антидержавницьку д╕яльн╕сть у Криму, намагаючись в╕дродити в школах п╕вострова п╕онер╕ю, — пол╕тизовану орган╕зац╕ю авторитарного режиму Радянського Союзу», — заявив голова Кримсько╖ орган╕зац╕╖ Укра╖нсько╖ Народно╖ парт╕╖ Олег Фомушк╕н. Так пол╕тик прокоментував п╕онерський зл╕т у С╕мферопол╕ 19 травня, в ход╕ якого б╕льше 150 учн╕в загальноосв╕тн╕х заклад╕в Криму було прийнято в п╕онери.

ПРЕЗИДЕНТУ УКРА╥НИ В. А. ЮЩЕНКУ
КОП╤╥:
ПРЕМ’╢Р-М╤Н╤СТРУ УКРА╥НИ Ю. В. ТИМОШЕНКО
ГОЛОВ╤ ВР АВТОНОМНО╥ РЕСПУБЛ╤КИ КРИМ А. П. ГРИЦЕНКУ
ГОЛОВ╤ РАДИ М╤Н╤СТР╤В АРК В. Т. ПЛАКИД╤

Вельмишановний
В╕кторе Андр╕йовичу!
До Кримсько╖ ф╕л╕╖ Наукового Товариства ╕м. Т. Г. Шевченка звернулися з клопотанням дво╓ найповажн╕ших ╖╖ член╕в – народна майстриня-вишивальниця, Герой Укра╖ни В╕ра Серг╕╖вна Ро╖к з
м. С╕мферополя та доктор медичних наук, професор Володимир Володимирович Навроцький з м. Ялти. Ц╕ люди вельми знан╕ та авторитетн╕ не лише в Укра╖н╕, але ╕ за ╖╖ межами. Сво╓ю багатол╕тньою працею вони зм╕цнюють м╕жнародний ╕м╕дж нашо╖ держави, сприяють патр╕отичному вихованню молод╕, збагачують укра╖нську нац╕ональну культуру, дбають про ╖╖ розвиток у Криму.
Герой Укра╖ни В. С. Ро╖к виховала в Криму свою неповторно-самобутню школу укра╖нсько╖ вишивки, створила к╕лька тисяч високохудожн╕х твор╕в, з╕брала найб╕льшу в Укра╖н╕ колекц╕ю наперстк╕в для вишивання, провела понад 150 персональних виставок майже у вс╕х м╕стах Укра╖ни, у Рос╕йськ╕й Федерац╕╖ та ╕нших кра╖нах.
Величезне нац╕ональне надбання, яким ╓ твори та колекц╕я народно╖ майстрин╕ В╕ри Ро╖к, через ╖╖ похилий в╕к може загинути або безсл╕дно зникнути з Укра╖ни. Ця нац╕ональна ц╕нн╕сть потребу╓ державного захисту ╕ ма╓ бути збережена. При врученн╕ найвищо╖ державно╖ нагороди Укра╖ни В. С. Ро╖к вл╕тку 2006 року Ви, пане Президенте, порушили питання щодо орган╕зац╕╖ у Криму Музею вишивки знано╖ майстрин╕. Уже трет╕й р╕к посп╕ль укра╖нськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ Криму для реал╕зац╕╖ Вашо╖ пропозиц╕╖ звертаються до вс╕х щабл╕в республ╕кансько╖ та м╕сько╖ влади, але питання з вид╕ленням прим╕щення та облаштуванням музею таке ╕ не вир╕шу╓ться.
Так само до цього часу лиша╓ться не вир╕шеним питання щодо в╕дкриття у м. Ялт╕ «Укра╖нського дому», який мав би стати центром консол╕дац╕╖ чисельного укра╖нського населення Кримського П╕вденнобережжя, осередком розвитку укра╖нсько╖ культури та духовност╕.
П╕д тиском укра╖нсько╖ громадськост╕ ╕ за п╕дтримки народних депутат╕в та колишнього в╕це-прем’╓ра Укра╖ни Василя Дурдинця ще у 1993 роц╕ була прийнята Постанова № 213 про створення Ялтинсько╖ ф╕л╕╖ «Укра╖нського дому». Проте у прим╕щенн╕, вид╕леному для Ялтинсько╖ ф╕л╕╖ «УД», м╕ська влада облаштувала приватний готель.
Чисельн╕ звернення укра╖нсько╖ громади та особист╕ клопотання професора Володимира Навроцького м╕ська влада, очолювана С. Б. Брайком, брутально ╕гнору╓. Принаг╕дно зауважимо, що вс╕ 18 рок╕в незалежност╕ Укра╖ни, кримськ╕ владн╕ ╕нституц╕╖ фактично блокують створення у Криму потужного «Укра╖нського дому», який би був пров╕дником державотворення на п╕востров╕, вогнищем розвитку укра╖нсько╖ культури, осередком формування ╕нформац╕йно-культурного простору, центром патр╕отичного виховання шк╕льно╖ та студентсько╖ молод╕. В╕дпов╕дний будинок ╓ у центр╕ м. С╕мферополя (колишн╓ прим╕щення Республ╕кансько╖ б╕бл╕отеки ╕мен╕ ╤. Франка). Вже другий р╕к в╕н сто╖ть порожн╕м. ╤сну╓ реальна загроза руйнац╕╖ будинку або передач╕ цього ун╕кального прим╕щення до рук комерц╕йних структур.
Оск╕льки вс╕ зазначен╕ питання без втручання центральних орган╕в влади укра╖нськ╕ громадськ╕ орган╕зац╕╖ вир╕шити не можуть, прошу Вас допомоги та п╕дтримки у ╖х реал╕зац╕╖.

З повагою,
Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ, заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки АР Крим.

М╤СЬКОМУ ГОЛОВ╤ М. ЯЛТА С. Б. БРАЙКУ
КОП╤╥:
ПРЕЗИДЕНТУ УКРА╥НИ В╤КТОРУ ЮЩЕНКУ
В╤ЦЕ-ПРЕМ’╢Р-М╤Н╤СТРУ КАБ╤НЕТУ М╤Н╤СТР╤В УКРА╥НИ ╤ВАНУ ВАСЮНИКУ

Вельмишановний
Серг╕ю Борисовичу!
Кримська ф╕л╕я Наукового Товариства ╕м. Т. Г. Шевченка, до яко╖ надходять листи багатьох мешканц╕в Ялти, занепоко╓на багатол╕тньою тяганиною та звол╕каннями з орган╕зац╕╓ю у Вашому м╕ст╕, яке ╓ сво╓р╕дною в╕зит╕вкою Укра╖ни, «Укра╖нського дому». В╕н значною м╕рою не лише б консол╕дував, згуртував та об’╓днав вельми розпорошен╕ сили ялтинських укра╖нц╕в, але сприяв би розвитку та популяризац╕╖ укра╖нсько╖ культури, покращував би ╕нформац╕йний прост╕р у рег╕он╕, п╕двищував авторитет м╕сько╖ влади серед населення та консол╕дував би м╕жнац╕ональн╕ вза╓мини у рег╕он╕.
Необх╕дн╕сть в╕дкриття «Укра╖нського дому» в Ялт╕ порушувалась на ╤-му Конгрес╕ укра╖нц╕в П╕вденнобережжя ще у 1993 роц╕. Ця ╕дея знайшла п╕дтримку у багатьох депутат╕в Верховно╖ Ради та Уряд╕ Укра╖ни. ╤сну╓ нав╕ть розпорядження Ялтинського м╕ськвиконкому за № 213 про створення тако╖ ф╕л╕╖ «Укра╖нського дому».
Варто дослухатись також до пропозиц╕╖ професора Володимира Навроцького, як члена громадсько╖ колег╕╖ при м╕ському голов╕ Ялти, щодо можливост╕ використання прим╕щення «Укра╖нського дому» ╕ншими нац╕ональними громадами м╕ста.
З повагою,
Петро ВОЛЬВАЧ,
голова Кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ, академ╕к УЕАН, д╕йсний член НТШ, заслужений д╕яч науки ╕ техн╕ки АР Крим.

АНОНС! За ╕н╕ц╕ативи кримсько╖ ф╕л╕╖ НТШ та Кримського наукового центру НАН Укра╖ни 26 травня 2009 року об 11.00 в Ботан╕чному саду ТНУ на будинку Воронова в╕дбудеться в╕дкриття мемор╕ально╖ дошки всесв╕тньов╕домому укра╖нському вченому, сад╕внику та помологу Левку Симиренку. Запрошуються представники нац╕ональних громад, шанувальники його науково╖ спадщини, сад╕вники та вс╕ бажаюч╕.
Оргком╕тет.

ДОНЕЦЬКИЙ «ШАХТАР» ВИГРАВ КУБОК У╢ФА!

Футбол╕сти донецького «Шахтаря» стали володарями Кубка У╢ФА, перем╕гши 21 травня у ф╕нальному по╓динку у Стамбул╕ н╕мецький «Вердер» — 2:1 (1:1, 0:0, 1:0).
М’яч╕ забили: Лу╖с Адр╕ано (25-та хвилина) та Жадсон (97) — у «Шахтаря»; Роналдо Налдо (35) — в н╕мецьк╕й команд╕.

Версiя для друку
Обговорити в форумi
"Кримська Свiтлиця" > #21 за 22.05.2009 > Тема "З потоку життя"


Постiйна адреса статтi: http://svitlytsia.crimea.ua/?section=article&artID=7275

 

Редакцiя :
95006, м. Сiмферополь, вул. Гагарiна, 5, 2-й поверх, кiмн. 13-14
тел: (0652)51-13-24; E-mail: kr_svit@meta.ua
Адмiнiстратор сайту : Микола Владзiмiрський
Веб-майстер : Олексiй Рибаков